Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 25.09.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема ...нови [re: Xипaтия]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано24.02.03 16:46



Да много учени определят по този начин човека: "социално животно". Т. е . човекът е тръгнал от животното, но го е надминал в много отношения, едно от тях е разумът, е тогава защо не го използваме по предназначение?...Вече споменах , че хората притежават уникалната възможност за алтернативност на вземане на решения. А и не е сложно, просто като човеци можем да си позволим лукса да решаваме конфликтите, като се съобразим със всички страни. Понякога ако не може да се определи кое от двете полярни решения да се вземе е необходимо да се направи компромис. Конфликтите( в чисто социален план) могат да бъдат преодоляни по много начини, наистина много. Не е нужно да бием всеки, който е по-различен от нас. В конфликта се намират средни решения, удовлетворяващи двете страни; опитва се да се намери междинно положение, а най-ползотворния начин за изход от конфликта е като се използват методите на разбирателство, диалог, уважаване правото на авторитет....Помислете върху това преди да се впуснете да опонирате. Най-важното е в тази ситуация да останем човеци преди всичко останало. Понякога защитеваме една позиция от чисто емоционален интерес, но когато се отнаця до човешка смърт, трябва да се замислим преди да впуснем "Разбеснели се американци да раздават правосъдие", ще си послужа с нещо взето от тебе, "правосъдие", но според кого? Нима икономическите и политически интереси на САЩ са общовалидни за целия свят?...



Тема Re: малка критиканови [re: ..]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано24.02.03 16:54



Диалог понякога е възможен. Има обаче правила, ако мога да ги нарека така или по-скоро това са принципи за ефективно общуване. Първо се изисква взаимно изслушване, после е добре да се опитаме да вникнем в това, какво иска да ни каже другия. Понякога( така беше при предишната ми тема) се получаваха ненужни спорове, т.к. хората не можеха да разберат какво им казват другите, започват да изопачават думите и се получава спор, без да има причина за него. Усещам, че и сега има разминавания. Една молба към всички, нека бъдем толерантни, нека се опитаме да ЧУЕМ какво казва отсрещният, след това дори да не сме съгласни с него, да представиме подобаваща позиция, която да обосновем, и най-важното е да се отнасяме като с хора, а не като с животни...



Тема Re: ...още нещонови [re: Дea]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 16:57



е,аз пък не съм съгласен с "частично благоприятни за всички страни..."варианти,защото такива няма.Щастието на един индивид е ВИНАГИ за сметка на друг.....останалото е утопия.Освен това,войната движи прогресът на обществото.Аз не съм военолюбец,но я приемам и подкрепям,когато е наложителна ,от гледна точка на мойта ценностна система.



Тема MNOGO KRITIKA!нови [re: Дea]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:02



Znaesh li tova tvoeto kakvo e? Kazva se SPAM, da ti go kazha s edna duma... Kakto se znae lud umora njama i zatova po-normalnite forumi imat moderator - dokato ti izpolzvash fakta che takyv tuk zasega njama i rysish edin sled drug postingi s absoljutno banalno i naivno sydyrzhanie na nivo 3-ti klas s vtrysnali do povdigane variacii na tema "Da plesnem s ryce i da se pregyrnem". Vseki sys njakakyv zhiznen opit znae che svetyt za syzhalenie ne funkcionira po tozi nachin - kolkoto i postinga da slozhish tuk i kolkoto i da dosazhdash na ostanalite.



Тема Re: ...нови [re: Дea]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 17:07



А политическите и икономическите интереси на Палестина,Северна Корея,Конго,Афганистан,Иран,Русия,Чечня,Албания,Либия и т.н. са общовалидни за останалия свят?Казва се приоритет на общовалидните интереси и когато не може да се намери средна равновесна между тях става война!И аз предпочитам икономическите и политически интереси на САЩ пред горе изброената алтернатива.



Тема Интерес!нови [re: Boвaтa]  
АвторEвreни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:11



Супер, Вова! За това да говорим. Аз не виждам мой интерес в тази война. По моя преценка нито близките ми, нито България, нито светът изобщо имат интерес от нея. Имат интерес някои петролни магнати, както и някои пишман икономисти, които вярват че чрез войната ще помогнат на американската икономика, както е ставало неведнъж.

Ти очевидно виждаш свой интерес във войната, което си е твое право, но не го формулираш разбираемо и убедително (или пък аз съм пропуснал шоуто). А хората с интереси, различни от твоите, не са задължително пръдльовци, наивници и прочее измет.



Тема Re: Човешката позициянови [re: Xипaтия]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:12



Аз също смятам, че човекът е много повече от социално животно. Освен социална единица, човекът е и индивидуална личност, единствен и неповторим. Затова от всеки по отделно зависи какъв ще бъде приносът му в обществото. А да се оправдаваме, че обществото ни кара да сме едни или други е бягство от отговорността, а и от действителността. Вярно че в социално отношение хората често се превръщат в маса, но нека не забравяме, че признак за проспиритет за едно общество е превръщането му в жив организъм, в който индивидите са ценени заради индивидуалната си същност, а не заради количествената



Тема Re: Човешката позициянови [re: ..]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 17:16



Амин !



Тема Re: малка критиканови [re: Дea]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:21



Аз вярвам, че всички тук(изобщо във форума) могат да бъдат достатъчно зрели, за да се отзоват на молбата ти. Който не е в състояние да го направи, наистина жалко за него



Тема Re: MNOGO KRITIKA!нови [re: Az]  
АвторGenii (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:24



Bravo be, sashto i vsimash iljusijata? Ti kato si gotov produkt na obshtestvoto i nepriemliv sa mechti ( koito sa ti samo smeshni i detski ), kakvo mislish, ako vsichki bjaha kato teb, dali sega shtjahme da si pishem is inet-a, ili oshte shtjahme da slushame sakonite na maimunskite ni glavatari v gorite. Mladeshta ne trjabva da se desiljusionira, tova e prestuplenie na otchaiani ot shivota, kum koito ti sus dosta goljama verojatnost prinadleshish...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.