Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.11 15:19



От доста отдавна в клуба се разпространява едно мнение. Няма да правя извадки и цитати, защото най-често тонът, с който е поднесено то, е доста нелицеприятен, затова ще се задоволя да предам смисъла. А именно – ПРИ НАСТОЯЩОТО МОРЕ ОТ ИНТЕРНЕТ ОБЯВИ – НЯМА НИКАКВА НУЖДА ОТ АГЕНЦИИ, ЗАТОВА ТЕ СА НА ДОИЗЖИВЯВАНЕ.

Е, съвсем не нарочно, а във връзка с едно мое търсене, си направих една аритметика, която ви представям.

Търсене – 3,4 - стаен, Център

Обяви на частни лица – 41 бр (приемам го за вярно, макар, че поне една трета са всъщност обяви на агенции, по някакви причини пуснати като частни)

Обяви на агенции – излизат 1000, но това е горната граница на сайта. Което означава, че има още, но по някакви признаци не са публикувани, защото надхвърлят цифрата 1000.

Да поразсъждаваме.

Да допуснем, че за всяка от частните обяви успоредно има по 4 (средно) обяви на агенции, които са „измародерствали”

продавачите и те са им разрешили да им рекламират имотите. Това прави 160 обяви за същите имоти.

ВСИЧКИ други обяви са на агенции.

(Приемам, че НЯКОГА част от останалите 900 имота може би са били рекламирани от собствениците, но щом В МОМЕНТА те се рекламират САМО от агенции – значи собствениците не са упорствали да дават до безкрай личните си обяви, а са се доверили на агенциите. )

Ето, това е моят отговор на въпроса – дали си въобразяваме, че в днешната интернетска ера изобщо някой ни обръща внимание…




"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано08.04.11 16:44



Ще трябва да се спаднат процентите на апартаментите,
които не са 3-4 стайни. После процентите, които не са център.
После няколко обяви, които са пуснати в сайт за имоти, но
всъщност са за ремонти, компаньонки и други неща.
И ще останат реални 50-60 имота, които се предлагат
на все още нереални цени, и то поне на 10 места.
Те такъв ни пазара и с нета и без нета...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.11 17:14



Понечих да си направя труда да проверя как е за цяла София това съотошение, но ударих на камък с това ограничение на 1000... на практика - офертите може да са 10000, но няма как да се разбере. Поне сега нямам време повече да чопля.

Във всеки случай, съвсем ясно е, че частните обяви в нета са почти пренебрежимо количество в сравнение с тези на АНИ. Което пък прави несъстоятелни ОНЕЗИ твърдения.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано08.04.11 17:23



Искаш да кажеш, че ако АНИ спрат да заливат нета с обявите си,
ще настъпи някакъв срив на пазара?
О, да! Особено чувствително ще усетят този удар сайтовете, които
се хранят с платени обяви за имоти. Убеден съм, че ако спрат обявите
за имоти за няколко месеца, ще има и фалирали вестничета...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 21:10



Според мен, собствениците на имоти в България, които евентуално биха искали да продадът винаги ще са повече от агенциите, които ще просъществуват в обозримо бъдеще.
Мисля, че директните продажби от собственици ще се увеличи след време, но няма да достигне висок процент, по висок обаче ще бъде процента на фалиралите агенции за недвижими имоти.Банките ще се вклиняват все по-здраво в продажбата на имоти и ще работят все по тясно с агенциите, което съответно ще видоизмени досегашния манталитет на работа при последните.
След десет години и особенно след тази кървава криза, банките ще са основните продавачи на имоти, а агенциите основно ще обслужват банките и ако недай се боже и България я стигне "дереджето " на тукашните правила и закони, ще стане егати тегобината, единственото хубаво ще бъде, че самата услуга посредничество ще се подобри, от това ще спечели клиента, а брокерите няма да са само "свързвачи" с продавача и купувача, ще имат повече отговорни и значими функции.
С други думи, България няма да остане без агенции за недвижими имоти и хората ще продължат да ползват посредници, само дето посредниците ще са много по-малко от сега, печалбите им ще се калкулират по различен начин, а самите посредници ще трябва много да учат и да знаят, ако искат да работят като такива.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 22:46



Незнам при теб как е, но като получавам оферти по пощата, в повечето пъти собственика я праща на около 20 агенции и повече /гледам имейлите на, които я е пратил/ Е, направи сметка една оферта предлагана средно от 20 агенции, какво се получава. Някой път и аз се обърквам, различни цени, квадратури, етажи, а то пък един и същи апартамент.





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.11 22:50



Относно броя на посредниците - напълно съм съгласна, че БИ ТРЯБВАЛО да са по-малко.

Колкото до прогнозите като цяло... Не ми се струва реално да се правят каквито и да било прогнози за случващото се в България, защото все повече тя започва да зависи от световните тенденции. А светът се оказа далеч не толкова предвидим, колкото изглеждаше преди 6-7 години.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.11 22:53



Това : " повечето пъти собственика я праща на около 20 агенции и повече /гледам имейлите на, които я е пратил/" доказва СЪЩО, че продавачите ЖЕЛАЯТ да работят с агенции, въпреки нечии твърдения.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 22:58



Това, което казваш за света е така в много отношения, но ако просъществува ЕС след десет години, / за времето, за което хипотитично разсъждавам/ то тогава ще са ни "впрегнали" по всички параграфи и ще са ни наложели и последното законче дето е останало.

Така, че ако света не загине през 2012

/ така каза дъщеря ми/ то има шансове да се случи поне 10 % от това, което пак повтарям са само разсъждения по една тема.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.04.11 23:03



Самото това : "ако просъществува ЕС след десет години" показва нищожността на опитите за прогнози (не твои, а всякакви). Защото АКО не просъществува (което хич не е невъзможно) - това ще доведе до такъв хаос...много по-голям, отколкото преди да започна да се създава, въпросният ЕС.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:15



Хайде и аз да се включа в дискусията. Напълно съм съгласен, че нещата отиват към укрупняване на бизнеса, тоталния му контрол от банките и налагане на правила за да се защитят правата на последните. В тази връзка агенциите ще останат малко, читави и с подготвени служители. А естествено и България ще е обезлюдяла със застаряващо и неплатежоспособно население. Което ще се отрази и на цените на имотите... Естествено негативно





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:15



Миличка, два пъти подминах твоите мнения, но сега няма начин да не се закача за теб...


Интересно ми е, вие специалистите в чужбина, как така успявате да предричате и да чертаете едно бъдеще в България, като хал хабер си нямате как стоят тук нещата. Ти се вкарваш в едни анализи и прогнози, и само анонимността ти те пази, за да ти поиска човек отговорност за думите. Ти сладурче, защо не остана тук, да работиш като брокер, а се изнесе в чужбина да практикуваш тази професия?
За каква отговорност говориш? Каква отговорност имаш ти там? И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си? Нима не сме равни всички пред закона? Ей, писна ми от демагогия, честно!
Специално за теб, ще пусна една тема за отговорностите и дали всички не носим отговорност, ако пристъпим границите на закона?
Може ли да попитаме по тази логика, каква е отговорността на лекаря, на шофьора, на адвоката, на продавачката, на бизнесмена, на министъра и т.н. Каква отгоровност носят? Не ли пред законодателството на РБ?
Когато един лекар, отнеме поради небрежност човешки живот, кой е виновен, всички лекари ли, или работодателите му, или пък университета... Стига, наистина ми писна от приказки бля бля и от нагаждачи. В една имотна измама например кой участва, брокер ли? И как? Кога най-сетне, ще разберете, че ние сме посредници, ти търсиш нещо, аз го намирам, предлагам, виждаш го, харесваш го, купуваш го! Нещо сложно?
Запомни брокера не е адвокат, не е нотариус и не е БОГ, та всичко да зависи от него... брокера се труди, ти да не се занимаваш в бумащини, пести ти пари и нерви и накрая му се заплаща за този труд! Нещо сложно?
Хайде да спирам, защото просто си говорим едно и също нещо години наред...
Я, сега разкажи малко за твоите отговорности и за невероятната чужбина, с красивите локвички...



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:18



доказва СЪЩО, че продавачите ЖЕЛАЯТ да работят с агенции, въпреки нечии твърдения.

---------------------------
А, благодаря! Нито им се обаждам, нито им предлагам имота? Предполагам се сещаш защо?



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:25



Кондю, а я ми кажи кога банките не са диктували пазара през последните да кажем 6-7 години?
Защо например парите от депозитите не се облагат с данък печалба? Защо не накарат хората да раздвижат икономиката, а не да чакат да си вземат лихвичката? Искам да ми отговориш, как така баба, която казва, че е на една пенсия и яде мляко и хляб, има да извади 20000лв. за телефонна измама?



