Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 04.07.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Крайно време е да почнем да мислим....  
АвторEkзюпepи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 13:31



Така се учудвам на хорския малоинтелектуализъм! Почнахме да защитаваме Саддам Хюсеин! Хора! Какво правите бе!? Та тоя човек е нищо друго , а чиста проба престъпник и то от световна класа! Американците са лошите, Саддам добрия-пфу, плюя на това! Това ми напомня пък защо ли не са били лоши , когато освобождават половин Европа от Хитлер, аааа???? Или пак са лоши че водиха многогодишна студена война със цел падането на комунизма? Сигурно пак бяха лоши? Я всички да помислят, поне малко!



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторMaлoинтeлekтyaлeц (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 13:48



Мъ съм тъп ... мъ глей к'во ми итропа простио мозък...
Садам си е диктатор - спор няма!!! Но и "Тато" и той си беше диктатор нали!!! А и ние си имахме Беляне и т.н.
Само че дойде ли някой да ни освободи от него?
Всеки народ си заслужава диктатора щом си го търпи! Не мисля че е нужно и редно някой да дойде от някъде и да ми сваля диктатора, като междувременно разруши страната и избие сума ти хора!!!
Да - сигурно след войната US компании ще построят отново рафинериите и нефтопроводите. Но слушайки изявленията на Коли Пауъл в ООН какво излиза:
" ...Нека държавите съберат парите за възстановяване на Ирак но ние ще контролираме нещата..."
Така че нека не обявяваме американците и CO за светци!!! те не са там от човеколюбие!!! Не са там и заради оръжията за масово поразяване - до USA те едва ли биха могли да стигнат!!!(пък и до сега освен тях май никой друг не намери доказателства че наистина Ирак ги притежава)
"Интереса клати феса..."



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 13:57



ami ti sam si otgovarqsh,zavladqvat evropa za da mogat da vodqt stydena voina.re chyrchil rech vav fulton,re stalin iska da vleze v nato,



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 14:38



A zashto nikoi ne opravdava HITLER sled kato i toi se opitvashe da OSVOBOJDAVA rusnacite ot totalitarnia komunisti4eski rejim???!!!. Imashe li togava totalitaren rejim v Rusia?! Kakvo se sluchi. A sega kakvo moje da se sluchi. Kakva e razlikata!!!??? Da se nadiavame che "VOINATA SHTE ZAVARSHI MIRNO" i skoro shte OSVOBODIAT Irak.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 14:54



Ima kitajska pogovorka, koito glasi : "ako dnes razkazvash za tova kakvo si pravil v4era, to utre nqma da imam kakvo da razkazva6"
:)



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторBarney (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 14:57



Мило Буш-менче,
както е тръгнало, твоите освободители ще освободят човечеството от цивилизацията. Жалко е, че се считаш за хомо-сапиенс, а мислиш по неандерталски



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Mila]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 14:59



no vseki razkazva



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Barney]  
АвторБaбa Яra (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:01



Ех, комунистически отрепки,
ми хващайте тогава по един калашник и ходете да морите класовия враг и да помагате на доброто Садамче - зер само по 20 000 на година изтрепва, то няма и 1% даже. Не може изобщо да се мери с любимите ви отрепки и изроди.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторDimov (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:05



O4evidno i ti si niakoi ot tesi s promitite sedesarski mosatsi.
Amerikantsite mi bili osvobodili Evropa.Sashto ne vsemesh da pro4etesh niakoia i druga kniga, ta da vidish koi sa bili osvoboditelite.
Ne 4e podkrepiam reshima na Saddam, no amerikankite deistvia sa priako dokasatelstvo sa narushavaneto na 4oveshkite prava, dokato sa orushieto na Irak nisto ne se dokasa.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Бaбa Яra]  
АвторDimov (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:08



Samo deto milite amerikantsi sami si butnaha svetovnia targovski tsentar, isbiha svoite si hora, sa da imat povodi sa agresorska voina.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Бaбa Яra]  
АвторBarney (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:09



Демократично настоена Яга,

виждам, че вместо Калашников предпочиташ MG.

Твоите братя по оръжие правят в момента точно това, което ти ми предлагаш.

Да живее демократично наложената окупация!



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Автор DUMBl (изкушение)
Публикувано27.03.03 15:12



ia pak pomisli,koi osvobodi evropa ot hitler.



