Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 23.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: малко критиканови [re: Genii]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано24.02.03 16:04



Може би аз не съм наред( нормална, сиреч, като другите другари), но аз съм склонна на дискусия, мога да уважа всяко мнение, което представи правдоподобна аргументация. И не смятам, че човек, който е съставил мнение трябва като "кон с капаци" да го отстоява. Идеята на форума предполага дискусия, разбирателство. Това не е просто статия, която написваш и кой каквото иска да мисли, тук сме за да се опитаме да се вземе едно правилно решение, като се стараем да има колкото е възможно по- малко страдание и агресия. Толкова ли не могат да се изслушват , дискутират, аз мога да променям моето мнение, а вие можете ли, и до колко сте склонни да слушата, да анализирате и след това да изграждате позиция...(това се отнася до всички, не само до човека в чийто отговор пиша тези неща).



Тема Re: малко критиканови [re: Genii]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 16:03



Значи,който не е съгласен с теб е ограничен?И трябва да го промениш?Парадокс,както казваш..........Позволи ми да не съм съгласен с теб,а дали съм ограничен,на кой му пука?:)))))))))



Тема Re: Човешката позициянови [re: Дea]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 16:10



Ами,дайте да спрем да ядем растения и животни,щото ги унищожаваме.......
много едностранчив поглед..........Не мисля,че само чрез съзидание и медитация ще изградим едно добро/според кого?/общество........
Има си природни закони,които,колкото и да сме разумни мили и добри,не можем да пренебрегнем



Тема Re: малко критиканови [re: Дea]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 16:16



Деа,Деа,как искаш да се получи единомислие?Не може,а и не трябва!Просто,така е устроен света........Различни религии ,убеждения,ценности,приоритети............различни хора.



Тема Re: Човешката позициянови [re: WARRlOR]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано24.02.03 16:26



Не говоря да спрем да се храним. Животът е устроен по следния принцип : убиваш, за да не бъдеш убит, изяждаш, когато си гладен, спиш когато имаш нужда от съня( чисто биологична). Ситуацията в Ирак не ни заплашва пряко, не е дошъл Садам и казал" ей сега ще ви изколим", нали? Като са толкова умни Българите, защо са били 5 века под робство.
И отново напомням, че не налагам позицията си:) Споделям, ваша работа дали ще ме разберете. Осъзнавам, че естествените природни закони ще предпоставят една война, понеже има твърде много хора на планетата, но искам ние да сме към онези дето ще загинат. и незнам защо , но си мисля как наистина вместо да пораждаме разруха е добре да съсредоточим силите и енергията си в изграждане. изграждане на една стабилна обществена система. И съм далеч от мисълта, че няма да има винаги подривни и деградирали елементи в това общество. Но все пак сме длъжни да вървим по посока на един прогрес, войната в това отношение е връщане, пропадане и разрушаване на малкото, което сме изградили...



Тема Re: малко критиканови [re: Дea]  
АвторGenii (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 16:30



mai ne me rasbra- tova, koeto ti iskash, e vsushtnost zelta! ako vsichki se respektirahme i se tolerirahme, otdavna da njama veche kavgi/obidi/voini. Rasbirash li- tvoeto shelanie ne e put kum po-dobro obshtuvane, a defakto veche e resultatut, kum koito se stremim. Obache putjat kum nego, tova e sagadkata - ako ja reshish, vsimash Nobelovata nagrada.



Тема Re: Човешката позициянови [re: Дea]  
АвторXипaтия (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 16:31



Казваш "животинско отношение"- а какво друго е човек освен "социално животно"? Искам да кажа, че на човек не му е чуждо НИЩО, присъщо на животните..., освен че е единствения вид, който води война със себе си...

Стана малко сложно, но...



Тема ...още нещонови [re: WARRlOR]  
Автор Дea (изгревът)
Публикувано24.02.03 16:34



пропуснах нещо много важно преди малко. Става въпрос за изграждането на човешкия свят. Ти казваш това за "медитацията"и др. , естествено, че не може да чакаме да се случват нещата от само себе си. Точно това е причината да помислим. Да помислим с какво да заменим смъртта, вместо война какво трябва да направим. ако нашите идеали са свободата и мирът, то с война няма да ги постигнем, нито с медитация. Има неща, които са много по-ценни, чрез различните изкуства ние можем да възпитаме у хората правилния път да намерят хармонията, в тях и около тях. Има висши идеали, които не са свързани с ничия смърт. Не зависимо какъв е държавния глава на Ирак, ние, като странични наблюдатели, трябва да отчетем различните варианти за справяне с кризата и да намерим този, или тези, които ще са частично благоприятни за всички страни...



Тема Re: малка критиканови [re: Дea]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 16:42



Наистина много е жалко да се сипят обиди тук във форума. Те изобщо не говорят добре за тези, които ги отправят първо защото се иска нечувана"смелост" да обиждаш от такова растояние и защото не казват на практика нищо конкретно и а имат биха могли само да разтройват. Чудя се обаче възможен ли е диалог с тези хора. Вие как мислите?



Тема Re: малко критиканови [re: Genii]  
Автор WARRlOR (seal)
Публикувано24.02.03 16:47



Кажи ми как да толерирам жертопринишенията при някои народи,като за тях това е нещо съвсем естествено,еключително и за жертвите?????Въпрос на ценностна система,а не на резултат!Колкото хора,толкова мнения.И както съм казвал и прди,готов съм да се боря за това!Със всички средства!
А Нобел е изобретил динамита................етично изобретение ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.