Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 14.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нещо ни се е случилонови  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано01.04.03 13:02



Събуждам се с чувството, че нещо не е наред. Само малко да фокусирам...така...в личен план нещата уж са “ОК”...или поне в границите. Питам се като Хелър какво ми се е случило и нямам отговор. Опитвам се да си спомня дали ставаше ясно в книгата…какво му се беше случило на човека... и това ми се губи.

Да ти се иска да пиеш едно питие в шест часа сутринта...това си е чист алкохолизъм... или неврастения...по- скоро първото. Не че има значение.

Кафето, закуската, ставайте! - на хлапетата, новините от американска станция, дъщеря ми, с подпухнали от съня устнички, рови с лъжица из чинията...”тринадесет жени и деца, седем убити”... светлооко момче обяснявя, че е действало адекватно...“имало е предупредителни изстрели”... моето малко момиче закусва на фона на седемте жертви, а аз си мисля, че трябва да спра телвизора.

Добре де, спирам го. И започвам да гледам по-позитивно. Хората цяла наука имат за това , РМА, положителна душевна нагласа, и си я учат, и в училище, и в армията...
Ама аз съм чела “ Четири часа пеене “ и “Митко Палаузов “ докато те са се учили да мислят позитивно. Затова сега нищо не излиза. И ми се привиждат разстреляни мургави момиченца... и майките им....

За питие е определено рано, а и цял ден съм с колата, имам малко хапчета, но те са за тежки случаи...този определено не е такъв, всичко това става толкова далеч... тогава защо ми се плаче?...алкохолизъм ще е...пияниците така се разплакват.
събери се момиче, какво си се разлигавила!...дъщеря ти те пита нещо. Въпросът е от онези, дето започват със “ знаеш ли”...няма нужда от отговор, просто иска да ми разкаже нещо....
слушам я... не, не слушам, само се чуствам гадно, безпомощна и виновна...да не мога да и предложа нищо повече от фалшива усмивка, преглътнати сълзи и един свят където светлооки момчета убиват мургави момиченца като нея.



Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: ellina]  
Автор Opлaндo (Непукист)
Публикувано01.04.03 14:55



Не тъгувай, жено. Ако "ТЕ" бяха пораснали, след 10 години щяха да убиват светлооки и светлокоси момченца и момиченца, а те са ни по-мили, нали?

Какъвто си го направиш, такъв ще го ползваш!


Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: ellina]  
Авторdedopop (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:20



че си чела "Митко Палаузов" е видно,така че бегай си у любимия Съветски съюз,и престани да промиваш мозъка на щерка си,както са промили твоя навремето
между другото, когато любимият ти Съветски съюз размаза Чечня и израза
"светлооки момчета убиват мургави момиченца като нея." имаше десеторно по-голямо покритие,що не рива тогаз а???
А и там не само ги убиваха, ами и правеха и други работи с тези момиченца



Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: ellina]  
АвторLevin (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 17:04



Значи и ти като мене изпитваш чувството че се опитват да ти натрапят някаква сюрреалистична действителност в явно всички проявявващи най-нормални човешки чувства като хуманизъм и съпричастност биват обявени за луди, комунисти или най-малкото врагове на демокрацията. Обратното - тези които оправдават насилието и убийствата явно изпитват някаква перверзна наслада от това, че се смятат за бич божи и за овластени да избиват себеподобните си. Естествено те са нормалните а ние останалите, за които убийството си е убийство, какъвто и демократ да се пише извършителя му сме лудите. От най-отговорни места ти обясняват колко целесъобразно е да се бомбардират населени места, как било "нормално" да има цивилни жертви и прочее прояви на върховен цинизъм. И най-страшното е, че толкова хора са склонни да продадат съвестта си, и да вярват в това в което им се иска да вярват, срещу няколко пошли пропагандни фрази. Само и само да не си развалят еснафското спокойствие, и сакън да не им се наложи да мислят, още повече да проявят малко човечност.

Разумът в човечеството е константа. А населението расте ли расте...



Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: Opлaндo]  
Автор KwarK (един друг кварк)
Публикувано01.04.03 17:26



Адски ми е трудно да си представя по-тъпо и по цинично изказване.

Нищо лично.

Свободата, Санчо, ...


Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: Opлaндo]  
Автор KwarK (един друг кварк)
Публикувано01.04.03 17:26



Адски ми е трудно да си представя по-тъпо и по-цинично изказване.

Нищо лично.

Свободата, Санчо, ...


Тема Re: нещо ни се е случилонови [re: KwarK]  
Автор Opлaндo (Непукист)
Публикувано01.04.03 17:31



Чакай да видя какво бях написал... Аха... Това не е изказване, а възглед, Санчо, възглед. Труди се в работата, Санчо, в живота. Не се труди да ме разбираш. Не е нужно.

Какъвто си го направиш, такъв ще го ползваш!


Тема имало е предупредителни изстрели, но СЛЕД! тованови [re: ellina]  
АвторУдaй (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 17:34



За такива престъпления няма давност!




Тема samo tova ostava decata ti da vidiat che neshto seнови [re: ellina]  
Автор lavender ()
Публикувано01.04.03 17:51



se e sluchilo:
1. Dokato decata ti sa v kushti ne liubopitstvaj s novinite . Osven che ima voini , obirat se banki, zalaviat se prestupnici, izdirvat se pedofili i prochie. Vse neshta nepodhodiashti za detskoto oko i uho.

2. Ako nervite ti ne izdurjat na niakoi novini, ne gi gledaj, zashtoto decata ti ne razbirat kakvo stava no vijdat che maika im treperi kato listche , koeto e dostatuchno da gi razstroi i smuti. Decata ne razbirat, te iskat samo edno-da sa sigurno spokoini , v bezopasnost i happy s mama i tati. I ako ne sa takiva s tiah , s koi shte sa ?
3. Ne se pravi na iunak v ochite si, kato imash nujda si pii diazepama i relaxiraj. Mitko Palauzov i Ovcharcheto Kalitko ne uchat na pozitivnost. Te uchat decata na samojertva v neshto koeto deca trudno razbirat. Non sense. Decata triabva da prochetat Ostrovat na sukrovishtata , Baron Munhauzen i Emil ot Lioneberia, tova sa knijkite koito sa ostavili sledi v nas i tiah triabva da predademe na decata si



Тема Re: имало е предупредителни изстрели, но СЛЕД! тованови [re: Удaй]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 18:00



Прави ми впечатление, че в този клуб се употребяват много цинични изрази
някои дори вулгарни.
Питам се откъде тази злоба.
А по въпроса за войната -аз съм твърдо против .
Не защитава Садам, но не е това начина той да бъде свален ако изобщо се постигне тази цел.
Много е лесно на тези които казват своето Да за войната но те говорт от позициите на хора които никога не са били близо до смъртта.
Аз им препоръчвам щом толкова много искат да се бият да отидат да помагат на обичаните от тях американци защото те имат нужда от помощ.
Може би когато се върнат от бойното поле ако изобщо се върнат ще имат повече мозък в главата си.
Може би тогава ще осъзнаят че войната е най-страшното нещо в живота на човека
Може би тогава ще ценят човешкия живот повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.