Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 23.09.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво трябва да стане, че да се сетиме?нови  
Авторбaй Пeтko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 10:48



Абе американското посолство в София ли трябва да гръмне, че да се дигнеме и да изпържиме онова самоходно лайненце Соломон Паси? Аз лично, вече си нося павето в джоба! Само да замирише на лайна и тръгвам към парламента! Има ли трезвомислещ човек, освен оня безумец, който мисли, че България трябва да се навре най-отпред на хуя? Щото като се сговни работата, а тя непременно ще се сговни, ще го поемеме първо ние. И най-тъпото от всичко е, че ние нищо не печелиме. Американците ще свият петрола, Англичаните ще изкярат и те нещо (аме вече са се договорили), а ние? Те пишат, че сме престъпници, бандити, диваци, неграмотни, а ние се хвърляме в боя заради тях. Е питам аз, ние ли сме най-големите лайнари в света? Така излиза. Колко държави официално и безприкословно подкрепят САЩ? Четири. И България там. Пак ни вкараха в лайната, скъпи съграждани, и ще трябва сами да плуваме. Щото господин Паси, след като се изтропа на метено, ще си дигне чукалата и ще иде в САЩ... да помага за българо-американската вечна дружба, също както един куп негови предшественици. Така, че момчета и момичета, дайте да му счупиме главата, докато той не е счупил нашата...



Тема mnogo se palish :)нови [re: бaй Пeтko]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 12:05



vyprosyt ne e kakvo shte spechelim ao podkrepim, a kakvo shte zagubim ako ne..
Vsichki znaem priatelskoto otnoshenie na Bratska zapadna evropa kym nas. Imame nujda podkrepana pone na america. Irak taka i taka shte byde atakuvan , nas nikoi ne ni pita. Pone da si izvlechem dividenti ot tova, che sme poslushni.
Absurd e bulgaria da se opravi ako v neia ne izliati golemi sumi. A tova moje da doide samo ot shtatite - Evropata se cigani i se stiska. Iad me e za Irak. Ne mi beshe priatno, kogato i Yuogoslavia ia napadnaha. No istinata e, che triabva da gledame svoite si interesi. Nito irak nito yugoslavia ne bi se pokolebal da zastane sreshtu nas ako vlizashe v interesite im. A i nasheto uchastie v tazi bydeshta akcia shte e po skoro simvolichno .



Тема Re: ами паля се, защото без бой нищо не става...нови [re: eti]  
Авторбaй Пeтko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 12:39



Чакай малко бе... Ако има някой да загуби нещо в тая война това сме ние - ще загубиме всякакво достойнство и ще спечелиме неприятели. Ако чакаш благоволение и одобрение от американците, няма да го дочакаш. Спомни си статията на един холандки гъз, която излезна в един американски вестник наскоро. Точно американците ни мразят най-много. Или по-точно не ни мразят, ами не им пука ни най-малко за нас. Малко ли се подмазвахме досега? Какво пожертвахме, кажи ми? Остана ли ни нещо, което не сме пожертвали? Само едно остана - свободата ни и името България. Ама и него ще насереме. Кат са толко арабии, що не ни дадоха гарнации за сигурност? А? Така и не можахме да разбереме за 12 години, че чужденците, не само че няма да ни нахранят, но и ще ни ограбят.



Тема Re: mnogo se palish :) и е прав!!!нови [re: eti]  
Авторmitkos (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 14:50



напълно съм съгласен с бай Петьо, е доста по цензурирано разбирасе :). Войната е нещо ужасно, и мее срам че съм Българин и давам мълчаливо съгласието си срещу евентуални пари или други ползи да избиват хора които всъщност нищо не са ми направили, те и на US нищо неса направили но те си имат силата и не им пука. Те разработват най-страшните оръжия но никой друг няма право да го прави ??? Освен това едва ли някои е заблуден(освен наивните американци) че ще нападнат заради бактериологични оръжия. Вчера даже се застраховаха и обявиха че имало бази на Алкайда в Ирак :).
На българите много много неим пука за другите в голямата си част сме расисти и що да не изтрепем няколко иракчани. Но и за тях имам отговор Америка е на пове4е от 9000км от Ирак а България е само на 1000км не се съмнявам че Ирак имат нужните ракети земя-земя и ако наистина имат оръжията заради които ги нападат горко ни. Само ние и Израел сме им в обсега. А ние не сме никаква военна сила ама никаква(аз съм стрелял 12 патрона в казармата, не 4е съм нямал желание за повече), още несме в НАТО и нямаме гаранции 4е някой ще ни подкрепи, както пишеш ако имат интерес ще ни подкрепят ако нямат не, а нищо не се знае.

