Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема КРС  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано11.09.06 16:31



Много , моля за съвет туй като получих на 08.09.2006г Наказателно постановление от КРС за което е взето решение на 03.04.2006г. а акта е съставен на 16.02.2006г. Имали някакъв шанс да се размина с глобата която е 5000лв ? Мисля си че някой или е пропуснал сроковете волно или не волно или аз не съм достатъчно информиран и няма никакви срокове за връчване ?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано12.09.06 01:15



незнанието не е оправдание, щом имаш акт би трябвало да знаеш за какво иде ре4, щом имаш наказателно постановление и не си го обжалвал зна4и приемаш наложената ти глоба,
ако все пак "след дъжд ка4улка" искаш да си търсиш правата би било хубаво да се свуржеш с юриди4еският отдел на крс или :
http://crc.bg/v2/bul/index.htm.....но трябва да имаш и някаква основателна при4ина затова: отсъствие от страната, документирано заболяване ....

бтв. какво ти е провинението ?

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано12.09.06 21:18



Може би от думите ми не е станало много ясно какъв ми е проблема , но накратко положението е следното. Внесъл съм сумата и таксите за лицензия 217 април 2005г след отказ заради липсващ печат на фирмата ми за чийто недоглеждане не е само от моя страна а и от приемащия документите , но да не издребняваме в тази посока. От началото на лятото на 2005г имах здравословни проблеми с членове на семейството ми и естествено доброжелатели от конкуренцията са ми пратили проверка която се осъществи през февруари 2006. Съставен ми бе констативен протокол и акт. През март 2006 ми издадоха лиценз , но решението за наказание се получи не в законния срок до 6 месеца до 16.08.2006 а на 07.09.2006г. Интересува ме дали срока за получаване на решението е до 6 месеца или е по малко ?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.09.06 00:27



наистина отново неразбирам за какво то4но иде ре4 ...и за какво ти е глобата, ако бе обяснил можеше някои и да ти помогне...в твоя слу4аи може да се обурнеш към юриди4еският си с
ъветник / надявам се имаш такъв /, адвоката си , юристите от крс или наи лесно и фор фрее : форума на правния портал : http://lex.bg/phorum/viewforum.php?f=3&sid=b6206d8d9f4a02ca0c9d0cf988f2e305

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 13.09.06 00:28.



Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано13.09.06 14:20



Глобата е явно за това че в периода в който съм внесъл сумата април 2005 до момента на издаването на лиценза март 2006 съм работил без него. Естествено че съм наел адвокат , но исках да разбера други мнения и дали има и други изпитали същото на гърба си. Все пак закона е един но тълкуването на различни места и хора е различно понякога





Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор L.M. ()
Публикувано13.09.06 15:16



от момента в които си си подал документите за регистразия по 217 се смята 4е си легален, това колко време са ти бавили лицензията си е проблем на крс не твои....предвид 4е има само в софия поне 100 достав4ика които са без лизенция едва ли поради това ти е наложена глобата

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: КРСнови [re: L.M.]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано13.09.06 21:38



Няма за какво друго да е. А и при положение че ми е отказана лицензия веднъж , там изрично е написано. Благодаря ти все пак за отзивчивостта. Четейки закона за Далекосъобщение много интересно ми е как тълкуват чл.48 ал.4 и чл.228 или как някой от посетителите на форума би го тълкувал. Не само в София има фирми без лицензи ама какво от това , темата е много голяма , а и едва ли ще можем да я разрешим





Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.06 01:45



ми да беше почнал от това, че ти е отказана

между другото .. в постинг преди 24 часа ти е издаден лиценз.

Съббирайки всички тия объркани приказки на куп (по принцип 90% от тях са лъжи) стигам до извод, че глобата наложена от КРС е по смисъла на търговския закон за упражнаване на търговска дейност без разрешение - няколко ортаци от блока са опънали мрежа и събирали парите без юридическа регистрация и касов апарат, пък и печат го е нямало по документи защото просто печат не е съществувал.

