Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 04.07.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: Koko]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано27.02.03 15:00



Е,простено им е.......Нали трябва някой по-умен да ги управлява?Не се натискам,но гражданинът така твърди.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: WARRlOR]  
Авторlvailo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 15:16



Дали пък всички да не вземем да постъпваме като господина от долната статия подражавайки на г-н Буш. Само не ме обвинявайте че аз съм я писал. Превод е от в-к Observer от демократична Англия и оригинала е на този адрес:

http://www.observer.co.uk/comment/story/0,6903,882459,00.html

ГУБЯ ТЪРПЕНИЕ СЪС СЪСЕДИТЕ СИ, Г-Н БУШ

Аз съм действително много впечатлен от последната причина за бомбандиране на Ирак: търпението на г-н Буш се изчерпва. А така също и моето!

От известно време аз съм сериозно раздразнен от г-н Джонсън, който живее през няколко къщи по надолу по улицата. А също и от г-н Пател, който притежава магазин за здравословна храна. Те двамата ми изглеждат много подозрителни от известно време и аз съм сигурен, че г-н Джонсън има някакъв таен план по отношение на мен, но досега не съм успял да го разкрия. Няколко пъти наобикалях край неговият дом опитвайки се да открия какво е намислил, но той крие всичко много добре. Много непочтенно от негова страна.

Относно г-н Пател, по добре не ме питайте как зная, просто зная - от много добри източници, че той в действителност е Масов Убиец. Аз разпостраних брошури по домовете на нашата улица, обяснявайки на съседите, че ако ние не ударим първи, той ще ни затрие един по един.

Някои от моите съседи се изказаха, че ако имам доказателство е по добре да отида в полицията. Но това е просто смешно. Те ще поискат доказателство за извършено престъпление въз основа на което да арестуват подозрителните ми съседи.

Те ще ми излязат с безкрайни бюрократични спънки, и само ще ми изгубят времето позовавайки се на човешки права и подобни докато през същото това време г-н Джонсън довършва злокобният си план за мен, а г-н Пател убива тайно хора. И тъй като аз съм единственият на нашата улица който притежава автоматично оръжие, аз смятам, че от мен зависи да запазя нашият мир. Но това беше малко трудно до неотдавна. Сега, обаче Джордж Буш, младши даде ясно да се разбере, че всичко от което се нуждая е да изгубя търпение, след което мога да предприема действия и да направя каквото искам!

И нека не се заблуждаваме, добре обмислената политика на г-н Буш по отношение на Ирак е единственият начин за постигане на международен мир и сигурност. Един сигурен начин да спрем ислямските фундаменталисти-смъртници целещи се в САЩ и Англия е да бомбандираме няколко мюсулмански държави които никога не са ни заплашвали.

Ето защо аз искам да взривя гаража на г-н Джонсън и да убия неговата жена и деца. Да ударя първи! Така ще му дам урок. Тогава той ще ме остави на мира и ще спре да ме гледа странно.

Г-т Буш дава ясно да се разбере, че всичко което му е необходимо да знае е, че Садам Нюсеин е действително лош човек и че притежава оръжие за масово поразяване, дори и никой да не го е намерил. Аз съм уверен, че аз имам абсолютно същото право за да убия жената и децата на г-н Джонсън, както г-н Буш да бомбандира Ирак.

Дългосрочната цел на г-н Буш е да направи света по сигурно място за живеене като унищожи "подозрителните страни" и "тероризма". Това е умна дългосрочна цел понеже как може да знаеш кога си я постигнал? Как ще разбере г-н Буш кога е унищожил всички терористи? Когато всеки терорист е убит? Но терориста е терорист когато извърши терористичен акт. Какво да кажем относно потенциалните терористи? Това са действително хората които искаме на унищожим, тъй като болшинството от известните терористи, бидейки смъртници, вече са се унищожили сами.

