Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 27.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Абе защо толкова мразите САЩ?нови  
Автор Terminator1OO (непознат )
Публикувано26.03.03 20:12



Едно не мога да разбера - каква е тази злоба към съюзниците. Вярно е, че не изчакаха повечето държави да се консолидират с единно решение за военен удар срещу Саддам и бързат да защитят собствените си интереси. Но пък "повечето държави" (знаете за кои става дума) си имат собствени интереси там, не че много им пука за териториалната цялост и суверенитета на Ирак и други подобни глупости. Колкото и да не ни харесва, хората по принцип са егоисти. Всички сме такива малко или много. А САЩ в момента са водещата сила в света. Какво са виновни? Гледат си интересите. Ми я всеки от вас да се постави на мястото на Джордж Буш, с неговите възможности. Няма ли и вие да водите войни и да правите каквото си искате? И той все пак се опитва да воюва с възможно най-малко жертви от двете страни. Не ща и да си помислям какво би станало, ако например някой като Саддам беше президент на САЩ.

Склонен съм да приема твърденията за опити за налагане на нов световен ред и най-вероятно в бъдеще ще се наложи да протестираме и дори да се бунтуваме срещу евентуална заплаха от подобен род. Но да си признаем - в момента на много места по света липсва какъвто и да било ред, цари анархия и простотия. САЩ се опитват, макар и не чак толкова успешно, да поддържат някакъв ред поне в тяхната си страна. Тук веднага ще възразят - да ама там те спукват от бачкане, високи цени и такси, месомелачката и т.н. Ми хубаво тогава, при нас много много не се зориме ама и дереджето ни не е за завиждане. И всеки кой може те краде без да му мигне окото.

Та затова мога да си обясня тази злоба към САЩ само със завист. Но чак пък толкова...

Всъщност, мисля че съпротивата срещу войната е доста преувеличена и преекспонирана в медиите. Никой не може да ме убеди, че всички протестиращи са толкова загрижени за мира и за Ирак. Повечето излизат на протести за разнообразие или ако може да спестят някой и друг работен час. Това с още по-голяма сила важи за ученици и студенти. Веднага отварям една скоба и изключвам нашите протести от 1997г., в които не чак толкова деен участник бях и аз. Тогава ножа наистина беше опрял в кокала. Собственото ни оцеляване беше под въпрос.

А най-интересни са хард-лайнерите сред протестиращите, които се бият със силите на реда и нанасят щети. И те се борят за мир...

Всъщност повод да напиша това ми даде филм за Саддам и фамилията му снощи по Discovery. Дано повече хора са го гледали. Тоя ненормалник е причинил неимоверни страдания на народа си, държи го в неистов страх и с промити от пропагандата мозъци. Настина трябва да бъде премахнат, дори и с цената на много жертви. Това май ще е единствената полза за Ирак от тази война.



Тема i bez...нови [re: Terminator1OO]  
Автор6antav (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 20:16



i bez da ti 4eta vsi4ki typotii moga da ti otgovoriq:
- za6toto se upravlqwa ot 6epa sadisti4en finansov elit;
- za6toto koi hvarli 2 atomni bombi?
- koi za poslednite 50 godini e vodil nad 200 lokalni voenni konflikta??
a Vietnam???
abe kakto i da e
ti qvno ne moje6 da byde6 ubeden
varvi i si obi4ai amerika!
(Az mrazq dyrjavata america, no obi4am stranata amerika nal se se6ta6...)



