Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 23.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Нека Пейнтър ми обяснинови [re: 4и4oвek]  
АвторИckaм (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 11:36



Искам Пейнтър, който подхвана тази безконечна тема "Е ли е Светлин Русев художник или не е?" да ми обясни - от кои точно стари европейски майстори е крал композициите си Светлин Русев. Защото аз казвам, че той е крал от импресионистите и от дадаистите, но не мога да се аргументирам. Та същото и с човека, подхванал тази тема. Пейнтър, аргументирай се! Освен това думата мъртвопис не съществува, проверих в речника...





Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: 4и4oвek]  
Авторпpoфecop (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 11:38



ТОЙ ИМА ПРАВО НА СЪЩЕСТВУВАНЕ А ДРУГИТЕ ДА УМИРАТ ТАКА ЛИ?
в тая мизерия само такива като него живеят добре-удобни послушковци!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: пpoфecop]  
Авторdiv petel (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 18:01



svetlin rusev ne e poslu6ko. toi e bil v kluba za glastnost i preustroistvo i e za6titaval grad russe ot obgazjvane. po4ti disident !!!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: div petel]  
АвторMъkaтa нa xyдoжниka (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 22:15



Абе, ти още малко и ще го изкараш национален герой . . . , това осакатено нищожество.



Тема Re: Нека Пейнтър ми обяснинови [re: Иckaм]  
Автормaцe (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 23:19



много ви е готино клубчето



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: div petel]  
Авторeй пeтeл (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:04



а бе петел див ти още малко и Тодор Живков ше го искараш дисидент истинските дисиденти са умирали по лагерите а не са били- депутати, с ранг на министри или шефове на СБХ , НХГ, Професори и Академици!
а това с разни комитети брожения и тем подобни глупости насериозно ли го взимаш?!?!





Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: eй пeтeл]  
Авторdiv petel (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 20:26



estestveno,4e ne vzimam mimikriite na svetlin rusev na seriozno. po skoro ironiziram. kakto i mi se 6te istinskata sa6tnost na tozi 4ovek da izleze na jve ne s totalno otri4ane ili prevaznasjne do nebesata,a s fakti i argumenti. vse pak na izlojbite mu e palno s hora,kartinite mu se kupuvat za solidni sumi,ima kolekcij na kojto vseki bi zavidjl,kanjt go navsjkade i studentite mu go obi4at. daje i baba vanga nego izbra da i narisuva 4erkvata.koeto ozna4ava,4e i v otvadnoto go ta4at svetlin.a ti gospodin4o nedei da krjka6 mnogo,za6toto imam blizki rodnini koito sa lejali po politi4eski pri4ini iz zatvorite po tatovo vreme i mnogo dobre znam koi e disident i koi ne.capi6i !



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: div petel]  
АвторПeйнтъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 10:37



Питат ме кого имитира Светлин Русев. Ще дам само един пример, защото ако дам повече, става цяла лекция, а това не се прави безплатно. Мили приятели, от клуба на любознателните. Вижте Микеланджело как рисува или как извайва в скулптурите си ръцете - с една особена чупка в китката, придаваща особен финес на ръката. Някои казват, че това е от педерастията, но погледнато художнически - изглежда красиво. Айде сега, сравнете ръцете, които рисува Св. Р. Ами същите са, приятели! Едно към едно. Но за съжаление плагиатът Светлин прилича на Микеланджело единствено по педерастията. Там с БКП - вожда и свой приятел Александър Лилов нямат равни - уста в уста, език в език. В изобразителното изкуство си остава КРАЕН НЕКАДЪРНИК. Мога да ви дам и други примери, но пак ви казвам - това вече ще заприлича на лекция. А нямам нито амбициите, нито намерението да съм преподавател, а камо ли АКАДЕМИК! От своя страна ще попитам защитниците на твореца Светлин - дайте ми пример с негова картина, която е шедьовър, с негов портрет, който поне горе-долу се вързва с модела, с негов пейзаж, който ще остане за бъдещето! Дайте, за да не сте голословни. Колкото до изображението на Ванга и одраскването на един храм - това е друго от престъпленията на Св.Р. Стига вече митове, легенди и забавни случки от епохата на зрелия социализъм. Колкото до спасителите на град Русе и онзи комитет - ами погледнете ги, почти всички се оказаха ченгета - от майор нагоре. Целта на създаването на този комитет беше прозрачна - БКП-инструктурите и ДС използваше комитета, за да се прилепят към него истинските противници на онази власт и после да бъдат унищожени. По димитровски, пао живковски. Така че ролята на Св. Р. в този комитет бе като ролята на едни пръчки, намазани със сладко, наречени мухоборки. Ако "гениалният" художник успее да излъже и да привлече наивни противници на живковия режим - една звездичка отгоре в пагона. Толкова и по този въпрос.
Не на последно място - Светлин опита да унищожи десетки талантливи свои колеги. Чисто и просто от професионална завист и злоба. Той така и не проста на кадърните хора, това, че са кадърни. Не можа да го преглътне и компенсираше с подлизурковщина пред властта, свръхпроизводство на художествен отпадък, милиционерщина, мръсни номера и интриги. Примери няма да дам, защото някои от покровителите могат да ме свържат с някой от жертвите му. Само ще ви кажа, че Св. Рус. набеждаваше някой от старите майстори за некадърници и в следващите няколко месеца и години се опитваше да му изкупи картините. Това, ако не е подлец, здраве му кажете.
Педерасткото в Св. Рус. е и лансирането на някои не съвсем кадърни художници по една единствена причина. Колкото са по-семпли, толкова повече ще изпъквам АЗ пред тях. И какво изпъкна - щръкна му некадърността. Защото вече има демокрация, макар и някои милиционери да се окопаха като съветници край новобогаташите. Но и това е временно. Времето ще отсее плявата. "Сотбис", "Кристис" и сериозните артдилъри ще стъпят скоро у нас. Тогава бъдещето на Св. Рус. е в калта. Там, където по принцип е мястото на четвърторазредни художници като него. Все пак много хора с липса на талант като Св. Рус. живяха далеч по-достойно от него. Работеха, продаваха евтино, намираха си ниша. Докато той се сатанизира, намрази талантливите, поведе битка на живот и смърт с тях и осра (извинявам се за израза, но по-точен няма) цялото ни изкуство. Така го осра, че дълго ще мирише и след него.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: Пeйнтъp]  
Авторфap (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 12:11