Може би г-н Буш иска да премахне всеки който може да стане терорист? Може би той не може да е сигурен в успеха си докато всеки мюсулмански фундаменталист не бъде унищожен? Но тогава някои от обикновените мюсулмани могат да се превърнат във фундаменталисти. Може би най добрият начин за г-н Буш ще бъде да унищожи всички мюсулмани?

Същото е на моята улица. Г-н Джонсън и г-н Пател са само върха на айсберга. Има още много съседи които не харесвам и които ми хвърлят странни погледи. Никой няма да е в безопасност докато не ги унищожа всичките.

Съпругата ми казва, че отивам твърде далеч, но аз и отговарям че използвам същата логика като президента на САЩ, при което тя онемява.

Като г-н Буш, моето търпение също се изчерпва и ако това е достатъчно добра причина за президента то тя е достатъчно добра и за мен. Аз смятам да дам 14 дневен ултиматум на всичките си съседи - не 10 дена за да ми представят всичките си планове, скрити оръжия, намерения и всичко останало. И ако те не представят всичко с добро желание и не ми благодарят за това мое действие аз ще бомбандирам цялата улица.

Това е толкова разумно колкото и предложението на г-н Буш - и за разлика от това което той възнамерява да направи, моята политика ще унищожи само една улица.



Тема Re: Истината за 11 Септември 2001 и войната с Ирак!нови [re: Riki]  
Автор Дeницa (непознат )
Публикувано27.02.03 15:25



Аз не съм влизала в тези саитове за които пишеш но съм чела доста книги за Израел и еврейската световна конспирация така, че мога да ти повярвам за това.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: lvailo]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано27.02.03 15:28



За разрешаването на този проблем има една организация,наречена П О Л И Ц И Я .Ако си чул за нея.За разрешаването на проблема с глобалния тероризъм има една глобална организация/ти ще я наречеш юдео-масонска/,наречена ПРОГРЕСИВНО МИСЛЕЩИ ХОРА.За нея със сигурност не си чул.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: WARRlOR]  
Авторlvailo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 15:52



Доколкото разбрах от тази статия проблемът, не могъл да бъде разрешен от полицията, просто нямало доказателства за извършено престъпление. Та затова човекът решил да вземе нещата в свои ръце по примера на Буш. Нима той има доказателства за твърденията си? Аз не съм чел никъде да са открити оръжия за мас. поразяване или връзки с Алкайда по отношение на Ирак. Но, за г-н Буш, а той несъмнено е от прогресивно мислещите не му трябват доказателства доказателства. За него и за всички прогресивни е достатъчно да знаят че Садам е лош човек и че може да има нещо скрито. Смяташ ли, че това ще мине в един цивилизован съд. Аз доколкото знам ще искат неопровержими доказателства а не съмнения. Но нали сега живеем в света на прогресивните, при тях всичко е възможно.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: lvailo]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 16:46



Ivailo,

sled parvata voina kogato inspektorite vlizat v Irak izgraqt tonove razli4ni biologi4ni i himi4eski orajia. Tezi danni sa oficialni. Loshoto e e 4e Saddam ne satrudni4e s tqh dokato te gi otkrivat tezi otrovi. Razbira se na vseki mu e qsno 4e vsi4ko ne e unistojeno. Mashina za obogatqvane na plutonii ili uran beshe sasto e otkrita i unistojena. Trqbva da si suprer naivnik da si mislish 4e Saddam nqma orajie za masovo unistojavane. Samo atomna bomba mu ostava da napravi , koeto rano ili kasno ste stane ako ne go spre nqkoi.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: Joro]  
Авторlvailo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 17:13



Zdravei Joro:

