Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Поредните кражби на кабели + препоръка  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано18.09.06 12:40



В последната седмица се наблюдава интересна форма на кражба на кабели в Младост 3 и 4, в Дървеница, Дианабад. Може би и другаде.

Момчета се представат за служители на "интернета", взимат ключовете за покриви и мазета от домоуправителите с обяснението че "ще махаме кабелите, защото вече няма да има въздушни кабели" и махат всички кабели от суичовете до клиентите на всички доставчици в блока, без значение дали са външни или вътрешни. Суичовете си остават на местата, махат само кабелите.

А ето и препоръката - прозвънете всички домоуправители в районите, в които работите и ги предупредете, че хора се представят за служители на Интернет доставчици, за да извършват кражби. Днес крадат кабелите, но утре може да започнат да обират на хората таваните, мазетата и апартаментите. Нека проверяват документите и да записват данните на всеки, който им поиска ключ. Днес в Младост, Дървеница и Дианабад - утре и в други квартали.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано19.09.06 03:23



xa-xa-xa-xa баси изрудщината и такива ли ги има ве4е !??, то по добре да им подарим помалко пар4етии

ама кво да се прави все още броя на опериращите в сивата сфера е по голям отколкото легалните достав4ици а и то фтп-то стана по скъпо от устроиствата , един сви4 е 20 лв, един клиентски кабел 30 ( а и не при вси4ки фирми клиента си плаща кабела от устроиството до компа си ) ...дано не им хрумне и оптики да краднат , 4е тогава времето за реакция ще е ужасс



всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано19.09.06 13:40



За съжаление Митко това не е последната седмица а е от месеци. Въпреки че ние вече не обръщаме внимание. Месечно имаме по над 50 случая, кои единични кои с по няколко кабела, просто вече не обръщаме внимание. В Дружба е някакъв ужас, там непрекъснато се режат кабели и се обвиняват фирмите една друга за това кой е виновен. Моето лично мнение е че всички тези саботажи се правят от една или няколко фирми с неясни за мен цели. Така или иначе от това страдат всички и независимо дали някой губи клиенти или не заради конкуренцията това не е начина да си ги върне. Рано или късно този който го прави ще се се установи и ще стане лошо.
А пък този подход с искането на ключовете сефте го чувам и едва ли е практика защото извършителите се подлагат на голям риск. Малко са хората които ще си дадат така ключовете на непознати.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано19.09.06 16:12



Кражби винаги е имало и аз отдавна не им обръщам внимание - възстановаваме щетите и толкова. Но сега за пръв път чувам, че се представят за техници и дори обясняват защо всъщност махат кабелите. Досега се крадеше между 3 и 4 часа сутринта, а сега се прави посред бял ден, в работно време. Досега се крадяха предимно суичове, а кабелите само се нарязваха, колкото да прекъснат, но сега се "почиства" цял вход именно от кабелите, а не от суичовете. Т.е. има известно развитие, не е просто повторение на това, на което сме били свидетели десетки пъти.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: RazoR]  
Автор L.M. ()
Публикувано19.09.06 21:34



В Дружба е някакъв ужас, там непрекъснато се режат кабели и се обвиняват фирмите една друга за това кой е виновен.

.....които хване крадец в Дружба II 4ерпя бутилка хубаво уиски :-) символи4но е но е от сърце ,
а колкото до обвиненията м/у ISP-тата една местна фирма открито и в писмен вид във форума си от 14.06.2006г. 11:11 h обвинява хегалан в по-горе споменатите деяния ....как и и беше името ? нещо от сорта на овцанет / баси тия са много смели /



Редактирано от L.M. на 19.09.06 21:36.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: L.M.]  
Автор ETG ()
Публикувано19.09.06 22:32



.....които хване крадец в Дружба II 4ерпя бутилка хубаво уиски :-) символи4но е но е от сърце ,
Заповядай, днес вече ме черпиха една бутилка уиски, но не пречи и ти утре да се отчетеш

. Ще ти дам всичките данни - трите имена, адрес, ЕГН, описание... Всъщност не е нужно да ме черпиш мене, ние ги гонихме, но ги изпуснахме, но може да те свържа с колегите, дето ги хванаха.

Редактирано от ETG на 20.09.06 00:28.



