Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 29.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам вупрос специално къмнови  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:09



краваролюбците, демократизаторите и цивизаторите и специално към тея дет ни в клин, ни в ръкав от завчера са в душевен оргазам, че и Киргизия била поело по широкия друм на свободата. Честно казано не ми е мноо ясно що е тоя ентусиазъм ама нейсе. Та на вупроса:

Драги свободолюбци почитатели на свободното слово по американски, готови да се закълнете в конституцията на Най-цивилизованото място на планетата,
реших и аз както ми е присъщо за натурата балканска да туря малце катран у кацата с най-демократичния мед, какво ще кажете за следното:

Броят на жертвите в училището в щата Минесота достигна десет души

22.03.05 06:49
Източник: FOCUS
Ред Лейк. Броят на жертвите, след като ученик откри огън в училище в град Ред Лейк в американския щат Минесота, достигна десет души, предаде CNN. Според информация на ФБР най-напред момчето застреляло своите баба и дядо, след което отишло в гимназията и открило огън, убивайки петима и ранявайки други 15 души. Сред загиналите са учителка, охранител и четирима ученици, в това число и самият убиец. Още двама ученици починали по-късно от раните си. До момента мотивите за престъплението не са известни. “Той е вървял по коридора и е стрелял. След това влязъл в една стая, убил учителката, няколко от учениците и се е застрелял”, разказал пожарникар, който пристигнал на мястото на инцидента веднага, веднага след като бил подаден сигнал. По предварителни данни момчето е използвало оръжието на дядо си. Това е най-тежкото масово убийство в училище след 1999 г.


Такааа начи това е най-тежкото масово убийство в училище/тоест не да речем в супермаркет изглежда масовите убийства в свободна страна извън училищата не подлежат на статистика/, а преди 1999? А още по преди? Мисля, че във великата демокрация т`ва си е нещо обичайно май още от 1977.
Та ще ми отговори ли някой какво е това общество, в което хората се радват на най-съвършенната свобода, най-демократичните права и качество на живото съпоставими може би само с още 6-7 други страни в нашата планета,
да възпитава такива изроди човешки, пърдон по правилно е май изроди хуманоидни?
Те ли ще поучават и нравоучават КАК да живеем ние останалите? Те ли ще налагат нолми на морал и ще определят нормите на доброто и злото?
Бах аз такава демокрация, плюя на такава слободизация, да им пикая на тая цивилизация!



Тема В Киргизия хич не е яснонови [re: нeнo]  
АвторЧyryниц (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:41



Бе Нено, знаеш ли нещо определено за Киргизия? Ако е работа на Неолибералната измет, що всички медий не вият до небето как Киргизките сили бият жестоко демонстранти, дето кротко щурмували сгради? Или Сорос този път се поскатава щото ако си покаже насрания гъз това ще има обратен ефект? Мен на просто на някакъв сепаратизъм ми намирисва, щото все "южен Киргистан" правел това и онова.



Тема Re: Имам вупрос специално къмнови [re: нeнo]  
Автор Stanislavche (Prof.Dr.Dr. h.c)
Публикувано23.03.05 13:09



А ти какво ще кажеш за малкият, който закла една баба? А за децата, който се разфасоваха. А преди идването на любимата ми демокрация нямаше ли подобни случай, идваха наяве въпреки цензурата. Бог знае за колко още въобще не сме разбрали. А в Германия не стана ли същото преди година и малко? А преди няколко седмици един не уби ли учителя си?

Във всяко общество си има откачени индивиди, ако си беше направил труда да прочетеш и предисторията на детето, щеше да разбереш защо е изпушило. Баща му се е самоубил преди 4 години а майка му е в специално психиатрично отделение.

Сега да не ми кажеш, че у нас няма или пък че преди 10-ти Ноември не е имало самоубийства и хора с усложнено психично състояние.


И не говори добре за теб да правиш изводи за цяла нация от една случка. Именно от това ревем и ние някой сънародник задигнал нещо по ЕС, това прави ли всички ни автоматично крадци???

Поздрави


Тема Станиславе,нови [re: Stanislavche]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 14:12



ако вземем да разпечатим криминалната хроника не на целите САЩ, а да речем на средния Запад и до нея поставим във същия вид и формат криминалните хроники на Франция, Германия и Белгия и добавим България и
да речем Полша, пак дължината на листа на ожалваната от теб нация ще е по дълга, че да се смести от другата страна и списъка на Испания или Холандия.
Единствено ЮАР може да съперничи по ниво на престъпност на глава от населението със САЩ, ама само се "опитва". Тук палмата на победителя е неоспорима.
Няма да споря какво е ставало преди тук, прав си имаше затъмнение.
Става въпрос за друго-убийствата от деца в България или Франция преди години макар и жестоки имаха колкото и изроден все пак "мотив". Същия имат много също такива жестоки убийства в САЩ. Но само там е практика такива неща да се случват в училища, магазини по офиси или обществени места. Само там е практика перковците като решат да ходят на "по-добро" място да завличат със себе си и компания. Защо? Това не е самоубийство на отчаян и
със замъглено съзнание човек. Това си е егоизъм в най-чист и върховен вид.
Егоизмът е основа на неписания, но насаждан от живота, политиците ако щеш от моралните канони на американското общество от най-ранна възраст принцип, който е присъщ за американеца.
Точно те издигат егоизма в култ и го оприличават на движещата сила на прогреса. Ако искаш порови се в публикациите на техни икономисти, психолози и социолози. Това е консуматорското общество, с което те се гордеят, това са неговите така нар. "къси съединения."
И пак ще кажа: Да пикая аз на такава цивилизация.



