Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 28.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RU  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:32



Ne vi li e qsno che veche bulgarite ne mogat da chetat na ruski. Puk i tezi saitove sa pulni s falshiva informaciq.
RU-sucks



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Автор mark_bg (az)
Публикувано29.03.03 22:44



Abe neshtastnik ne govori ot imeto na Balgarite osobeno s toia nik - USA
A shto se otnasia do 4eteneto ti i na Balgarski moje bi sri4ash !

PEACE & LOVE


Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: mark_bg]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:48



abe nie da ne sme po-zle ot kitaitzite,tam ot malki ychat drygite dva svetovni ezika a imenno ryski i angliiski



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:49



Не си прав дядовото.
SNN мълчи като гъз. А откъм анализи издиша. Дано това да е тактика.
Но-о-о това за българите си яко прав - сега е време да се научим да пишем на БЪЛГАРСКИ! Когато ние сме измислили кирилицата русите са нямали акъл дори и да си направят брадви та са ги внасяли от Немско. А при ингилизите 1 от 1000 е знел да пише и то на старофренски. Тъй, че дядовото дай 16 лв. за свясна клавиатура и пиши на български.
Жив и здрав дядовото!



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: nepip]  
АвторДядo Йoцo /пилoт нa F16/ (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:54



Но учат най вече и китайски дядовото.Нали. А ти докога ще пишеш на латиница бре?



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: Дядo Йoцo]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:00



Sorry dqdo ama tuk ne prodavat kirilizirani klaviaturi.



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Автор mark_bg (az)
Публикувано29.03.03 23:04



A kak tam kadeto i da e tova tam nau4i 4e balgarite ne mogat da 4etat na ruski

PEACE & LOVE


Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: mark_bg]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:06



E nali si idvam. Vsichki moi priqteli susto ne mogat.



Тема за рускиянови [re: USA]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:12



Скъпи ми U$A,
мога да те уверя, че за разлика от теб, аз - един обикновен българин - мога да ползвам спокойно руски и английски и частично немски. И много от мойте познати също се справят съвсем сносно с руския, и още по-добре с английския. Ако кръга хора в който се движиш не може да се справи с чуждите езици, моля те не причислявай цяла България към тези малоумници.
А какво ще кажеш за френските и немските информационни източници например - и те ли са пълни с фалшива информация?
Само братята американци знаят истината и те са последната и абсолютна инстанция според теб?
А ти от къде всъщност знаеш с какво са пълни руските сайтове, като руския ти хич го няма?
Поздрав най-сърдечен



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
АвторДядo Йoцo/F16 pilot/ (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:19



Знаеш ли дядовото колко си приличат днешния John с вчерашния Серьожа?
Ужасно ! Чак ми се плаче. Таман се зарадвах, че иде нещо ново и свежо а то същите тъпи и нафукани селяндури.
Жив и здрав дядовото!



Тема Re: за рускиянови [re: B2]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:22



Az sum s 4 ezika - fluent. Tova koeto imah predvid e tova koito ti sam kazvash-............сносно с руския, и още по-добре с английския.............
Angliiskiq e po-lesen za asimilirane. Puk i veche, slava na Boga- ruski pochti nikoi ne uchi v Bulgaria. Da ne e lud.
Evropeiskite medii s izkliuchenie na pedalite ot franciq stavat.



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: Дядo Йoцo/F16 pilot/]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:25



Abe selqnduri ama bogati. Znachi grazdani trqbva da sa. Mogat da ti platqt i za operaciq na ochite:)



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
АвторДядo Йoцo/F16 pilot/ (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 23:44



А техните очи кой ще оправи дадовото?
Аз и така си карам самолета, ама те видят ли накъде са поели?
Преди години на морето видях един DODGE пълен с американци на по 50-60 години. Щяха да умрат от шаш когато видяха един гларус /истински/. Горките за сефте в живота си виждаха гларус !!!!!Can you belive?
Жив и здрав дядовото.



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: Дядo Йoцo /пилoт нa]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 14:41



eh,dqdo,kvo da pravq kato rabotodatelq mi mnogo darzhi na angliiskiq,ako shtesh vqrvai ama imam kirilitza i ako mi se nalozhi da pisha na neq mi trqbva 4 pati poveche vreme da tarsq bykvichkite,pak i me marzi



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 14:43



dran-dran,ti da ne zhiveesh v antarktida,ili ne polychavash reklami ot hotmail,ne klaviatyri ami i digitalni fotoaparati s ryski nadpisi prodavat



Тема Френски линк - за разнообразиенови [re: nepip]  
Автор Caмия Инжинep (минаващ)
Публикувано30.03.03 15:06



Френски линк - за разнообразие, n'est-ce pas?





Редактирано от Caмия Инжинep на 30.03.03 15:09.



Тема Re: Towa e samo zashtotoнови [re: USA]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано30.03.03 15:21



bylgarite po-trudno 4etat arabski, otkolkoto ruski! Ina4e shtqhme da imame prepratki kym Al-Jazira!
USA sucs!!!