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:25



Арви ти си човека който хал-хабер си няма от нещата в България. Виж закованите теми "Как да си закупим...." Нещо не виждам да си много наясно



За каква отговорност говориш? Каква отговорност имаш ти там? И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си? Нима не сме равни всички пред закона? Ей, писна ми от демагогия, честно!


Е сега ми кажи, ако набуташ куц имот, или не дадеш цялата информация за имот в офертата си с какво си отговорна?
Ще кажеш на потърпевшия нещо от сорта "Кьорав карти не играе".
Не напразно още чакам от теб да формулираш какво е добър брокер. Отговори ми с това с което си можеш. Ама хайде...
Точно заради това прекратих и дискусията с теб.

Очаквам темата ти. Аз ще ти напиша какви са отговорностите на един счетоводител.
От теб искам само да ми кажеш 3 закона и 5 наредби които брокера трябва да знае за да упражнява професията си и какви са отговорностите ако не ги знае или подведе клиент.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:30



Защо например парите от депозитите не се облагат с данък печалба?
Бедничката тя. :
-Защото веднъж са обложени при придобиването им
-Защото дохода от лихва в повечето случаи е отрицателен
-Защото така е записано (На теб оставям да посочиш в кой)

Защото така се стимулират хората да ги държат в банките които да ги отдадат и прихода от лихва да се обложи в банките и да се избегне двойно данъчно облагане



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 23:32



Е, като ме закъчи, няма начин да не ти отговоря. То, да не дава Господ моите прогнози да се сбъднат, че що народ ще остане без работа, не само брокерите...

Ама ти защо така се разлюти?
Аз, да ти кажа,поотвикнах от подобни разгорещени спорове, така че нямам никакво желание да ти се "лютя " в обратен отговор.

Та, аз списвам разсъжденията си по пусната тема и вървя по пътя на логиката. А какво и как ще стане, само Господ си знае.В темата е написано "Да порасъждаваме".Това и прая.

За мен е безпорен факт, че в обозримо бъдеще банките ще са основните продавачи на имоти, по една проста причина:така е цял свят, все някога ще ни стигне и нас.

То и преди десетина години продаваха на 100% цигари без бандерол.
Към днешна дата 100% са със бандерол, но все още се намират "под равта" и без.

Е, аз разъждавам така: след десет години, ако светът не рухне, не се рзпадне ЕС, не ни залее потоп и сдруса земетресение, банките ще продават на 100% имоти, но все още ще се намират и агенции, които ще си продават сами, но те няма да са основния процент.


А, аз не останах брокер в България, за да има хляб за другите колеги.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:40



Арви ти си човека който хал-хабер си няма от нещата в България
---------------------------
Съгласих се, но това е твоето мнение нали? Моето е друго....
.........................................................
Е сега ми кажи, ако набуташ куц имот, или не дадеш цялата информация за имот в офертата си с какво си отговорна?
.........................................................
Вярно те мислех, за по-умен, честно, тези приказки ги редиш или поради незнание или от някакво умствено затъмнение, честно.
Да набутам куц имот? И как става това? Аз знам това което собственика ми казва, той е ПРОДАВАЧ и си знае всички ЗА и ПРОТИВ имота. Ако аз ти продам къщата си, мога да ти кажа всичко за нея, кога е сменяна канализацията, кога е правено ремонт на покрива, каква шпакловка има, но аз живея в този имот от както съм родена и ЗНАМ. Но, я ми кажи, ти продаваш апартамент и аз казвам това, което знам от теб или жена ти... КОНДЮ, аз съм посредник, клиентът е този , който ако не получиш нужната информация от мен да попита собственика, пък той ако иска ще му каже, ако не, няма.
Законите и наредбите на са 3, а много повече.., но ти пак бъркаш нещата, защото за законите и наредбите си има адвокат, нотариус и банка.
Но знаеш ли, прав си, няма смисъл да дискутираме с теб нищо... аз за теб съм брокер, а това значи, че ще си наливаме от пусто в празно и ще си трошим нервите. Така че нека запазим добрият тон, видимоста при теб е доста ограничена, ти виждаш само ник нейма, но не и това, което ти се пише...



Редактирано от arrvv на 09.04.11 00:01.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:43



Не, наистина спирам! Вярно няма смисъл.





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 23:43



Еййй, вие още ли не сте го изяснили тоя спор??!!!

Тия дни реших да се "поразцъкам " из форума, но каквото и да напиша, все ще разлюти Арви.Тя такава реч ми дръпна в писмен вид, че забравих за какво говорихме по темата.

Иначе на България няма да и се размине, може да не и се ще да влиза в правия път, нос остена все някак ще я набутат



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:48



Не, пиле, не съм се разлютила на теб...

, просто във форума продължаваме да си дъвкаме едни и същи теми и мода, и На живо просто едно си знаят едно си баят.. отговорност, та отговорност.. ама знам ли защо им се връзвам и аз...
Съгласна съм за банките...
ПП Съжалявам, ако си си помислила, че съм разлютена на теб, не.. определено, просто ти беше поредната с отговорността и оттам ми дойде малко в повечко...



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:50



Стига де..., знаеш, че съм темпераметна, нищо лично нямам към теб, не ме карай да се чувствам виновна....





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 00:13



В поста ти две неща ме спънаха.


"За мен е безпорен факт, че в обозримо бъдеще банките ще са основните продавачи на имоти, по една проста причина:така е цял свят, все някога ще ни стигне и нас."
Аз пък знам една малка, но много красива и много неутрална част от света

, в която може би И банкита продават някои имоти, но АНИ си съществуват и си работят с пълна пара БЕЗ намесите на банките. Трябва да попитаме КондЮ как са тези дейности ТАМ, където е в момента. (В мен се е загнездило подозрение, че той отдавна е проверил как стоят нещата със сделките с НИ в оная държава, ама си трае, щото фактите вероятно ще оборят доста от предишните и настоящите му твърдения... иначе ОТДАВНА да е заразвявал байряка...)
------------------------------------------------
"То и преди десетина години продаваха на 100% цигари без бандерол.
Към днешна дата 100% са със бандерол, но все още се намират "под равта" и без."


Ако се разходиш по женския пазар - ще трансформираш изречението така: "Към днешна дата 100% са БЕЗ бандерол, но все още се намират НА РАФТА и такива, които са С бандерол...."[

(малко ми е неясно как така според теб 100% са СЪС, а ОСТАНАЛИТЕ - БЕЗ, не ми се връзва аритметически, но това е друга тема...)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.04.11 00:40



Ако имаш предвид Швейцария, там е същото като в Холандия.
Имотите, които не са с ипотеки са на т.н. Воон Корпорации, Германия малко бяга по периферията, но там пък с наемите е жестоко.

След втората Световна война Западна Европа е минала през същия бум,който беше в България преди две години.Мисля, испанците и португалците да бяха последните преди нас.

Иначе, там дето е Кондьо от Сливен, положението също е изцяло в ръцете на банките.

Нямам представа дали просрочените кредити в България са се увеличили, но ако да, то тогава няма да се учудя ако започнат да се оформят агенции към банките и да продават имоти.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.04.11 00:51



И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си?
Сега остава да се самоопределите БГ-брокерите като какви точно бихте си носили т.нар. "отговорност" при изпълнение на т.нар. си задължения - като ФЛ, ЮЛ или ДЛ?




Може ли да попитаме по тази логика, каква е отговорността на лекаря, на шофьора, на адвоката, на продавачката, на бизнесмена, на министъра и т.н. Каква отгоровност носят?
Каквато пише в НК за "лекаря, шофьора, адвоката, продавачката, бизнесмена, министъра и т.н.".
Все са длъжностни лица, забелязваш ли?! Имат си регламент за заемане на длъжността, правомощия, задължения, отговорност, контрол... Защо ги сравняваш с брокерите?




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.04.11 00:56



Да набутам куц имот? И как става това? Аз знам това което собственика ми казва, той е ПРОДАВАЧ и си знае всички ЗА и ПРОТИВ имота.


Ъъъ, извинявай, ама ти само на данните от собственика ли разчиташ? Преразказваш ги на купувача, така ли? Не проверяваш ли дали са верни?
Ами, ако е така, то защо направо продавача не ги каже тия неща на купувача, нещо ми се губи твоята функция.




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: Ha живo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.04.11 10:27



Бих искала да те попитам нещо, защото виждам че си вещ по доста въпроси.

С риск да се поизложа, че вече почвам да позабравям, не мога да си спомня дали в България имаше закон по който може да те осъдят за невярна и подвеждаща информация, която си предоставил на клиента.

Давам пример:отварям сайта на произволно избрана агенция в Холандия и си харесвам къща. Решавам, че искам да направя оглед като това си решение съм взела въз основа на информацията, която съм прочела в сайта им.

