Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 21.09.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Да не забравя също да спомена,нови [re: Чyryниц]  
АвторЧyryниц (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 16:22



че подобни мерки ще подобрят джоба на щепа експлоататори, но не и икономиката и БВП като цяло - напротив, когато израстне първото поколение живяло изцяло сред безпросветност, мизерия и експлоатация, то вече няма да има годен научен ресурс за работа - САЩ в момента внасят 260 000 инженери от чужбина. Е, казано метафорично:

Ако целия свят вампиряса като загниващия вампир САЩ, откъде ще внасяме свежа кръв? От Марс?



Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: 3.14]  
Автор Tapkaлaн (великолепни)
Публикувано08.02.06 18:42



произволно изхвърляне на улицата
каде 4етиересе и 6ти утивъ

Бионсе е отегчена от бижутата си


Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: Tapkaлaн]  
Авторpi (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 19:04



не позна - 68-ми.

и още:
могат ли богатите мириканци да си позволят да се хранят с екологично-чисти храни от които не се дебелее? Могат ли да си позволят въобще да хвърлят каквито и да било суми за екология. Позволяват ли си да мислят за децата на техите деца? или след нас и потоп - важна е моментната печалба. А въобще да мислят? или няма време за това.
И въобще ако са толкова богати, колкото се изкарват, за къв чеп им е да водят войни и политика на глобализация? Ако една икономика не е автономна, а се нуждае от непрекъсната експанзия, то е ясно до какво води това. Пример - скакалците. Вместо да имаме локална мириканска кризичка, ще имаме световно кризище.



Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: Tapkaлaн]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 19:06



Кои в САЩ стават все по богати? Ако имаш предвид няколкото процента дето притежават страната, съм съгласен.
БВП на глава от населението е условен показател, който не отчита как се разпределя БВП сред населението.



Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: pi]  
Автор Tapkaлaн (великолепни)
Публикувано08.02.06 22:54



Ако една икономика не е автономна, а се нуждае от непрекъсната експанзия, то е ясно до какво води това
оно дека води ду пругрес.мои чувек.у 6есе и осмъ мое да е ималу афтуномни екномки ма у 2илиади и 6та таквос чуду има саму у главъта ти.
ти невга одил ли си одонат гулематъ вода?


Бионсе е отегчена от бижутата си


Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Tapkaлaн (великолепни)
Публикувано08.02.06 22:59



БВП на глава от населението е условен показател, който не отчита как се разпределя БВП сред населението.

невга да си растварал пуне ена екнумичска ил статистчска книшка
штот веке искрену са забавлеват ени ора со тебе.
мен мии се иедно па дека ке фанеш некаде да иа каеш таа глупус и ке са изложваш

Бионсе е отегчена от бижутата си


Тема Re: окате ке са спуца балонъ анови [re: Tapkaлaн]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 09:31



Да, разтварял съм, Търкалане. Ама не знам ти дали си го правил, или просто пак нещо не си разбрал, защото показателят GDP per capitta, или Брутният вътрешен продукт на глава от населението представлява БВП разделен на броя на населението. Тъй като очевидно или си или се правиш на олигофрен, ще опитам по просто:

Ако 10 човека общо печелят 1000 лева, и 1 от тях взема 900, а другите 9 си разделят останалите 100, т.е. взимат по 11лева и 11 стотинки, то средният доход на тези 10 човека ще е 100 лева, което не отговаря на реалното разпределение на парите. Същото е и с БВП на глава от населението.


GDP could be a solid measure of “national income”, but not necessarily GDP per capita is for “average national income”. In capitalist economies in which few people get overwhelmingly rich while the majority of the nation progresses just modestly, how accurate would simple arithmetic mean be in representing average level of income? Do the highest figures in the highly heterogeneous US income distribution cause arithmetic mean formula yield a value with a small frequency? In other words, is US GDP per capita an income that is made by only few Americans?



Твърдиш че си бизнесмен, и аз бях склонен да ти вярвам, мислейки че нарочно се правиш на дебил. Понакога обаче нещата са по прости отколкото си ги мислим, нали



Тема за вазенови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Tapkaлaн (великолепни)
Публикувано09.02.06 11:29



миситилитьи на нови екномки
брутният вътрешен продукт е мярка за количеството произведени стоки и услуги за определен период от време ,независимо от броя на населението и състава му.
често се бърка с брутен национален продукт , в който влизат и приходящите капиталови потоци.
БВП се изчислява чрез формулата GDP = C + I + G + NX
иош си неук за да ти преведем куе кво ие штоту си екнумичски неграмотьен.
не сам и учаквал нешту различну.

Бионсе е отегчена от бижутата си


Тема Re: за вазенови [re: Tapkaлaн]  
Автор Tapkaлaн (великолепни)
Публикувано09.02.06 11:37



а брутния вътрешен продукт на човек от населението е показател за международни сравнения.
най общо може да се каже за него,че представлява измерител на икономическото равнище на дадена страна, който е физически сравним с GDP на човек на друга страна.
налегаи нат книшките дека ти са смеиат и врапчетатах

Бионсе е отегчена от бижутата си


Тема Е, и?нови [re: Tapkaлaн]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 12:26



Машалла батка, добре че ми каза какво е БВП и как се изчислява. Мерси!
След като БВП е
"брутният вътрешен продукт е мярка за количеството произведени стоки и услуги за определен период от време ,независимо от броя на населението и състава му."
не е ли това мярка за ресурса, който се разпределя сред населението по някакъв начин?
В края на краищата става въпрос за икономическите възможности на населението, които са в пряка връзка с това, какво се произвежда в дадена държава(като стоки и услуги) и колко печели тази държава. Това измерва БВП и аз не виждам защо да съм неук, като ти дадох опростеният пример по горе?
Говорим за неравенството в доходите, което не се отразява в показателя БВП на глава от населението. БВП и БВП на глава от населението не отразяват реалните доходи на населението, така че когато пише че в САЩ забогатявали, редно е да се запитаме кой точно забогатява там?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.