Тема Re: Дружба 2нови [re: ETG]  
Автор L.M. ()
Публикувано20.09.06 01:51



яко им дупе ...

по интересното в слу4ая оба4е не е физи4еският извършител а поръ4ителя , 'щото развинтеното ми въображение ме навежда на мисълта 4е- има квартали на София в които кражби няма никакви от много много време , а и да имаш мрежа с хх бр. суи4а но са ти краднали ххх бр. за 1-2 години е умопомра4ително .....-би трябвало да е работа на някои "вътрешен","заинтересован"недоброжелател да не кажа - колега , а не на банда недоклатени мом4енца дето си правели мрежа по селата ...както се твърдеше в зората на кражбите

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: Дружба 2нови [re: L.M.]  
Автор ETG ()
Публикувано20.09.06 02:04



...по интересното в слу4ая оба4е не е физи4еският извършител а поръ4ителя...
Именно, точно в това изречение е истината.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 02:43



ако дойтат и кажат, че са от бол.бг интернета, какво да им правя?



Тема Re: Дружба 2нови [re: ETG]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 03:03



то това е лесната работа, връзвате жертвата и ме загрявате оная работа и топките със запалка, преди това ви препоръчвам да му турите 200-400 грама клизма оцет с лют пипер в гъза и да го запушите с някаква курвенска тапа за да усети какво го очаква. Само гледайте да не я изпържите, тя ще ви е идеята, изпържете му малко топки или нежтите подмишници, но само да няма печено месо. Между дпугото, жертва е добре да се захранва с кокаин, че иначе много крещи за нищо



Тема Re: Дружба 2нови [re: Bълk]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано20.09.06 09:58



За съжаление след едно такова нещо и всички извършители вкупом ще лежат Х време в ареста и то ако имат добър адвокат.
А за хванатия в Дружба така и не разбрах кво е станало след като е бил хванат, всички уж много се бяха наточили че хванат ли някой всичко ще се разбере ама нещо нищо не се разбра. За разлика от случая когато ние и Хоумлан хванахме крадец рецидивист в Дианабад. Когато освен че го отказахме за доста дълго време напред разбрахме и поръчителя поне като район а и полицията се отнесе доста сериозно със случая



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: L.M.]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано20.09.06 10:00



Е при последното рязане в Полигона дори пратиха полиция срещу нашите техници само дето не бяха съобразили че и нашите кабели са срязани и ние сме отишли доста преди тях да си ги оправяме. Ама кво да ти кажа... най добре е да търсиш причините за някакви издънки и неуспехи в другите а не в себе си нали?



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Bълk]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано20.09.06 11:17



В отговор на:

ако дойтат и кажат, че са от бол.бг интернета, какво да им правя?




Ако не си ги виждал досега и не ги познаваш, сравни данните върху личната карта с тези върху служебната и си ги запиши в една тетрадка. Ако си "материално отговорно лице" и държиш ключа за достъп до някакъв обект, по принцип е добра идея да вписваш в тетрадката всеки, на когото го даваш, който да ти се разписва и когато го върне.

Ако се окаже, че някой е фалшифицирал служебна карта, ще направим възможност да се проверяват онлайн.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: L.M.]  
Автор McTailer (TheOneAndOnly)
Публикувано20.09.06 12:21



L.M. - не ти прави чест да си дупелизец, но това си е мое мнение, на теб виждам, че ти харесва.

Само ще ти дам няколко факта над които да помислиш:
Първи факт - идват мегалан в дружба - почва рязането, идва мегалан в слатина - почва и там да се реже.
Втори факт - не се реже там където мегалан нямат покритие.
Трети факт - мегалан имат 50 нарязани кабела на месец по техни думи с 10 пъти повече клиенти, а ние 50 на ден.

Никого в нищо не обвинявам - давам само факти. Може и съвпадение да е, може и да не е.

Кабелите се режат от наркомани, арестувани и пуснати. Вършат работа за определено лице, което полицията неможе да издири все още - имат му адреса както и ние, но се крие. Хванат ли го ще стане ясно кой е поръчителя.

Който и да е, рано или късно ще съжалява - пуснали сме жалби в полицията, ще пуснем след това и в КРС за нелоялна конкуренция.