Отивам на оглед, харесвам си имота, получавам от агента допълнителна информация, която ми е необходима и решавам да купувам.Точно преди продписването на предварителен договор изкача допълнителен детайл, за който аз не съм била осведомена навреме и който ми проваля закупуването. Моят агент носи отговорност пред закона за това, че ми е предоставил невярна или непълна информация относно харесания от мен имот. Осъждам си го като едното нищо за изгубено време, излишни разходи и морални щети, ако щеш.

В България маже ли некоретни брокери да бъдат подвеждани под отговорност при подобна ситуация или и в такива случаи виновен си остава собственика, който е "укрил" информацията, Службата по вписванията или все ще се намери кой друг да бъде виновен.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Плах въпрос относно което ти наричашнови [re: indepcon/s]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.04.11 13:09



"Воон Корпорации" дето при тях "...пък с наемите е жестоко...."

Дали имаш предвид инвеститорски корпорации неизползвали ник'ви общински (И държавнни) субсидии задължаващи ги в последствия на регулиран наем?
=====================================================

И още нещо относно написаното от теб в дръг пост: "...След десет години и особенно след тази кървава криза, банките ще са основните продавачи на имоти, а агенциите основно ще обслужват банките..."

Четящите да ме коригират ако греша, но струва ми се една стока се продава от собственика, пряко, или индиректно чрез посредници (брокери). А ипотекиран в банка НИ все пак е собственост на притежателя му, със закачен дълг (ипотека) към банка. Друг е въпроса ако банката, след съдебен процес, стане собственик на имота.

Банките могат (ако регулаторите им позволят) да приложат кратно по стриктни правила относно обслужването на ипотеките, да бъдат по безкомпромисни, и в следствие да се превърнат в по голЕми собственици на имоти. Не че пророкувам, ама освен инфентинзимално малко малцинство потенциални купувачи в кеш, май никой не е заинтересуван в подобно развитие. Специално банките, дали кредити срещу нЕква оценка на ипотекиран имот.

Ипотекирания имот е актив на банката, според оценката му. Бъдещите вноски+лихви са също актив, кредита е пасив. При масово обезценяване на имотите активите на банките (в тази област) се стопяват, а бъдещите вноски изчезват от балансите им. Е КОЙ банкер ще си стреля с топ по крака за да утепе няколко въшки?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 13:31



"Моят агент носи отговорност пред закона за това, че ми е предоставил невярна или непълна информация относно харесания от мен имот. Осъждам си го като едното нищо за изгубено време, излишни разходи и морални щети, ако щеш."

Би ли покдкрепила с примери и факти, ако обичаш? При възможност - не в стил ЕЖК.

Благодаря.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано09.04.11 22:37



Eто ти. Има линкче и на английски, ако въобще го говориш или четеш.
Права, отговорности, задължения, закони, съсловен етичен кодекс. Това е организацията в която членуват 70% от брокерските агенци.



Тема Re: Плах въпрос относно което ти наричашнови [re: MитpeШoпa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 05:03



Да.Воон Корпорациите, е холандското определение за вид инвиститорски корпорации, които държат цели квартали и отдават апартаменти под наем на холандци, и на постоянно живеещи граждани в страната. Отделно има общински жилища, които се отдават под наем при определени изисквания към наемателите.Към днешна дата собствеността в Холандия е към 46%, всички останали живеят под наем.Листата на чакащи за жилище / както самите холандци наричат "дълъг от тук до Токио"/ е препълен и тези, които не искат да висят на опашката, си закупуват имот. Има и свободен пазар, но той е изключително скъп и предназначен най-вече за чужденци с пари и добри доходи. Има и друг, доста по-мизерен, който се държи от турски гастарбайтери, които са успели да закупят къщи и да дават самостоятелни стаи в тях.Тъй като е дълго за обясняване с подробности, се получава един много интересен парадокс: тези, които не плащат наем на корпорациите, плащат наем на банките. Ако си закупил имот тук,вероятността да го изплатиш и да станеш негов горд собственик е минимална/ най-често използваната от купувачите е "спаар ипотека", в превод означава спестовна ипотека/ след 10-20 години го продаваш и тогава получаваш от банката някаква сума в зависимост от вноските, които си правил през годините.

Разбира се, много лаически го обяснявам, най-вече да внеса яснота, какъв точно смисъл влагам в изричението:
"След десет години и особенно след тази кървава криза, банките ще са основните продавачи на имоти, а агенциите основно ще обслужват банките"

Какво точно имам предвид. До сега, и в момента, в България , основните продавачи бяха и може би все още са, собственици, чиито имоти нямаха / в момента може и да се продават повече с / ипотека.
Така, че взаимоотношенята между продавачи и брокери на недвижми имоти бяха /може и все още да са / изграждани между две страни-продавач и брокер, съответно купувач /с кеш / и брокер, или три: купувач-банка-брокер, ако имотът трябваше да се закупува с кредит.

При този бум, който достигна пиковия си момент, време-когато банките изживяха своята детска възраст в отпускането на кредити, вече заглъхна,кранчето пресъхна и българските банки поеха към по зрелия си период в кредитирането.

След десет години, разсъждавам логично, в по-голямата си част продавачите ще са с ипотикирани имоти и практически не притежващи самоувереността на собственика от началото на 2001, който можеше да си разиграва коня, как му се прииска, защото се е появил фактора../този тъй хубав израз/ "висяща ипотека "

Смятам, че е едно да си продавач "без" и друго "със" висяща ипотека, съвсем трето купувач с "кеш " в джоба, и да "кихнеш" сумата на куп, съвсем четвърто да доказваш с верни и конкретни факти, как "ще "кихаш" в продължение на години.

Дори и брокерите предпочитат хората с кеш пара, за да не им се налага да чакат "решението на банката по отпускане на кредита "

Още повече, че банките може "да приложат кратно по стриктни правила относно обслужването на ипотеките, да бъдат по безкомпромисни," както сам пишеш.

А след "кървавата криза " банките може и да са "набалбукани" с апартаменти - мил спомен от детските им години. Ако пък и това се случи, то е логично да измислят начини за продажба.Това ще промени начина на работа при настоящите агенции, брокерите трябва да работят повече с продавачи, които имат "висяща ипотека и купувачи, които да са подходящи за отпускане на ипотечен кредит. Кеша ще стане инцидентен при закупуване. Банките ще са движищия фактор при продажбите на имотите- в крайна сметка, който плаща, той поръчва музиката



Ако в периода 2001-2008 продавача си беше цар-продава когато, на когото и на колкото пари си иска, то продавача през 2020 да речем, ще продава на онзи, когото банката одобри.Нещо като : ипотечен кредит-за ипотечин кредит, ключов фактор e банката, а брокера обслужва директно купувача-продавача, индиректно - банката.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 05:43



При възможност - не в стил ЕЖК.

....................................................................

Нямам и идея за какво говориш.



Осъждам си го като едното нищо
..................................................................

Имам една приятелка, която отскача от време на време до Германия и все повтаря " Боже, мечтая се да ме захапе куче в Германия, та да се видя у пари"
Ще ти отговоря в неин дух.
Давам ти примери и факти:

"Боже, мечтая си холандски брокер да ми вдигне цената /да речем, че купувам апартамент/ три дни преди да подпиша предварителен договор, при това с обяснението: "Ами той собственика така иска".
Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи, но имаме един друг в центъра на Амстердам, на много комуникативно място, с изглед към канала и на много добра цена "

Имам и много други мечти, но няма да ги споделям всичките, защото ще помислиш, че искам да се заяждам.Като цяло и гореописание две мечти ми стигат, да се видя у пари за дълго време.

Или, фактите са следните: тук трудно може да ги хванеш в "издънка" от рода на онези, които са ежедневие при българските брокери /отчитам ситуацията, че се работи въз основа на писани закони, от които има страх и спазване, регламент и защита /
Разбира се, че не може да се говори за брилянтност във всяко едно отношение - и тук има задръствания, и тук може да се сгрешат в обява или да не са доразбрали нещо, но има едно много важен момент - не се прави тененциозно и с цел да "изманипулираш" клиента.

Виж, е това пък ако ми се случи, някой умишлено да ме "изврътка" за да си грабне комисионната,от парите за които ще го осъдя ще има и за теб



П.П Пресетих се за един прост факт, който може да бъде потвърден и от други българи живеещи по Ниската земя.