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Ал Джазира на Италианскинови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Caмия Инжинep (минаващ)
Публикувано30.03.03 15:29



Ал Джазира на Италиански



И малко цитат: "Le immagini di Baghdad prima della tempesta"
http://www.aljazira.it/img/guerra_iraq_20_03_03/iraq_59.jpg

Та, драги ми USA, ние тук не сме каубои (говедари). Мелем разни езици, даже и Български, знаем как се пише. Не на всеки обаче е дадено.


Редактирано от Caмия Инжинep на 30.03.03 15:34.



Тема Това е, издаде се...нови [re: USA]  
Автор Ceлянин ()
Публикувано30.03.03 15:41



... колко си прост. Въобще не ти трябва кирилизирана клавиатура.
Ми това е, 'с какъв се събереш, такъв ставаш' - в случая тъп като американец.



Наше село - топка не видело,
га видело - я пратило в друго село.


Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: nepip]  
АвторДядoтo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 18:35



Мързелът е ваистина хубаво нещо и напълно те разбирам, но дира ти дава възможност с едно кликване да решиш въпроса. А понапъни се малко, не става дума за мързел вече, а за елементарна интелигентност



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
АвторKoe e greshno be pedal (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 20:34



Daj primer be pedal za greshnata informacia .

Ako ne mojesh da dadesh si izprati telefona na e-mail: fanimezakura@yahoo.com

Ste si ugovorim sresta i ste ti go vkaram naj-malko 18 sm



Тема Още за проруската пропаганданови [re: Дядoтo]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 20:47



Още веднъж се убеждавам за тенденциозната проруска пропаганда тук, в този клуб - и то от определени никове, които вече се знаят от всички. Една от новите тези е пак същата - и едните, и другите са маскари. Позната ви е до болка. Сега понеже си е направо анахронизъм и абсурд да защитаваш руснаците след всичките им безумия и изцепки, другата тактика е да се плюят, ама наравно с американците. Как да защитаваш руската политика след всичко сторено включително и срещу собствения им народ /последна препратка случая с чеченците и руските зрители в театъра/. Ама дай поне американците да се сравняват с тях. Нова тактика на руските агитпропи. Също така нелепа и безумна.
Руснаците веднъж се пребориха със световния империализъм и видяхме докъде стигнаха - до мафията на отците-олигарси и техния представител Путин.



Тема Re: Много си прав !нови [re: xxx]  
Авторpeace (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 20:55



Комунистическата пропаганда е в цялата си красота. Абстрактни лозунги, евтин популизъм, червена демагогия, протести за мир - все едно сме преди десет години и разбираш ли само БСП иска мир по света.

Като не дочакаха победата на световния пролетарият, сега чакат американския фалит.

Даже прослушаха Джон Ленън от зор... ;-)



Тема Off topicнови [re: USA]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 22:24



Това, което виждам всеки ден е, че българите под 23-22 години НЕ РАЗБИРАТ руски. Имам няколко момъка, които няблюдавам и това е (тъжната) истина. И аз бях изненадан, че момчета, които без проблем се справят с английски и немски текстове им е доста трудно да четат руски, но това са фактите.

Вие, които разбирате руски, не си мислете, че поколението на Мишо Шамара и малко по-големите от тях се справят с руския език. Те не разбират елементарни неща и това е нормално като се има пред вид, че според тях този език е абсолютно безперспективен и никой не му отделя внимание.

Просто това е резултата от последните 15 години експерименти в образованието. Според мен това е глупаво най-малкото защото език, на който говорят около 200 милиона души е добре да се знае, но фактите са такива.



Тема Re: руският и съвременните реалиинови [re: Haблюдaтeл]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 01:20



Животът определя популярността на един език. Ако не знаеш английски в днешния свят, спокойно може да се чувстваш неграмотен. Най-малкото, че не можеш да ползваш интернет. А защо японци и китайци да се напинят да учат английски, а ние да хабим интелектуална енергия, за да учим руски, който хич не е лесен за учене. По начало близки езици не се учат лесно. А за какво да се учи руски, кажете ми. За да четеш класическата им литература /която наистина няма равна на себе си/ в оригинал? Ами че нашите преводи са също така чудесни и просто не е необходимо. За да контактуваш? С кого? Че аз знех много сносен руски и съм изчела тонове литература на руски, но никога не съм говорила руски и не съм имала сгода за това дори и по соцвреме? А сега освен с мафиоти, с кого друг може да говориш руски? Или ще отидеш в Русия, за да търсиш там чудесните хора, които също като нас са озверени от бедност и безпътица? Защото шепа бащици-олигарси държат всичко в ръцете си. Е, това много американци са ме питали: защо руснаците са толкова богата държава, а хората живеят толкова бедно. Какво да им отговоря. Казвам си, че това е въпросът на века. Това е и поуката от историята.
А за езиците - въпрос на избор. А животът те учи какво да избираш.