Редактирано от Bълk на 14.09.06 02:23.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор Defekta (новак)
Публикувано14.09.06 10:50



Добре де аз ако искам да купя една мрежа която работи дори и без фирма и има само касови бележки за кабели и суичи какво правя? И искам да я регестрирам в КРС вече под моята си фирма значи ще ми наложат глоба и на мен както чета .



Тема Re: КРСнови [re: Defekta]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.06 18:25



първо регистрираш фирма, после получаваш лиценз и след това купуваш мрежа (трябва да получиш право да извършваш еди коя си дейност преди да си тръгнал да я извършваш).



Тема Re: defektaнови [re: Defekta]  
Автор L.M. ()
Публикувано14.09.06 20:00



горе долу в този ред :
@ имаш фирма , може и ЕТ, имаш касов апарат и си го регистрирал , подаваш заявление пред крс в което попълваш 2-ра и 3-та страница , правиш карта на мрежата си или тази която мислиш да имаш ....дотук не е нужно да си признаваш дори 4е имаш и 1 клиент
@ купуваш мрежата която искаш да купиш и или взимаш лизенза на твоят интернет достав4ик за временна употреба или си намираш отнякъде
@ имаш ве4е лизенз 217 , преписваш си отнякъде някои договор и го даваш за одобрение пред крс, след което подписваш договор с клиентите си

@ предвид 4е мрежата е в сивия сектор, т.е не се води като фирма, ти като неин правоприемник не можеш по никакъв на4ин да си узакониш покупката с договор пред нотариус, т.е единствено тук си уязвим ...но пък с малко акул ще се сетиш какво да правиш, колкото до сви4ите и кабелите за тях фактурите или бележките няма да ти вуршат никаква работа , т.4е забрави и за тях

по тази схема в наи лошият слу4аи рискуваш еднократна глоба от 200 лв за неизрядно фискално устроиство, при това само ако се намери някои доброжелател да те натопи

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 14.09.06 20:04.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано15.09.06 08:33



Ей глупак не ми говори глупости че ми е писнало от философи като тебе. Къде ги видя тез лъжи че да ги преценяш колко процента са . Ако можеш да четеш на български съм написал че парите и таксите са преведени на държавата 1 година преди проверката. Причината поради която съм забавил да внеса няколко листа хартия не е чпари е че съм правил 2 операции на баща ми и една на сина ми , ако за тебе листите хартия са по важни от живота на 2 ма човека кажи ми адреса си да пратя някой да ти пресече белтъка щото братко ти не си полезен за обеществото. Аз не съм стрижи муха че да ме сравняваш с някакви си там дето се обединили в кръжок по интереси и направили нещо си , така че прави се на знаещ на на нечий друг гръб. Темата съм пуснал от любопитство за да чуя мнение на хора от този бранш които може да са се сблъсквали с подобен проблем. Проблема не е в парите за мен а в принципа. Ще ти обясня защо. Почти всяка фирма която си е подала документи за лиценз и е отказвано поне веднъж. И в периода до получаването му е нередовна или незаконна избери си която дума искаш. Има стотици примери и то за по дълги периоди , дори тез мишки дето са ми направи ли мизерията им е отказвано 4 пъти за период от 8 месеца. Що аз да правя изключение при положение че държавата си е взела стотинките ???



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.09.06 08:42



Има установени ред и правила. Трябва да депозираш еди колко си документа по еди какъв си начин оформени. Ти не си го направил. Защо за теб трябва да се прави изключение?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор tothnam (непознат)
Публикувано16.09.06 18:04



Цитат: " кажи ми адреса си да пратя някой да ти пресече белтъка щото братко ти не си полезен за обеществото"
Какъв е тоя език Колега ?
Така ли си решавате проблемите с конкуренцията ? онези " мишки ", както ги наричате.
Що се отнася до Ника " Вълк ", аз познавам само един в София, гдето смее да използва тоя прякор, казва се Румен Гайтански. Ако искаш да му пратиш биячи, прати, за адреса питай кмета Б.Борисов. Той сигурно го знае, че човека има няколко къщи. И успех, дано си жив и здрав.