Ако с брокера сме си определили среща за определен ден и час / да не говорим, че срещата може да бъде уговорена и седмица преди това / и брокера до 24 часа преди срещата не ми се обади за да я промени или отмени за друг ден и час, ако аз вече съм на мястото, където трябва да се срещнем и десет минути след уреченото време, ми се обади и ми каже, че не може да дойде, то или трябва да е тежко болен или да има много основателна причина, при това доказуема.Аз съм в правото си да изискам глоба от агенцията в порядъка на 40 евро, затова че съм висяла като прани гащи и съм го чакала.
Наясно съм, че ще се поизантересуваш и от другата страна на монетата- как е при купувачи ипродавачи.За тях също има закони, които трябва да спазват, не могат да разиграват брокера като маймуна, макар и в Холандия да важи максимата " De klant is koning", демек "Клиентът е цар"

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 10.04.11 06:02.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 08:06



"Eто ти"

Ето ми КАКВО?

Де го линкчето?

Доколкото знам - и АНИ в България имаха някаква организация с подобни документи, права и задължения, и кодекси, закарфичени към нея. Въпросната организация не е задължителна. А да си чул някой някъде да е осъден за неспазване на етичен кодекс на незадължителна организация?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 08:35



ЕЖК значи "една жена каза"... Използва се в случаи, в които някой някъде привежда (или си мисли, че го прави) доказателства за нещо, използвайки случки, които са му разказани от някого, или самият той е преживял. Твоите доказателства, за жалост (които от тях прочетох, преди да спра) са всичките ЕЖК.

Имах предвид да ми приведеш примери на ВЛЯЗЛА В СИЛА ПРИСЪДА. Знам, че надали е възможно, но ЕЖК не ми върши работа.

Особено в случая, който цитираш: "Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" - това е АБСОЛЮТНО извън темата за отговорностите !! (което ме кара да мисля - възможно ли е да не го разбираш, или пишеш просто така, за да има някакви причини да се обвиняват брокерите в несъществуващи грехове? Съществуващите са достатъчно, пробвай с тях)

НИКОЙ НИКЪДЕ не е застрахован от точно такава ситуация, и вината на брокера в този случай е НИКАКВА. В държавите, които цитираш, продавачите СЪЩО работят с по няколко агенции (поне в Швейцария е така) и не виждам кой "мечтател безумен" (или манипулатор) може да си въобрази, че може да търси някаква вина (у брокера или у продавача) в описаната от теб ситуация.


Ще ти обърна внимание също, че "но има едно много важен момент - не се прави тененциозно и с цел да "изманипулираш" клиента". е детска мечта. Пълно е с примери, в които манипулацията на клиента в прекасния западен свят е ежедневие. Разбира се - в доста по-префинен вид.
-----------------------------------------------
Ще завърша със следното (отново с омерзение, че е писано поне няколкостотин пъти) - ДА, ВСЯКО СТАДО СИ ИМА МЪРША. Да, в българските стада мършата винаги е повече. Във ВСИЧКИ български стада. Да, липсата на закон и регламент правят съществуването на мърша в нашия бранш много по-лесно. НИЕ СЪЩО се сблъскваме ежедневно с нея. А доста често И НАС (персонално) ни мислят за такава.

И??
------------------------------------------------------
Блудкаво ми е вече от това ДЕЖА ВЮ. Дайте да си говорим за нещо по-интересно.

Решенията на проблемите, които се опитваш да изровиш и актуализираш наново (сещам се защо), са за обсъждане в клуб ПОЛИТИКА. Или клуб НИЕ, БЪЛГАРИТЕ...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.11 18:39



Де го линкчето?

Извинявам се





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 19:08



Извинен си.

Отговорът ми си остава същият.

Докато На живо още е в благия си вариант - вземи прочети и неговите отговори. За моралната индивидуална отговорност и всичко останало. Не знам каква муха го е ухапала, та му е вляла малко разум и добро държание, възползвай се преди да му е "минало".



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.11 19:20



Уни докато отношението ти към клиента е такова каквото демонстрираш не само ти, но и цялата ви гилдия винаги ще има разумно мислещи хора, които ще искат да си спестят комисинката за ненужната и рекетьорска услуга която предлагате.
Не се сърди но единственото нещо с което мога харектеризирам професията ви е рекет и комисионка.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 20:07



Особено в случая, който цитираш: "Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" - това е АБСОЛЮТНО извън темата за отговорностите !! (което ме кара да мисля - възможно ли е да не го разбираш, или пишеш просто така, за да има някакви причини да се обвиняват брокерите в несъществуващи грехове? Съществуващите са достатъчно, пробвай с тях)
====================================================

Дали е възможно да не разбирам кое?Харесала съм си апартамента, обявила съм че ще го закупя на едикоя си дата и 24 часа преди това ще ми се обади брокера за ми каже как го е продал на някой друг? Тук не иде реч за грехове и доверие, а за правила и закони които простичко се изпълняват.

И за да не съм голословна, ето и линковете.За съжаление са на холандски и няма как да ги преведа в ефир, но ти си интелегентна жена, все ще намериш начин да ги прочетеш:

Общи условия при работа на брокери - продажби жилища:
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads

/OverNVM/Basisreglement%20Wonen.ashx
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20Wonen.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20reglement%20Wonen.ashx


брокери на бизнес имоти:
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Basisreglement%20BOG.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20BOG.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20reglement%20BOG.ashx

брокери - земеделски земи и стопански постройки:

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Basisreglement%20ALV.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20ALV.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20Reglement%20ALV.ashx


...............................................................................................................
НИКОЙ НИКЪДЕ не е застрахован от точно такава ситуация, и вината на брокера в този случай е НИКАКВА. В държавите, които цитираш, продавачите СЪЩО работят с по няколко агенции (поне в Швейцария е така) и не виждам кой "мечтател безумен" (или манипулатор) може да си въобрази, че може да търси някаква вина (у брокера или у продавача) в описаната от теб ситуация.
................................................................................................................


Това е така в случая, когато въобще изобщо имаш добри намерения да купуваш, но не и когато си направила постъпката за покупка и то не устно. А иначе естествено, че докъто аз се кумя да закупя или не , те ще си продават имоата без никакви притеснения.

Ако искаш попитай пак в твоята агенция в Швейцария, дали ако ти си направила постъпка за закупуване на апартамента/ който условно споменах в примера си / и имаш уговорка подписана и подпечатана и от двете страни на хартия за едикоя си дата, и 24 часа преди това ти ми кажеш как не мога да го купя, защото е продаден вече, никой няма да търси вина в брокера или продавача.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 20:26



Хей, момиче, споровете с теб заприличват на споровете с На живо, а това е отегчително...Само че в твоите приказчици липсват лицата А,Б,В...



""Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" "



ТОВА, ГОРНОТО, което аз оборих като повод за търсене на нечия вина, КАК КОРЕСПОНДИРА С:

""Това е така в случая, когато въобще изобщо имаш добри намерения да купуваш, но не и когато си направила постъпката за покупка и то не устно....и имаш уговорка подписана и подпечатана и от двете страни на хартия за едикоя си дата, ""

Нещо да си споменавала в ПЪРВИЯ си "сюжет за малък разказ" за ПОДПИСАНИ И ПОДПЕЧАТАНИ УГОВОРКИ??? "

"Обявила решение" ако според теб значи, че си подписала и подпечатала нещо - значи говорим на различни езици.

Както неведнъж сме писали - в общи линии БЛЯ-БЛЯ

Ще чакам копие от съдебно решение за присъда на брокер, който не си е изпълнил задълженията. Може да е на патагонски. Устави не ми вършат работа, казах ти. "Въобще изобщо" не ми вършат.

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:30.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 20:30



докато отношението ти към клиента е такова каквото демонстрираш

Миии....глей ся.

Освен че съм брокер, аз съм и човек. Като такъв не съм длъжна да харесвам всичките хора около себеси, респективно - всичките си клиенти. Свободна съм да си ги подбирам - имам предостатъчно. А и агенции има предостатъчно. Ако не се харесаме взаимно - имаме изход и двете страни.

Нещо против?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 20:39.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 21:41



Уни, пиле, защо се мориш и защо им обръщаш внимание. ТИ НЕ РАЗБРА ЛИ, ЧЕ В ЧУЖБИНА Е ДРУГО! Те говорят от високо, че там всичко като в рая, но интересно, защо е така.. нима там хора не живеят?
Аз ти предлагам друго, Модератора твърди, че ние с теб нищо неразбираме от имоти, защо се напъваме и си губим времето да отговаряме на питащите, нека те се оправят, счетоводител и незнам си какъв /на живо/, нека да отговарят, да съветват, да косултират...
И чрез моят отговор към твоят пост искам да попитам нещо МИТРЕ ШОПА, Митре, какво стана с апела ти да говорим на сериозни теми? Аз ти казах още преди, тук не може да се говори по сериозни теми, по една проста причина, че няколко потребители/за сега останаха двама/ оспорват , осмиват и иронизират всичко, което е написано то два ника арви и уникална.
И стига с това.. и модератора е човек и той греши, той сгреши най-вече, че се набута в длъжност, която не може да упражнява, защото мирогледа му е твърде ограничен, а личните му качества се свеждат само до едно нещо "МРАЗЯ БРОКЕРИТЕ"



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 21:43



Докато На живо още е в благия си вариант - вземи прочети и неговите отговори. За моралната индивидуална отговорност и всичко останало. Не знам каква муха го е ухапала, та му е вляла малко разум и добро държание

Уни, вероятно говориш за темата на indepcon/s, която поиска културна дискусия. За момента е такава, предполагам заради отсъствието в нея на постоянното брокерски присъствие тук.
Не е лошо и ти да ги прочетеш пак там мненията. Културно е казано, че брокерското занятие в БГ няма регламент, отговорност и контрол. Всичко лежи на личната самооценка и съвест на брокера.
Което е страшно и опасно.




