Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: minava6t]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 11:08



Имах пред вид 4 типа композиции.
Има ги навсякъде около нас - правоъгълна, триъгълна, кръгова и диагонална. Плюс още две - хоризонтална и вертикална.
Формулирани са от теоретиците на Италианското възраждане. И преди тях ги е имало, разбира се, но те ги теоретизират първи. Колкото до литература, ми е трудно да ти посоча, но пробвай Кенет Кларк - мисля, че се среща по нашите книжарници.

На bobo бих казал следното - Ако знаеш със сигурност, че тези неща са крадени, твой дълг е да уведомиш наследниците или полицията. Всеки честен човек би трябвало да постъпи така. Ако искаш, може да се обърнеш към пресата - има толкова журналисти които с кеф биха се заяли със Светлин Русев, че сам си нямаш понятие. Даже мога да ти посоча едно име: Люба Кулезич. Тя, специално, би изяла Светлин Русев с парцалите, стига да има за какво да се захапе.
Относно работите на Далчев - той емигрира година, преди да умре Людмила Живкова. Малко хора знаеха за това му действие, но още на другия ден "възмутени" граждани събориха част от нещата в градинката.
Л. Живкова си отиде след година - работите на Далчев не бяха мръднати от там - със сигурност не благодарение на теб.
И не казах, че в чужди колекции няма работи на български автори - казах, че в пазара на изкуството няма търсене на наши "класици". Не говоря за нашия измислен пазар, в който за няколко години творбите на Майстора, Златю Бояджиев, Димитър Казаков, Щъркелов и други, изведнъж станаха стотици (просто кадърни момчета и момичета наистина има много в България). И продължават да се появяват нови и нови. Конвейра не спира.



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пинakoтeka]  
Автор nochoy dozor (непознат )
Публикувано12.04.06 14:28



Със сигурност ако те затворят във една стая със депресивните му картини и едни зареден пистолет ще и се гръмна.



Тема ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ ЗА ДОБРИЯ ТИ ПОСТИНГнови [re: 1OO]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано13.04.06 06:47



Здравей 1OO,
Когато видях дългият ти постинг си казах : "- Леле мале .. кога ще го чета това всичкото ?" После като се позачетох разбрах , че писаното си е струвало изхабеното количество букви.. Постингът ти е силен и аналитичен , в него ти не се застъпваш просто да защитиш Светлин Русев а защищаваш истината .. изправяш се против празното бръщолевене целящо да оплюе някой творец на когото името ТВОРЕЦ му подхожда.. бил той Светлин .. бил той който и да е дето нещо не ни бендисва.. Анализа който си направил .. ретроспективната разходка която си направил в българското живописно изкуство.. мисловните ракурси които си привел включвайки и много от учениците на Светлин би трябвало да накара всички говоруни да се позамислят ... а не първо да говорят па после я помислят какво са наговорили я не.. Това което си написал трябва да накара говоруните да се замислят че в изкуството лозунги от родът на "Който не скача е червен !" нямат шанс за успех защото изкуството стои над политиката .. защото творецът се ражда целунат в челото от съдбата и с това остава завинаги белязан да бъде творец.. защото изкуството е като слънцето , опитите то да бъде скрито с длан са винаги обречени на неуспех..
Поздравявам те за постингът ти !

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 13.04.06 06:57.



Тема А ТИ КАК МИСЛИШ ??нови [re: nochoy dozor]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано13.04.06 07:26



Здравей nochoy dozor ,


цитат:
Със сигурност ако те затворят във една стая със депресивните му картини и едни зареден пистолет ще и се гръмна.
край на цитата.