Тема Re: McTailerнови [re: McTailer]  
Автор L.M. ()
Публикувано20.09.06 13:21



възможно е и да си прав за мен в изказа си , но у4ените още не са го установили , без да ставам адвокат на когото и да било смятам 4е е недопустимо оплюването помежду колеги , не на последно място и зашото ти се базираш на факти както твърдиш, с което само пикаеш срещу вятъра , хаиде вземи хвани някои от м.лан да крадне , пък после плуи колкото си искаш срещу тях и ако искаш и жалби пред крс пускаи.

веднуж набеден за геи, винаги геи...пък после нека фирмата да ходи да се оправдава 4е не е ....кои ще и повярва !!?

кражби нямало само там където м.лан не оперирала, и тук сериозно бъркаш и разор би могъл да ти потвърди колко добре се "разбираме" на местата където имаме "общи" кабели ...

като цяло може и да си прав, но представи нещата нагледно, докажи твърденията си с достоверни факти......а докато не го направиш си мисля 4е само уронваш крехкия престиж на "лан-а" като цяло , но това си е само мое мнение

прощаваи ако не съм прав



всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 20.09.06 13:25.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: McTailer]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано20.09.06 14:56



Както съм казвал винаги, много е зле да си зле особено ако си вярваш

Първи факт - влизаме във Дружба и още преди да сме почнали ни се изсипва фирма там която почва да плаче как Кузела от 1г им режат кабелите и им крадат суичовете. Дори са пускали жалбо срещу вас. Същата тази фирма след 6 месеца когато вече сме взели десетина клиента от тях вече почва да ни обвинява нас
Втори факт - в много сериозна заблуда си, кабели се режат навсякъде
Трети факт - мегалан 80% от кабелите са им вътрешни и подземни, а на вас дори оптиките са ви по въздуха.

Ясно е че дружно всички Дружбенски доставчици искате да опетните името ни за да се противпоставите на нашата инвазия но няма да стане. Винаги сме били коректни, дори към хора който говорят срещу нас - за пример - Слатина. Още преди да влезем колегите от Difital Image бяха казали че там се реже много яко и че подозират голяма фирма чието име няма да кажа защото тя никога не ни е обвинявала нас. Как така пък когато ние влязохме и месец и половина имаме вече няколко стотин клиента изведнъж рязането на кабели се засили? Аре да си имаме уважението. Не си тълкувайте фактите както ви е изгодно.
А L.M. е прав, може да сме конкуренти но за 3г работа в общи райони не сме видели една мизерия, може би защото сме били само 2те фирми и 2те сме коректни, а когато се намесят играчи от типа на дружбенските фирми нещата загрубяват



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор iMEN (непознат )
Публикувано20.09.06 18:08



Защо се сърдите на хората. Те просто ви вършат работата която трябва да сте направили до януари 2007.
Вместо да плащате на ваши служители да махат незаконните кабели някой друг върши това - радвайте се



А през месец януари аз лично ще подам първата жалба до КРС за неспазване на клаузите в лицензиите ви. Тогава дупе да ви е яко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор iMEN (непознат )
Публикувано20.09.06 18:16



Чл. 32. (1) Не се допуска изграждане на въздушна кабелна мрежа в населени места с над 3000 жители, както и в курортни селищни образувания и в курортни зони на населени места.


§ 4. Операторите на съществуващи кабелни мрежи са длъжни да ги приведат в съответствие с изискванията на тази наредба до 1 януари 2007 г.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: iMEN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано20.09.06 19:41



"Въздушна" не е синоним на "открита".

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: McTailer]  
Автор A--Viper (непознат )
Публикувано20.09.06 21:56



Аз пък искам да ми обясниш, как на места където сме конкуренция, само ние и вие. Магически кабелите се измъкват от switc-овете си ...



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор iMEN (непознат )
Публикувано21.09.06 09:57



"Въздушна" не е синоним на "открита"

Плъзгав си но не достатъчно




Чл. 31. (1) Въздушни мрежи се изграждат по един от следните начини:
1. чрез окачване на съобщителен кабел по носещо въже или чрез самоносещ съобщителен кабел, монтиран на стълбовна конструкция;
2. чрез окачване на съобщителен кабел по носещо въже или на самоносещ съобщителен кабел между две сгради;
3. чрез укрепване на съобщителен кабел по стени;
4. чрез извеждане на съобщителен кабел на стена или стълб от изкоп или въвеждане на съобщителен кабел в изкоп.