Тема Ето това беше разумно мнениенови [re: xxx]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 01:34



Наистина ми хареса. Напълно обосновано и с минимум политически залитания.
Истина е че английския е най-популярния език в момента. Това се дължи на много фактори - исторически, развитието на интернет в който езика на Шекспир доминира, леснотата с която по принцип се учи английския.
А иначе чужди езици трябва да се учат, не само английски. Ти сама признаваш че си прочела тонове литература на руски, дори и да не си го говорила. А оригиналът си е оригинал, независимо дали е руски или английски, особено при преводите които се правят напоследък. Човек трябва да има избор на източници на информация. А и право на всеки е да избере за какво да "хаби" интелектуалната си енергия.
Поздрав най-сърдечен



Тема Re: руският и Интернетнови [re: xxx]  
Автор Caмия Инжинep (минаващ)
Публикувано31.03.03 01:34



Руския е много ценен в Интернет. Желаните резултати се получават бързо и лесно. Не е ефективно да пуснеш в Гугъла:

ProgramName Ver# Crack

Обаче:

ProgramName Ver# качать
ProgramName Ver# скачать
ProgramName Ver# лекарство
ProgramName Ver# пилюля


почти винаги дават комплектен резултат. Само с английски трябва да се ходи и до astalavista.box.sk

Значи, нема лошо в руския, стига да го знаеш и да умееш да го ползваш!



Тема Леленови [re: xxx]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 01:42



Брей че изпростяхте всички тук...За ваше сведение от лингвистична гледна точка руският е в групата на славянските езици,пише се със същата азбука и освен това е съхранил в себе си доста характерни за СТАРОБЪЛГАРСКИЯ език особености!Хайде заинтересувайте се малко па тогава пишете!Вярно е че като език е далеч по-сложен и БОГАТ от английския,но от позицията на БЪЛГАРСКИ майчин език е далеч по-лесно усвоим и разбираем от който и да е латински или германски език!както на франсетата им е по-лесно да схванат италианския,така на българите им е с руския.Тука не иде реч за политически пристрастия,нито за исторически провали,а за лингвистични факти,които са неоспорими.
Английският в днешно време е незаменим,спор няма,но руският става все по-търсен,особено в Западна Европа!Комбинацията руски и английски предлага доста добри възможности за реализация.Е това беше мнението на човек,ползващ 4 езика.
П.П.Съществува науката езикознание - изучава същността,структурата и произхода на езиците,консултирайте се преди да ръсите глупости сякаш сте неграмотни!!!



Тема Re: Off topicнови [re: Haблюдaтeл]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано31.03.03 02:29



Ами те младите говеда не могат да се оправят със СОБСТВЕНИЯ си език, камо ли с някой чужд, пък бил той и толкова близък до българския, както е руския. Без каквито и да е политически пристрастия, но да се научи руски от българин е несравнимо по-лесно, отколкото да се научи който и да е друг език. А що се отнася до справянето с английски и немски текстове.. напушва ме смях, като гледам някои интернет-страници на някои от тия млади говеда. Вместо на български, направени на английски.. с невъобразимо количество правописни и стилови грешки.. направо е смешно.. Е, аз се оправям доста добре с английския, но никога не ми е било неудобно от това, че разбирам и руски.

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Езиковедски отговор на БГнови [re: BG]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 02:36



Не знам защо, но половината участници тук, като не са съгласни с нещо, веднага нападат на тема прост, изпростяване и т.н. Явно българинът има най-дълбоки комплекси в тази област - познанието - и затова смята, че това е най-язвителната обида - да кажеш, че някой не знае нещо.
Понеже аз съм преди всичко езиковед, ще кажа, че освен правописа, никой не е длъжен да знае езикознанието, както аз не съм длъжна да знам съпромата.
Да, вярно е, че двата езика -руският и българският - са славянски и имат една азбука. Българинът може да разбира ей така, от обща култура руския език, но не може да говори, ако не го е учил задълбочено и на млада възраст.
С липсата на падежи и наличието на членна форма българският език прилича на английския и това ни помага при ученето на англ. език. Руснакът, за разлика от нас, не може да различи къде да поставя определителен член и къде неопределителен член в английския. Това за него е толкова трудно, както за нас падежните форми.
Наличието на членна форма на българския /ако не се впуснем в спорове има или няма такъв език, включвам и македонския/ е уникално явление сред славянските езици, които са падежни езици, и се дължи на балканското влияние - има различни мнения дали на турския език, който има членна форма, или на румънския, който като романски език също има членна форма. Лично аз съм склонна да призная турското влияние, още повече, че турската членна форма е постпозиционна, каквато е нашата, а романските езици, както и английският език, имат член, който е поставен преди съответната дума.
За богатството на езиците е смешно и абсолютно ненаучно да се спори. След като имаме чудесни преводи на Кант и Гьоте, на Шекспир и Достоевски, нашият език по нищо не се различава от останалите.
Но в биографията си великият Владимир Набоков, който пише едновременно и на английски, и на руски с еднакъв успех и който е един от най-големите писатели и стилисти на руски език, преди да емигрира след революцията в Щатите, засяга този въпрос: кой от двата езика е по-богат и аз с удивление прочетох, че той посочва английския. Мисля, че мога да му вярвам, той няма да напише празни приказки. Това не значи, че подценявам въобще някой език.
А така самообявилия се за езиковед БГ, който високомерно препраща към темата за езикознанието просто не трябва да пише за неща, които не познава добре.
А че английският език се учи по-лесно, както от руския, така и от френския, по това спор няма. Аз не знам това само от опит, но това е истина. С двеста думи речников запас можеш да говориш английски, но не би могъл да говориш руски или френски например. Да не говорим за английските системи и видове учебници, които просто нямат равни на себе си, макар че всички ги подражават. Аз съм учила френски отдавна, по система, в която имаше бисери от рода на следното безумно изречение: Аз свиря на пиано, а моята сестра обича сирене.



