Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: shi]  
АвторHm (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 03:27



Ако тез словоестни израни средства (на Shi) станат боички и попаднат на платно, това платно със сигурност би заслужило заглавието "... за г....з"





Тема Re: ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ..нови [re: Пeтkoв]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 03:45



Древния рим толкова деца е прегърнал до смърт..., но за Светлин, творците и т.н.
Първо аз не виждам как един художник е творец, има и такива сред художниците, но сред инженерите са повече, сред Светлин опа чакай за какво говорехме :)
Второ напоследък Светлин е твърде зает с експлоатирането на малкото му останали дебели връзки с хора с пари, желание да събират изкуство и недостатъчна смелост да пробват сами да го оценят. А да твори (нали творци) не знам дали му остава време, ама трябва да се яде.
И трето в България се наредиха няколко десетилетия на новобогаташите, първо червена аристокрация, после комсомолска, днеска някаква си там. Така и не се намери количество хора което да си струва да се спомене, дето да се научи да пази благосъстояние за повече от 20-тина години. Та от там и вкусовете - да гледаш картна с ушите не става.

Тъй, че какво да кажа, цитирайки себе си само мога да добавя че като хората гледат с ушите ти що пък да не рисуваш с езика? Е, и Светлин това прави, можеш ли го обвини, аз поне не мога.



Тема Re: ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ..нови [re: Hяkoй]  
Авторopoн (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 07:53



Вече единствено ще ругая такива жалки създания. Толкова бездарие, толкова комплекси, толкова омраза... Св.Русев винаги е бил водоразделна фигура в изкуството ни и щом продължава да завихря такива страсти около себе си, значи всичко е на мястото си. Боклуците най-вече. Те продължават да се захранват от омраза...
Хайде, плюйте! Само това можете!



Тема УМРЯЛО КУЧЕ НИКОЙ НЕ БИЕ !нови [re: opoн]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.11.06 13:15



Здравей opoн,


цитат:
Св.Русев винаги е бил водоразделна фигура в изкуството ни и щом продължава да завихря такива страсти около себе си, значи всичко е на мястото си. Боклуците най-вече. Те продължават да се захранват от омраза...

край на цитата.


Взе ми думата от устата .. И аз като теб исках да кажа че умряло куче никой не бие .. Щом Св.Русев е постоянно в съзнанието им значи не могат да го заобиколят или подминат..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 17.11.06 13:21.



Тема МЪРТВОПИСнови [re: Пeтkoв]  
Авторjivata (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 16:17



Разбира се. Мисля, че тези, виждали "творбите" му нямат нужда от обяснения...................



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пeйнтъp]  
Авторнoвak (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 22:18



Първо те съветвам да посетиш интензивен курс по български език / за начинаещи/ " светлин" се пиче с начална главна буква, защото е съществително собствено. Това го знаят и учениците от "Столипиново".
Второ - знай едно просто работещо правило - определение за понятието кич или безсмислица, което гласи: "Кич е всяко нещо, което колегата прави".
Трето - по-мало завист и злоба!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пинakoтeka]  
Автормeцeнaт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 22:29



Цитат: Човече или човечке, вЕрвай ми, с огромно удоволствие се "разделих" с 3 картини на светлин русев, които случайно ми попаднаха като наследство, имаше дори една на ванга, пълна трагедия...
наистина невероятни балъци има в БГ.
Дадоха ми такива пари, че с тях си купих 5, повтарям, ПЕТ картини на стари майстори, безспорни авторитети.
Тези бледи, анемични, болни от туберкулоза образи на светлин само могат да ме подтискат, докато истинската картина трябва да грее, да радва душата и сърцето.

Не знаеш ли, че изкуството ПЕЧЕЛИ от сноби и наивници?!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: bobo]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 14:21



изолацията от западната култура през кумунистическия режим си е казала своята дума това се отнася и за един от най-изявените български художници през този режим Светлин Русев или както някои му казват " ПАПАТА НА ХУДОЖНИЦИТЕ" или както аз му казвам "бай Светлин". Преди една година в НХГ имаше изложба на съвременно Европейско изкуство претставено от някаква банка .От Българска страна бяха представени Сули Сеферов и "бай Светлин" преобладаваше живопистта . След като разгледах изложбата
си купих албума от нея за по-подробна представа. Разглеждайки неколкократно албума ми направи впечатление ,че най-слабите произведеия бяха на Сули Сеферов и след това на Светлин Русев. Картината на Сеферов седеше наивно а на Светлин Русев някак дървено така,че като говорим за значението на Светлин нека го сравняваме в световен мащаб!
далеч съм от мисълта че трябва да величаем западното изкуство на всяка цена
все пак те са решили ние да сме изолираните , но нека когато имаме по-добри примери да не се ограничаваме с локалното.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: нoвak]  
АвторCвeтльo Pyceф (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 14:40



Що ме обиждате бе, ора? Все пак съм най-великия плагиат, мафиот, даже за академик ме цаниха, по което се разбира и колко е зле академията. Обитателите и са срам за сградата, но в скоро време се очаква да съсипят и нея с новия проект, та всичко ще си дойде на мястото. Много ви здраве от леля ми Колвиц.
Светльо



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Cвeтльo Pyceф]  
Авторжoжи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 15:45



прав си Светльо Русефф много си прав






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.