Тема Mai i dva jivota da jiveesh pak niama da razbereshнови [re: Ekзюпepи]  
АвторBudha (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 16:27



Podobre si zadai vaprosa koi dava parite za taia voina i komu e nujno Amerika postoianno da vliza vav voini !
Poznai ot parviat pat chii intersi zashtitava Bush i na koia strana ot blizkiat iztok prechi Irak. E ako otgovora ti vkluchva Evreite to si mnogo blizko samo pribavi oshte i tova che Sinedriona na sionskite madrezi sega e New York a i viangi sa mrazeli arabite i shte stignesh do izvoda che zaradi tiah sme na praga na 3ta svetovna voina!
I ako se varnesh v istoriata shte razberesh che Rokfeler i Rothshild sa finasirali Hitler a po kasno i Stalin,blagodarenie na tiah i tehnite pari e sazdadena i 1vata svetovna voina.
Ako proverish faktite shte razberesh che Amerika e vaorajavala do 1990 godina Irak s zel da ima vlianie i kontrol nad blizkiat iztok. Sashtata tazi strana svali iranskiat Shah i sazdade Ayatolah Humeini,koito sega sashto im prechi da kontrolirat trafika na narkotizi ot iran-a ot tam ZRU pecheli nai mnogo ot orajie i narkotizi.
Taka che priatelu vsichko e zaradi mnogo pari koito veche trudno stigat do Evreite i blizkiat iztok veche ne iska da gi tarpi.Arabskiat sviat dalgo niama da tarpi agresia-za razlika ot nas belite te vinagi sa bili edinni po vreme na voina!

Amerika nikoga ne e imala lichni interesi v arabskiat sviat,no everiskoto lobi v New York i petrolnite Krale reshavat koga i kade da se namesi "Velikata Strana" E mojebi nabljava kraia i na tazi velika strana kakto vsichki imperii i tia shte se samoiziade ot alchnost i strah..........



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: nepip]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано27.03.03 16:56



Нещо бъркаш. Студената война я почва СССР, а желанието на Сталин да влезе в НАТО е дипломатически трик.

Ad astra per aspera


Тема хехнови [re: Budha]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано27.03.03 16:59



Лелееееееее , ебати миш-маша си спретнал.
Те евреите и за глобалното затопляне са виновни, недей забравя.

Ad astra per aspera


Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Автор stanly ()
Публикувано27.03.03 17:07



Аве нещастник, американците били освободили Европа, ТЪПАНАР, прочети малко история бе малоумник, прочети как държавата с доста нисък стандарт, току що преживяла "ГОЛЯМАТА ДЕПРЕСИЯ", как тази държава изведъж дръпна рязко напред след Втората Световна Война, познай с какви пари, на същите онези евреи, нацисти, че и с парите на тези които уж освобождава. Май тогава тъпите американци си научиха урока, когато икономиката върви на зле....... дай да си спретнем една война, а после икономическия ни подем е в кърпа вързан.
НЕЩАСТНИК СМОТАН, ЧЕТИ ИСТОРИЯ.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 17:08



чел ли си "цитаделата", малко е в страни от темата, ма карай



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Maлoинтeлekтyaлeц]  
Автор Toмac Kиpx (Магнат)
Публикувано27.03.03 17:10



Ника ти е точно на място!!!!

www.premiere.de

Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Пивo]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 17:22



che e trik trik e,no toi qsno dava da se razbere che prez 1949 dosegashnite ``saiuznitzi``veche ne smqtat ussr za takav,i nqkolko godini po-kasno se sazdava dryg ``otbranitelen saiuz,poznai koi,termina stydena voina se ypotrebqva za parvi pat ot churchil v negova rech proiznesena vav grad fulton,za domashno vizh prez koq godina



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторBilbo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 17:26



E, tova naistina me razsmia. Koga tochno sa osvobodili polovin Evropa? Kogato prez 42 Purl Harbur izbuhna? Te mai i ot turcite ni osvobodiha :) Amnogogodishnata studena voina vodiha shtoto gi beshe shube. A ne shtoto sa si misleli kak li se chuvstvash ti. I predi da izcepish niakakva prostotia procheti malko istoria.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Maлoинтeлekтyaлeц]  
АвторAYLlN (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 17:44