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 21:48



Културно е казано, че брокерското занятие в БГ няма регламент, отговорност и контрол.

А, добре, че ти го каза. Защото НИКОЙ ДРУГ не беше го казвал преди теб.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 22:00



Ти ще се включиш ли?? Там, де?
Споко - ценз не се иска, за да си споделиш мнението по въпроса
Каква отговорност носи брокера при лошо посредничеството и консултации, вследствие на което набута клиента с едни пари и прочее вреди.




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:01



защо се мориш и защо им обръщаш внимание

Ти пък сега искаш да ми попрачиш и да се забавлявам...

Най-забавното е приликата на този клуб с една от сценките на Мирча Кришан от далечното минало... за КРАСТАВИЦАТА. Тук пишещите са доста младички, та надали си спомнят този скеч, в който, каквото и да питаха Мирча - винаги го извърташе до "краставицата, която....бър, бър,бър...има 99 % вода"...

И тук е така. Ти им пишеш тема за това, че в интернет има десетки пъти повече обяви на АНИ, отколкото частни обяви, което доказва, че въпреки всичко хората си работят с агенции непрекъснато, а те намират начин да увъртят нещата така, че да заговорят за... краставицата.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 22:05



А, ти друго очакваш ли?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:13



Казах, че няма да се включа. Дори обясних защо - за тези, които могат да четат и да разбират прочетеното. Само преди две теми съм се включила и съм обяснила подробно мнението си по въпроса. И преди двайсет теми - също, и преди трийсет, и преди трийсет и пет... всеки път, когато ви скимне да запеете старата песен на нов глас - се включвам. Ама то - обясняваш, обясняваш - пък ти писне накрая. Колкото и забавно да е.

Нямам забежки към качествата на латерна, за разлика от доста хора тук.

Желаещите могат да отворят няква литература и да прочетат какви са отговорностите на ПОСРЕДНИКА като цяло. Може да им свърши работа. Защото, ако сте забравили, АНИ не са НИЩО ДРУГО, освен ПОСРЕДНИЦИ.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 22:14



защо се напъваме и си губим времето да отговаряме на питащите, нека те се оправят

Пак ли ще спираш да пишеш

?







Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 22:19



А, това твоя работа ли е? Отчет ли искаш!



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 22:22



АНИ не са НИЩО ДРУГО, освен ПОСРЕДНИЦИ.

Хаха... Нима?! И откога така са само това?!




ПС
Ще ти спестя усилията и ще постна това твое мнение там. С цитат, разбира се.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:24



Апропо, да те попитам...ти, който си доста чувствителен на тема "правопис" и преди няколко дни се изживяваше като ментор, критикар, съдник и наставник по граматика и размахваше поучително и иронично пръст- нещо си си свалил очилата и не забелязваш май И ДРУГИ ПИШЕЩИ ТУК, които доста се препъват по клавиатурата, пишейки километрични "многозначещи" постове... Я си сложи очилцата, сложи ги, и да видим адекватна реакция....Пинокио!





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:27.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:26



АНИ не са НИЩО ДРУГО, освен ПОСРЕДНИЦИ.

Хаха... Нима?! И откога така са само това?!

---------------------------------------------------
Откога ли?? Хехехе...ОТКРАЙ ВРЕМЕ. Язък, че се пишеш многознаец.
Предмет на дейност - ПОСРЕДНИЧЕСТВО ПРИ ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ИМОТИ - това познато ли ти е?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 22:35



ПОСРЕДНИЧЕСТВО ПРИ ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ИМОТИ - това познато ли ти е?


Правилното е Посредническа дейност на агенции за недвижими имоти, код НКИД 7031.

Защо направо не го напишеш в оная тема - че агенциите се занимават с посредническа дейност и не носят отговорност.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 22:38



Боже, той чак сега ли разбра какви сме...???





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 22:40



Ти страдаш от някакво болезнено желание непрекъснато да се заяждаш.Това е начин да се забавляваш ли ?Ако се подхване нормален диалог, той те дразни. Ако някой нормално пише и разсъждава не можеш да дочакаш и на третия постинг го "захапваш".Ако прочетеш нещо дето не ти изнася, бързо "оборваш " опонента, не заради друго, а защото просто не ти харесва.

Ако всичко тука дружно плеснем с ръце па се прегърнем и кажем: " Уникална , ти си абсолютно права, в каквото и да кажеш " Ами тогава, струва ми се , че ще се стопиш от скука.Толкова ли е непреодолимо желанието ти ежедневно и целенасочено, от години , да демонстрираш лошо възпитание във форума ?
Не се ли умори , бе жена ?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:42



А, ето, че се сети. По-добре късно, отколкото... още по-късно.



Въпросният код е от няколко години. А моето Решение на съда за регистрация на фирмата ми е от 91 г. Така че...

А в коя тема ще пиша и кога - си е лично мое решение.

НЕЩО ДА МИ ОТГОВОРИШ ЗА ПРАВОПИСА? ИЛИ СИ ПРАВИШ ОГЛУШКИ "ТВЪРДЕ ЕВТИНО"?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:59.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:43



Мисля, че е по-добре да не си разискваме тук "болезнените желания". Май всички си ги имаме по няколко!



ПП - Ще удовлетвориш ли болезненото ми желание да разбера дали отъждествяваш "решение за закупуване на имот" и "подписано и подпечатано споразумение"? Или ти е по-удобно някак да обсъждаш личностните ми качества?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:47.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 22:47



Боже, той чак сега ли разбра какви сме...???

Не вас. Ти не си интересна. А нея я подсещам да си погледне заявлението и какво е писала там, щото пак говори наизуст, досущ като брокер.






Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 22:49



Нима не съзнаваш какво правиш? Честно?
Много добре знаеш каква е ситуацията тук, нали? Много добре си знаеш, че модератора, като чуе думата брокер и откача, че за На живо, за всичко му е виновен брокера и въпреки всичко продължаваш да пускаш провокативни теми, като знаеш, че вземем ли участие, ще се хванем за косите или ще ни банат, понеже модератора не търпи брокерско мнение. И въпреки всичко го правиш!
Съжалявам, но не мога да повярвам, че наистина не го правиш нарочно...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 22:50



нея я подсещам да си погледне заявлението и какво е писала там, щото пак говори наизуст, досущ като брокер

----------------------------------------------
ПОВТАРЯМ - Въпросният код е от няколко години. А моето Решение на съда за регистрация на фирмата ми е от 91 г. И в него пише точно това, което ти казах. Така че...

Да си дойдем на думата. За какво пишехме - за точния цитат на заявлението ми , или за това какви са отговорностите на посредника като цяло? М?


Апропо - ТИ НА КОЛКО ГОДИНКИ БЕШЕ ПРЕЗ 1991?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:52.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 22:51



Ти не си интересна
--------------------------
Благодаря! Радвам се, че го разбра...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 23:01



Ни най-малко!


Въобще не смятам темата за провокативна, но сега разбирам, че положението е нещо като "в къщата на обесения не се говори за въже ".

Защо смяташ, че ако наисина се опитаме да поговорим нормално и всеки да се въздържи от отрицателните си емоции, може би ще стигнем заедно до единомислие / не е задължително по всички ситуации/, но може би до най-основните. Видя, че всички включили се в темата си казаха мнението, запазвайки добрия тон и съобразявайки се с думите си.

Честно ти казвам, нямам никакво желание за безмислени заяжданици, наистина съм отвикнала и ако преди година -две ми носеше някакво удовлетворение, сега по-скоро ми е интересно, че виждам списващите тук във друга светлина.

