Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 23.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: O.Z.]  
АвторEвreни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 22:46



Приятелю, ти май не четеш внимателно. Аз не пиша, че Садам е по-добър от Хитлер. Аз пиша, че Садам не е толкова опасен, колкото е бил Хитлер. Освен тава, подаръкът Чехословакия е бил откровено насърчение, докато десетгосишната кампания + забранените за полети зони + операциите на турските части та Иракска територия + ... изобщо не могат да се възприемат като такова. Т.е. след Чехословакия Хитлер е знаел, че може да започне война, а Садам сега знае, че не може да си го позволи.



Тема Re: Интерес!нови [re: Boвaтa]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 23:03



Ама ти си наистина на всяка манджа мерудия.
То бива многознайко бива, но твоето не се трае.
Даже цяла тема са ти посветили - Тъпанарът Вовата.
Ходи да се вихриш там и остави момичето на мира!



Тема Re: Интерес!нови [re: Boвaтa]  
АвторEвreни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 23:04



Вова! Пак се развълнува и пак обърка пръстите. Тук не е чат бе, не показвай скорост.
Ирак отдавна е изолиран от световния петролен пазар (поне официално) и не може да качи цената на петрола. Може само да я смъкне, ако му паднат ограниченията. Тогава и ти на бензиностанцията ще се бъркаш по-малко.
Но като избухне война в един от най-богатите петролни райони няма начин въпросната цена да не хвръкне. А ако арабите решат да проявят солидарност и да разиграят картите от седемдесетте години, сметката ти ще нарастне много повече от моята, защото при вас разстоянията са по-големи, а ти и без друго караш повече от мен. Но всички акционери на петролни компании ще се облизват. По една случайност между тях са и Буш-татко, и Буш-синче, и Кондолиза Райс, и ... можеш да проучиш и сам. Мен конкретните личности не ме интересуват, механизмът е ясен и без тях.
Що се касае до пръдливия ти език, чудно е да претендираш за толерантност. И това, което пишеш за правилността на преценките, важи с пълна сила за теб самия. Преди няколко години тук надойдоха едни момченца и момиченца от Запад, държаха нафукан език като теб (вярно, малко по-възпитан), пръснаха малко парички за PR и яхнаха властта. Е, вече всички ги видяха какво струват не на думи! Колкото по-високо се издига маймуната, толкова повече лъсва голият и задник...



Тема Re: ...още нещонови [re: WARRlOR]  
АвторTi (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 00:09



I kakva e tvoyta cennostna sistema???????
Ako ti precha na ulicata da minesh otkadeto si reshil ste me zastreliash li??
Ili ste mi obevish voyna?????
Vie naistina ne ste v chas:(((((
Viarno,che do sega sveta ne e mojel bez voyna!:((((((
Niama znachenie dli tova e spravedlivo ili na kogo mu haresva i na kogo ne:(((
Ama day da se izbivame kakto ni skimne!Utre az ste resha che mi triabva nesto tvoe i ste sabera niakolko piateli i ste ti obevia voyna.E kato me pitat(priatelite),zasto ti obeviavam voyna?
Emi ste kaja:
a toy ima tova deto az go niamam
ili a toy ima povache ot men
I te ste tragnat na voyna:))))))))
A pak i zasto izopsto triabva da vlizame v taia voyna?????????
Sluchayno da ni chakat niakavi oblagi-ot cialata rabota??????
Ili niakoy ni e zaplashval (nas)??????
Ili ste ni pusnat da si vzemem molko pezplaten neft??????
E da ama NE:)))))
E kato gledate realno na jivota i obijdate momicheto(che si ima sopstveno vijdane)
se ogledayte malko-kolko realno e vasheto vijdane za jivota i voynata!



Тема Re: ...още нещонови [re: Eвreни]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано25.02.03 08:58



A nima щастието на участващия в оркестъра и моряка на кораба не са за сметка на безработния музикант и на оставащия на брега моряк?Неуместна суъпоставка.А щастието ми с гаджето е за сметка на щастието на любовницата/л'бовника/Пак неуместен пример.



Тема Re: еволюциянови [re: Дea]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано25.02.03 09:09



Определено не съм съгласен! Войната тласка абсолютно всички сфери на обществения живот към прогрес!И както ми даваха един /не особено уместен /пример със Рускотурската война,наистина тя е довела до прогрес на подтиснатото векове наред население.В днешно време има много примери за това,как войни водят до прогрес,съответно и до разруха/в това число и националноосвободителни,които са одовели до регрес/.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: Дea]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 09:17