Ne se u4udvam am i myni4ko daje na mnenieto na horata v bg koito podkrepqt Saddam(a zabelejete tqxnata vyzrastova granica!). 4e malko vreme li sa im promivani mozycite...40 godini.
Men za starite hora ne me ebe...ma vij mladite sa drygo ne6to....dayte tqx pone da svetnem po nqkoi vyprosi koy kriv i koy prav:)
T`va e koftito 4e tezi koito ne sa zapoznati s istoriqta may ne6to im nakucva realnata ocenka ...no kakvo da se pravi koy ti 4ete istoriq v dne6no vreme
AYLIN
19 god
aylin_bg@mail.bg



Тема Не ми е ясно с кого се подигравашнови [re: Ekзюпepи]  
АвторЛeвин (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 17:56



Смени си ника, Екзюпери е бил против всякакви войни!!! И прочети "Малкият принц", само че внимателно! Честно, гнус ме е да отговарям на човек който се кичи с името на такъв велик хуманист а пък смята че е избиването на хиляди с цел свалянето на някакво си смешно диктаторче е "целесъобразно".



Тема Re: Не ми е ясно с кого се подигравашнови [re: Лeвин]  
АвторChitatel (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 18:44



I vuv vojni ne e uchastval, nali. Are stiga evtina propaganda. Amerikanzite ne gi doljubvam, ama arapchetata sa si apriori za boj!



Тема Re: Не ми е ясно с кого се подигравашнови [re: Chitatel]  
АвторMr.Teatime (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 18:57



Tuk malko hora osuznavat, che stava vupros za podmiana na tzivilizatzionni modeli.

Ne stava vupros prosto za voinata za Bush, za Saddam.
Stava vupros za budeshteto na Sveta. Koi si e mislil, che prez 21 vek shte se govori za bomboubejishta, gaz i t.n.

Putiat po koito trugnaha US e zadunena ulitza. Chaka gi 2-ri Vietnam.

Prosto triabvat novi pravila v m/u narodnite otnoshenia. I te da sa ednakvi kakto za nai-malkite i bedni, taka i za silnite i bogati.

Inache shte se samounishtojim. Ot omraza edin kum drug.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторXитлep (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:06



Защо ли не са били лоши, когато освобождават половин Европа от Хитлер, а? Или като водиха многогодишна pomognali sa mnogo no ne sa osvobodili половин Европа koeto ne im dava pravo da napadat irak



Тема Re: Не ми е ясно с кого се подигравашнови [re: Mr.Teatime]  
Авторcat (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:09



kakvo iskash da kajesh s podmiana na civilizacionni modeli?? ne mi e iasno vaobshte?

inache, za sajelenie, shte se samounishtojim sas sigurnost po prostata prichina, che ne e vazmojno da ima ednakvi pravila za silni i slabi v mejdunarodnata politika - tia si funkcionira an zakona na junglata, zashtoto za razlika ot vatreshnata politika - niama varhovna vlast na pravitelstvo ili prezident ili sadebna sistema koito da podarjat red. kakto niama i svetovna policia.



Тема А бе май .....нови [re: Лeвин]  
АвторПpo... (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:10



.....90% от вас са с РЕ3АНИ ПУШКИ.По друг начин не мога да си обясня това,което пишете.....



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Автор __Az__ (ли съм...)
Публикувано27.03.03 19:16



Tolkova li ne razbra, 4e vav voinata nqma "dobri" i "lo6i", 4e prosto ima razli4ni hora. No wse pak da poglednem ot twoqta strana na ne6teta...kazi mi sega koi e dobar - Iznasilva4a Bu64o ili 6izofrenika Sadam4o? Sega 6te kazhe6, 4e Sadam terorizira sobstvenite si hora, ama ne e li po-dobre malkoto zlo pred golqmoto, koeto mozhe da stane ot USA kato pokazhat, 4e te sa naj-silnite? A moze bi golqmoto zlo mozhe da stane Iraq. No spored men ako Iraq pobedqt mozhe Evropa da gi pognat... ama Az izob6to ne sam na "ti" s tiq ne6ta, taka 4e golqma duma da ne kazvam.
Moze da gre6a, no 4ovek se u4i kato gre6i.
Peace Out



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: AYLlN]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:23



aylin,hybavo e da se chete istoriq dazhe po-starite sa po-shtastlivi zashtoto sa procheli komynisticheskata versiq a sega mogat da q sravnqt s kapitalisticheskata i kato otseqt propagandnite shtyrotii da si sazdat po-dostoverna predstava za sabitiqta ot posledniq vek na protivopostavqne



Тема Re: Не ми е ясно с кого се подигравашнови [re: Chitatel]  
АвторЛeвин (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:27



Не бих коментирал мнението ти ако не беше толкова отчайващо нелепо. Ако теб те мобилизират, предполагам ще откажеш да отидеш, и геройски би приел последващия разстрел, така ли? Защото си бил против войната? Освен това, едно е да се биеш срещу хитлеристите нападащи собствената ти страна и съвсем друго да те пратят на 8000 км. от къщи и да ти плащат, за да убиваш нищо не направили на твоята страна хора. За какво говорим тук???Няма даже и намек за подобие на ситуацията!
Повече книжки чети приятелю.



