Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано05.10.06 20:31



И какво искаш да ми кажеш че ти да предположим че си доставчик на интернет си чакал да си издадеш лиценз и чак тогава си започнал да развиващ дейност ????



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано05.10.06 22:16



нали още преди 1 месец си наел адвокат дет да ти свърши работа или лъжеш за да се изкараш за велик, пишлеме таково!



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано07.10.06 07:00



Ти верно си много прост. Случайно да си чувал как работи съдебната система и че делата се точат с години ? Ама кво да ти обеснявам ти си много далеч от истината. Не си давай мнението наляво и надясно ако обичаш , защото едно че нищо не може да се научи от теб и второ само дразниш.



Тема Re: КРСнови [re: Mитko]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано07.10.06 13:39



1. КРС няма да състави акт на който и да било за това, че си е купил далекосъобщителна мрежа (съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения), докато този някой не започне да осъществява далекосъобщения чрез нея, т. е. да предоставя далекосъобщтелни услуги на абонати - обществена мрежа.

Старата реакция на ЗД беше - "изгражда, поддържа и използва обществена далекосъобщителна мрежа".

В сега действащият ЗД - Чл. 49. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват въз основа на регистрация по обща лицензия, когато се ОСЪЩЕСТВЯВАТ ДАЛЕКОСЪОБЩЕНИЯ чрез:
3. обществена далекосъобщителна мрежа без използване на ограничен ресурс.

Тук попадат и мрежите за пренос на данни (ЛАН). КРС регистрира по ОБЩА ЛИЦЕНЗИЯ № 217 от 23.12.2003 г. за ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ДАЛЕКОСЪПБЩЕНИЯ чрез обществена далекосъобщителна мрежа за пренос на данни без използване на ограничен ресурс и предоставяне на далекосъобщителни услуги чрез нея, а не за изграждане на такава мрежа.

Регистрацията по ОЛ 217 не дава разрешение за строеж на мрежа!!!

ЗД
Глава единадесета
ИЗГРАЖДАНЕ И ИЗПОЛЗВАНЕ НА ДАЛЕКОСЪОБЩИТЕЛНА ИНФРАСТРУКТУРА
Раздел I
Изграждане на далекосъобщителна инфраструктура
Чл. 167. (1) Изграждането на далекосъобщителна инфраструктура се извършва по реда на този закон, на Закона за устройство на територията и при спазване изискванията на нормативните актове по строителството и правилата за контрол и приемане на строителните и монтажните работи.
...

Ако някой си изкара разрешение за строеж и ползване (от Общината) на мрежа, той може да си я изгради, но не може да предоставя услуги чрез нея, докато не се регистрира или лицензира от КРС за съответната далекосъпбщителна дейност.

Предоставянето на услуги при използване на обществени далекосъобщителни мрежи на лицензирани или регистрирани по обща лицензия оператори си е на свободен режим - за това спор няма.

Малко хора знаят, че БНТ и БНР си ИМАТ далекосъобщителни лицензии. ;-))
(проверете в сайта на КРС)



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано07.10.06 23:45



Ето ти идея за печеливш бизнес. След като не ти е нужен лиценз докато не започнеш да експлоатираш мрежата, значи можеш спокойно да опънеш оптични кабели и да изградиш пасивни връзки (dark fiber) между определени точки. Понеже в мрежата няма никакво работещо оборудване, а само оптични влакна, които излизат от една сграда и влизат в друга, КРС не може да те обвини, че я експлоатираш без лиценз, защото ти не я експлоатираш изобщо. Нали това се опитваше да ме убедиш досега (цитирам: КРС няма да състави акт на който и да било за това, че си е купил далекосъобщителна мрежа (съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения), докато този някой не започне да осъществява далекосъобщения чрез нея)?

После намираш някой, който желае да предоставя достъп до Интернет през твоята мрежа. Тъй-като мрежата не е негова, а достъпът до Интернет е на свободен режим, то на него определено не му е нужен лиценз. Към този момент ти също не осъществяваш никакви далекосъобщения (за по-убедително и за да си личи отдалече, че съвсем никаква дейност не извършваш, може дори да се преместиш на остров Аруба) и следователно продължаваш да нямаш нужда от лиценз.

Накрая сключваш договор с този доставчик да ти плаща някакви пари за консултации по сметката ти на Бахамите и готово - всички са щастливи, а никой не плаща никакви лицензни такси и не е длъжен да се съобразява с никакви изисквания.