Тема Re: Езиковедски отговор на БГнови [re: xxx]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 02:59



Are kato si ezikoved togava da mi kajesh shto az deto nit angliiski nit ruski sam uchil ot angliiski gram ne otbiram,a ot ruski hvashtam za kakvo se govori?Ta po tvoita logika koi li mi e po-lesen?



Тема Ти прочете ли ми постинга, бе момченови [re: edin]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 03:23



Ама ти май пишеш, преди да си прочел постинга ми. Едно е да разбираш, друго е да говориш един език. Ние разбираме руския език, както разбираме и сръбския, и хърватския, че дори и словенския. Това не значи, че знаем да го говорим. Спомням си един епизод, мисля че е описан от Захари Стоянов, не съм сигурна, когато по време на Руско-турската война един от българските участници се обръща към руски командир и в желанието да говори тъй близкия език, казва следното изречение: "Господин .... турки не кабулят теслимится". Използвайки две турски думи и слагайки руски окончания, той, милият, е мислел, че руснакът ще го разбере. Та сега и ние. Поговори с руснак на твоя руски език и ще видиш колко ще те разбере. Колкото българи, толкова и варианти на руския.



Тема Re: Езиковедски отговор za xxxнови [re: xxx]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 04:22



Привет,колежке..
"Явно българинът има най-дълбоки комплекси в тази област - познанието - и затова смята, че това е най-язвителната обида - да кажеш, че някой не знае нещо."С бележката си нямам за цел да обиждам никого,просто си позволявам да проявя позиция,която очевидно не ти допада.Съжалявам,ако си се почувствала засегната.
Трогна ме и наивният ти опит да ми обясниш,че системата на българският език е АНАЛИТИ4НА както на англииският.Всъщност примера ти за определителният член и падежите е верен,но твърде недостатъчен,за да обоснове твърдението ти.И ще ти кажа защо.Проследявайки развитието на съвременните езици през вековете е маркирана една основна тенденция - еволюцията на един език постепенно променя структурата му от синтактична в аналитична,визирайки тук и постепенното отмиране на падежите и утвърждването на определителен член.Да вземем например френския(който е бил и официалният език на английския кралски двор чак до 16 век,в този аспект около 60% от лексиката и на съвременният английски език е от френски произход) - та - у френският падежите са напълно отпаднали и съществува както определителен,така и неопределителен член,за разлика от български,където неопределителен член все още няма.Интересен факт - преди няколко години,докато все още бях на студентската скамейка,доц.Огнян Сапарев изнесе предположението,че в недалечно бъдеще"един","една","едно" биха изпълнявали функцията на неопределителен член в българския език.С това още повече бихме се доближили до аналитична структура на езика.Но едва ли това е достатъчно да накара един невладеещ чужди езици българин,да разбира английски,а не руски!Говоря ти за историческата еволюция на езиците.В съвременният руски и сърбо-хърватски езици падежите подчертано присъстващи.Ако обаче си съвременен езиковед,както твърдиш,сигурно ти е ясна една тенденция:Все по-широко разпространение намират някои живо говорими диалектни форми на руски език(наблюдавани главно около Москва и в южна Русия,в които удивително се утвърждава присъствието на ОПРЕДЕЛИТЕЛЕН член,които както в български език се поставя в края на членуваното съществително...Пример"Люблю девушкаТА",освен това тук забелязваме и явно пренебрегване на падежна форма.В източна Сърбия пък,открито вече не се ползват падежи,някои отдават това на силното влияние дошло от български,други на еволюцията на езика.За македонски се изказваш малко неподготвена,за голяма част от езиковедите такъв самостоятелен език не съществува,той е политически пресътворена диалектна форма на българският език.Това по повод непрестанното развитие на езиците.Малко се отплеснах.
В моето изказване ставаше дума за друго нещо.Не може да се твърди че за един българин подчертавам БЪЛГАРИН е по-лесно да схване англииски от руски.Принципно,излизайки извън обусловеността на майчиният език,английският е доста по-лесен за изучвчне от руският.Това никой не го оспорва.Но е нелепо твърдението на някои"поамериканчени"индивиди като теб,че видиш ли българинът по-лесно схващал английски от руски...
Вярно е,че английски се учи по-лесно и от френски и от руски ПО ПРИНЦИП,но недей да ме убеждаваш,че това е така заради определителният член и падежите,моля!Те и във френски са както в английски.То е предимно заради простата и елементарна структура на езика,визирам спрежението на глаголите(с изключение на неправилните),формите на местоименията,липсата на род у съществителните имена.
И друго,когато учех в английската гимназия системата на изучаване на английски беше точно като тази за пианото и сиренето,за която ти говориш.Нови,модерни и ефикасни системи за изучаване на френски език има вече от години,а това,че са непознати за теб е друг въпрос.
Колкото до богатството на езиците,наистина това е нелепа дискусия,аз си позволих да изкажа лично мнение без да искам да споря по този въпрос.
И последната ми забележка към теб - това,че владееш еди колко си езика не те прави езиковед,а полиглот.И определението"аз съм преди всичко езиковед",подкрепено с последвалите недостатъчно задълбочени именно езиковедски аргументи от твоя страна не ти дава необходимата тежест,която си приписваш,за да ме наречеш"самообявилия се за езиковед БГ".
Добронамерен съвет - не избързвай така категорично в оценката на противника,току виж че гола се оказал автогол...
Хайде,от мене толкова.Успех и приятно исане по форумите.
Take care