Не е голяма беда че си объркал условното наклонение в което си почнал с "...ако те затворят" и накрая си заключил ".. ще и се гръмна"... не ме интересува това що ако затворят някого някъде си при някакви си условия аз трябва да се гръмна .. майната му !.. Не ме интересува и обърнатия ти словоред "...ще и се гръмна....".. пак майната мъ!.. Бих се заинтересувал само от едно нещо .. Нещото което ме интересува е дали Герника на Пикасо не е депресивна .. дали "снемане от кръста " не е депресивна картина .. дали винаги когато се изобразява човешката мъка и страдание не е депресиращо..
Те в това е въпроса я !..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пeйнтъp]  
АвторПeйнтъp (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 16:13



Виждам, че учениците на Светлин Русев масово се застъпват във форума за него. Нормално. Повечето от тях обаче са изключително неграмотни в буквалния смисъл на думата. Учителите или учителките им по литератури сигурно ще се изчервят от срам. Пинакотека, ти си съвременно мислещ човек, който е непокварен от вулгарносоциалистическатасветлинизация на изобразителното ни изкуство. Границите на българското изкуство не са Светлин и изброените му скапани ученици и подлоги като Ивайло Мирчев (художник по соц.наследство), Десислава Минчева и още няколко слаби рисувачи. Авторът 1000 сигурно е подполковник от ДС и с трактата си чака повишение. Но цялата ви сган е на път към боклука и мазетата на галериите. С влизането ни в ЕС СВЕТЛИНИЗАЦИЯТА и ролята на светлината и мрака, както обича да се изразява вашия СР, отиват на кино. Защото "Сотбис" и "Кристис" идват в България. Те ще оценят Светлин. Те ще оценят нацапания храм на вещицата Ванга. Те ще оценят по достойнство хиляди художници като споменатата Славка Денева (апропо и нейния баща Борис Денев). Смешковците ми пишат, че благодарение на Светлин се разбрало за Бенчо Обрешков и за Бараците. Аз само ще ги поправя. Благодарение на Светлин и на неговото злощастно обкръжение от некадърници, Бенчо, Бараците и останалите изпъкват по-ярко.
Поздрави Пейнтър



Тема Re: Живопис или мъртвопис в творчеството на Светлин Рунови [re: Пeйнтъp]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 09:30



Приятел,защо тази злоба си натрупал?Сигурно има причина?И тя не е в творчеството на Светлин.Няма да те закара на прав път.



Тема ЗЛОБАТА РУШИ ДУХОВНИЯТ КОНФОРТ..нови [re: ***]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано15.11.06 17:10



Здравей ***,


цитат:
Приятел,защо тази злоба си натрупал?Сигурно има причина?И тя не е в творчеството на Светлин.Няма да те закара на прав път.
край на цитата.


И аз мисля като теб .. Не творчеството на Светлин е причина за тази натрупана негативност .. по скоро това е свързано със завист и злоба нъм един успял художник .. и преподавател..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 15.11.06 17:11.



Тема Re: ЗЛОБАТА РУШИ ДУХОВНИЯТ КОНФОРТ..нови [re: Пeтkoв]  
АвторOpoн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:29



Много се чудих има ли смисъл да се влиза в сериозен разговор с хора като Painter и други негови "колеги". Мислех да постна отново репликата на 100 от преди половин година, смятах да пусна едно по-добронамерена, по-сериозна и задълбочена (доколкото мога) бележка за Св.Русев, малко за историята на СБХ, малко за това кой къде и как е преминал през годините и къде са част от корените на тази нетърпимост. Смятах да припомня за "съображенията" на Тодор Живков,за това кои тържествуваха тогава и кои успяха да запазят достойнството си...И още, и още, и още...
Обаче, откровено казано нямам толкова благородство и мисля, че такъв разговор не може да се осъществи и е безсмислен. Уви!



Тема Re: ЗЛОБАТА РУШИ ДУХОВНИЯТ КОНФОРТ..нови [re: Пeтkoв]  
Авторhari (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 09:26



abe Petkov ,Svetlin danete e nael da mu pravi6 reklama?



Тема ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ..нови [re: hari]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.11.06 15:33



Здрвей hari ,


цитат:
abe Petkov ,Svetlin danete e nael da mu pravi6 reklama?

край на цитата.


Не ме е наел чиляка .. даже не ме и познава.. Просто Светлин е творец и аз съм такъв.. а както знаеш гарван гарвану око не вади..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 16.11.06 15:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.