(2) Не се допуска окачване на съобщителен кабел, носещо въже или самоносещ съобщителен кабел по дървета, храсти, улуци на сгради, куки и изолатори на електрозахранващата мрежа.




Чл. 32. (1) Не се допуска изграждане на въздушна кабелна мрежа в населени места с над 3000 жители, както и в курортни селищни образувания и в курортни зони на населени места.


Твоята мрежа ако искаш я наречи "закрита", важното е че е още въздушна. И събирай пари за глобите. Аз съм по малък от теб но в случая големината не е предимство защото големите ще го отнесат първи.
Бъди сигурен



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: A--Viper]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано21.09.06 11:17



А що мислиш че трябва да те знам кой си?
Все си мисля че единственото място където имам само 1 фирма законкуренция е Витоша, на всички останали са поне 5



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: RazoR]  
Автор A--Viper (непознат )
Публикувано21.09.06 19:18



Трайчо Пулийски

Отговора беше към McTailer, иначе щеше да е една позиция по-навътре.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: iMEN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано21.09.06 22:24



БТК има над 500000 лв присъдени глоби за неспазване на законите за конкуренция, но не й пука особено и продължава да ги нарушава. Спортният тотализатор си плаща глобите заради забраната да се рекламира хазарт, но всички ние редовно биваме осведомявани относно джакпота в първо теглене. Всички знаем за Кремиковци и неговите ежемесечни глоби за замърсяване на въздуха. Мога да продължа с примерите относно глобите и тяхното въздействие според размера на фирмите, но няма смисъл - и сам ще се сетиш какво искам да ти кажа. Големината ВИНАГИ е предимство.

Впрочем, вече имаме над 60 километра под земя, остават още триста. Това не е процес, който може да приключи за една нощ.

Митко

Редактирано от Mитko на 21.09.06 22:31.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: A--Viper]  
Автор McTailer (TheOneAndOnly)
Публикувано21.09.06 22:40



Кои са тези места където имат само нашите две фирми покритие?



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: McTailer]  
Автор A--Viper (непознат )
Публикувано21.09.06 22:54



Горубляне



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: A--Viper]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано22.09.06 09:30



Сори Трайчо, помислих че си от групата на mctailer който пред мен много упорито твърди че изобщо не мисли че може ние да му режем кабелите, но по форуми, по вестници и пред други фирми яко ни топи. Всяко зло за добро. Лошата реклама пак е реклама, пък услугата ни няма как да я развали. След една публикация за рязани кабели в дружба в която се наложи да дам отговор защо ние имаме най-малко изрязани кабели имахме 3цифрен брой заявки за един ден. Мизерии обикновено се правят от по слаба и по недъгава фирма. Ако в Дружба някой доставчик има претенции да е на светлинни години пред нас и затова сме решили да му режем кабелите евала му правим.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: RazoR]  
Автор A--Viper (непознат )
Публикувано22.09.06 10:14



Няма проблеми,
не обичам да говоря против конкуренцията си, но просто ми дойде прекалено изявлението им, че са бели ангелчета, при положение, че в моя случай, просто няма кой друг да е.
В продължение на 2 седмици, от момента в който Кузела пуснаха мрежа, там където бяхме преди тях от месеци, ми се наложи да пращам екипи по 2 пъти на ден, говоря за места, където не бяхме стъпвали с месеци.
От опит знам, че фирми, които работят така нямат място на пазара, самите потребители разбират за какво става дума и ги изхвърлят.
Да не говорим за фирмената им политика да слагат кутиите до нашите, за да могат да ползват нашия кабел до клиента, което е още по-нагло и не знам кога ще ми писне и ще ходя да си поискам ВСИЧКИ кабели или по-добре направо да си ги изрежа (при сключването на договор с клиент има опция клиента да си плати кабела от последния стълб до компютъра. А пък преди да почнем да "принуждаваме" хората да си го плащата, нали се сещате, колко хора са си го платили?

Редактирано от A--Viper на 22.09.06 10:15.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: A--Viper]  
Автор McTailer (TheOneAndOnly)
Публикувано22.09.06 10:30



Не виждам абсолютно никаква логика някой да се катери по стълбовете в горубляне с 4-5 метровите стълби, за да отвори ваша кутия и да извади една букса..