Тема Re: Езиковедски отговор za xxxнови [re: BG]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 04:31



Извинявам се за няколкото правописни грешки и изядени букви,които си открих чак след постването.Все още пиша малко трудно на кирилица.Благодаря за разбирането.



Тема DA NE OTKLANJAME TEMATA!нови [re: walkman™]  
АвторTom Krus (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 04:52



Hajde da se vurnem na temata, a imenno, che ni pisa da ni promiat mozizite v tozi site!
Az govorja 3 ezika - i ruskia e mejdu tjah i ze tezi (po-goljamata) chast, koito ne razbiat ili njamat jelanie da chetat na jujd ezik (za redaktorite: Eho, nie sme bulgari i sme v Bulgaria i tuk se govori B U LG A R S K I! ) ste im kaja, che se podbirat naj-demagogskite stranichki suzdadeni spezjalno za propagandni zeli i se prevejdat chastichno. Redaktorite sa tolkova rusofanazizirani, che si misljat, che v Bulgaristan (16 ruska republika) se govori ruski.
PAk im zajavjavam: BULGARITE GVORIM, PISHEM I CHETEM OSNOVO NA BULGARSKI!




Тема Re: DA NE OTKLANJAME TEMATA!нови [re: Tom Krus]  
Автор45 godini stigat (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 04:55



Pisna ni da ni promivate mosazite! Vurvete v sibir i di napravete dam edno dir.ru i pravete propaganda na 4uk4ite!



Тема Re: DA NE OTKLANJAME TEMATA!нови [re: 45 godini stigat]  
АвторTup amerikanez (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 05:07



Eho smeshnizite, samo za sravnenie ismam da vi kaja, che godishnia bjudjet na New York e pogoljam ot tozi na zjalata ruska federazia! Vie si pravete izvoda za "uspehite" na sozializma, vie zabludenie chervenotikvenicheta! Vijde do kude ni dokarahte. Edno che ograbihte edna durjava i edin narod ami che i izgonihte naselenieto na edna strana. Vjaka godina ot BG napuskat po 50 000 hilajdi ikonomicheski emigranti. Inteliganziata otdavna e zad graniza, sega se izmukva i rabotnata sila. Naj-nakraja ste ostnete samo vie i vestnik duma i ste se hranite ot glupostite deto pishat tam. Pomislte po tozi vupros!



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Авторnormalen (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 05:16



Kolkoto i da se opitvat da ni obejdavat v protivnoto, mnogo malka chast ot arabite v BG sa za Saddam! Tova e chistata statistika!



Тема Предлагамнови [re: USA]  
Авторбpe (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 13:06



Тъй като излиза,че българите не могли да четат на руски,но за сметка на това очевидно отлично се справят с писането на родният ни език на латиница! - незабавно да заебем тая тъпа КИРИЛИЦА,да си спретнем гласуване и да си приемем латиницата.А така!



Тема За езика.нови [re: BG]  
Автор ZaphodX (непознат )
Публикувано31.03.03 14:03



Искам предварително да изясня че нямам ничо против руския език, вярно е че нямам почти никаква практика с него - но от къде ли да имам.

Много ограничено мнение, претендиращо за изчерпателност.
БГ, много хора, а виждам че и ти, слагат на първо и единствено място ЛЕКСИКАЛНАТА близост на езиците.
Само че, драги, това съвсем не е единствено определящия фактор, в намиране на отговора на това кои език е по-близък го хората имащи за майчин определен език.