Здравей!
Ти определено си го мразиш човека и този път аргументите ти са доста солидни,обосновани.Прав си за Микеланджело и за всичко.Аз не претендирам да съм абсолютен капацитет,но някои работи на СВЕТЛИН РУСЕВ са гениални.Пример:РАЗМИСЪЛ-1979Г.,БЪЛГАРКА 7- 1974,ПЕЙЗАЖ С КАРУЦА-1972,НА ПЪТ-1968,БЯЛОТО ДЪРВО-1969,ПОРТРЕТ НА Б.РАЙНОВ-1970,БЕЗРАБОТНИ-1968,КЛЕТВА-1966,БЛОКАДА-1963,НА БАЛКОНА-1962..И ДР.,НО ПРОСТО не ги помня като имена и дати.Става дума за по -нови.
иМАШЕ ЕДИН ФИЛМ С клаус мария брандауър ,който третираше точно проблема за компромиса,който доброволно правят понякога артистите.Връзвам го със СВ.РУСЕВ.
За мен е спорна фигура.И умее да оцелява ,дори най-вече на чужд гръб.Така ,че не разчитай ,че на СОТБИ И КРИСТИ ще им се размине.Тия чужденци са по-тъпи от нас,убедил съм се.Въопще,брато,гледай да не очакваш нищо и да разкарваш тотално злобата си,дори да си прав,защото се връща.
И пак ти казвам-ПРАВ СИ ,за всичко си прав. не съм седнал да го защитавам СВЕТЛИНЧО.Но не си струва да чезнеш така.
Да ме прощава ОРОН,КОГОТО МНОГО УВАЖАВАМ.
зНАЕТЕ ,УМНИ СТЕ,истината е по -важна от нас.Обичам ви ,братлета!!!
Желая ви хубав ден! и ми простете за хилядите правописни грешки и всякакви други.
ОБИЧАМ ВИ!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: Пeйнтъp]  
Авторпpoфecop (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 12:45



С.Русев има качества в портрета и еднофигурните композиции но многофигурните такива са пълна скука и фигурите му нямат никаква връзка помежду си. спокойно може да си ги нареже на части с по една фигура и никой няма да се усети в това. далеч не казвам че той е бездарен! има качества в това което казах по горе но никой не може да отрече че композициите и стилът му за съжаление седат дървено и сковано-наследство от соцреализма разбира се както казах има
добри портрети! а това че го канят на всякъде то е защото има някакви заслуги към господарите си и е в мафията. вижте че заслужилите дейци от неговото поколение като например Любомир Левчев си живеят доста добре! Левчев си има и прислужница! а това че е от благодарност към тях няма спор каква работа точно са вършили това може да каже някой пострадал от тях явно С. Русев е бил много послушен и дори се е престаравал щом така му се отблагодаряват сега и са му отворени всички врати за разлика от тези на стотици художници от всички поколения които го заслужават не по-малко. и живее толко добре на фона на наборите му пенсионери и дори на две-три поколения по-младите от него! той е заграбил територия която се полага на стотици даже хиляди направиха му и музей а в същото време закриха галерии срамота!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.