Ако толкова имаш подозрения - горубляне е малък град - всеки знае всичко - питй ги просто хората дали са видели наши техници да ви бъркат в кутията и ще ти кажат.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: McTailer]  
Автор A--Viper (непознат )
Публикувано22.09.06 14:47



1 седмница след като сте си поставили кутиите там?
Мисля, че не е нужно.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано22.09.06 21:32



В отговор на:

Мизерии обикновено се правят от по слаба и по недъгава фирма




Тц. Правят се от служители на всякакви фирми (дори на големите кабелни телевизии) по две причини.

Първата схема е следната - краденото оборудване (суичове, антени, кабели и др.) се слагат в мрежата, в която работи служителя, вместо чисто новото, което му е дадено от фирмата. Въпросното ново оборудване след това се продава, често с оригиналната си опаковка.

Втората схема е по-проста - служители (техници, управители, локални диструбутори), на които се плаща % или пък според броя на включените нови клиенти, са заинтересовани и по своя инициатива правят мизерии, за да увеличат индивидуалния си резултат, дори ако фирмата-майка не подкрепя такива практики.

Фирмата може и да не знае какво правят служителите / дистрибуторите / управителите на офиси, но ако някъде забележи подозрително рязко увеличаване на новите клиенти, би трябвало да се поинтересува и да направи разследване.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано25.09.06 11:22



Точно поради тази причина нямаме нито един служител чието възнаграждение се формира пряко от броя на включванията или резултатите в даден район.
Първата причина също е достатъчно основателна но важи в случаите на кражби на актиено оборудване

Моето мнение е че рязането на кабелите е в 80% резултат от действията на ядосани съседи/домоуправители и 20% резултат от нелоялна конкуренция



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор iMEN (непознат )
Публикувано25.09.06 15:43



Големината ВИНАГИ е предимство.

Далеко си от истината но стеб не се спори - едва ли има тук човек който да не знае тази аксиома :) Мога да ти дам примери но ще изместим темата.

Това че ти се мислиш за голям не означава че не трябва да спазваш законите. Искаш ли да се обзаложим коя ще е една от първите фирми която ще бъде глобена догодина ? Колкото и да си голям като ти поотънее джоба почваш да се замисляш кое е по изгодно - да си вършиш работата качествено и да спазваш закона или да я караш както досега. Да не викаме дявола но май ще трябва да се отнеме лиценза на някой за се научите че заоните се спазват а не коментират ...



Тема Re: законанови [re: iMEN]  
Автор L.M. ()
Публикувано25.09.06 17:09



да не си помислиш 4е се заяждам с теб,
но за кои закон говориш ?,
ако е за този за когото аз се сещам тои много яко си противоре4и ,
а на места е невъзможно неговото изпълнение

а и отнемането на лиценз не е проста процедура , не става без дебат м/у оператор X и КРС и дори това да се слу4и ....хмм не съм се замислял но едвали клиентите на оператор X няма да предпо4етат да се вклю4ат отново към оператор Y , a както знаем X=Y

ако не си съгласен съм готов да коментирам ...но ще стане дълго



всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 25.09.06 17:14.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: iMEN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано25.09.06 18:28



Коя фирма ще бъде първа накисната и коя ще бъде първа глобена са съвсем различни неща. За какво ли не са ме накисвали - то не беше детско порно, то не бяха авторски права. Оказа се, че дори "смущаваме" радиолюбителската антена на шеф от КРС. Накисвали са ни в Комисия за защита на потребителите, в Комисия за защита на конкуренцията, в съда ... Аз съм гърмян заек, а както казва Ницше - това, което не ме убива, ме прави по-силен. За да се бориш с мен имаш само един шанс - трябва да ме отстреляш с първия изстрел, защото ако не ме довършиш и оживея, аз ще отвърна подобаващо.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано25.09.06 22:14



ми стъпи на криво и ще те отстрелят. няма да си нито първия, нито последния отстрелян...


айде сега внимавай къде стъпваш






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.

Редактирано от KимoнГeoprиeв на 25.09.06 22:15.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано26.09.06 09:30



Що си говорим глупости не мога да разбера и се правите на мъже. Темата беше за саботажи и рязане на кабели, нещо което е достатъчно сериозно че да се разводнява със неща като заплахи и обяснения на кой кво може да му се случи



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.09.06 13:23



В отговор на:

ми стъпи на криво




Надявай се ...