Тема Re: А бе май .....нови [re: Пpo...]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:36



... inteligentnostta ti e v DOLNITE 9%. Ta ne se pritesnyavai che nishto ne ti e yasno - fabrichen defekt e yavno...
i da se napyvash - pak nyama da mojesh da si go obyasnish



Тема Re: А бе май .....нови [re: B2]  
АвторПpo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 20:05



Ясен си ми детето ми.Ма и ти ще пораснеш някога....поне на ръст,на акъл не вярвам.



Тема spravkaнови [re: Пpo]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 20:16



28 godini
pravoslaven hristiyanin
1,80 m
80kg
az sym ti yasen, ama da se predstavya vse pak da si sverish dannite che da ne stane greshka



Тема Re: Отново противопоставяне: руско-американсконови [re: B2]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:05



Цялата тази безсмислена, необоснована антиамериканска пропаганда, която се води масирано в този сайт, с много злоба и озвереност, показва, че студената война отново се възражда и че антиамериканците са винаги и проруски настроени. Да мразиш Америка е едно, но да славословиш и възхваляваш Русия е направо повече от нелепо.Да говориш за войните на Америка и да не виждаш, че там, където беше Америка, срещу нея беше Русия - навсякъде по света, от Никарагуа до Корея и Германия. И да говориш, че Екзюпери не обичал войната, без да кажеш, че е умрял в една война, заставайки на правата кауза. Да говориш за американски агресии, а да не си зададеш въпроса какво правеха българските войници в Чехословакия през 1968 г. Да виждаш едната страна на империалистическите сили, а да не виждаш руската имперска наглост, която все още ни има за своя губерния и това се вижда от самолет, която създаде Афганистан и Чечения такива, каквито са днес, и да споменаваш само как американците помагали на едните, а да не казваш как руснаците помагаха на другите. Не, това не е случайно. Това не е само злоба и завист, това си е чисто проруска провокация в този сайт. Не е възможно нормално човек да има такива позиции, каквито тук така настървено, с толкова злоба, наглост и цинизъм изопачават истината.
А някои искат Европа пак да е на велика Франция и още по-виликата Русия. Ясно е и за последните глупаци кои са тези някои. Стари и вечни мераци. Само че просто реалностите са други. Добре, че поне някои от нас ги разбират. Жалко за България, ако отново се върне в прегръдката на The Big Brother, както казваше Оруел.



Тема Re: Отново противопоставяне: руско-американсконови [re: xxx]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:59



lele,a zabravqsh che shtatite voiuvat s meksiko ,ispaniq,ahngliq,frantziq,kade za teritorii kade za syrovini vkliuchitelno i za opium,edinstventa teritoriq koqto shtatite polychavat vez da voiuvat e alqska i to ot rysiq,ne se podavai na propagandata a cheti i misli



Тема СПРАВКА 3А СПРАВКАТА...нови [re: B2]  
АвторПpo... (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 22:09



...нали ти писах,че у главата си си дечко,па може и на 60 да станеш....ако до тогава не те срещнем некъде...



Тема Re: Отново противопоставяне: руско-американсконови [re: xxx]  
АвторПpo... (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 22:16



.....много вярно.....



