Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: defektaнови [re: Defekta]  
Автор L.M. ()
Публикувано14.09.06 20:00



горе долу в този ред :
@ имаш фирма , може и ЕТ, имаш касов апарат и си го регистрирал , подаваш заявление пред крс в което попълваш 2-ра и 3-та страница , правиш карта на мрежата си или тази която мислиш да имаш ....дотук не е нужно да си признаваш дори 4е имаш и 1 клиент
@ купуваш мрежата която искаш да купиш и или взимаш лизенза на твоят интернет достав4ик за временна употреба или си намираш отнякъде
@ имаш ве4е лизенз 217 , преписваш си отнякъде някои договор и го даваш за одобрение пред крс, след което подписваш договор с клиентите си

@ предвид 4е мрежата е в сивия сектор, т.е не се води като фирма, ти като неин правоприемник не можеш по никакъв на4ин да си узакониш покупката с договор пред нотариус, т.е единствено тук си уязвим ...но пък с малко акул ще се сетиш какво да правиш, колкото до сви4ите и кабелите за тях фактурите или бележките няма да ти вуршат никаква работа , т.4е забрави и за тях

по тази схема в наи лошият слу4аи рискуваш еднократна глоба от 200 лв за неизрядно фискално устроиство, при това само ако се намери някои доброжелател да те натопи

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят

Редактирано от L.M. на 14.09.06 20:04.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано15.09.06 08:33



Ей глупак не ми говори глупости че ми е писнало от философи като тебе. Къде ги видя тез лъжи че да ги преценяш колко процента са . Ако можеш да четеш на български съм написал че парите и таксите са преведени на държавата 1 година преди проверката. Причината поради която съм забавил да внеса няколко листа хартия не е чпари е че съм правил 2 операции на баща ми и една на сина ми , ако за тебе листите хартия са по важни от живота на 2 ма човека кажи ми адреса си да пратя някой да ти пресече белтъка щото братко ти не си полезен за обеществото. Аз не съм стрижи муха че да ме сравняваш с някакви си там дето се обединили в кръжок по интереси и направили нещо си , така че прави се на знаещ на на нечий друг гръб. Темата съм пуснал от любопитство за да чуя мнение на хора от този бранш които може да са се сблъсквали с подобен проблем. Проблема не е в парите за мен а в принципа. Ще ти обясня защо. Почти всяка фирма която си е подала документи за лиценз и е отказвано поне веднъж. И в периода до получаването му е нередовна или незаконна избери си която дума искаш. Има стотици примери и то за по дълги периоди , дори тез мишки дето са ми направи ли мизерията им е отказвано 4 пъти за период от 8 месеца. Що аз да правя изключение при положение че държавата си е взела стотинките ???



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.09.06 08:42



Има установени ред и правила. Трябва да депозираш еди колко си документа по еди какъв си начин оформени. Ти не си го направил. Защо за теб трябва да се прави изключение?



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор tothnam (непознат)
Публикувано16.09.06 18:04



Цитат: " кажи ми адреса си да пратя някой да ти пресече белтъка щото братко ти не си полезен за обеществото"
Какъв е тоя език Колега ?
Така ли си решавате проблемите с конкуренцията ? онези " мишки ", както ги наричате.
Що се отнася до Ника " Вълк ", аз познавам само един в София, гдето смее да използва тоя прякор, казва се Румен Гайтански. Ако искаш да му пратиш биячи, прати, за адреса питай кмета Б.Борисов. Той сигурно го знае, че човека има няколко къщи. И успех, дано си жив и здрав.



Тема Re: КРСнови [re: tothnam]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано17.09.06 20:20



Ако имаш да казваш нещо по темата кажи. Ако се вживяваш в ролята на коментатор или адвокат на когото и да е не съм твоя събеседник имам си прекалено друга работа. Написал съм темата за да чуя мнения а не да ми дават оценки дали съм умен или прост , хубав или грозен , дебел или слаб.

Една поговорка казва : Ако сееш ветрове ще пожънеш бури. Ще ти кажа и друга. Да би мирно седяло не би чудо видяло така че как се решават проблеми зависи от този който ги създава.



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 02:22



бе ти нямаш пари една глоба да платиш, какви борци ще ми пращаш?



Тема Re: КРСнови [re: tothnam]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.06 02:39



прякора ми е от преди 15 години и е още от казарма и ми е даден в начало на учебното на рота на снайперисти, от тогава съм такъв и истинските ми приятели (съслуживци) ме разпознават като такъв.



Тема Re: КРСнови [re: Bълk]  
Автор romario71 (непознат )
Публикувано22.09.06 10:04



Момче младо хората стават богати когато не дават пари и не ги пилеят с лека ръка независимо за какво. Въобще не ме интересува какъв ти е прякора и кога си го получил , вече ми е прекалено късно да се стряскам от когото и било. Ако има какво да кажеш по темата кажи ако не говори си не ми пречиш.Между другото с твоя приятел четете явно много жълти вестници там нещата са показани мноого романтично , в действителност въобще не са така , как то и да е не ми се коментират мненията ви каквито и да са в бъдеще просто не ме вълнуват.



Тема Re: КРСнови [re: romario71]  
Автор nqkojN (новак)
Публикувано04.10.06 17:22



Подаването на заявление не ти дава право да работиш. Най-малкото защото може да неотговаряш на условията на закона и лицензията.

Мрежа може да си купувате, защото кабелите и др. техника не е обвързана с лицензията. Лицензията ви дава право да осъществявате съответната далекосъобщителна дейност и не касае покупко-продажбата на "желязо".
Важно е кой предоставя услугата на абонатите!



Тема Re: КРСнови [re: nqkojN]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано05.10.06 13:17



Невярно.

§ 1. По смисъла на този закон:
1. “Далекосъобщителна мрежа” е съвкупност от преносни съоръжения и когато е необходимо комутационни съоръжения и други ресурси, които дават възможност за осъществяване на далекосъобщения.


Не се лицензира услугата (която в случая с "Достъп до интернет" е на свободен режим), а именно "съвкупност от преносни съоръжения", т.е. кабели и суичове. Никъде не е казано, че услугата трябва да се предоставя непременно от оператора на мрежата. Мрежата се лицензира сама по себе си, а после услуги през нея могат да предоставят същите или пък други лица. Ако услугата сама по себе си изисква отделен лиценз (телефония), тогава трябва втори лиценз и за услугата, който може да се извади от оператора на мрежата, а може и от друга фирма. Обратно - аз мога да предоставям Интернет без лиценз през твоята мрежа, ако например я взема под наем.

Ако ви е трудно да си представите как така мрежата и услугата могат да бъдат разделени (повечето хора дори подсъзнателно не допускат, че това са различни неща), представете си кабелните телевизии. Те имат лиценз за кабелите, но телевизиите имат отделен лицен за програмите (т.е. за услугата), който се издава от СЕМ. В някои случаи кабеларката има и собствен канал (собствена услуга), но едното няма общо с другото. Впрочем, малко хора знаят, че БНТ и БНР нямат телекомуникационен лиценз и излъчването им в ефир се прави от БТК срещу заплащане.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.