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.09.06 15:34



би трябвало да знаеш че ми е през оная работа кво ще стане с теб


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.09.06 15:39



анджък, и аз това се чудя как митко от кабели стигна до отстрелване от първия път, ама той обича да се прави на велик, кво да го правим...






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.09.06 16:09



В отговор на:

А през месец януари аз лично ще подам първата жалба до КРС за неспазване на клаузите в лицензиите ви. Тогава дупе да ви е яко




Ей-от тук стигнах до отстрелване от първия път. Щото не може да се повдигне тема, без някой анонимен да започне да се заяжда. И аз се чудя на себе си защо ви се връзвам и защо въобще се хабя да ви отговарям. Като ви се пишат жалби - пишете. Тук сте анонимни, което ви прави много смели и отворени, но в жалбата не сте ...

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор niknik (непознат )
Публикувано26.09.06 19:26



Съгласен съм, темата е даже много сериозна. Все повече медията която полагаме става оптична, а възстановяване на оптични влакна след рязане е къде къде по скъпо и най лошото, по бавно.
Очевидно е че кражбите които са предмет на настоящия разговор, имат за причина конкурентна борба, както някои я разбират извратено.
Какво можем да направим за да спрем тази лавинообразна тенденция ?
Общото ми впечатление от горните постове, е че всички са невинни, но явлението се разраства . Това е тревожно. Някой трябва да каже първи - Аз няма да отмъщавам.



Тема Re: Поредните кражби на кабелинови [re: niknik]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.09.06 20:55



не прави това което не искаш другите да ти правят , крадат от теб , преглътваш и продължаваш напред така някакси се будиш сутрин/ ве4ер / по спокоен или поне аз съм на този принцип, вярвам и много от вас

по горе някои бе споменал 4е кражбите били дело на техници с цел постигането на по високи резултати, премии ...това е абсурдно и говори за нездраво управление на дадена структура, не може да ръководиш организация и да не ти пука какво става по пирамидата надолу и кои то4но ше ти я срути ...образно казано

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.09.06 21:46



определено се обърка отговаряйки на мен, но не го приемам като стъпване на криво...




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.09.06 23:28



Прав си, абсолютна грешка е да ти отговарям. Обикновено се старая да не го правя, но понякога се налага, защото и други хора четат и ако те оставя без коментар може да останат с грешно впечатление.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.09.06 02:38



доста късно се усети че те дърпам за опашката и ти първосигнално отговаряш





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.09.06 03:12



Тц. Отдавна те познавам и неслучайно те наричам "постоянното присъствие". Вероятно си забелязал, че когато започвам тема обикновено предупреждавам постоянното присъствие да не се изкушава да се намесва (не че някой се вслушва в това предупреждение).

Аз просто отговарям винаги, заради останалите четящи. Ако те оставя да имаш последната дума, някой може да остане с много грешното впечатление, че имаш някакви основания. Взех да се повтарям, но не ми пречи - имам си copy&paste

Митко

Редактирано от Mитko на 27.09.06 03:14.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: niknik]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано27.09.06 11:48



Какво означава няма да отмъщавам?
Че изобщо има ли нормален човек който да си отмъщава с рязане на кабели?
Нали за да среже кабел на фирма Х трябва да знае че тази фирма Х му е направила мизерия, иначе какво отмъщение ще е. От друга страна аз лично ако имам неоспорими доказателства че фирма Х умишлено ми прави саботажи изобщо няма да се занимавам само с кабели а без да се изхвърлям ще се постарая тая фирма да бъде смазана всячески.
На всички им е ясно че рязането на кабели по никакъв начин няма да спре никой, не и фирма която има достатъчно хора и ресурси че да оправя подобни проблеми за 1-2 часа. А пък всеки саботьор или крадец рано или късно ще направи грешка...
Мисля че пазара така или иначе върви към окрупняване, когато останат по 2-3 фирми в квартал тези неща ще изчезнат, въпреки че историята помни много мизерии правени между фирми като Евроком и Евротур.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.09.06 13:14



Вярно е, че се върви към окрупняване, но поради ниския стартов праг винаги ще има и по 5-6 дребни квартални фирми. Една ще изчезне, друга ще се появи на нейно място и ще опъне просторите. Ние сме пробвали - в даден район изкупуваме 100% от мрежите, но след няколко месеца се появява нов "играч" и всичко започва отначало. За съжаление пазарът е ценово ориентиран и винаги ще има достатъчно голям интерес и в най-ниския сегмент, в който никой от нас няма намерение да влиза, но който създава споменатите проблеми.

