Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 25.05.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Свят на омраза или свят на човека...нови  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано22.02.03 19:46



Едно не мога да разбера..защо постоянно се обвинявате в политически пристрастия? Разбирам, че всеки иска да се покаже като много ...разбиращ, в което няма нищо лишо само по себе си. Но аз не мога да разбера какви са проблемите на хората, които постоянно защитават позициите на САЩ. Изправени сме пред сериозен проблем създаден от именно от американците, а има хора, които бръщолевят безсмислени (как да ги нарека...) безсмислици в защита на америка (въобще).
Няма ли по-важни за нас неща в живота? Нашето бъдеще като хора, например....Не искате ли да се будите сутрин без противогаз на лицето, не е ли по-добре вместо да се запасявате с хранителни запаси, да си взимате само необходимото за момента, което обещава да има и бъдеще след това.Не мисля, че защитниците на агресията ще бъдат безкрайно щастливи ако седмици наред по новините показват кървави гледки от плаващи в лепкава кръв трупчета на убити иракчани...по-скоро трябва да искаме да виждаме някакъв прогрес в обществото(в целия свят), да виждаме как социалната атмосфера се подобрява...нямаме ли с вътрешно-социални проблеми за разрешаване, та толкова искате да се замесваме във войни...в агресия (едно дяволско начинание, което няма да доведе до нищо добро...)



Тема ето разликата между наснови [re: Дea]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 20:41



ти казваш че не ни разбираш, а аз напълно те разбирам.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: Дea]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 21:38



Струва ми се, че е доста лесно да се защитава агресията, когато нито си обект на агресия, нито агресор. Узунофф не е ли войник? Не трябва ли той да е сред най-върлите привърженици на агресията? Но човекът би могъл да не гледа тази агресия по сиенен, а да участва деректно в нея. И той не е ентусиазиран. Питам докъде би стигнал ентусиазмът на останалите, ако по някаква причина бъде обявена всеобща мобилизация?



Тема ?нови [re: zaphod]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 21:42



какво точно искаш да кажеш?



Тема Re: ?нови [re: ..]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 22:04



в отговор на вопъла на деа че не разбира позицията на "военолюбците".
имах предвид това че за разлика от нея, аз чудесно разбирам вашата (на пацифистите) позиция. аз бях пацифист преди десетина години, и модела на мислене ми е напълно познат.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: ..]  
АвторThePatriot (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 01:44



Американската армия е професионална и всички които са в нея са там по своя воля и много ясно, че при това положение просто трябва да си вършат работата. За всеобща мобилизация в България може да приказва само някой лицемерен манипулатор. Доколкото има българско участие то не може да бъде друго освен от доброволци. Такива могат да се намерят достатъчно дори и без да се плащат прословутите 100 долара. А пък ако се осигуряват условията и парите за американската професионална армия гарантирано ще има поне половин милион доброволци без никой да ги мобилизира. Това в кръга на шегата естествено макар че е истина. За мобилизация трябва да имаме друга мобилизирана армия срещу нас която да застрашава пряко страната. Е в такъв случай (макар и само теоретичен) бачка ще трябва да си вдигнеш задника и да ходиш на фронта. Пък там или те нас или ние тях. Важното е купон да става. Но такива перспективи изобщо няма и няма и да има.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: ThePatriot]  
Автор dedligan ()
Публикувано23.02.03 09:45



Абе тъпак! В Америка е обявена мобилизация! За твое сведение мобилизираните НЕ СА ДОБРОВОЛЦИ!!! Едно съм сигурен нито един от подръжницете на войната не ходил войник и си няма никаква представа за какво всъщност става въпрос! Кажете кой от вас по някакъв повод е попадал под обстрел!! Може и да не отговаряте, отговора го знам. Гледайте поне филми, бе! Там всичко е показано, но в много меки краски, все пак и деца гледат кино. И още загубата на един войник е 0.000000001 % загуба за държавата, но зе семейството му са си 100 % .


Смъртта ще дойде с мен!


Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: dedligan]  
АвторThePatriot (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 15:39



Къде видя да съм казал че американците заминаващи в Залива са доброволци?! Казах че са военни. Казах също че доколкото има българско участие то може да е само изключително от доброволци. Или и ти смяташ, че някой ще ти обяви обща мобилизация за Ирак? Много си умен тогава. Айде сега изчисли колко процента е загуба за семействата им смъртта на двама български моряци при терористичният акт срещу френски кораб край Оман.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: ThePatriot]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 16:55



Да е човек, знам че няма никаква такава перспектива. Наистина са спекулации приказките за мобилизация в България. Аз говорех хипотетично, за това, че не е готино да те мобилизират. Тогава опасността се оказва реална за мобилизираните, а и семействата им и те поглеждат по доста различен начин на нещата. Това че опасността в това отношение не ни заплашва пряко, не означава, че я няма за други



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: ThePatriot]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 16:58



А когагато започне войната няма ли да има още повече терористични актове?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.