Тема MNOGO E SLOJNO TOWA BE!!нови [re: Terminator1OO]  
АвторFlXXXER (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 20:19



ne gi pitai takiva slojni vyprosi, ne6to po-prosti4ko:))))



Тема Re: Ами не обичам полицаите.нови [re: Terminator1OO]  
Автор Arient ()
Публикувано26.03.03 20:37



Така и не можах да разбера, на какво точно основание започна тази война.
Какво от туй, че Садам промивал мозъците им. То си е тяхна работа. Така им харесва, така живеят. А и къде не "промиват мозъци". Ето например ти също си с "промит мозък" щом твърдиш, че през 97-ма подскачането по площадите се дължало на "опиране на ножа до кокала". И сега си получаваш поредната порция промивка от "Discovery" но се чувстваш добре, нали. Май проблема е в това, че от "Садамовата промивка", Чичо Сам не получава дивиденти.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Защото предадоха демокрацията в Българиянови [re: Terminator1OO]  
Автор File99 (оперативна 1ца)
Публикувано26.03.03 21:04



Мразя Америка най-вече затова защото САЩ предадоха демокрацията в България и вместо да градим истинска пазарна икономика, вместо да се развиваме те ни съсипаха заводите, за да може те да произвеждат и да имат хляб а не ние, и също защото комунистите се закрепиха и капитализира властта си в България преобразувайки я от политическа в чисто икономическа с мълчаливото съгласие и одобрение на САЩ. Нещо повече - сега в момента правителството на НДСВ и Парламента в частност перат отново червени пари и американците това го знаят много добре, знаят че тук се отварят скъпи луксозни заведения на загуба, защото са перални и нищо ама нищо не правят - затова не само подкрепям Саддам Хюсейн и мразя САЩ, но и давам пълната си подкрепата на световното терористично в кавички движение, което се бори срещу истинските терористи - Америка, Израел и Англия - тероризъм до дупка !



Тема Re: Абе защо толкова мразите САЩ?нови [re: Terminator1OO]  
Автор Toмac Kиpx (Магнат)
Публикувано26.03.03 22:51



Добре казано!!!
Лошото е че малко хора мислят като теб!!!
Темата е много спорна,но проблема е в това,че точно във форума едва ли всеки може да си каже аргументите толкова убедителното,че да обори останалите.
Аз лично не съм милитарист,но в този случай подкрепям войната.
Дано да завърши по-бързо,за да се избегне даването на човешки жертви.

www.premiere.de

Тема Терминатор, добре си се обосновалнови [re: Toмac Kиpx]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 23:05



Много добре изложено мнение и ми беше приятно да го чета. А в текста на един от опонентите ти прочетох най-абсурдното нещо нещо, написано в този форум: че да говориш за краха на България през 1997 година, било знак на промит мозък! Е, щом човек може да каже такова нещо, то си е направо живо нещастие за него. Няма по-безкрайно нещо от глупостта, ако това е написано от глупак, простено му е. Ама ми се вижда, че май друга е причината за такова изказване. За тази година, когато заплатата ми стигна 4 долара и чаках по 4 часа за хляб в "Люлин" и ми прилошаваше. Че трябваше да си урод, за да не скачаш. ИЛи да си от ония, дето наистина са на всеки километър. Че и тук.



Тема Re: Shto za nevejestvo?нови [re: Arient]  
Авторhmmm (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 23:10



kakvo iskash da kajesh s tova che na horata v iraq taka im se iska i taka jiveiat.
edva li sa si izbrali te saddam hussein???? dosta interesno mnenie sas sigurnost, popitai tvoite roditeli dali im e bilo priatno prez 50te godini v BG i dali te sa si izbrali Tpdor Jivkov!



Тема Re:нови [re: Terminator1OO]  
Авторcat (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 23:12



samo moga da kaja che terminator e absoliutno prav



Тема Za atomnata bomba...нови [re: 6antav]  
АвторBeeblebrox (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 23:13



samo se chudia zashto iaponcite sa im edni ot nai-dobrite privurzhenici....
mozhe bi zashtoto "niakoi gi nasilva i podtiska obiknovennia iaponec da izkazhe i toi omrazata si kum USA"??? sugurno she e tva...

A ne tebe se chudia kvo li triava da ti pusnat ta da spresh da gi mrazish... finansov elit :-)) hahahaha, mnogo mi e poznato
"V USA vsichko se vladee ot shepa mnogo bogati kapitalisti, koito durzhat ugneteni ostanalite hora - rabotnicheskata klasa" eeehhhh... goni te nostalgia po neshto mai a???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.