Митко



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: RazoR]  
Автор niknik (непознат )
Публикувано27.09.06 16:59



Нека да поясня :
Преди две години назначих работник, който идваше със солиден опит, от друга уважавана от мен фирма провайдър. Той ми каза че е получавал инструкции лично от шефа на тази фирма, ако намери отрязан кабел, реже на същото място всички други кабели на останалите фирми, след което се обаждат,
" така и така колеги, някой е срязал кабелите на еди кой си адрес", ние първи ги намерихме, да не се лутате един вид.
Първите 15 минути си мислех " Ебаси колко хитро, как не съм се сетил досега", но после ми дойде друг акъл и реших че няма да участвам в такъв маскарад.
По късно този човек напусна, извъртяха се маса специалисти, и разбрах че такава практика е доста разпространена.
Имало и други "хитрички отмъщения, как да насочиш гнева към някой друг, че той да опере пешкира " . но аз знам че всичко се връща, затова не отмъщавам. Иначе ще зацикли една мътна и кървава, накрая всички ще опрат до мутри, в резултат на което този бизнес ще премине в ръцете на мутрите, Вече забелязвам няколко фирми , които са подали пръстче на силоваците, и са били налапани целите май. Едни такива "фитнес " шофьорчета имат, смешна работа. Ти го питаш какъв ми е статуса в тоя бизнес а, той си поглежда пениса. Пусто приличат си двете думи.





Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.09.06 00:31



така и трябва. не може то така само събота вечер...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.09.06 12:35



Е да ама тоя нисък праг не влиза ли в нарушение на законите?
Какво ще стане от догодина когато някои опъне простор през прозореца на някого и той звънне където трябва...
В един момент ще се наложи тия закони да се спазват, тогава ще е късно да се плаче, че закона бил неспазваем, не мислите ли?

Welcome to the real world


Редактирано от Mopфиyc на 28.09.06 12:37.



Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mитko]  
Автор lvanhoe (рицар)
Публикувано28.09.06 15:18



В тази връзка, цитирам един (вече бивш) колега от БТК:
Ние с ADSL-те изкарваме по ххх лв всеки месец. Докато не почнат да ни глобяват с по ххх ежемесечно няма да отвръжем достъпа.

И си е много прав човека





Тема Re: Поредните кражби на кабели + препоръканови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано29.09.06 13:15



То в тази държава какво ли не влиза в нарушение на законите... Колко пъти си вземал касова бележка от пазара за домати? Не само търговците, но и потребителите са склонни да нарушават законите, за да спестят някой лев, а държавата няма топки за да прилага законите твърде строго, за да не предизвика обществено недоволство.

Затова не вярвам някой някога да се заеме с махане на въздушните кабели. Зад повечето от тях не стоят фирми, така че дори няма кой да бъде глобен. Зад другите пък стоят фирми, на които не им пука дали ще бъдат глобени или не. Опитите на ощетените доставчици да ги "махнат" за свой риск и своя сметка ще се провалят по две причини - първо ще им бъде отмъстено и второ - разходите за възстановяване не са кой знае колко големи.

Отделен е въпросът дали тази забрана ще остане или ще отпадне. Венеция е цялата във въздушки - там няма подземни кабели поради липсата на земя, в която да бъдат напъхани. Но всички кабели са опънати под конец и дори водосточните тръби се заобикалят под идеално прав ъгъл чрез стоманени обтяжки. Във Виена пък оптичните кабели вървят въздушно по трамвайната мрежа, муфите са на стълбовете и от там отклоненията скачат върху близките сгради. В Европа изискването към кабелите е да са красиви, а не както у нас - да не съществуват изобщо. На всички е ясно, че в старите градове и старите сгради не може да се направи подземна инсталация, освен ако няма един-двама монополисти. При триста играчи това е невъзможно да се случи и аз мога да се обзаложа, че няма да се случи. Винаги ще има въздушни кабели, защото винаги ще има хора, които да са съгласни да са им такива, стига да плащат с 5 лв по-малко. А понеже те са повече, политически неизгодно е да се действа срещу тях със сила.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.