бай Петьо това с павето няма да стане, и с псувните също, но хората които са против трябва да излезнат и да покажат че не са съгласни. За това че на Паси не му пука за човешкия живот и си заслужава павето но кой ще го смени БСП или СДС, едва ли ще доидат по добри на власт. Лошото е че тези са първите които ни вкарват във война.



Тема Re: Malko mi proswetnaнови [re: mitkos]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано30.01.03 22:48



че има и други мнения освен безрезервната подкреппа на тъпата американска политика. И аз съм съгласна с бай Петьо и за пръв път не ми пука дали е цензурирана версия или не! Даже няма нужда от цензуриране! Гърците имаха куража да ИЗИСКВАТ от USA da рeшaт въпроса по мирен начин (извинявайте ама какъв е въпроса? Буш трябва да иде да се лекува!)

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: ами паля се, защото без бой нищо не става...нови [re: бaй Пeтko]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 09:47



Pyrvo ima razlika mejdu tova dali amerikancite ni "haresvat" i tova dali America shte nalee pari v bydesht syuznik s podhodiashto geografsko polojenie. az sym sigurna che ako se napravi anketa amerikancite niama "da haresat" i turcite, no usa-to si gi kotka i gi hrani. i tui kato sega Turcia ne e mnogo sklonna da podkrepia (i s pravo -s kiurdskia problem bi triabvalo da sa samoubiistveno nastroeni za da se namesvat) e nashata vazmojnost da se pravim na poslushni i dano im stanem politicheski interes.
Kakvo spored teb oznachava da ni "garantirat sigurnost"?
i da "garantirat" goliamata rabota :-)
p.s. poziciata na bylgaria ne e , che podkrepiat udara sreshtu irak, a che podkrepiat takyv ako sa izcherpani vsichki mirni sredstva. nadiavam se useshtash tynkata granica. tova na praktika oznachava, che ne podkrepiame "prevantiven udar" sreshtu irak
ti kakvo predlagash kato pozicia a? Da se pravim na interesni ? strana bez pazari bez proizvodstvo, bez investicii. bratko nie mrem !! Pasi se hvashta kato udavnik za slamka belkim specheli blagosklonnostta na Hrasta.



Тема Re: Malko mi proswetnaнови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Peace (Миротворец)
Публикувано31.01.03 09:49



Гърция не е България - те могат да кажат не както и Франция и Германия.

Спирита е тъпо парче


Тема Re: Malko mi proswetnaнови [re: Изпитaнa мapka]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 10:02



Chestno da ti kaja ne poznavam niakoi , koito da e vyv vyztorg ot napadenieto na irak . dylboko shte se iznenadam ako i Pasi e. istinata e , che nas irak ne ni byrka sys sigurnost sme imali po dobri vzaimootnoshenia s nego ot kolkoto kogato i da bilo s USA. No..irak niama da investira i cent v nas. Niama drug nachin da izleznem ot getoto , v koeto sme. Govorish za gyrcia. ama kyde e gyrcia kyde sme nie. nas evropa ne ni shte ! sedim si s proseshkata panica "lelichko dai 5 leva za hliab"
syshtite neshta za sigurnostta se spekulirashe i kogato stavashe duma za yugoslavia. che shteli da ni napadnat i neznam si kvo. na nikoi ne mu e do nas!
grozno e gadni sa typi sa alchni i nenasitni sa! ama zashto da ne iskarame niakoi lev ot tova?



Тема Re: mnogo se palish :) и е прав!!!нови [re: mitkos]  
Авторeti (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 10:08



tova s napadenieto ot irak e dosta neseriozno! syshtite neshta se spekuliraha pri bombardirovkite nad syrbia .



Тема Re: Malko mi proswetnaнови [re: eti]  
Авторludia max (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 10:36



"nas evropa ne ni shte!" "na nikoi ne mu e do nas! " e tezi dve repliki biaxa nai-vajnite ot mnenieto ti!
I tochno zashtoto na nikoi ne mu e do nas e vse taia nashite she se nadupiat za poreden put kum usa! kato podkrepixme usa za jugoslavia kakvo spechelixme? osven che surbite nikoga niama da ni go prostiat! a kakvo specheli greece kogato kaza che niama da dade bazite si za udari po jugoslavia? ili na tebe ne ti puka?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.