И така, за какво идет реч, лексикалната близост е важна, но про лиспса на граматическа близост тя може да доведе до много сериозно усложнения в овладяването на даден език.
Какво се опитвам да кажа: Всеки език носи в себе си "заложени" историческите особености на народа които го говори, дори родова памет и мироглед на народа... но тук става много дулбоко.
Руския език е колкото близук толкова и далечен до Бг.
Не знам дали ти е направило впечатление че например рускини женени за българи, и живеещи вече десетилетия в България, все още имат проблем с българския.
Това не може да се случи с рускиня живяла десетилетия в Англия например...
Съчеранието от лексикална близост и граматическа отдалеченост, правят българския и руския едни изключително "измамно" близки езици.
За булгарина е трудно да научи добре езици като Немски и руски поради иасно изразената им падежност.
От друга страна англиския няма лексикална близост с бългаския но липсва падежност, което донякуде улсенява булгарите. Макар че масовото незнаене на английски (и руски) в българия, кара хората да си милят че знаят нещо, а те не подозират колко много не знаят (по отнощение и на двата езика).

Позрав.



Тема Re: За езика.нови [re: ZaphodX]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 16:07



Донякъде си прав,само че в тази тема ставаше въпрос за руските сайтове.Дай на един българин,невладеещ чужд език,сайт на руски и сайт на английски...Кой ли ще му е по-разбираем?
Никога неизучавал чужд език българин,е способен да разбира над 60% от писмения руски език и точно 0% от писмения английски...no comment
pozdrav i ot men



Тема Re: За езика.нови [re: BG]  
Автор ZaphodX (новак)
Публикувано31.03.03 16:21



viarno.
makr che iskam da smenim "nad 60%" s "do 60%" az samia sum vizhdal chovek koito ne e uchil ruski kak se spravia... izpada v uzhas, viatrno che namira neshto obshto no e tromavo za ne uchilia ruski...

za mene puk, az sum roden v rodopite, i rodopskia dialekt (koito kakto znaesh e mozhe bi nai blizkia ot bg dialektite do ruskia) nauchih predi literaturnia ezik, taka che ruskia ne mi e po nachalo chuzhd i ne moga da sudia po sebe si...



Тема Здраво!нови [re: BG]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 17:15




Мога само да добавя, че първоначалния постинг беше:
"Ne vi li e qsno che veche bulgarite ne mogat da chetat na ruski. Puk i tezi saitove sa pulni s falshiva informaciq.
RU-sucks"
Никой не е искал да пише на руски стихове като Пушкин - ставаше дума дали българите могат да четат на руски и да го разбират. А отговора е:
С 200 руски суми (по-важните в който има голяма разлика от българските) човек с минимално желание и минимални усилия може спокойно да полза информация от руски източници.
С 200 английски думи - позволявам си да се усъмня колко ще се разбира от английския.
Поздрав най-сърдечен



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 17:15



az pak da kazha,v gibraltar,singapyr,las palmas,aleksandria,nigeria,obedinenite arabski emirstva,belgia,shotlandiq,che i izrael,v takav pyshtinak kato pakistan na magazinite visi tabelka``мы говорим по руский``,shofiorite na taksita ot prav pogledat zabravqt rodniq ezik ta bil toi i angliiski i perdashat na ryski a tyk nqkakvi kompleksari revat kolko bil tryden,gaden i izobshto nqmalo smisal da se ychi,probvai v qponia da si poiskash neshto na angliiski,pak shte vidim dali shte polychish



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: nepip]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 19:33



E ti naistina se izkaza. A na lunata kak e?



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 19:57



to nali vie bqhte tam,spoerd vitza amerikantzite ne povtorili opita zashtoto balgarin na razvalen ryski predlagal vodka na astronavtite



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 20:01



zabravih,po-lesno e da proverish sam,ako ne v qponiq pone v belgiq ili holandiq che sa po-nablizo,dazhe i prez letishtata im da minesh(nqkoi poleti za amerika sa s mezhdinni katzaniq),pak shte ima faida



Тема Абсолютно съгласен съмнови [re: USA]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано31.03.03 20:22



Нищожна част от младото поколение учи/разбира руски език,а да не говорим,че на не малка част им е неприятен и дори и да го разбират,пак не биха прочели въпросните статии.А и ние българи ли сме в крайна сметка?Давайте направо на турски за най-удобно,както е тръгнало...

Редактирано от stranger на 31.03.03 20:38.