Тема Изход?.....нови [re: __Az__]  
Автор 1ofTheRest (непознат )
Публикувано27.03.03 22:47



Мислех си 4е положението на Садам4о си е мамата си трака квото и да прави. Единствения му изход е да спе4ели об6тестженото мнение по света. Та ми 6тукна една идея дето да споделя с вас и да видя кво мислите.
Рецептата:
100-200хил. ядосани ирак4ани
100-200хил. пистолети макаров или квото там намерят
100-200хил. празни тенекии с по една бухалка
10-12 Телевизионни екипа с пряк ефир.
бали флаг4ета
Приготовка:
Извежда6 хорцата от Багдат с баираците и тенекиите, като преди това добре са подготвил телевизиите и са ги информирал 4е тва е мирно 6ествие. Пра6та6 ги зна4и тея към противниковите позиции, и като стигнат достату4но близо по4ват да думкат по тенекетата и да гонят бу6мените в стил кукери гонят злото.
Развръска: Бу6 не може да ги подмине.(ше остави армия в тила си)
Не може да ги бомбардира.(6те предизвика масови безредици по света)
Не може да ги плени.(1.те са въоръжени.2.Дори да го направи пак 6те има су6тив ефект като в прим1.)
Об6то взето квото и да направи коалицията, ирак4аните ве4е 6те са спе4елили сърцата на целия свят. 6те победят СА6т в собствената им игра и Садам дори може да стане герой, във връзка със смелоста на народа си. и мирното разре6аване на конфликта.

.Better the devil you know than the one you don't.[



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:16



hah ebasi abe hora zashto sa vi tolkova ptromiti mozatsite be ,,,tztztz saprotivata srestu taz voin a e ne zaradi sadam ,,koi go e grija za nego... a zaradi tova che amerikanzite vzeha da si praat kot si iskat po sveta sled razpada na warshau pactmi po susthtata logika te mogar da ne haresat Bulgarskoto pravitelstvo i da reshat da ni "OSVOBODIAT" ama nie imame i druga strana koiato raboti za nas ___->NIAMAME PETROL taka che mili sanarodnizi MISLETE s GLAVITE SI "S GORNITE GLAVI " te amerikanzite tva iskat da napravat ... -->postgnat , da ni nakarat da sprem da mislim a samo da slushame ....
GADOVE SA TE EI DA ZNAETE



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Mila]  
АвторSocrates (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:20



aide oshte edna malounica! abe putki zaspali q si otivaite v nqkoi klub za pletivo da vi eba mamicata glupava!



Тема Aве еи ЧИФУТ МРЪСЕНнови [re: Лeвин]  
АвторAДOЛФ (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:22



това именце Левин, май нещо а?



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:24



I PLEASE nedeite da pishete sreshtu RUSSIA stoto ne chestno ,,, jiviahme na tiahen grub 40 godini neft bez pari tva onova bez pari .eee iska se i malko POSLUSHANIE ama kvo da se prai.. elate tuka v amerika da vidite koia sistema e i 'Beshe "po dobra MISLETE ei hora vie ko si mislite che amerikanzite ne iskat poslushanie li ?????? mislete s tikvite si !!!!!a i te naiiiii--mnogo si gledat TIAHNIA si interes mrasnizite s mrasnizi
PRIVET OT "TUKA"



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: kiril]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:27



haide komuniagite vun ot TUKA , kakvo pravish samo da se muchish, aman ot nedovolni emigrantcheta, deto se praviat na Rusofili
laino falshivo shto ne emigrira v Rusia be??????



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: info]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:30



ei skapan maloumen promit mozak ta az tva prava be ,raznosvach na PIZA beden i smotan ..gladen glupak na mesez hoda pone 3 puti mejdu moskva i new york .... tztztztz lele male



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: kiril]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:42



ostani si v moskva be neshtastnik, komuniagite tam vurviat, tuka ne,
lajno skapano doshlo tuka da govori shto ne go kajesh na priatelite si be ciganin, na susedite i na kolegite????
aman veche ot bukluci deto sa doshli v USA i se praviat na hushove
ej na tova mu se vika BUL shit



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: kiril]  
АвторKИPИЛ (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 03:49



КАКТО ТИ КАЗАХ И ПРЕДИ ПУРВО ОБИКОЛИ СВЕТА РАЗСХИРИ СИ ммирогледа и тогажа сте гожорим а до тогажа си вози ПИзата за 7 долара на цхас и си траи глупако беден и гладен В АМЕРИка емигрант.