П.П ако смяташ, че подготвям някаква световна конспирация спрямо брокерите, кажи в какво да се заклевам, че не така ?
Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 10.04.11 23:03.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:09



Казах си, каквото мисля!
Тук диалог просто няма как да стане, когато се включат На живо и модератора! Ако искаш прегледай стари теми, когато тях ги няма, няма проблем с темата, в момента в който се появят и става помия. А пък и каквото да си говорим е вече казано. Тук не могат да разберат, че преди всичко си човек със своите морални отговорности /които според мен са основните и най-важните/ и след това следват другите отговорности. Защото ако човек е мошеник, където и да отиде да работи ще бъде такъв и ще гледа да мами, да заобикаля закони и да лъже. Но пак ти казвам, не искам отрицателни емоции.. все пак това е само клуб...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:11



ако смяташ, че подготвям някаква световна конспирация спрямо брокерите, кажи в какво да се заклевам, че не така ?
-----------------------------------------
не, не смятам, просто си забравила какво си оставила тук, а то не се е променило нищо, повярвай....



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 23:16



Ето нещо съвсем човешко, далеч от всякакви заяждания и забавления.

Най-"нормално и възпитано" ще ти кажа следното. Което, апропо, ти казах още веднага в темата ти, напълно нормално и възпитано ти го казах, и не участвам там, точно от уважение към теб, и за да не ме обвиниш, че ти я спамя или разводнявам, или каквото и да било.

НЯМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ да се повдигат хиляди пъти едни и същи теми. ПОНЕ АЗ не виждам смисъл, и затова не участвам. В какво точно ме обвиняваш за ТВОЯТА ТЕМА? Че не съм се включила? Ами - не ми е интересно. Смяташ това за лошо възпитание ли?

Проанализирай малко държанието си и ще видищ, че ИМЕННО ТИ създаваш конфликтите, ТЪРСЕЙКИ ПОД ВОЛА - ТЕЛЕ, или по-конкретно казано - негативни реакции в думите ми.

А що се отнася до реакциите ми на останалите ти постове - прощавай, пак възпитано ще ти кажа - ПИШИ АДЕКВАТНИ ПОСТОВЕ, ЗА ДА ПОЛУЧАВАШ ВЪЗПИТАНИ ОТГОВОРИ.

ПП - Още не си ми обяснила това, за което те попитах доста отдавна. Много ли е болезнено да признаеш, че написаното от теб не беше нито логично, нито адекватно? С това сравнение между "решение за покупка" и "подписано и подпечатано споразумение"?? И после търсиш негативи в МОИТЕ реакции...

Честно казано - омръзнало ми е всеки да идва тук с някаква измислена история, и всичките истории - за да доказват нещо за... краставицата.

Толкова ли е трудно да се пишат теми, които НЕ ОБСЪЖДАТ действията на брокерите? Хора, разберете - АНИ е имало откак съществува пазарът за недвижими имоти, има и ще има. Каквото и да правите, колкото и да сте недоволни. Със сигурност ИМА от какво да сте недоволни, но има хиляди хора, които СА ДОВОЛНИ и продължават да работят с нас. Затова - време е да спрете.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 23:20



А моето Решение на съда за регистрация на фирмата ми е от 91 г. И в него пише точно това, което ти казах. Така че...


Посмали, манго



Търговският регистър е публичен. Има ги и учредителните актове. Влез и чети, а после се извини, ако можеш, за грешката.

Ако не знаеш как, питай. Ако пък искаш - наготово, с линкове??




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 23:26



Няма да търся сега. Щом си си направил труда да потърсиш - значи има някое несъответствие - или в някоя цифра, или в някоя дума.

ЗА КОЕТО КОЛЕНОПРЕКЛОННО СЕ ИЗВИНЯВАМ!!

И кво сега? Това променя ли факта, че АНИ са ПОСРЕДНИЦИ и като такива не могат да бъдат обременявани с несвойствени отговорности? А?

Първо - не ми отговори за правописа
Второ - не ми отговори на колко години си бил през 91

Сигурно си бил зает да ми издирваш решението в регистъра. Е, сега вече имаш време за отговор.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 23:28.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:28



Второ - не ми отговори на колко години си бил през 91
------------------------------------------

..... не питай!.....



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 23:30



Защо, и това ли боли - някои да не би да си мислят, че са се родили все така умни, съвършени и зряли, каквито са сега?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 23:32



Нервна си.
Оспами си темата сама с глупости.
Търсиш под вола теле.
Пий един бейлис.
Чао!




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 23:34



Хехе... нямам от какво да съм нервна. Нервен си ти... въпросите парят, парят...

Моите теми не са свещенни крави. Каквото е за всички - това е и за тях. Като сте оспамили тази - ще пусна друга.

И се изсулваш, нали?



Айде, със здраве.

Но и утре ще се появиш. И пак ще те питам. За правописа, за възрастта и за отговорностите на посредника.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 23:48.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:34



знам ли го... ама е малчо...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 23:52



Когато в България пристъпиш към подписване на предварителен договор не означава ли, че преди това си оставил стоп-капаро за имота ? / в този смисъл употребих изречението "решение за закупуване на имот "/

Тук, когато решиш да закупиш имот не оставяш стоп -капаро, а "подпосано и подпечатено споразумение/ макар да не се нарича точно така, но целта не беше технически да изяснявам, с какъв точно документ капарирам имота, както при нас му викаме/ приеми че все едно съм дала стоп-капаро.

Затова и в примера си дадох да разбере, че брокерът 24 часа преди подписването на предварителния договор, с взето преди това решение за закупуване и то не устно / както в България, така и в Холандия, разбирай обяснението ми по-горе / ми съобщава, че апартамента вече е продаден.

Тогава, те моля ти да ми обясниш какво се случва на брокера в България, при такава ситуация и ако не се заяждаш с мен целенасочено, ще ти разкажа как аз тук в тази ситуация ще си потърся правата по съдебен път



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 00:02



Незнам доколко са ми неадекватни постовете, но ти определено страдаш от някаква параноя, че хората ти разказват измислени истории за да те дразнят.
Простичко ще ти кажа , че не така.Ти както искаш го разбирай. И да харесва ми да се държиш възпитано в постингите ти към мен.Така правят нормалните хора.
Ако не искаш да пишеш в пусната от мен тема, моля ! Абсолютно си в правото си!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 00:17



Просто трябваше да обясниш, че при вас "решението за покупка" се скрепява с някакъв подписан документ и всичката тази епопея нямаше да се случи. Прощавай, ама наистина е твърде... съмнително - как в първия ти пост нямаше и намек от документ, а във втория се появи - подписан и подпечатан...

А когато в България пристъпиш към подписване на предварителен договор - ако се забавиш 3-4 дни - абсолютно можеш да очакваш изненади от рода на "Имота се продаде снощи", особено ако имотът е ценен и също - ако продавачът ти е направил отстъпка в цената. Защото междувременно може да се появи ДРУГ, който да даде офертната цена и тогава изгаряш. ДОРИ ако си оставил МАЛКО стоп-капаро - ПАК може да си изгориш, и то - напълно законно и без санкции, защото просто ще ти се върне стоп-капарото в двоен размер и толкоз.

Точно в сряда имам такава сделка - купувачът предпочете да НЕ подписва ПД, защото има парите в банка, колкото и да му обяснявах, че е в негов интерес, защото му се направи отстъпка от 7 000 евра. Не остави и стоп-капаро, и сега няма да се изненадам, ако във вторник продавачът ме сюрпризира, че ще даде имота на някой друг, който не се е тарикатил, а си е оставил някакви пари за депозит, или дори е капарирал... толкова повече, че не съм единствена агенция, която продава имота и нямам никакъв контрол върху нещата.

"Тогава, те моля ти да ми обясниш какво се случва на брокера в България, при такава ситуация "
------------------------------------------
На брокера в България НИЩО НЕ МУ СЕ СЛУЧВА. Няма как да не знаеш, че всички споразумения, разписки, договори и пр. се подписват МЕЖДУ ПРОДАВАЧА И КУПУВАЧА и брокерът не е страна по тях. НИКАКВА отговорност не мога да нося за всеки каприз - нито на продавача, нито на купувача. Както се изясни по-рано - ние сме само ПОСРЕДАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТРАНИ - срещаме ги, а всичко останало те си уреждат помежду си и си носят СЪОТВЕТНИТЕ ОТГОВОРНОСТИ. ТЕ, а не НИЕ.

И намирам това за напълно нормално. Също го намирам и за достатъчен отговор на вечния въпрос за отговорността на брокера.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 00:19



ти определено страдаш от някаква параноя, че хората ти разказват измислени истории за да те дразнят.

Тук определено ИМА хора, които си измислят истории, но не за да ме дразнят персонално, а за да доказват някакви си свои тези. За краставицата.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 01:39



Там е работата, че решението за покупка тук се скрепява по съвсем друг начин и поради това настъпиха недоразуменията.За това има закон, а не споразумение.


В съвсем първия си постинг наистина визирах в изречението си , че съм взела решение за закупуване и за да не се размивам в подробности, сметнах че е ясно защо пристъпвам и към предварителен договор.
Доколкото си спомням в България предварителен договор без стоп капаро не може да се подпише.
Но няма да издребнявам повече.

