Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 27.04.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Billing  
АвторVoipcho (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:01



Здравейте, колко може да струва софтуер за таксуване на кабинки?



Тема Re: Billingнови [re: Voipcho]  
Автор Ba3 (SlackWare)
Публикувано13.06.06 22:52



пиши ми на ggenov@unixsol.org ще ти отговоря.

The complicated problems have simple and easy for understanding bad answers.


Тема Re: Billingнови [re: Voipcho]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано18.06.06 18:02



А на колко кабинки тайна ли е?

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Billingнови [re: VolP]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 22:57



Мене ме интересуват 4бр. дисплеи и софт. под Линукс, а за колегата който е писал поста незнам





Тема Re: Billingнови [re: BBP]  
Автор VolP (съвсем непознат)
Публикувано19.06.06 14:11



650 BGN.

Поздрави,
ВойсЛинк



Тема Re: Billingнови [re: BBP]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано19.06.06 14:46



500.00 лв.

- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано19.06.06 19:59





DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

Тема Re: Billingнови [re: DrFrancky]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 06:53



A pod Linux li e billinga? Napishete poveche detaili ako moje.



Тема Re: Billingнови [re: lvan]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано20.06.06 08:17



Детайли?

За ония по-горе 500 лв:

- 4 х LCD дисплеи с подсветка, 4 реда, по 20 символа всеки;
- По време на разговор: call progress, call destination, call duration, price per minute, total price due
- Всичко е под Linux
- Операторски интерфейс за билинга
- Билинг в реално време с неограничен брой ценови листи
- За всяка дестинация по отделно може да се задава: цена, отчитане (напр. 30/1, 60/1, etc.)
- Клиентски интерфейс на билинга (за post paid клиенти)
- други;

- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:47



С Micronet sp5004 работи ли?



Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 22:21



650 лв, 500 лв ... следващото ? май скоро да очакваме още по-ниско да събуете гащите ...

малееее! вие съвсем сте смъкнали ниско гарда цените на VоIP технологиите и решенията.





Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано21.06.06 07:34



Ние предлагаме - други си събуват гащите



- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:50



а, ясно. не съм разбрал че вие сте от отдел Sales.

а на процент ли ви държат - колкото повече народ изтероризирате да им шитнете шита, който продавате, толкова повече кинти и за вас или на статични заплати ?

VоIP-а в тая държава хептен потъна в блатото ... за съжаление :( има ли наивници, на които да им пробутвате 'великата технология' ?



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано21.06.06 15:06



Ако трябва да съм честен - всяко нещо за едни е shit за други deal. VoIP не е безперспективна технология. Просто не е панацея...

Защо, ти от какво живееш? За shit или за deals ти плащат



- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 15:55



баси думата - панацея, чувал съм я досега, ама не знаех кво значи (в българо-английския речник са я превели heal-all). да VоIP не е панацея, въпреки че аз бих казал - че не е този прехвален и моден бизнес, по който да се увлекат ьмного глупаци и да се източат и глътнат сериозни инвестиции и капитали - в замяна на ... малко по-различна действителност.

но по-точно тук в българия не е (гледам, че тук нивото на търсенето и предлагането вече е станало точно като това на джапанките на битака), но в други държавички по- на запад е истински як бизнес с много turnover и profit все още и сериозни инвестиции и решения.

заключавам по това, че по разни изтръпнали форумчета седят и киснат разни VoIP sales люде, дето все едно хептен са огладнели и като се появи някой клиент да попита има ли билинг, или тарифиране за кабинки или търся ей такъв дисплей, като на бомбата в "Умирай трудно" с червени букви и се почва едно наддаване ... и гонене, писане, белким клъвне ... та да хванем процента (т.е. deal-а, нали така го нарече).

а колкото до въпроса ти аз от какво живея - аз съм измамник от общ характер ...



никой не ми плаща нито за shit, нито за deals ... никой не ми дава пари - аз просто си ги вземам



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано21.06.06 17:33



Ако ще си говорим сериозно - можем и да се запознаем - на ЛС - няма да се плашиш обаче... Защо ли си мисля, че си някой посерко дето само се чуди с какво да си запълни времето?! Ела да си премериме пиш..те и пак ще говорим

Аман от айдуци "Просто си взимам" - кво тва - хапчетата ли?!

