Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 02.07.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към поддръжниците на войнатанови  
Автор upass (непознат )
Публикувано21.03.03 11:20



Първо, трябва да си призная, че ми е трудно да повярвам, че има поддръжници на тази война. "Война за мир"???? А стига бе! И се казва "Мир за Ирак"? То направо може да изпаднеш в истерия от тази наглост.
Все пак, любопитно ми е какво мислите по следните въпроси:

Америка напада една държава без НИКАКВА причина, въпреки настоятелната съпротива на много големи и уважавани страни, въпреки активните протести по цялата планета, въпреки че няма подкрепата на ООН. Дори голяма част от американското общество е против.

Америка е притежател на най-големият арсенал на планетата. Имат неизвестен брой атомни бомби, огромно количество ракети с всякакъв обхват на действие и какво ли не още. Как е възможно да нападат друга държава с обвинения, че и тя имала няколко ракетки? Това е чудовищно!
За обвиненията за химическо и биологично оръжие няма да говорим, те многократно не се доказаха. Твърдението, че са скрити някъде е абсурдно. По телевизията дават кадри от американските сателити, на които може да се видят и хората по улиците. Възможно ли е транспортирането и укриването на каквото и да е да остане скрито? Едва ли. Освен ако тоя лош Саддам не си ги е скрил в калъфа от очилата.

Твърдението, че така ще се помогне на иракския народ, е най-гадното и отблъскващо нещо, което съм чувал. Дори наистина да са под зловеща диктатура, вярвате ли, че като им срутят градовете, избият хиляди войници и хиляди цивилни, а след това разделят страната на парчета и я поставят под американско командване, ще им стане по-добре? Айде бе! КОЛОСАЛНА НАГЛОСТ!
Тоталитарния режим в България бе свален без един изстрел, и последвалите години на кризи и мизерия още не са свършили. Представете си сега, че бяха ни нападнали благодетели, бяха разрушили София и Пловдив, други големи градове също бяха тежко пострадали, 10 - 20 хиляди млади български мъже бяха загинали на фронта, имаше неизвестен брой убити и ранени в градовете, източна България бе дадена на Турция, а Благоевградско - на Гърция.
Представихте ли си?
Гот ли е?

Ако се замислите в перспектива, предполагам ще осъзнаете, че тази война е най-страшният и тревожен прецедент в новата история. От позицията на силния Америка си позволява да пранебрегне всички договорки, политическата и обществена съпротива, и практически без обяснима причина да окупира чужда държава. Природните богатства предварително са разпределени между американските фирми. Под фасадата на така наречената "Война срещу тероризма" скоро ще паднат в жертва и други държави - евентуално всички, които не се подчиняват на желанията на световния диктатор.



Тема Свободен човек си ...нови [re: upass]  
Автор Apмeнckи@пoп (инстанция)
Публикувано21.03.03 11:27



... и уважавам правото ти на собствено мнение. Имам обаче към теб един такъв въпрос:

Представи си световен ред, в който господства войнстващият ислям. В който християните (и всички останали) са подложени на гонения и геноцид. В който конституция е Корана. В който тероризмът е добродетел. В който на хора като теб и мен се отрича правото на съществуване. ТИ КЪДЕ И КАК ТОЧНО ВИЖДАШ СВОЕТО МЯСТО В ЕДНА ТАКАВА РЕАЛНОСТ?

Ако съумееш да дадеш смислен отговор на този въпрос, ще имаме повод за коментар. Ако ли не - считай, че не съм чел постинга ти.

Поздрави!


можем и да не копам ...

Редактирано от Apмeнckи@пoп на 21.03.03 11:30.



