Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 02.07.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Л. Каравелов за еврейското гето :))нови  
АвторЛюбeн Kapaвeлoв (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 13:24



Любен Каравелов и евреите.

“Ако солунската нечистотия се нарича готова холера, то софийския еврейски арсенал може свободно да се нарече вонещейна чума. Аз ниде не съм виждал, даже и в Измаил такова улично блато като, каквото видях в София. Софииските нечистотии се отличават от нечистотиите на другите градове – аз говоря само за някой махали, особено за еврейската – с това, че в първите вие рядко виждате мъртви котки, издъхнали кокошки и магарета, незатъпкани още черупки от варени или пържени яйца и т.н.
Но и Софииския евреин не е по благовонен от своята улица. В София вие ще срещнете такива еврейски типове, каквито се не срещат даже и във варшавския еврейски музеум. Разбира се, че между Родшилда и Биконсфилда и между софииския евреин съществува такова различие, каквото Катрфаж при всичките свои старания, не е можел да намери даже между горилата и Мария Стюард.
Не зная, имат ли редакторите на “Пестер Лойд” и на “Новата Виенска преса” своя собствена миризма, зная само това, че ако софийския евреин се приближи до вас, то вие сте принудени да идете в банята и да се умиете с хума.
Един мой приятел, който обича да си поговори, ми разказваше един път, че купил от един едирнески пошове, които, даже като се скъсали(той ги прал 100-тина пъти) все още вонели на лакерда. Ако не би поживял няколко деня в София и ако не би помирисвал софииските евреи, то историята на пошовете отдавна вече би се изветряла из главата ми. Аз мисля, че ако в София желаят да имат здрав воздух и да се избавят от тифузните трески, то са длъжни да преселят своите евреи на връх Витоша или да ги натопят в саламура.
Но да оставим евреите, които са известни на всичкия свят не само чрез своята телесна, но и душевна нечистота.”

Любен Каравелов
Събрани съчинения, Том 4



Тема spored istinskia evrein, ti si arabнови [re: Любeн Kapaвeлoв]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 13:30



no ne mi se misli za L Karavelov ... :)

i ne puskajte takiva postingi, ne sa si4ki 4erni, makar 4e stadoto izglejda 4erno :)))

tarkalan40 - are mojto momi4ence - tvoj red e



Тема Gluposti na 2 stepenнови [re: bg]  
Автор Stanislavche (Conqueror)
Публикувано20.08.04 13:35



I kakvo priatelio? A kakvo sa pravili tvoite predci predi 100-na godini, jiveeli sa niakude iz planinite. No horata za koite pishesh, iavno dosta sa se razvili, chest im pravi, za razlika ot niakoi forumisti, chieto edinstveno oteshenie e da pishat s umilenie kakvo e bilo predi vek.



Тема ti do ftorata stepen li stigna :)))нови [re: Stanislavche]  
Авторmanislaf4e (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 16:46



4ii predci ma manislaf4e, dokade sa stignali? za kakva 4est govorim izob6to



Тема Re: ti do ftorata stepen li stigna :)))нови [re: manislaf4e]  
Автор Stanislavche (Conqueror)
Публикувано20.08.04 17:07



Vijdam, che vav ovchia si vuztorg, kolko umno neshto si izmislil, dori ne mojesh da go formulirash. Napisanite ot teb niakolko reda niamat niakakuv ednoznachen smisul. Pomisli pak, definirai si vuprosa s iasni izrechenia i shte ti otgovoria.

I oshte neshto: pishesh se za manislaf4e, a govorish s manislaf4e. Leko shizofrenichno.....

Редактирано от Stanislavche на 20.08.04 17:08.



Тема Re: Л. Каравелов за еврейското гето :))нови [re: Любeн Kapaвeлoв]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 21:17



ne znam kakva mizeria e vidql l.karavelov ama sled 1989 evreite se varnaha da si vzemat imotite i zqla balgaria propistq nai veche sofianzi i varnenzi znachi ne sa ziveeli v tolkova loshi kvartali i v takava mizeria
ne moga da razbera kakvo tolkova imate potiv tia evrei kakvo sa vi napravili
ypravlqvali sveta dobre ypravlqvat go vas qt li vi e mai nesto ysestam zavist
ypravlqvali balgaria che nali v balgaria balgarite glasyvat da ne ste glasyvali za tqh
kato ste si gi izbrali ste vi ypravlqvat



Тема Re: Л. Каравелов за еврейското гето :))нови [re: 777]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 22:10



ne moga da razbera kakvo tolkova imate potiv tia evrei kakvo sa vi napravili
ypravlqvali sveta dobre ypravlqvat go vas qt li vi e mai nesto ysestam zavist
ypravlqvali balgaria che nali v balgaria balgarite glasyvat da ne ste glasyvali za tqh
kato ste si gi izbrali ste vi ypravlqvat


Май сам си отговаряш. Виждаш ли как можеш да разбереш...

no coment



Тема Re: Л. Каравелов за еврейското гето :))нови [re: Ивaйлo]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 00:33



kogato nqkoi sam si navredi posle ne reve che drygi sa my vinovni priatel
ama v balgaria se drygite sa vinovni
mozesh li da mi otgovorish na vaprosa koi im pozvoli da opravlqvat balgaria
che te sa edna shepa hora
tova govori mnogo losho za balgarskia narod 8000000 prekarani ot edna shepa hora



Тема Re: ВИНОВНИТЕнови [re: 777]  
Автормтk (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 13:58



на крив хуй и космите му пречат, не само евреите



Тема ja idi da te otpushat nekade, [re: Stanislavche]  
Авторmanislaf4e (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 12:26



4e mnogo si se zadrastila




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.