Francky - HELP

- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
Автормиc (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 08:34



Този простак да не се предполага да работи в ИТ фирма, че и в "продажби"? Доста го е окъсала държавичката спор няма, след като сейлс говорят за мерене на пишки в публичен форум....



Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 12:06



хе-хе! ти май много се засегна.

ма чакай да ти обясня бе! по-спокойно! без нерви ...

виж, съвсем случайно съгледах клуб IP телефония, и понеже също движа разни неща в тази сфера, си викам я да погледна за някакви решения, коментари, за приказки SIP/H323 спорове, идеи, решения, вътрешни номерационни планове ...

за сметка на това крайно разочарован бях, когато видях тези съобщения и VоIP sales 'акули', които причакват някой да му шитнат един дисплей ...

и за това, което мислиш - си и прав и грешен. не си прав, че съм посерко, но си прав, че се чудя с какво да си запълня времето. мисля, че можеш да се досетиш каква трябва да ми е длъжността (въпреки че аз длъжност не съм си дал още, но да го кажем така) ...

П.С. Francky, който и да си, помогни му ... (повечето призовават господ в такива случаи, може пък и да си от някоя секта, знае ли човек)



Тема Re: Billingнови [re: миc]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 12:31



ами така изглежда, че работи в IT фирма и продава VоIP 'решения' и 'оборудване'. но може и да не е простак ... просто малко да се е афектирал и поядосал.

това по-долу ти го казвам в рамките на шегата (отбелязвам го така заради него, че току виж пак го е взел прекалено навътре)

между другото, ако си търсиш 4 дисплея за кабинки с БЕЗПЛАТЕН билинг ще ти струва 500 лв. да си го вземеш от него (за справка по-горе съобщението от него).

но пък ако се видите, когато отидеш да си вземеш циферблатите от него, няма да може да си премерите пишките

(гледам мис си се писала, трябва да е женско), но пък след като не можете да си премерите пишките, можете да си спретнете едно турнирче по надплюване ;)



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор ToxiNiK (непознат)
Публикувано22.06.06 15:15



Ц++ може да не си посерко, но ясно че се чудиш какво да правиш след като се заяждаш с хората. Най-горе човека пита, а по надолу който може, както може отговаря. Заради такива като тебе не се намират по форумите интересни работи като идеи, решения, номерационни планове и др. Ако можеш да помогнеш с нещо на човека - помогни. Ако не, стига си пълнил форума с глупости.

Ще се радвам ако кажеш нещо интересно на тема VoIP, Aстериск, биллинг и др.
Нищо лично. Поздрави !
A за който го приема лично, по-здрави !

Редактирано от ToxiNiK на 22.06.06 15:19.



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано22.06.06 16:05



Хе-хе - нищо лично. Такова ти беше обръщението - "пич", а пичовете имаме пи.ки :)

Опитваме се да помагаме, брат, не да продаваме :)

А на Мис-ката сега ще й напиша едно мило мненийце



- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: миc]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано22.06.06 16:09



Мис-ке,

Не работя в IT фирма - тя работи за мен



Ако искаш да ме опознаеш по-отблизо, ASL на ЛС и може и да ти пратя хабер :) Надявам се си single (виждам чаткисваш английския)

И само да ти припомня - клуба се казва "IP телефония", а не "Недоклатени изказвания в стил 'Кой ма ущипа'"

Всичко хубаво ти желая,

- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано22.06.06 16:15



/*
виж, съвсем случайно съгледах клуб IP телефония, и понеже също движа разни неща в тази сфера, си викам я да погледна за някакви решения, коментари, за приказки SIP/H323 спорове, идеи, решения, вътрешни номерационни планове ...
*/
mi dobre doshul, ako ne si zabeliazal tova e open forum .. tuk se pishe vsichko .
ima i prodazbi ima i temi za mislene ima i prosti vaprosi i burzi otgovori. kakto kazah ima sichko. az se draznia na postingi "prodavam ....." no da otgovoris na chovek kolko struva nesto pri teb ne e nikakuv problem.
ako iskas nesto da se obsuzda ili imas problem ili prosto tursis informacia ne e losho da orvoris nova tema.. viarvam che vse niakoi ste se opita da ti pomogne.