Тема Re: Aве еи ЧИФУТ МРЪСЕНнови [re: AДOЛФ]  
АвторЛeвин (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 09:43



Аз се бях зарекъл да не отговарям на глупости ама какво да се прави, не бих искал да ти се намерят последователи дето ще ме изкарат за виновен за световния тероризъм... Левин е герой на Толстой от "Ана Каренина". Не очаквам да си чувал някои от тези имена, но все пак да е информирам.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: nepip]  
АвторEksupery (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 13:32



Ти въобще не си в час! Общо взето ми е неудобно от това че имам подобни сънародници!>>>>>



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: kiril]  
АвторBilbo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 17:11



Ei tuk ne sam saglasen. I nie dadohme 40 godinki neshto na toia grab. No e fakt, che mnogo ruski voinici sa umriali na nasha zemia , za da ni osvobodiat. A sled tova sa ni dali i moshtno ramo da zaraboti darjavata normalno pri vremennoto rusko pravitelstvo sled Osvobojdenieto. Naistina ne e got da gi pluem. Osven tova v chujbina edinstveno rusnaciteni priemat kato ravni i v svoite obshtestva.



Тема A kade se skri Ekzuperi?нови [re: Ekзюпepи]  
АвторBilbo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 17:14



Ili samo puska temichki, bez poveche da uchastva v diskusii i da otstoiava izkazvaniata si. Ili go pravi kato si smeni nik-a i zapochva da psuva :))) Eh, decata niamat spirachki.



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 17:15



Propuskash atomnata bomba nad Hiroshima. Togava syshto bqha dobrite, nali, kakto i sega.



Тема Крайно време е, че си се сетилнови [re: Ekзюпepи]  
Автор a3 (член)
Публикувано28.03.03 17:27



Наистина!

Като го измислиш кажи!

Hint: И двамата имат оръжия за масово поразяване. Кой е лошия, а кой е по-лошия?

Аз съм!


Тема Бая си окъснелнови [re: Ekзюпepи]  
Автор Ceлянин ()
Публикувано28.03.03 17:35



O, ама ти сега тепърва започваш да мислиш. Е що пуйчи досега?



Наше село - топка не видело,
га видело - я пратило в друго село.


Тема НОВА СПРАВКАТА...нови [re: Пpo...]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 18:03



да ме срещнете - че да ме освободите като иракчаните ли?
с бомби и ракети?
ех, демократе, демократе .... съм ти на такава демокрация.



Тема Относно противопоставянетонови [re: xxx]  
АвторB2 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 18:57



Скъпа ми ххх,
Извинявай ако съм объркал пола - с такова впечатление останах.
Лично аз много харесвам Америка като държава. Голям съм почитател на американската военна техника. В2 - е последния американски стратегически бомбардировач, който най-вероятно се използва активно в момента в Ирак. И не мога да кажа че особено харесввам руснаците. Съгласен съм че през 80-те във Афганистан и през 68 в Чехия руснаците бяха агресори. За Чечня - имам малко възражения - Чечня е била руска територия от доста време, а и сега не знам колко други държави са я признали (не че това оправдава безобразията на руснаците там). Ако Тексас реши да се отделя от Щатите (не че има шанс), какво мислиш че ще последва? А Ирак си е независима държава отдавна. Въпроса е че дори и държави като Америка понякога допускат грешки (или по-скоро политиците им). А и при сегашните събития май никой не се противопоставя на САЩ активно.
По отношение на истината - истината е сложно нещо, особено по време на война когато всеки се опитва да дезинформира противника. Но американците имат доста повече средства за това.
Аз признавам че може и да греша, но продължавам да мисля че не беше това най-добрия начин да се отърве Ирак от Садам.
Не се обиждай толкова, така или иначе други хора вземат сериозните решения. От нас, уви, твърде малко зависи.
Може би времето ще покаже кой е бил прав и кой крив.
И наистина не се обиждай, всеки има право на мнение - нали това е демокрацията.
Поздрав най-сърдечен (сериозно)



Тема Re: Бая си окъснелнови [re: Ceлянин]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 03:42



bravo momcheta ima i umni gazari tuka bravo
tochno taka ,, mislete s glavite si i chetete istoria , ama ne taz deto ni a kazvat v uchilishteto a istinskata . i togava ste vidite koi kriv koi prav ,, a na mrusnite evreiski izchadia ste im kaja che vremeto im e doshlo....