Тема Re: Станиславе,нови [re: нeнo]  
Автор Stanislavche (Prof.Dr.Dr. h.c)
Публикувано23.03.05 14:27



А нашето общество не е ли консуматорско? И европейските ли не са?

Радвай се, че у нас няма толкова свободни оръжия, в училищата цари такава агресия. Нямяш си представа какво може да стане.

Основният проблем и главна глупост в САЩ е прекалено либералното разпространение на оръжие, но явно прозводителите все още имат силно лоби. След още няколко такива инцидента общественият интерес ще се изостри и ще се повтори историята с тютюнопроизводителите.

Това е един вътрешен техен проблем. Пак казвам, генерализирането е грешно, не го искаме, защото и ние страдаме от него.

Поздрави


Тема За Киргизия.нови [re: Чyryниц]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 15:43



Мисля, че не става въпрос за сепаратизъм, макар че и тези тежнения м/у узбеки, таджики, казахи и киргизи умело се използват за развиване на "революционната ситуация" Понеже не искам да кажат че правя политическа филипика срещу НАЙ, НАЙ-СВОБОДОЛЮБИВАТА СТРАНА, просто ще ти изредя хронологически някои заглавия на информационните АГЕНЦИИ:

януари-два месеца преди изборите:

Киргизстан се брани от нежна революция
13.01.05 00:00
Източник: СЕГА
Киргизстанският президент Аскар Акаев, който бе смятан от Запада за единствения демократичен лидер в Централна Азия, призова сънародниците си да не допускат"нежна"революция като в Грузия и Украйна, предаде Ройтерс.

В столицата на Пакистан е бил тежко ранен киргизки дипломат
19.01.05 14:41
Източник: FOCUS

Сложната политическа обстановка в Киргизстан може да предизвика спад в икономическия растеж
28.01.05 13:47
Източник: FOCUS

“Московский комсомолец”: Подготвят Киргизия за “революция на лалетата”

19.01.05 05:15
Източник: FOCUS
Износът на революция явно е доста увлекателен, пише в днешния си брой руският вестник “Московский комсомолец”. Победите на “розите” в Грузия и на “портокалите” в Украйна дадоха нови сили на “износителите”. Изглежда, че следващата държава, към която са се насочили в Киргизия. През месец март там ще се проведат парламентарни, а малко по-късно и президентски избори. В тази тиха република извежнъж започнаха да се появява скандал след скандал, посочва изданието. Ситуацията в Киргизия тепърва ще се усложнява и скоро там ще се води безмилостна информационна война, както беше в Украйна, пише “Московский комсомолец


Февруари


В Киргизстан е арестуван предполагаемия лидер на нелегалната ислямистка организация “Хизб-ут-Тахир”
15.02.05 21:01
Източник: FOCUS


Киргизия обвини посолството на САЩ във вмешателство във вътрешните работи на републиката
27.02.05 13:36
Източник: FOCUS

Киргизстан предупреди САЩ

28.02.05 00:00
Източник: СЕГА
за непредвидимите последици, които може да има американска намеса в парламентарните избори страната, за непредвидимите последици, които може да има американска намеса в парламентарните избори страната, АФП цитира заместник-министъра на външните работи Талант Кушчубеков, който отправи предупреждението в отговор на изявлението на посланика на САЩ в Бишкек, че неспазването на демократични норми в изборите може да навреди на отношенията между Киргизстан и останалия свят.


Март - изборите и след тях:

Приключи изборният ден в Киргизия

27.02.05 17:37
Източник: FOCUS
Бишкек. В 20.00 ч. местно време затвориха врати избирателните секции за парламентарните избори в Киргизия, предаде РИА Новости. На изборите за парламент на Киргизия са участвали 389 кандидати, борещи се за 75 места. Изборите бяха произведени по мажоритарната система

Изборите в Киргизстан не съответстват на поети пред ОССЕ задължения във важни области
28.02.05 15:35
Източник: FOCS


И забележи какво става чак няколко дена след "оценката" на ОССЕ

В Киргизстан започнаха протестите срещу нарушения, допуснати по време на изборите

04.03.05 16:40
Източник: FOCUS
Бишкек. В Киргизстан започнаха масови протести на опозицията срещу нарушения, допуснати по време на първия тур на парламентарните избори, който се проведе миналата неделя, съобщи радио “Свобода”. В южната част на страната на места в демонстрациите са участват близо 4 000 души. В столицата Бишкек демонстрантите са около хиляда.Вторият тур на изборите ще се проведе на 13 март


Масови? с 5000 души?