Тема Re: КРСнови [re: tothnam]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано17.09.06 20:20



Ако имаш да казваш нещо по темата кажи. Ако се вживяваш в ролята на коментатор или адвокат на когото и да е не съм твоя събеседник имам си прекалено друга работа. Написал съм темата за да чуя мнения а не да ми дават оценки дали съм умен или прост , хубав или грозен , дебел или слаб.

Една поговорка казва : Ако сееш ветрове ще пожънеш бури. Ще ти кажа и друга. Да би мирно седяло не би чудо видяло така че как се решават проблеми зависи от този който ги създава.



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 02:22



бе ти нямаш пари една глоба да платиш, какви борци ще ми пращаш?



Тема Re: КРСнови [re: tothnam]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 02:39



прякора ми е от преди 15 години и е още от казарма и ми е даден в начало на учебното на рота на снайперисти, от тогава съм такъв и истинските ми приятели (съслуживци) ме разпознават като такъв.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано22.09.06 10:04



Момче младо хората стават богати когато не дават пари и не ги пилеят с лека ръка независимо за какво. Въобще не ме интересува какъв ти е прякора и кога си го получил , вече ми е прекалено късно да се стряскам от когото и било. Ако има какво да кажеш по темата кажи ако не говори си не ми пречиш.Между другото с твоя приятел четете явно много жълти вестници там нещата са показани мноого романтично , в действителност въобще не са така , как то и да е не ми се коментират мненията ви каквито и да са в бъдеще просто не ме вълнуват.



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано04.10.06 17:22



Подаването на заявление не ти дава право да работиш. Най-малкото защото може да неотговаряш на условията на закона и лицензията.

Мрежа може да си купувате, защото кабелите и др. техника не е обвързана с лицензията. Лицензията ви дава право да осъществявате съответната далекосъобщителна дейност и не касае покупко-продажбата на "желязо".
Важно е кой предоставя услугата на абонатите!



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано05.10.06 13:17



Невярно.

§ 1. По смисъла на този закон:
1. “Далекосъобщителна мрежа” е съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения.


Не се лицензира услугата (която в случая с "Достъп до интернет" е на свободен режим), а именно "съвкупност от преносни съоръжения", т.е. кабели и суичове. Никъде не е казано, че услугата трябва да се предоставя непременно от оператора на мрежата. Мрежата се лицензира сама по себе си, а после услуги през нея могат да предоставят същите или пък други лица. Ако услугата сама по себе си изисква отделен лиценз (телефония), тогава трябва втори лиценз и за услугата, който може да се извади от оператора на мрежата, а може и от друга фирма. Обратно - аз мога да предоставям Интернет без лиценз през твоята мрежа, ако например я взема под наем.

Ако ви е трудно да си представите как така мрежата и услугата могат да бъдат разделени (повечето хора дори подсъзнателно не допускат, че това са различни неща), представете си кабелните телевизии. Те имат лиценз за кабелите, но телевизиите имат отделен лицен за програмите (т.е. за услугата), който се издава от СЕМ. В някои случаи кабеларката има и собствен канал (собствена услуга), но едното няма общо с другото. Впрочем, малко хора знаят, че БНТ и БНР нямат телекомуникационен лиценз и излъчването им в ефир се прави от БТК срещу заплащане.

Митко



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано05.10.06 20:31



И какво искаш да ми кажеш че ти да предположим че си доставчик на интернет си чакал да си издадеш лиценз и чак тогава си започнал да развиващ дейност ????



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано05.10.06 22:16



нали още преди 1 месец си наел адвокат дет да ти свърши работа или лъжеш за да се изкараш за велик, пишлеме таково!



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано07.10.06 07:00



Ти верно си много прост. Случайно да си чувал как работи съдебната система и че делата се точат с години ? Ама кво да ти обеснявам ти си много далеч от истината. Не си давай мнението наляво и надясно ако обичаш , защото едно че нищо не може да се научи от теб и второ само дразниш.