/*
и за това, което мислиш - си и прав и грешен. не си прав, че съм посерко, но си прав, че се чудя с какво да си запълня времето. мисля, че можеш да се досетиш каква трябва да ми е длъжността (въпреки че аз длъжност не съм си дал още, но да го кажем така) ...

*/
ti si anonimen nick (pone za sega) i taka ste budes tretiran. dali si poserko i dali ne si ste se oceni ot tova koeto kazvas tuk. za sega si poserko. ako iskas mozes da go promenis. za momenta pokazvas zaiazdane i bezpredmetno duene.

/*
П.С. Francky, който и да си, помогни му ... (повечето призовават господ в такива случаи, може пък и да си от някоя секта, знае ли човек)
*/
vuprosa beshe che ne si vzemas medikamentite. kakto sam vizdas (nadiavam se) nick-a mi e DrFrancky .. toest doktor Francky....
ako se chudis kakuv tochno doktor sam .. az sam ginekolog lubitel. i kato takuv ti predlagam da si odaris edna v baniata i da doides pak.

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Billingнови [re: DrFrancky]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 16:30



брех, ей го Франки, бе! ти много яки правила постанови ... явно си от 'разбирачите' ... ще си ги запиша и ще внимавам точка по точка в коя категория спадам ... щом казваш (майтапя се бе, сега остава да седна да си записвам олигофренски изказвания).

между другото нещо интересно да споделя докторе - погледнах на drfrancky.org - много забавно четиво. колкото до това, че санчо не може да направи автомобил, не е вярно. проблема е, че санчо прави автомобил и ние го ползваме без пари. но проблема е на санчо.

замисли се, колко народ изкара пари чрез проксиране на wholesaler трафик с GnuGK? колко народ го прави и с SIP Express Router (особено в латинска америка, където цели VoIP телекомчета си сглобиха чрез него). мда, проблема е на санчо, че прави хубави и безплатни неща и накрая гризва дръвцето.

но също така това е косвен проблем и удар срещу програмистите и фирмите, занимаващи се с разработката на интелектуално know-how и продажбата му като ресурс.

иначе за санчо приказката всички я знаем ... но санчо е факт и безплатния му софтуер ... и за съжаление няма да се промени (всъщност и за радост, зависи от коя страна го гледаш - да му ползваш софтуера FREE и да изкарваш пари, или да разработваш и продаваш конкурентен продукт).

айде докторе, на следващия посерко, който се появи му напиши диагнозата или му шитни 3-4 циферблата от ония с големите червени букви. някой ден може би не е зле и ти да идеш на преглед ...

П.С. хайде да пишем всички на кирилица, моля ви, це ми е трудно да цета като писете по тоси нацин ? какво ще кажете ?



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано22.06.06 16:48



Хе-хе: Отзaд - напред:

Всеки пише както си пожелае - всеки чете каквото пожелае - щом си го прочел - било е важно за теб - see?!

Циферблати - колкото искаш - тук почти никой не обича кабинкаджиите - но ги има и са пазар - какво да си чешем езиците?!

Софта може и да е free - зависи как го гледаш. Както е free така 98% от хората не могат да си го подкарат, за да им върши работа... А хардуера ?! Мъка, мъка... Защо да не се печели от Support & Maintenance? Целия Linux свят се издържа от това...

Това, че правиш софтуер, който губи стойността си от "free" софтуерите е лош маркетинг и лош бизнес планинг... Наеми си специалисти, ще помогнат, та
да не си губиш времето следващият път.