Наблюдатели на втория тур на изборите в Киргизстан са съобщили за нарушения
13.03.05 12:49
Източник: FOCUS

Държавният департамент на САЩ разкритикува резултатите от изборите в Киргизия
16.03.05 05:33
Източник: FOCUS


Опозицията в Киргизстан превзема нови райони в южните части на страната
22.03.05 20:12
Източник: FOCUS


Междувременно потекоха "призиви" от целио демократичен свет да не се употребява сила с/у протестиращите щото те още не са стигнали столицата и ефекта ще е малък.

Обаче нещо стана засечка...Опозицията, която вероятно има повод да недоволства с/у продължаването на модела да се утвърждава "изборна" династия или поне тези, които наистина искат добро според разбиранията си за Киргизия не се обърнаха към Държавния департамент за защита, ами към Путин за посредничество и към Акаев за преговори и ето каква вероломна постъпка от този комонуиден сатрап - да земе да си уволни вътрешния министър дето допуснал безредици и место да прати Т-седемдесет и двойките,
че да се порадваме на екшън и да оплюем Путин и поддържаната от него с-ма на ОНД, отива да се разбира аджеба какво искат и защо недоволстват. И ще вземе май да се разбере...лошо...явно "здравите демократични сили" май са по малце от "капитулантите" съглашенци с ОНД.


Киргизската опозиция потвърди, че представители на властите са пристигнали за преговори в Ош
23.03.05 13:19
Източник: FOCUS




Тема Мерси.нови [re: нeнo]  
АвторЧyryниц (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 15:48



Значи май - май все пак има внос. Иначе за сепаратистките корени е ясно - също като в Косово и даже в Украйна. Просто ме интересуваше дали е само сепаратизъм или и нещо друго.



Тема Имам си представанови [re: Stanislavche]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 16:00



какво може да стане ако куцо и сакато почне да размахва пищови. Почти пред очите ми един отворко се гръмна в крака през 1988 г., от лиготия. Както и да е. Прав си в момента ние и по-точно медии, социолози, политици и водещи на публицистични, информационни и ток шоу-та налагат сред младите точно моралните нолми на консуматорското общество. За жалост въпрос на време е да се превърнем в жалко изродено подобие на примера си за подражание. А генерализиране правя не заради конкретния случай, а заради морала, който се пропагандира както навремето за единствено верен и който би ни извел от тъмната дупка. Защото извинявай ама точно техните фондации започнаха проповядването на този морал тук и точно те приобщиха тълпа глашатаи с мисловно ниво на папагали, които повтарят заласнати, че време да се отърсим от задръстенящината балканска и едно към едно да копираме техния лъскав "витринаж" и със перверзиите по интернет и есктремните удоволствия включая и наркотици, с търсенето на "тръпка" щото инак е скучно и АЗ-ът бил ограничен, па т`ва е трагедия, немало разбираш ли творчество, със мотото "нищо лично просто бизнес" и т.н.т.
Та така Станиславе за жалост просто истината е, че именно САЩ са империята на злото и колкото по-далеч, толкова по добре. Във всяко едно отношение.



Тема Re: Имам си представанови [re: нeнo]  
Автор Stanislavche (Prof.Dr.Dr. h.c)
Публикувано23.03.05 16:15



Процесът уви, е доста естествен.

Първо, съгласен съм с теб в по-голямата част. Фактът, че аз и ти точно по този начин възприемаме нещата, говори недвусмислено за начинът, по който "предлаганото" се приема и от нас. И тук си е отговорно всяко общество, респективно всеки индивид за себе си какво и как възприема.

Не може всичко да е хубаво. Има ли морална опора в обеществото (смятам, че у нас е положителна) и вкъщи, разбирай семейството, проблеми няма. Останалото е лична трагедия, за хора като мен и теб част от статистиката.

Свободата си е нож с две остриета, откак свят светува, това определено не трябва да ни плаши. Аз не искам по-далеч от тази система.

Поздрави


Тема Re: Имам си представанови [re: Stanislavche]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 18:06



А не ти ли е хрумвало, че може би това не е свобода а вериги, много по-страшни от прякото подтисничество на тоталитъризъм или колониализъм някакъв, защото са невидими и същевременно създават илюзията за волност?
Аз мисля, че има и друга свобода, по-малко лъскава, по-малко основана на личните щения и записани на хартия и там си останали права, която обаче
макар да носи след себе си повече отговорност към обществения интерес, дава също и възможности за сигурност и така лелеяното право на личен избор.
Естествено и тази свобода ще трябва да се пази от разбойници и корупция, и при нея ще има социално неравенство, но няма да ги има и извращенията или поне ще са ограничени предпоставките за тях ако и това да носи приходи в нечий джоб. А също и дължимата отговорност към останалите членове на обществото, без които би била невъзможна никаква обществена, пазарна или
социална структора. Такава каквато макар и изкривена в някои отношения все още се създава на запад от нас и където и ние с голия гъз искаме да се приобщим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.