Тема Re: КРСнови [re: Mитko]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано07.10.06 13:39



1. КРС няма да състави акт на който и да било за това, че си е купил далекосъобщителна мрежа (съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения), докато този някой не започне да осъществява далекосъобщения чрез нея, т. е. да предоставя далекосъобщтелни услуги на абонати - обществена мрежа.

Старата реакция на ЗД беше - "изгражда, поддържа и използва обществена далекосъобщителна мрежа".

В сега действащият ЗД - Чл. 49. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват въз основа на регистрация по обща лицензия, когато се ОСЪЩЕСТВЯВАТ ДАЛЕКОСЪОБЩЕНИЯ чрез:
3. обществена далекосъобщителна мрежа без използване на ограничен ресурс.

Тук попадат и мрежите за пренос на данни (ЛАН). КРС регистрира по ОБЩА ЛИЦЕНЗИЯ № 217 от 23.12.2003 г. за ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ДАЛЕКОСЪПБЩЕНИЯ чрез обществена далекосъобщителна мрежа за пренос на данни без използване на ограничен ресурс и предоставяне на далекосъобщителни услуги чрез нея, а не за изграждане на такава мрежа.

Регистрацията по ОЛ 217 не дава разрешение за строеж на мрежа!!!

ЗД
Глава единадесета
ИЗГРАЖДАНЕ И ИЗПОЛЗВАНЕ НА ДАЛЕКОСЪОБЩИТЕЛНА ИНФРАСТРУКТУРА
Раздел I
Изграждане на далекосъобщителна инфраструктура
Чл. 167. (1) Изграждането на далекосъобщителна инфраструктура се извършва по реда на този закон, на Закона за устройство на територията и при спазване изискванията на нормативните актове по строителството и правилата за контрол и приемане на строителните и монтажните работи.
...

Ако някой си изкара разрешение за строеж и ползване (от Общината) на мрежа, той може да си я изгради, но не може да предоставя услуги чрез нея, докато не се регистрира или лицензира от КРС за съответната далекосъпбщителна дейност.

Предоставянето на услуги при използване на обществени далекосъобщителни мрежи на лицензирани или регистрирани по обща лицензия оператори си е на свободен режим - за това спор няма.

Малко хора знаят, че БНТ и БНР си ИМАТ далекосъобщителни лицензии. ;-))
(проверете в сайта на КРС)



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано07.10.06 23:45



Ето ти идея за печеливш бизнес. След като не ти е нужен лиценз докато не започнеш да експлоатираш мрежата, значи можеш спокойно да опънеш оптични кабели и да изградиш пасивни връзки (dark fiber) между определени точки. Понеже в мрежата няма никакво работещо оборудване, а само оптични влакна, които излизат от една сграда и влизат в друга, КРС не може да те обвини, че я експлоатираш без лиценз, защото ти не я експлоатираш изобщо. Нали това се опитваше да ме убедиш досега (цитирам: КРС няма да състави акт на който и да било за това, че си е купил далекосъобщителна мрежа (съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения), докато този някой не започне да осъществява далекосъобщения чрез нея)?

После намираш някой, който желае да предоставя достъп до Интернет през твоята мрежа. Тъй-като мрежата не е негова, а достъпът до Интернет е на свободен режим, то на него определено не му е нужен лиценз. Към този момент ти също не осъществяваш никакви далекосъобщения (за по-убедително и за да си личи отдалече, че съвсем никаква дейност не извършваш, може дори да се преместиш на остров Аруба) и следователно продължаваш да нямаш нужда от лиценз.

Накрая сключваш договор с този доставчик да ти плаща някакви пари за консултации по сметката ти на Бахамите и готово - всички са щастливи, а никой не плаща никакви лицензни такси и не е длъжен да се съобразява с никакви изисквания.

Митко



Тема Re: КРСнови [re: Mитko]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано08.10.06 14:17



Точно така. Виж АНР на ЗД - Който без регистрация извършва далекосъобщителна дейност като обществен оператор ... Не се говори за изграждане, а за далекосъобщителна дейност. КРС не е компетентният орган по ЗУТ.


