Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 20.05.24 
Горещи теми
   >> Парно, ток, вода
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент?нови  
Автор etichka (Добричка умница)
Публикувано28.07.09 20:12



Предварително се извинявам, ако въпросът ми е насочен или формулиран неправилно!
През последните десетина месеца съм плащала сметки за ток над 60-70 лв/месечно /отопляваме се на ток/, а сега при този отчет за последните месеци сумата падна наполовина. Гледам някакви справки, не разбирам нищо, но заради показателя: 0 киловат`часа нощна тарифа, имам съмнение, че е блокирала едната тарифа на електромера ми, но аз съм жена и нищо не разбирам, а не мога сама да търся ключ за таблото във входа и там да си търся и електромера.. Въпросът ми е: Мое задължение ли е да се притеснявам в подобен случай и да търся вариант да проверявам нещо? Прочетох, че електромерите били собственост на ЕОН, ЧЕЗ, те си ги контролирали.. Моля Ви, посъветвайте ме с две думи - да тръгвам ли аз да инициирам проверки и т.н., при условие, че аз нямам оплакване Smile, извинете хумора, но някои парадокси в държавата ни са ми изтрили самоувереността, затова задавам глупав за някои въпрос.
Предварително благодаря, ако някой ми обърне внимание!
Успешна седмица и хубаво лято!



Тема Re: Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент?нови [re: etichka]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.07.09 23:25



Обаждаш се по телефона на ЕОН, ЧЕЗ или ЕВН, казваш, че имаш повреден часовников превключвател (часовника, който превключва тарифите), те идват и ти го поправят. По принцип докато ти е повреден часовника, трябва да ти преизчисляват енергията по Общите условия на самото дружество - примерно 60:40 дневна:нощна. Най-добре виж в сайта на съответната компания - там трябва да дса публикувани тези Общи Условия и намери члена, по който е преизчислението.
Също има и как се коригира сметката когато ти декларираш повредата - примерно корекцията да се направи за 30 дни назад от датата на констатиране или нещо подобно.
П.С. Това Smile е просто съвпадение с ника ми, нали?





Тема Re: Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент?нови [re: etichka]  
Автор piastry (непознат)
Публикувано22.09.09 16:24



Трай си, до като те не дойдат. Тяхно задължение е, не твое.



Тема Съветътнови [re: piastry]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.09.09 22:06



е изключително тъп. При повреден електромер се начислява служебна енергия, която се изчислява по методика и в никой случай не е в полза на потребителя. Множеството жалби за това, че Енергото притежава електромера, значи той носи отговорността, не се уважават, защото ДКЕВР от наше име е одобрила начини за начисляване на енергията при неизправност на средството за търговско измерване.



Тема Re: Съветътнови [re: Smile]  
Автор kalev2c ()
Публикувано11.10.09 21:10



В отговор на:

При повреден електромер се начислява служебна енергия, която се изчислява по методика и в никой случай не е в полза на потребителя. Множеството жалби за това, че Енергото притежава електромера, значи той носи отговорността, не се уважават, защото ДКЕВР от наше име е одобрила начини за начисляване на енергията при неизправност на средството за търговско измерване.



Не е точно така. Преди три месеца написах жалба, че поставения нов електромер миналата година от ЧЕЗ е спрял да отчита. Техниците по поддръжка дойдоха, подмениха го и казаха, че за този месец в който се е получила повредата няма да плащам никакви киловати ... което се оказа ИСТИНА!

вo имѧ ҃῾оца и ҃сна и стааго ҃дха аминъ


Тема Re: Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент? [re: etichka]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано06.11.09 09:39



офффффф жено аз имах подобен проблем, електромера не работеше от нова година и чак сега видяхме

и се оказа че трябвало на някаква база да преизчислят и такива глупости само че пуснах връзките в енергото и ми се размина, слава на Аллаха, иначе много е кофти да плащаш нещо за което си се възползвал отдавана и си го забравил



Тема Re: Съветътнови [re: kalev2c]  
Автор dobroduh (непознат )
Публикувано06.07.10 14:49



Taka e i az bqh izpadnal v su6tata situaciq i ne platih ni6to za meseca,v koito beshe povreden elektromera!



Тема Re: Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент?нови [re: BиK]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано13.01.11 10:22



офффффф жено аз имах подобен проблем, електромера не работеше от нова година и чак сега видяхме

Да не ти пука че цяла година ние сме ти плащали сметките за тока. Всички цигани в България правят така. Така че един циганин повече или по малко, няма да ни убие. Българският данъкоплатец е силен и може да издържа на свой гръб стотици хиляди лентяи, тарикати и връзкари.

Редактирано от Triglav Zmei на 13.01.11 10:22.



Тема Re: Блокирала тарифа~електромер-чий ангажимент?нови [re: etichka]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.10.11 10:57



Електромерите са собственост на дружествата.Но сметките ги плащаш ти.Няма оттърване.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.