Тема Re: Езиковедски отговор za xxxнови [re: BG]  
Авторglobal (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 20:37



Az ne iskam da vlizam v ezikovedski spor \zashtoto ne sam ezikoved\, samo da otbeleja che rusnacite s koito sam obshtuval dosega VAOBSHTE ne razbirat bulgarski. Nito govorimo, nito pismenno. Pravil sam si eksperimenti s tjah da proverja dali pak ne se naduvat. I objasnenieto za tova e che ne sa uchili. Hvashtat njakoi dumi kolkoto bylgarite ot polskija naprimer. No smisal pochti ne.
Taka che e savsem normalno horata pod 25 god v BG da ne razbirat ruski. Ne sa uchili prosto. A english ot pesni, televizija, spisanija, komputri i t. n. - neusetno nauchavash dosta. Dori i da ne uchish.
A i kato se dobavi otricatelnoto otnoshenie na goljama chast ot bulgarite kam Rusija i - neshtata sa jasni.
I az misleh njakolko godini predi da napusna BG che shte sam tyrsen i shte mi pomaga zashtoto znam i ruski i english, no se okaza che ne e taka. Vsickata informacija kojato mu trjbva na chovek ja ima na english. E, ne govorja za neshto mnogo specializirano ili osobeno. Taka che e exotichno da znaesh ruski, no ne pomaga pochti nikak.



Тема Re: Абсолютно съгласен съмнови [re: stranger]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 20:50



Хайде ми кажи,ако обичаш,колко голяма част от младите в България разбират и си дават зор да четат на английски?
Аман значи,от тъпи политически предразсъдъци,тук говорим за езици в момента,не за партии и политика!Езиците,в това число и руският НЯМАТ цвят!А това,че някои,видиш ли,не желаели да го разбират дори,си е само в техен минус.Щото се лишават от достъпа до интересната "друга" версия на нещата.Или както по комунистическо се лелееше за всичко руско,а се заклеймяваше всичко англосаксонско,сега точно обратното демонстрират някои хора.Само че,нека да помислим - собствено мнение може да има човек,който е проверил ЛИ4НО картинката и от двете страни на монетата!Останалото се нарича ПРОПАГАНДА или просто ГЛУПОСТ.Така че,това с отричането на руския си е само в минус за въпросните млади,стари или каквито и да са.
А,и друго,аз също съм част от младото поколение на България(под 30 години),никой насила на руски не ме е учил,ама с удоволствие се допитвам до руските източници на информация,както и до английските!Забавно е да четеш и двете страни и да констатираш къде и в какво се изразяват разминавките



Тема Re: Абсолютно съгласен съмнови [re: BG]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано31.03.03 20:51



Ами че аз също не говоря за партии...



Тема Re: Абсолютно съгласен съмнови [re: BG]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано31.03.03 21:09








Тема grmatikata, dedeнови [re: Дядo Йoцo]  
Автор[] (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 22:07



vmesto da se zaiajdash za transliteratsiata (ne latinitsata)
______
Не си прав , дядовото.
Когато ние сме измислили кирилицата, русит....
...брадви , та са ги внасяли от Немско
Тъй, че, дядовото, дай...
Жив и здрав, дядовото!..


____
Mrajia da se zaiajdam za pravopis ili neshto podobno, ama "сега е време да се научим да пишем на БЪЛГАРСКИ!"

Ima i oshte, no az sym "prost programist" i towa e dostatychno.

Pyk i mentorskiat ton e gaden.



Тема Eho tuk ne stava vupros za ezika!!!нови [re: BG]  
Авторnormalen (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 01:02







TUKA STAVA VUPROS, CHE NI PISNA OT RUSKA PROPAGANDA I OT TOVA DA NI PROMVAT MOZAZITE EDNI LUPENI!









Тема Re: Eho tuk ne stava vupros za ezika!!!нови [re: normalen]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 01:15



спокойно, бре... като ти гледам правописа и изразните средства... май нямаш кой знае колко за промиване не се притеснявай - ще си ти оставим мозъченцето МРЪСНО... и без това няма толкова силен микроскоп, че да се види и промие..



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: Дядo Йoцo/F16 pilot/]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 03:07



Tva ne iuzdarjah da se zasmeq ..hahahaha ...Dqdo v amerika kateri4ki, zai4eta, patki divi gaski, sarni4ki i tempoddobni jivotinki jiveqt sred horata bukvalno ...pasat mi v gradinata ama vij promili sa mi mozaka tezi hamerikanci ..... namesto da si napravq burkani ot tqh, az 4isto i prosto im se radvam

Qzak 4e si dqdo, 4ovek si misli 4e imash pogled na nestata. Ti za hamnerikancite i glarusite govorish....



Тема Re: Eho tuk ne stava vupros za ezika!!!нови [re: .]  
Авторchistach (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 07:25



Da izmetem chervenia bokluk ot stranata si!



Тема Re: Eho tuk ne stava vupros za ezika!!!нови [re: chistach]  
Авторdemokrat (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:26



Хайде да махнем комунистите от България! Всеки който уважава себе си да бъде поканен на шествие против червените боклуци. Всеки който има самочувствието на свободен, всеки е поканен! В София, Варна, Пловдив, навсякъде из България. Нека се възпротивим да ни мямят червените зад маските на жълтите! Стига! 45 години стигат, стигат! Времето е наше, наше! Времето е наше, наше! Да си ходят в Русия и там да лаят. Нима искате още лъжливи обещания, нима искате още да прекланяте глава пред престъпници. Вижте колко сме мног, защо не се обединим, да си създадем клуб тука и да ги накареме червените да отговарят за постъпките си!