Ако този, който си изгради такава мрежа и предоставя САМО услугата “достъп до Интернет” - номерът може да мине. Лошото е, че в закон или др. няма дефиниция за "пренос на данни" и “достъп до Интернет”, и фирмите се регистрират по ОЛ 217 за да им е мирна главата.

Чл. 48. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват свободно - без индивидуална лицензия и регистрация по обща лицензия, когато:
4. се предоставя услугата “достъп до Интернет”.


За ползването на чужда мрежа.

Чл. 48. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват свободно - без индивидуална лицензия и регистрация по обща лицензия, когато:
3. се осъществяват далекосъобщения чрез предоставяне на услуги при използване на обществени далекосъобщителни мрежи на ЛИЦЕНЗИРАНИ или РЕГИСТРИРАНИ по обща лицензия оператори, и при условия ...;

Този, който предоставя услугата "достъп до Интернет" чрез чужда мрежа трябва да има договор за наем/ползане на мрежата, за да докаже, че не е негова. Този, който му я предоставя за ползване трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН или РЕГИСТРИРАН по обща лицензия оператор. Също така, тук се намесва и "линия под наем" - лицензионен резим.


Ще се върна към началото на темата - акт, НП и т. н.
Немога да разбера как има хора, които са решили да се занимават с някаква дейност, а не четат законите и др., касаещи дейността им. Специално за ОЛ 217 нещата са пределно ясни и всичко си е написано!!! И за собствените си пропуски се обвинява държавата в лицето на различни институции. В много случаи тя е виновна, но в конкретния се съмнявам. Много фирми работят знаейки, че трябва да имат някакъв вид разрешително и буквално "чакат" да ги хванат, за да се "сетят", че трябва да се узаконят.
Регистрацията ОЛ 217 излиза до 1 месец, ако документите са наред, което зависи изцяло от кандидатоператора. И никакви внесени такси и др. глупости неважат, докато не излезе решението на КРС за регистрацията! Всичко е върпос на организираност, на желание и култура (вкл. правна) на "бизнесмените".



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.10.06 02:03



мда, ама келеша като е подал неизрядни документи без печат (според него, нича не се знае какви други нарушения има) и това според него е причина да му узарят една глоба сега си търси начин да мине измежду капките без да плаща и обвинява държава. Изглежда, че се е научил на село да дава бакшиши на кмета и да минава по тънката тарифа ама в града не са му стигнали парите даже за юрист-консултант преди да подаде документи. с други думи поредно шибано ЕТ дет се прави на велико, дай боже да им се удари по-голяма данъчна тесла та да мрът.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.10.06 04:04



Вярно, че не е в ред с документите и наглее, ама ако е така - теслата, мре и на селото остават без нет, докато не им цифровизират (след 50 години) централата.
Имайте малко милост към горките хорица имали късмета да се родят на такива места...

Welcome to the real world



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано16.10.06 08:10



Сега принципно съм съгласен с мнението ти , ама при мене случая е малко по различен аз не съм се опитвал да набутвам държавата при положение че таксите ми са платени няколко месеца преди проверката. През периода от 7 месеца има фирми на който са им връщани документите и им е отказван лиценз неколкократно , защо те не са санкционирани а аз съм каква е разликата според теб ??? Това че аз за 7 месеца съм си подал молбата 2 пъти а ти примерно 5 а получаваме лиценза по едно и също време за тебе няма санкции за мене има или ти в този период си законен а аз не ???????? нещо не се връзват нещата . Ако закона за мен е един за теб тогава що е по различен ???



Тема Re: КРСнови [re: Mopфиyc]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано16.10.06 08:24



Не мисля че трябва да се срамувам или някой да ме съжалява че съм роден в град като Бургас. Хайде да не издребняваме кой къде е роден как и защо и да падаме на нивото на чакала (неговото интеликтуално ниво го разбрахме) това няма никакво значение.





Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано16.10.06 08:28



Карлос не се изказвай неподготвен много си далеч от истината , не знам защо се опитваш да ме изнервяш мислиш си че ще имаш полза от това ли ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.