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Ekзюпepи]  
АвторXpиc (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 04:17



Драги ми Екзюпери,имах навремето един трениор.Той оби4аше да казва на
тия,които имаха затруднения с мисловните процеси: кур да е- да ти го вкарам,
ама акъл не мога да ти вкарам.(не се отнася за теб)



Тема Re: Крайно време е да почнем да мислим....нови [re: Xpиc]  
АвторBilbo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 18:54



Tova mi haresa :)



Тема Крайно време was=....нови [re: Ekзюпepи]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 13:35



MY LETTERS


Theme MY LETTERS
slowly internet - caused because a text copied at Google and at clubs.dir.bg - see below copy:
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 18.01.2021 08:16
до:


v_polyanova@abv.bg








Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
url]https://twitter.com/fbi[/url]
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема
Автор
Публикувано
Описание: * Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
titanik77
21.12.14 08:32
Описание: . Описание: * Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Описание: . Описание: * Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Описание: . Описание: * Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!







Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
https://twitter.com/fbi
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема Автор Публикувано
Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Re: Тероризма, комунистите и запада. titanik77
21.12.14 08:32
Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора
Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.
Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.
А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.
Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао
Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:




Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.

Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.

подпис:
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:





Подпис:





[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]


Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
14 мин. •
Споделено с: Публично
JUSTICE.GOV
Introducing the Justice Beat
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
16 мин. •
Споделено с: Публично
Central Intelligence Agency (CIA)
22 декември 2020 г. в 21:08 ч. •
This patch was worn on the left sleeve of personnel in the China-Burma-India Theater. The star on the left represents a traditional Chinese rendering of the sun... Вижте повече
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
17 мин. •
Споделено с: Публично



Beletrystyka
Bolesław Prus - Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)

Domena publiczna
File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Utworzony: 1 stycznia 1890
O tym interfejsie | Dyskusja | Pomoc

File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Wikimedia Commons można przeglądać w języku polskim
From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigationJump to search
• File

• File history

• File usage on Commons

• File usage on other wikis

• Metadata
Downloadall sizes Use this fileon the web Use this fileon a wiki Email a linkto this file Informationabout reusing

Size of this preview: 403 × 600 pixels. Other resolutions: 161 × 240 pixels | 500 × 744 pixels.
Original file ‎(500 × 744 pixels, file size: 182 KB, MIME type: image/jpeg)
Open in Media ViewerConfiguration
File information
Structured data
CaptionsEdit
English
Add a one-line explanation of what this file represents
Summary[edit]
Description English: First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.
Polski: Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)
Date 1890
Source Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1

Author Bolesław Prus
Licensing[edit]
This work is in the public domain in its country of origin and other countries and areas where the copyright term is the author's life plus 70 years or fewer.
________________________________________
You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

This file has been identified as being free of known restrictions under copyright law, including all related and neighboring rights.

File history
Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.
Date/Time Thumbnail Dimensions User Comment
current 16:11, 8 December 2008
500 × 744 (182 KB) Nostrix (talk | contribs)
{{Information |Description={{en|1=First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.}} {{pl|1=Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)}} |Source=Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
You cannot overwrite this file.
File usage on Commons
The following 2 pages use this file:
• User:Nostrix/galeria/PD
• Category:Lalka (Prus)
File usage on other wikis
The following other wikis use this file:
• Usage on en.wikipedia.org
o The Doll (novel)
• Usage on hy.wikipedia.org
o Տիկնիկը (վեպ)
• Usage on nl.wikipedia.org
o De pop (roman)
• Usage on pl.wikipedia.org
o Książka
o Beletrystyka
o Lalka (powieść)
• Usage on pl.wikiquote.org
o Lalka (Bolesław Prus)
• Usage on ru.wikipedia.org
o Кукла (роман)
• Usage on www.wikidata.org
o Q7476662
Metadata
This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize it. If the file has been modified from its original state, some details such as the timestamp may not fully reflect those of the original file. The timestamp is only as accurate as the clock in the camera, and it may be completely wrong.
Camera manufacturer HP

Camera model HP pstc5100

Date and time of data generation 16:37, 8 December 2008
Show extended details
Category:
• Lalka (Prus)
Hidden categories:
• CC-PD-Mark
• PD Old
• Scanned with HP PhotoSmart C5100
Navigation menu
• Not logged in
• Talk
• Contributions
• Create account
• Log in
• File
• Discussion
• View
• Edit
• History
Search

• Main page
• Welcome
• Community portal
• Village pump
• Help center
Wybierz język

Participate
• Upload file
• Recent changes
• Latest files
• Random file
• Contact us
Tools
• What links here
• Related changes
• Special pages
• Permanent link
• Page information
• Cite this page
• Concept URI
• Nominate for deletion
Print/export
• Download as PDF
• Printable version
• This page was last edited on 2 October 2020, at 01:09.
• Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and the Privacy Policy.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.