Тема уфффф... взе да ми писва...нови [re: upass]  
Авторyмeн (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:40



Абе вие, "миролюбците", май много искате да загинат "хиляди войници и невинни жертви". Първо - войниците на противника са легитимна цел във всяка война - ако не искат да загинат могат да се предадат и да си живеят мирно и спокойно - много ще постъпят именно така. второ - "хиляди невинни жертви" просто няма да има. Защото "лошите" и "арогантни" американци няма да го допуснат. ВИЕ, "миролюбците", ИСКАТЕ да има "невинни жертви" за да можете да пишете глупости на воля. точно на вас не ви пука за тези хора. за вас те не са нищо друго, освен удобен повод да оправдаете безумните си тези. на американците обаче им пука за тези хора и те няма да допуснат "хиляди невинни жертви". и тогава мъглявите ви параноични кошмари за световния агресор ще напуснат дори вашите болни мозъци.



Тема Re: Свободен човек си ...нови [re: Apмeнckи@пoп]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано21.03.03 11:47



хахаха това е смешно, никога не може да стне и не еимало такова изгледи. А единственият отговор защо има война е:
ПАРИ ПАРИ ПАРИ

Ако една жена не може да направи грешките си чаровни, тя не е никаква жена.


Тема ей, бедняк - не се излагай...нови [re: Ginger.]  
Авторyмeн (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:53



за пари воюват САМО бедните. Американците да ти изглеждат бедни? не пречупвай всичко през жалкото си бедняшко битие.



Тема Re: Въпрос към поддръжниците на войнатанови [re: upass]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано21.03.03 11:59



Мога само да кажа кажа, че войната е адски НЕХУМАННА, НЕЦИВИЛИЗОВАНА и БЕЗМИСЛЕНА!!!!
Против войната съм, както е и 86% от хората по света и както е в нормалните държави.

Ако една жена не може да направи грешките си чаровни, тя не е никаква жена.


Тема Re: ей, бедняк - не се излагай...нови [re: yмeн]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано21.03.03 12:00



Скъпи, ще те купя с парцалите ти.
И съм жена....................меркантила, както сигурно би ме нарекъл УМНИКО.

Ако една жена не може да направи грешките си чаровни, тя не е никаква жена.


Тема Re: уфффф... взе да ми писва...нови [re: yмeн]  
Автор upass (непознат )
Публикувано21.03.03 12:00



Оо, взе ли да ти писва? Тия гадове докога ще мрънкат против войната, а? Малоумен трябваше да се кръстиш... Не виждам с какво те обидих че чак да провъзгласиш всичко за глупости... За невинните жертви - пусни си телевизия, тъпако. Вече може да се насладиш на първите осакатени, а войната едва започва. Америка ще се старае да избегне убийствата на цивилни, но бомбите не подбират. А наистина ли мислиш, че ще разберем за действителния брой на жертвите? Откъде ще стане това?
В жалкото ти гърчаво мозъче са се преплели пропагандите на САЩ и злобните ти дребнави мислички, и май е станало късо съединение. Замисли ли се, че ако Саддам е толкова зъл диктатор, войниците му все пак не могат ей така да си тръгнат? В никоя армия нямаш право на желания и на собствено мнение. Откажеш ли да се биеш си предател и дезертьор. Не знам какво лошо намираш в това да си миролюбец, но да си манипулирано зло човече със сигурност е кофти.



Тема Re: ей, бедняк - не се излагай...нови [re: yмeн]  
Автор RBX (Da Hustla)
Публикувано21.03.03 12:04



Абе тъпак, ти си май най-малоумния човек, който съм срещал. Преди 5 мин се регистрирах във тия клубове и гледам, че навсякъде гъмжи от твои мнения, който на всичкото отгоре до едно са нещо неуписуемо тъпо, тесногръдо и заблудено. За пари воювали само бедните... А богатите как са станали такива бе, олигофрен? Срам ме е, че такива като тебе трябва да ги наричам сънародници.



Тема Re: Свободен човек си ...нови [re: Apмeнckи@пoп]  
Автор Ceлянин ()
Публикувано21.03.03 12:04



Какви ги дрънкаш пък ти?
Каква е тази твоя гениална взаимовръзка:
"Ислям-Коран-гонения-геноцид-тероризъм"

Поеми си малко дъх, брой до 10, и си прочети пак глупостите.



Наше село - топка не видело,
га видело - я пратило в друго село.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.