Времето е наше, наше!



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
Автор@@@@ (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:47



:)))))))Кое те възмущава? За твое сведение много българи знаят руски. Освен това информацията от руските медии винаги е вярна, за разлика от тази на CNN. Свиквай с това!:)))))))



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: @@@@]  
Автор derrick (новак)
Публикувано01.04.03 16:20



Poneje, rusnatsite imat traditsii v demokratsiata i svobodata na slovoto li?



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: @@@@]  
АвторHellfire (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:39



"Освен това информацията от руските медии винаги е вярна"

xi xi xi po goliama tupotia otdavna ne biah chuval. E koga uspiaha rusnacite da se nauchat na demokracia i svobodni medii



Тема Ходи са факайнови [re: USA]  
АвторHeyтpaлитeт (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:44



Руските сайтове са предубедени и необективни, почти колкото CNN, но не чак съвсем толкова.



Тема Re: Ходи са факайнови [re: Heyтpaлитeт]  
АвтордeдoПoп (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:53



Подрепям автора на темата,а за всички приятели на "великия Съветски съюз" един топъл ,обрязан иракски _(_ -->най-вече за марк_бг



Тема Измет (отговор за USA)нови [re: mark_bg]  
Автор БATKO (Ювиги)
Публикувано01.04.03 16:58



В момента никой не иска да чете сайтовете на най-тоталитарната държава - САЩ, и за това естествено хората търсят информация в руските сайтове, едни от най-безпристрастните.

А ти какво правиш в български сайт. Я си ходи у американските сайтове и не се появявай тука, че измет като тебе е срам за България.

Редактирано от БATKO на 01.04.03 17:02.



Тема руски сайт за политика?нови [re: БATKO]  
Автор Caмия Инжинep (минаващ)
Публикувано01.04.03 19:07



Като стана на въпрос, та се сетих:
При историята "Чеченци в Московския кинотеатър" атакуващите застреляха терористите след като бяха упоени. поне за жените - бомби бе написано изрично, че така са ти застреляли.

Интересува ме, води ли се разследване за предумишлено убийство с автор специалните части.

Дайте линк към Руски сайт или форум да политика.



Тема Re: руски сайт за политика?нови [re: Caмия Инжинep]  
АвторRGB (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 19:26



Ето сайт , където вероятно можеш да откриеш интересуващото те .





Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: @@@@]  
Автор ZaphodX (новак)
Публикувано01.04.03 19:29



Абе мъжки не знам дали си забелязал, ама дори и руските медии сами си признават със съжаление че Руските медии да под натиск на власста и са манипулирани от нея.

За Руисия тива всеки информиран го знае.
Това си им е сериозен проблем там...



Тема Re: руски сайт за политика?нови [re: RGB]  
Автор Caмия Инжинep (минаващ)
Публикувано01.04.03 19:32



Казах, Руски сайт, не чеченски. Освен отговора ме интересува и реакцията на руснаците.



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: Joro]  
АвторДядo Йoцo/F16 pilot/ (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 22:32



Дядовото,
Ако си там повече от 4 години сигурно си прав-видял си повече от мене.
Но ако си по малко от 4 годинки се огледай и замисли.
Ако това не помогне смени "тревата" .Явно тая не ти носи на главицата.
Жив и здрав дядовото.



Тема Re: grmatikata, dedeнови [re: []]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 22:44



Прав си дядовото за запетайките.Просто не ми е наред транслатора от брайловото писмо. Но дори и така е по правилно от твоето пишуване.
А за менторския тон - въобразяваш си . Свикнал си гаче все некой да командува около тебе?
P. S. Ами ако утре дойдат китайците?????
Жив и здрав дядовото.



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: derrick]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 22:57



Щото са патили сине. И то много са патили.
И вече знаят че " ...Истината ще ви спаси."
Жив и здрав сине.



Тема Re: proveri kolko mneniq ima sled ryskite prepratkнови [re: USA]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 10:43



razhodi se iz postingite ,polychava se interesna kartinka,statiite na angliiski pochti ne se otvarqt,da ne govorim che sled tqh nqma komentar a mneniqta sa za neshto drygo(amerikanskata versiq za sadam),dokato sled ryskite se pocva ama tova e propaganda ama napisanoto ne e vqrno, sdrygi dymi nqkoi gi chete.i za tova ne sam vinoven az,mozhesh da se yverish sam



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: USA]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 13:48



Ако можеше да има еднополюсен магнит, или електрически ток , всичко щеше да е ясно.Проблем нямаше да има



Тема Re: Aman ot prepratki kum saitove s razshirenie RUнови [re: V]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 18:17



Прав си дядовото.Различията движат нещата към съвършенство а еднаквостта тегли към смъртта. Това е III - я закон на термодинамиката.И всички богове му се подчиняват безусловно.
Така , че интересни неща ще видят тия които оцелеем.
Жив и здрав дядовото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.