Митко



Тема Re: КРСнови [re: Mитko]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано08.10.06 14:17



Точно така. Виж АНР на ЗД - Който без регистрация извършва далекосъобщителна дейност като обществен оператор ... Не се говори за изграждане, а за далекосъобщителна дейност. КРС не е компетентният орган по ЗУТ.


Ако този, който си изгради такава мрежа и предоставя САМО услугата “достъп до Интернет” - номерът може да мине. Лошото е, че в закон или др. няма дефиниция за "пренос на данни" и “достъп до Интернет”, и фирмите се регистрират по ОЛ 217 за да им е мирна главата.

Чл. 48. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват свободно - без индивидуална лицензия и регистрация по обща лицензия, когато:
4. се предоставя услугата “достъп до Интернет”.


За ползването на чужда мрежа.

Чл. 48. (1) Далекосъобщителни дейности се извършват свободно - без индивидуална лицензия и регистрация по обща лицензия, когато:
3. се осъществяват далекосъобщения чрез предоставяне на услуги при използване на обществени далекосъобщителни мрежи на ЛИЦЕНЗИРАНИ или РЕГИСТРИРАНИ по обща лицензия оператори, и при условия ...;

Този, който предоставя услугата "достъп до Интернет" чрез чужда мрежа трябва да има договор за наем/ползане на мрежата, за да докаже, че не е негова. Този, който му я предоставя за ползване трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН или РЕГИСТРИРАН по обща лицензия оператор. Също така, тук се намесва и "линия под наем" - лицензионен резим.


Ще се върна към началото на темата - акт, НП и т. н.
Немога да разбера как има хора, които са решили да се занимават с някаква дейност, а не четат законите и др., касаещи дейността им. Специално за ОЛ 217 нещата са пределно ясни и всичко си е написано!!! И за собствените си пропуски се обвинява държавата в лицето на различни институции. В много случаи тя е виновна, но в конкретния се съмнявам. Много фирми работят знаейки, че трябва да имат някакъв вид разрешително и буквално "чакат" да ги хванат, за да се "сетят", че трябва да се узаконят.
Регистрацията ОЛ 217 излиза до 1 месец, ако документите са наред, което зависи изцяло от кандидатоператора. И никакви внесени такси и др. глупости неважат, докато не излезе решението на КРС за регистрацията! Всичко е върпос на организираност, на желание и култура (вкл. правна) на "бизнесмените".



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.10.06 02:03



мда, ама келеша като е подал неизрядни документи без печат (според него, нича не се знае какви други нарушения има) и това според него е причина да му узарят една глоба сега си търси начин да мине измежду капките без да плаща и обвинява държава. Изглежда, че се е научил на село да дава бакшиши на кмета и да минава по тънката тарифа ама в града не са му стигнали парите даже за юрист-консултант преди да подаде документи. с други думи поредно шибано ЕТ дет се прави на велико, дай боже да им се удари по-голяма данъчна тесла та да мрът.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.10.06 04:04



Вярно, че не е в ред с документите и наглее, ама ако е така - теслата, мре и на селото остават без нет, докато не им цифровизират (след 50 години) централата.
Имайте малко милост към горките хорица имали късмета да се родят на такива места...

Welcome to the real world



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано16.10.06 08:10



Сега принципно съм съгласен с мнението ти , ама при мене случая е малко по различен аз не съм се опитвал да набутвам държавата при положение че таксите ми са платени няколко месеца преди проверката. През периода от 7 месеца има фирми на който са им връщани документите и им е отказван лиценз неколкократно , защо те не са санкционирани а аз съм каква е разликата според теб ??? Това че аз за 7 месеца съм си подал молбата 2 пъти а ти примерно 5 а получаваме лиценза по едно и също време за тебе няма санкции за мене има или ти в този период си законен а аз не ???????? нещо не се връзват нещата . Ако закона за мен е един за теб тогава що е по различен ???



Тема Re: КРСнови [re: Mopфиyc]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано16.10.06 08:24



Не мисля че трябва да се срамувам или някой да ме съжалява че съм роден в град като Бургас. Хайде да не издребняваме кой къде е роден как и защо и да падаме на нивото на чакала (неговото интеликтуално ниво го разбрахме) това няма никакво значение.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.