Аз ще се опитам да мисля по-глобално:
От доста години ж сжета има дисбаланс - няма го нашия социалистически лагер(пионерски). Питахме се докога ще има вакуум. До 11 септември бил срока явно. Сега се очертава война. Всички пишете за петрол, за интереси и какво ли не. Това обаче според мен не са обективните причини за възникналата ситуация. Аз търся причините, за да си обясня възможните резултати и последствията, а от там да си направя сметка струват ли си те усилията, парите и най-вече жертвите.
Да видим резултата от тази евентуална война какво може да донесе на света, после в частност нека всеки разсъждава за там кадето е -САЩ,Б-Я, Франция или другаде(май тиа в Австралия са най-добре).
Според мен:
1. Тази война може да създаде ново противостоене на САЩ(суперсилата)-това е лоша развръзка с тежък край, който според мен ще дръпне цивилизацията назад
2. Тази война може да организира всички световни сили(малки и големи) и да ги научи как да решават проблемите в бъдеще. Добър вариант-всички са организирани, всички си носят парчето отговорност според мащаба им.
3. Тази война може да е пътят към глобализацията на света, като покаже общия враг за повечето хора и начина да се преодолее(да се преодолее бедността в света). Това е по-добър вариант на предходния.

Не съм съгласна тук вав форума и на други места да се говори за САЩ като едва ли не за безотговорна сила. В САЩ обществото също е разделено по въпроса за войната, в САЩ отговорните фактори знаят това ....и много други неща. Не защитавам икого, просто трябва да се дискутира сериозно по сериозни, ама ужасно сериозни теми.
Та това е



Тема Re: еволюциянови [re: ..]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано25.02.03 09:24



Два въпроса:
1.Как се спират разруха и страдание и убииствата в Конго и Сомалия?Може би с резолюции на ООН?Има поне 100 за тях.....Резултат?
2.В днешно време да говориш за заграбване на нефт е смешно............Добивът на нефт е свързан с много инвестиции/пари/,които някой трябва да ги даде.Въпросът е не за иракският петрол,а за добивът му.Договорите са сложно нещо.И никой няма да допусне"заграбване"на иракският петрол.Никой не казва,че кувейтският петрол е заграбен след 1 -та война в залива,защото там освен англииски и американски други фирми просто НЯМА.И още нещо-аз ако имам петролна фирма,стига да съм конкурентоспособен,мога да добивам нефт и в САЩ.



Тема Re: Свят на омраза или свят на човека...нови [re: kiki]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 10:30



Права си, темата е невороятно сериозна. В точка две и три, които посочваш има логика, но ми се струва, че е по-вероятна точка едно, защото засега едни са за, други против, а САЩ усилено агитират. За съжаление нищо не може да ме убеди, че днес с тези управляващи, позицията на САЩ не е продиктувана от лични интереси. За 11 септември може много да се говори и гадае, обаче нищо не е сигурно. Но е сигурна липсата на безкористност в позицията на САЩ като цяло. Още от самото начало Буш, започна да не ратифицира резолюции относно замърсяването и въоръжението. Като цяло той дръпна назад света.
Още смятам, че организирането на вички световни сили малки и големи и глобализацията са много важни и необходими процеси, които не могат да се извършат току-тъй от днес за утре, а още по-малко чрез войната, която готвят САЩ. Тя само ще разедини света, защото американците ще извършат една агресия, в защита на своите интереси и именно поради това позицията на страните пряко засегнати(Франция и Русия, а и Германия) са най-твърдо против.
За това колко отговорно използват силата си САЩ може би има място за спор, но със сигурност за престъпната позиция на българското правителство, просто няма какво да се каже освен СРАМ!



Тема R за петроланови [re: WARRlOR]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 10:56



Нямам предвид, че американците се канят да крадат петрол през задния двор. Просто отношенията им с Ирак в последните години са твърде хладни и те нямат никакви договори за добив, пренос или преработка на петрол, нито пък надежди да постигнат такива. Не би могло да се каже същото за Франция и Русия. Поради това САЩ искат война, а те не. САЩ не са толкова глупави, като българското правителство по време на балканската война - да изнесат основната тежест на войната, а да не оставят сили , гарантиращи им влияние в териториите, в които имат стратегически интереси. Та някак междудругото след войната ще се появят предложения на американски фирми за разработване природните богатства на Ирак и някак междудругото новата власт в Ирак съвсем лекичко ще се влияе от американците. Само толкова, че да ги приеме при изгодни условия познай за кои. Всъщност какво им пречи на САЩ да поискат и някои други капитулации, като компенсаации за вложените усилия и пари във войната. При наличието на толкова петрол дали няма да посмеят?
За убийствата и страданията, вярно Садам е диктатор, но от една страна да не забравяме, че преди няколко години бе проведен референдум с въпрос "искате ли Садам да управлява още 11 години" или 8май бяха, не помня със сигурност и бе избран с около 100%. Разбира се и партията печелеше изборите дълги години с 99,99%, няма да коментирам такива избори, но и другата страна - жертвите на режима точно колко са сега в Ирак незнам, но от тероризма, който ще предизвика струва ми се ще са повечко. Незабравяй, че ненормалниците засега се въздържат, за да не нагнетяват обстановката, но това ми прилича по-скоро на затишие пред буря. Както съм казвал и друг път, сега може и ние да намажем нещо по-различно от брашно или пудра захар с надпис антракс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.