Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 07.07.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re:А бе аз не се скъсвам от любовнови [re: dma]  
Автор Arient ()
Публикувано27.03.03 12:14



Войната в Ирак не е заради застоя на US икономиката, не е и заради иракския петрол, нито заради "световната заплаха Садам" макар, че е и заради това. Основния проблем с Ирак е, че той се оказа добре организирана държава с устойчив вътрешен ред и далновидно ръководство на държавата(развиване на собсвена индустрия, включително и военна). По този начин за в бъдеще Ирак се очертава като обединител на арабските държави, което пък означава край на явлението наречено "Еврейска държава".
Затова тук Мошетата, маскирани като "българска демократична младеж" се опитват чрез цвиленето си да обърнат българското обществено мнение в полза на чичко Буш.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re:А бе аз не се скъсвам от любовнови [re: Arient]  
Автор dma (irq)
Публикувано27.03.03 12:28



Не съм съгласна с "Ирак се очертава като обединител на арабските държави, което пък означава край на явлението наречено "Еврейска държава" ".

Садам е на власт, защото САЩ имаха нужда от него, колкото и тъпо да звучи на някой от участниците във форума.

Ирак, като дърбава, а не режим, не застрашава Израел повече от която и да е друга "арабска" държава.

Израел не е явление и освен, ако не започне някакъв апокалипсис (3-ра светова), няма да изчезне. *Аз съм далече от мисълта, че 3-та световна е на път.



Тема Re:Конфликтът евреи - араби иманови [re: dma]  
Автор Arient ()
Публикувано27.03.03 12:44



най-малко 2000г - ни корени. През повечето време ощетени са евреите. През последните 30 г. "поведоха в резултата", благодарение на могъщите си покровители. Пак от толкова време те живеят "в обсадно положение" и така се чувстват. Арабите имат да си връщат а те са доста първобитно устроени като съзнание на всички нива и при тях няма давност, когато могат, ще го направят. Някога бяха на път да го постигнат но имаше "Кемп Дейвид", който ги разедини и спря(временно). В момента в който започнат сами да разполагат с парите от петрола си, ще сложат чертата на Израел и чак после, ще започнат да мислят какво друго да правят. От друга страна Израел е изкуствено образование, защото оставено само на себе си то не би просъществувало дълго. Според мен Израел е място за заточение на издънилите се в американския бизнес евреи. Това не е нормално.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re:Конфликтът евреи - араби иманови [re: Arient]  
Автор dma (irq)
Публикувано27.03.03 12:57



Дам, но просто не мисля, че Ирак би увеличил неимоверно опасността за Израел. Въпросът с петрола може да се постави и от друга гледна точка. Не кой продава петрола, а кой го купува. Ако арабските държави продължават да са така разединени, ще има дълго да чакат докато премахнат "тръна в окото им" - Израел. Да не забравяме, че има и Русия, Венецуела и държави от Черна Африка, които произвеждат петрол. Така ще е, докато не се измисли нещо, което да замени "черното злато".

Не виждам как арабските държави могат да се обединят някога до толкова, че да застрашат държава като Израел.

Но както и да е.. това е огромна тема и надали ще я обсъдим тук



Тема Re: А бе, много "Моше"-та цвилят тук занови [re: Toмac Kиpx]  
Автор DUMBl (изкушение)
Публикувано27.03.03 14:34



gledai samo da ne falirash i ti kato taia evreiska grupirovka,deto ia reklamirash:)



Тема Re: Буш с неговата идиотска войнанови [re: dma]  
АвторArient (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:09



днес, постави началото на обединението на арабите. Виж какво става в Арабската лига. Освен това сведе авторитета на US пред арабите до нулата. До днес се страхуваха и мразеха US, от днес нататък само ще го мразят.
Освен това иракчаните с тяхното доблестно държане, стават все по-симпатични на света. Всички нормални хора, кой знае защо, мразят полицаите, път били те и световни и иракчаните дори и само заради това печелят симпатии, макар да не са никак цвете за мирисане.



Тема Re: Буш с неговата идиотска войнанови [re: Arient]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 11:19



Naj-dobroto reshenie na wyprosa e arabskite rezanki da si miyat zadnitsite sys sapun "Made in Auschwitz" (bilo ot amerikanski, bilo ot izraelski surowinni materiali). Sieg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.