Ами и SER и Asterisk и GNUGK затова са направени - евалата, че хората ги ползват и инкасират печалби - то не всичко е Cisco & NetCentrex



10: Прочети пак drfrancky.org, затвори очи и помисли... Ако пак не си разбрал GoTo 10

Мдам, от разбирачите е... И на много хора е помагал... И на теб виждам - помага

- Всичко за VoIP

Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано22.06.06 16:50



/*
ти много яки правила постанови ... явно си от 'разбирачите'
*/
ne sam daval pravila.
a kolkoto do tova kolko razbiram ... ne ispitvam nuzda da se dokazvam.
dostatuchno sam se dokazal che da imam silata da ignoriram takiva kato tebe.

temata za Sancho e savsem druga. no ste zasegna chasta s free soft-a. az ne zalagam na nego. za tova se nalozi da se napisva otnachalo T-tata i V-tata (stiga da znaes kakvo e tova). napisahme SIP i IAX2 stack. za da ne se nalaga da polzvame GPL prostotii. inache koito go kefi da si polzva Open reshenia.

/*
айде докторе, на следващия посерко, който се появи му напиши диагнозата или му шитни 3-4 циферблата от ония с големите червени букви. някой ден може би не е зле и ти да идеш на преглед ...
*/
kakto kazah dosega izglezdas kato poserko. nadiavam se da se promeni.
az ciferblati ne prodavam.

/*
П.С. хайде да пишем всички на кирилица, моля ви, це ми е трудно да цета като писете по тоси нацин ? какво ще кажете ?
*/
kolkoto do kirilicata... mi mozes da prochetes dosta mnenia moi po temata.


DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Billingнови [re: Cyber_SAS]  
АвторЦ++ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 16:57



виж, тук нещо темата хептен зави.

радвам се, обаче че се стигна дотук, защото като че ли бяхте изтървали едно съобщение, в което аз питах за малко съвет и примери. браво - най-сетне получих отговор. вие такива съобщения забелязах, че тук хептен ги изтървате ... гледате само циферблатите да шитнете на някого.

сега хвани и 'goto съобщението', за да не се окаже пак, че съм бил аз питал тъпи въпроси и съм се заяждал - цитирам баш разбирача мистър пич - доктора франки, който и на теб гледам е помогнал, та хептен се бяхте отнесли с циферблатите тук.

радвам, се че получих отговор (макар и откъслечен) на темата, която попитах. ще се радвам ако д-р франки бъде така добър вместо с лекарска диагноза от VoIP Sales 'АКУЛА' да сподели нещо и разбиращо от техническата част, ако разбира се в момента бърка в някоя дупка в (нали гинеколог се писа).



Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано22.06.06 17:00



/*
защото като че ли бяхте изтървали едно съобщение, в което аз питах за малко съвет и примери
*/
/*
да сподели нещо и разбиращо от техническата част, ако разбира се в момента бърка в някоя дупка
*/
pri tezi iziavlenia ochakvas niakoi da ti pomogne ?
ne e losho kogato prosis pomost da go pravis po podobavastia nachin.
i se pak pripomni mi kakvo si pisal...

DrFrancky

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !


Тема Re: Billingнови [re: Ц++]  
Автор Cyber_SAS (Import freak)
Публикувано22.06.06 17:06



Не виждам какво си питал?!

С тия циферблати ставаш смешен... Ако само знаеш за колко неща ги ползваме - server monitoring, instant messaging, RFID identification status, etc. etc., etc. Айде помисли малко - колко му е да изкараш и един билинг на тях?! 5 мин? 10?

Ами не се заяждам...

Пак казвам - нищо лично... Просто не очаквай някой да ти помогне при това държание - несериозно е... И докато на Мис-ката мога да й направя нЕкоя и друга оферта - за тебе - идея си нямам?!

- Всичко за VoIP

Тема към Cyber_SASнови [re: Cyber_SAS]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 09:17



Писах ти на този адрес за повече подробности, обаче никой не ми отговори. Да не съм сбъркал адреса? office@alinea.bg
Интересува ме в тази сума от 500лв. какво е вкючено(само дисплеи, дисплеи + софуер...) и работи ли системата под Линукс?
Можеш да ми отговориш на cbp64@abv.bg



Тема Re: към Cyber_SASнови [re: BBP]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 09:20



displei + soft za linux



Тема Re: към Cyber_SASнови [re: da]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 09:28



Prati edin tel. za vrazka na E mail cbp64@abv.bg



Тема Re: към Cyber_SASнови [re: BBP]  
Авторalinea (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 15:45








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.