Различното, което е тук няма еквивалент в България.Дори не е така, както казах и във втория си постинг.

Закон, който ти дава право на "право на закупуване " -"recht van kooр", което аз имам без да съм заплатила и евроцент или подписала какъвто и да е било документ за къщта, която съм си наумила да закупя.

И за да не съм голословна, ще го подкрепя с конкретни факти.

Тук договора, който се подписва не е адекватен на българския такъв и сътветно предшестващото го стоп капаро не съществува.

Давам подробности за да стане ясно:

Voordat je definitief besluit om een huis te kopen, moet je meestal eerst nog een aantal zaken regelen. Soms is het mogelijk om een zogenaamde optie op het huis te nemen. Je hebt dan het eerste recht van koop gedurende een paar dagen. Daarmee win je extra tijd om je zaken te regelen.

Преди и докъто вземеш решение за закупуване на къща трябва да се подготвят документите ти - примерно извадки от годишните ти доходи, данъци на имота , с една дума -административни дейности, имаш право на така наречената

zogenaamde optie-изчакваща опция

Voordat je definitief besluit om een huis te kopen, heb je tijd nodig om het één en ander te regelen. Informeer daarom naar de mogelijkheid om een optie op het huis te nemen. Je krijgt dan gedurende enkele dagen het "recht van koop". In die periode mag het huis niet aan een ander worden verkocht. Een optie verplicht je niet tot de aankoop en heeft verder geen financiеle consequenties. Binnen deze tijd kan je beslissen of je met dit huis verder wilt.

Преди да се вземе окончателно решение да се закупи къщата / така е в текста по-горе / и трае организацията на документите, купувача има право на enkele dagen het "recht van koop - няколко дни "право на закупуване ", което означава, че има време да размисли да промени или да устои на решението си да закупува.

In die periode mag het huis niet aan een ander worden verkocht.

През този период, къщата не може да се предлага или закупи от друг купувач.

/ през това време, забележи,аз дори имам законно право да размисля и да се откажа от покупката, както се вижда по-горе в текста, за мен нямада има финансови последици/

След изтичането на този период, къщата отново влиза в продажба.

Tweede optie - изчакваща втора опция
Heeft iemand anders al een optie op het huis dat jij op het oog hebt? Meestal is het mogelijk om een tweede optie te nemen. Haakt de eerste potentiеle koper af, dan ben jij de eerstvolgende die met de verkopende partij kan gaan onderhandelen.

Също така, аз мога да изчакам някоя къща -като втора опция. Ако първият е решил да купи, но се е отказъл, то аз съм следващия наред.След мен може да има и трети и дори този трети да извади 1000 евро повече от мен, да ме предреди и да ги удари в челото на брокера, за да продаде къщата на него, той нарушава моето законно право на закупуване -het "recht van koop"

С две думи брокера нарушава закон, а аз съм в правото си да си птърся правата по съдебен път.

Разказвам го тук детайлно,защото в предишните си постинги нямаше как да обясня и липсата на този еквивалент в България. В България е който изпревари,той ще натовари, тук чакат реда си.Ако се предредят, нарушават закон и брокер и последващ купувач т.е. наказанието не е само за брокера.

Лошото в случая е, че брокера никога няма да го направи, нито пък онзи, който се е наредил зад мен, точно както мойта приятелка до този момент не е захапана от куче в Германия.Иначе, но това е вече ЕЖК, падали добри пари от спечелени съдебни дело.



Линк към сайта за потвръждение на гореспомената информация-http://www.hypotheker.nl/Hypotheken/Ik+wil+een+woning+kopen/Hoe+koop+ik+een+woning/Het+koopproces/Optie/Default.htm

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 02:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 02:13.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 07:11



Всичко това, което си написала, е много практично и добре измислено. За съжаление у нас нещата се вършат много по-хаотично, точно защото няма никакви правила, закони, наредби и пр., по които НЯКОЙ може да носи някаква отговорност (продавач, купувач или брокер). Ние самите доста пъти сме роптали срещу тази липса. Но, както написах още в първия си отговор - пишещите не сме облечени в законодателна власт. А в държавата в момента е такъв хаос на всички нива и сфери, че надали в близкото десетилетие някой ще седне да пише закони и наредби за НИ (освен ако няма силен личен или лобистки интерес). Пък и със сигурност има доста хора, които предпочитат "мътната вода"...

Точно поради това, в друг мой пост по темата, насочих тази дискусия в клуб "Политика" или "Ние, Бългрите"...

Имам един въпрос - продавачът подписва ли също документа, който "подрежда" кандидатите за покупка в определен ред на изчакване, или това се случва само между брокера и купувачите? И какво става, ако имотът се продава от няколко агенции - всяка си има свой лист ли? Или чакащите на едната агенция се подреждат в списъка на първата, която е завела реален кандидат-купувач?

И информация - у нас не само стоп-капарото не е задължително (ами и яростно критикувано в този клуб), ами и Предварителния договор - също. Както ти цитирах моя случай - напълно възможно е двете страни да се разберат и да отиват направо на сделка. Като си поемат съответните рискове от това.


ПП - Ако непрекъснато повтарям къде какво ВЕЧЕ съм написала по въпроса - то е за да докажа, че настина няма нужда да преповтаряме до болка втръснали и повтаряни неща. Писани десетки пъти ДАЛЕЧ не само от мен, а от много други участници.


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 11.04.11 08:17.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 10:30



В отговор на:

Тук диалог просто няма как да стане, когато се включат На живо и модератора!



Ти никога не си могла да водиш диалог.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 10:39



В отговор на:

НЯМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ да се повдигат хиляди пъти едни и същи теми. ПОНЕ АЗ не виждам смисъл, и затова не участвам. В какво точно ме обвиняваш за ТВОЯТА ТЕМА? Че не съм се включила? Ами - не ми е интересно. Смяташ това за лошо възпитание ли?




E kak да участваш. Молбата беше за културна дискусия по темата без заяждания. На теб това едва ли ти е интересно

Между другото темата освен интересна е и много полезна. Лично аз смятам, че на брокерите им изнася да няма правила, за да е по лесно мародренето, изнудването и рекета. Ама това си е мое мнение натрупано от не малкото ми контакти с брокери. Тарикатските номера, методите на изнудване и откровен шантаж са милиони ... Но това си е все пак нормално когато дадена дейност се регламентира само от морала на участниците в него. Та ако ще и на Луната да се развива действието. Ето защо и дейността се нуждае от някакъв регламент.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 10:50



"E kak да участваш. Молбата беше за културна дискусия по темата без заяждания. На теб това едва ли ти е интересно "
----------------------------------

Я гледай, я гледай кой ми прави забележка за заяждания!!! Направо ме развесели за цяла седмица напред, минимум! Сигурна съм, че не само мен...





Честно казано - твоите изводи и наблюдения по въпроса за отговорностите също НИКАК НЕ СА МИ ИНТЕРЕСНИ. И ти страдаш от синдрома на латерната... ама щом не те мързи да пишеш десетки хиляди пъти едно и също - продължавай. Няма лошо - разтоварвай се.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 11.04.11 11:28.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:27



Да, отказвам и и написах съвсем ясно защо отказах. Не желая, да говорим едно исъщо по 100 пъти. Има много по-важни въпроси, например как да избегнем измами, или как да се променят закони за да се сведе до минимум риска за купувача, или пък как да проверим един собственик дали дяма дело или пък е даден на ЧСИ, след като справката и тежестите излизат със седмица назад и т.н., отколкото да говорим за отговорността на брокера.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:36



Между другото темата освен интересна е и много полезна. Лично аз смятам, че на брокерите им изнася да няма правила, за да е по лесно мародренето, изнудването и рекета
-----------------------------------------------
Само от тези две изречения, човек може да разбере колко си заблуден...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:49



Този твой пост само повтвърждава моето мнение, колко по-лесно е да си брокер в чужбина, отколкото в България. Всички искаме регламент и закони. Всички искаме да има правила, защото повярвай, но и ти си го знаеш, не може днес продавам, утре не продавам, днес давам под наем, но утре решавам, че сам ще си ползвам имота и се получава, нещо отвратително.
Имам един въпрос, когато даден клиент ви наеме, за да работите за него, например собственик, оставя ли пари в АНИ /които после се приспадат от комисионата/, като гаранция, или само договор подписвате с неустойки, ако той се откаже?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 13:58



Абсолютно се присъединявам към : "колко по-лесно е да си брокер в чужбина, отколкото в България"...

Когато регламентите са точни - или ги спазваш - или, ако не ти изнася - не работиш тази работа.