Оръжието от 91 е унищожено, а ново не е намерено поне до сега. От 91 са минали 12 години, какво значение има няколко месеца повече проверки от страна на инспекторите. Защо толкова се бърза след като са чакали 12 години.
За Садам имаме само съмнения докато за други със сигурност знаем че имат атомни бомби например Сев. Корея, Израел и други. Но защо не побързаме да разоръжим първо тях, тези за които знаем със сигурност. Според мен в тази работа има нещо много гнило. На единият от сайтовете прочетох, че навремето Садам е поддържан от американците за да дойде на власт и след това във войната с Иран та чак до 90 година. Даже имаше снимка да се ръкува със сегашният министър на отбраната Ръмсвел. Така, че Садам беше американския човек в близкия изток. Защо сега стана толкова опасен за тях. Явно не им играе по свирката и може би се страхуват да не разкрие нещо много гнило за американската политика. Каквото и да е според мен трябва да е много сериозно за да бързат толкова. Мисля, че също много преувеличават с тази заплаха за да ни уплашат. Садам по никакъв начин не може да достигне САЩ, ракетите му са до 150 км. и стават само за отбрана, докато Сев. Корея може да стигне САЩ и то с ядрена ракета. Най голям интерес от премахването на Садам има Израел и точно затова белият дом който последните години се ръководи почти изключително от евреи или симпатизанти на САЩ води тази политика. Мисля че всеки който помисли малко логично ще стигне до тези заключения. А относно еврейският кабинет в белия дом за това няма нужда и да се мисли. Всички еврейски министри в белия дом могат да бъдат назовани поименно. Въпрос на статистика.



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: lvailo]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано27.02.03 17:20



Знаех си аз,че има нещо гнило........Абе,те /евреите/са виновни и за озоновата дупка.....



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: lvailo]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 10:18



Nikoi ne e na mnenie 4e orajieto na Saddam e unistojeno, dori i Francia, Germania ..i t.n. Inspektorite sa izgoneni ot Irak 98-ma godina (ako ne se laja). Istinata e 4e samata US predostavq na Saddam malki probi ot himi4esko i biologi4no orajie. Ot tam Saddam go razrabotva, kato proizvejda tonove ot nego. US e sas Saddam poradi voinata my s Iran , a kakto znaesh Iran sa dosta tvardi islqmisti/ radikalisti (po onova vreme ima revolucia v Iran i radikalisti idvat na vlast dokolkoto sam zapoznat). Ot tam idva interesa na US da e sauznik sas Saddam. Nikoi nqma interes ludi fanatici da zavzemat i Irak , a ot tam koi znae oste kakvo. Prav si 4e Saddam ot tam na tatak ne igrae po US svirkata. Maniata mu za veli4ie, nepredvidimostta mu (dokazal e mnogokratno kolko e lud ) go pravat idealna mishena za US. Istinata oba4e e 4e US ne moje da riskuva , nacionalnata si sigurnost e pod vapros. Ako Saddam se dobere do Atomna bomba (koeto toi se opitva da napravi, sasto vseki znae tova) polojenieto stava oste po nestabilno. Da ne govorim 4e orajiata mu mogat da se okajat i v racete na teroristi , kade volno kade nevolno. Savsem normalno e US da iska razorajavaneto mu, i ne samo US ami vsqka trezvo mislesta naciq .... Petrolat ve4e e nagradata i po zadna pri4ina za voinata po moe mnenie.......+ tova US ste go kupuva tozi petrol. Vseki govori za zagrabvaneto na petrola no ako ne e US da kupuva petrola (ot Iraq v momenta nisto ne kupuvat US m/u drugoto), arabite naistina trqbva da go piat vmesto voda i da jiveqt v pesterite oste.

Nazdrave :)



Тема Re: Nedeyte taka s chovekaнови [re: lvailo]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 10:24



Iskah sasto da otbeleja 4e himi4esko, biologi4esko ili atomno orajie ne e zadaljitelno da dostigne US s raketa na Saddam ili koito i da e....moje 4isto i prosto da se vkara v US. Nikoi ne moje da garantira 100% sigurni granici!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.