Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: фap]  
АвторПeйнтъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 12:48



Фар, братле, може и да си прав за някои неща. Ти имаш право да харесваш картини на Св. Рус. Все пак изкуството се прави за всички, но всеки по своему и строго индивидуално го възприема. Сигурно и аз губя от злобата си към Св., както ти ми пишеш. И за това вероятно си прав. Но, братко, няма как да му простя, че се опитваше и продължава да се опитва да затрие за България изключителни художници. Те наистина, според мен, са хиляди, стотици хиляди класи над него. Иначе не си мисли, че не уважавам твоето мнение. Напротив, много е достойно и е хубаво, че се получава дискусия. И ти си умен човек, който очевидно сериозно се интересува от материята. Поздравявам те и ти желая успехи. Колкото до Св. Рус, наистина смятам, че времето ще го оцени по достойнство. За добро или за лошо...



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: пpoфecop]  
АвторПeйнтъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 21:10



Професоре, не знам какви хубави портрети си му виждал на Св. Р. Преди година бях в къщата-музей на Начо Културата в Пловдив, където има един маслен портрет и една рисунка портрет на Начо Културата. И двата са от Св. Р. Голямо бездарие, братле. Голямо бездарие! Бездарие и нищета.На рисунката никой не може да познае Начо. По-скоро прилича на Ринго Стар от "Бийтълс". Колкото до масления - по-добре Яхнаджиев, за съжаление. Ужас с кисело зеле. В областта на портрета от Светлин има поне 10 000 по-добри у нас.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: Пeйнтъp]  
АвторCTУДEHT (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 18:09



С.РУСЕВ Е ВИРУС БОЛГАРИКУС.АКО ЩЕТЕ Е КЪРЛЕЖ БОЛГАРИКУС.ИСКАМ ДА СЪМ КАТО НЕГО-ДА ВИ ПИЯ КРЪВЧИЦАТА И ДА МИ ЦЕЛУВАТЕ РЪЧИЦАТА,ДА ВИ ЕБА ДЕЧИЦАТА И ..ДА СЕ ИЗКАРВАМ БАЩИЦАТА.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: фap]  
АвторOpoн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 22:53



Може ли и аз да се включа във финалните любовни акорди. Харесва ми ясно да се определим, ясно да заявим позиция, но това не изключва да можем да продължим да разговаряме. Аз дълбоко не съм съгласен с Пейнтър, но това е част от феарплейя (fear play), така че това го приемете като подадена ръка, за да можем и друг път пак да се изпокараме за нещо друго и да не превръщаме това място, форума, в поле за избиване на нерви, комплекси и пр. С поздрав!



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: Opoн]  
АвторПeйнтъp (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 15:34



Разбира се, че трябва да разговаряме. Оран, и аз съм за ФЕЪРПЛЕЙ! Но когато съм дълбоко несъгласен с някого, се аргументирам. Наистина е по-добре всичко да завърши с финални любовни акорди, както сам пишеш. Да на мира, не на войната! И пак повтарям - на един му харесва Св. Р., на друг му харесва Яхнаджиев, на трети - Майсторов, на четвърти - Бенчо Обрешков, на пети - Нерон, на шести - Вукадинов, на седми - Генко. Въпросът е да обичаме изкуството, а не манифестациите. Независимо в каква форма са. Никой на теб, Орон, не ти пречи да си харесваш чичкото с очилата, както и никой на мен няма да ми попречи да имам съвсем обратното мнение. Не е хубаво светът да е едноцветен. Като картините на Св. Р. Трябва да има живопис и в живота, нали?



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: CTУДEHT]  
Авторdiv petel (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 20:48



mm-daaaa.........



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пeйнтъp]  
АвторValko (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 22:05



Стига сте яли стария _ур на Светлин Русев - никой от НАС не е постигнал това, което постигна той! Без мераци да имитирам библейските истини - който е по-голям от него - нека пръв да хвърли камък!!!
Художнико /пейнтър, или както там в дупката обичаш да те наричат/, ако си истински човек на изкуството, щеше да кажеш - "Аз, Сульо Пульов, казвам, че Светлин Русев е най-обикновен бояджия и го доказвам с картините си"
Кажи ми ,бе задник - в коя галерия да видя твои картини???
Аз съм рисувач от 20 години и си издържам семейството с четка и пак не мога да кажа , че съм художник, а ти???
Що не си го начукаш странично, а???



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Valko]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 11:20



кво е постигнал той ?! в коя галерия за съвременно изкуство има нещо негово?
той е ретронаивен художник и минава пред дърти пръчове по на 60+ години но не и пред съвременно мислещи хора !



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлинови [re: ekcпepт]  
Авторdiv petel (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 13:19



prostete,no koi e retronaiven hudojnik ? svetlin rusev ili peintara? ...neka da badem po konkretni,4e goljm batak vze da stava.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: ekcпepт]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 14:34



тук говорим за Русев пейнтъра не го знам и не ме интресува!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.