Да ги питам, чуждоземските брокери, как реагират на такава ситуация - купувачът иска да види мазето преди сделката, а продавачът е изгубил ключа. И двамата тропат с крака и не искат да се занимават. Познай от три пъти кой търчи да отваря мазета с ключари?



А според теб, ако продавачът държи парите да му се преведат в ДРУГА банка, а не в банката на купувача, кой трябва да плати комисионата по прехвърлянето?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 14:22



А, как ти се вижда това.. Звъни телефона, обажда се една жена доста притеснена и ми предлага за продажба една къща. Съвсем случайно къщата се намира в моето село. От приказка на приказка и тя се разплака. Днес е трябвало да са пред нотариус за изповадване на сделката., но....клиентите отишли и казали, че се отказват. Стана ми интересно, защо... и какъв беше отговор. Имат подписан ПД от декември и бабата /която фактически е собственик на къщата/ се "оплела" в общината, данъчното, съда и едва сега смогнала да извади ДО, скица и семейно положение... представяш ли си, от декември до сега... а пък клиентите решили да направят напук, затова че тя се е забавила и се отказали.
Та, въпроса ми е следният, ако имаше брокер, дали щяха да са нужни 4 месеца за изваждане на скица, ДО и семейно положение...и дали щеше да пропадне сделката, защото за 600Е, те губат в момента 20 000Е?

ПП забравих само нещо да добавя. Бабата платила и сделката на нотариуса, но защо, така и не ми стана ясно, а сделка е нямало...

Редактирано от arrvv на 11.04.11 14:26.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 14:26



Предлагам ти да отворим тема "весели случки със сделки"... Ако опишем стотина случки, с които се сблъскваме всеки ден, дали някои тук няма поне малко да разберат на какъв огън се печем ежедневно?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 14:30



Стига! Като се върна назад хем ми е смешно, хем тъжно... идва една клиентка /която купуваше/ и ми казва " Искам да разбера колко ми е тежестта на апартамента".. аз гледам и мигам... "Какво да ти кажа????", а тя тропа с крак и се сърди "Искам да ми кажеш колко ми е тежестта на апартамента" И се започва едни разговор, думи нямам....



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.04.11 17:02





Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 17:18



СУПЕР СИ!!!



Много бях притеснена, че никой няма да разбере за какво говоря, когато цитирам "краставицата".

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Къде ти е достойнството бре, Уни???нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 20:26



Както се изясни по-рано - ние сме само ПОСРЕДАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТРАНИ - срещаме ги, а всичко останало те си уреждат помежду си и си носят СЪОТВЕТНИТЕ ОТГОВОРНОСТИ. ТЕ, а не НИЕ.


Сега тая песен ли запя...
Сложи си ръка на сърцето и признай пред себе си, че когато продавачът и купувачът ползват един и същ "посредник" - брокер, единият от клиентите при всички случаи е бил изнуден да ви плати комисион.

Относно отговорностите. Твърде удобно и тънко се измъкваш по терлички. В повечето случаи купувачът - балама е принуден чрез някой от брокерските номера да ви плати заради това, което ти наричаш "срещаме ги". А баламата бива убеден да вземе решение точно от вас, които после се отричате от думите си. И се почва "ама аз не съм му казвала това, друго съм имала предвид, той грешно ме е разбрал..."; "той ме попита, а аз му казах вариантите" и тн.


Отдавна ви се каза, че сте агенции за запознанства, а вие досега го отричахте.
Нали защитавахте интереси, бре?! Чии - на тия, дето накисваш, че сами си носят отговорността ли?

Къде ти е достойнството на годините бре, Уни???




Тема Re: Къде ти е достойнството бре, Уни???нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 20:41



Твърде си досаден и пишеш глупости, пинокио.

Моите години са повече, ама твоята склероза е по-силна. Поразрови се назад, за да видиш в колко теми съм застъпвала точно същата теза - че сме САМО посредници.

Нещо за нечий правопис да ми кажеш? А за отговорностите на посредника?

А да се засрамиш от маниера си на контактуване?

В това, последното, се съмнявам. Колко пъти се провали днес в службата и личния си живот, та седна на компа така нахъсен и леещ злобни монолози?

Айде, чао. Отивам на веселба. Ти си стой тук и си злобей на воля.

ПП - Утре АЗ ще си закача картинката с растящия нос. На онова смешно дървено човече, което твърди, че НИКОГА не е писало срещу брокерите...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 20:47



Лесно е да си брокер в чужбина, ама трудно се става такъв



Професията се учи от 3 до 5 години както в полувиши училища, така и в университети.Ако си останеш един прост асистент брокер / асистент макелаар/ минаваш само курс на обучение за около година, основно за три модула и струва само:

De kosten voor de opleiding bedragen € 2325.

Цялото обучение - 2325 евро

Per module bedragen de kosten:

За модул
Module Kosten
Bemiddelen € 775 -основни знания и техники при посредничеството
Taxeren woningen € 775 -данъци и такси на жилищни сгради
Taxeren woonwinkel- en klein bedrijfspand € 775 - търговски обекти

Заплатата на асистент брокера започва от 1500 евро и нараства пропорционално с последваща квалификация.

Полувишите училища и университетите съответно са много по-скъпи като вариант, но и предполагат по-висша позиция в брокеруването.

Държът се 6 държавни изпита, и ако се справиш ти се прави така наречената:

Het certificatieschema van SCVM- схема на сартифициране

Het certificatieschema van de Stichting Certificering voor Makelaars en Taxareurs(SCVM) is uniek in Nederland omdat dit het enige schema voor makelaars/taxateurs is dat voldoet aan de internationale norm ISO 17024. Deze erkenning – afgegeven door de Raad voor Accreditatie - is te beschouwen als de hoogst mogelijke waardering die een certificeringsregeling ten deel kan vallen.


Съотетната схема на сартифициране, след като се изучиш и си издържиш изпитите отговаря на международните стандарти и можеш да упражняваш професията и в други държави.
Съответния ISO 17024 номер.

Без това сартифициране не може да работиш като брокер въобще.

Монетата винаги има две страни. Сега, когато мога да направя паралел на един пазар с друг, в България наистина ми се вижда "джунгла" , но се изкарват повече пари в джунгла, отколкто когато нещата са регламентирани.


Линк към сайта за горепосочената информация- сайта се казва " искам да стана брокер "
http://www.ikwilmakelaarworden.nl/Start/Opleidingenmakelaartaxateur/Praktijkopleiding/Certificeren.aspx

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 20:56



Без това сартифициране не може да работиш като брокер въобще.


Да, така е по белия свят.
Вчера попаднах на една фирма, за чийто собственик, управител и посредник пише занятие "музикант", но е посочена дейност "Посредничество на агенции за недвижими имоти".

България!




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:09



България наистина ми се вижда "джунгла" , но се изкарват повече пари в джунгла, отколкто когато нещата са регламентирани
-------------------------
Това сериозно ли го мислиш? Значи според теб в една тиня има повече доходи, отколкото регламентиран пазар? Стига! Не си сериозна.
Аз съм и за обучението, или пък изптите, защо не? Който иска да е добър трябва непрекъснато да следи какво става и да се информира. Трябва да се обучава и да знае. Но, съгласи се и нещо друго, практиката също учи! когато преди 6 години станах брокер нищо не разбирах, ходих само да показвам имоти, но в течението на времето и с малко повече желание, научих доста неща, но ако има поне два пъти годишно семинари с удоволствие ще ги посещавам, но.. да се заляга на закони, на видове строителство и въобще всичко което е свързано с имотите, а не, как да говорим за да "зарибим" клиента.





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:12



Продължаваш с монолога си, а? Продължаваш с напъните да се заяждаш макар, че ти "никога не си плювал по брокерите, НЯМА И ДА ГО ПРАВИШ?"
А, кротни се и говори като хората, а ако не можеш си трай...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 21:36



Имах предвид следното като казах, че се изкарват повече пари:когато няма закони и регламент по който да се случва една професия, то всеки може лесно да изкара пари, които пари дори не се облагат с данъци. Докъто тук, първо инвистираш много в оучението си -време и пари -после стажуваш поне година и половина, а като започнеш да взимаш големите заплати плащаш данъци.

Но въпреки всичко предпочитам този вариант.Плащаш данъци, но виждаш и къде отиват те. Откакто сме дошли не съм дала и едно евро за училището на дъщеря ми, а имат 15 вида спорт, водят ги на ексурзии и ги хранят по разни училищни партита.Училището и изглежда като малко летище с две големи спортни зали и обшилни класни стаи.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:47



няма закони и регламент по който да се случва една професия, то всеки може лесно да изкара пари, които пари дори не се облагат с данъци. Докъто тук, първо инвистираш много в оучението си -време и пари -после стажуваш поне година и половина, а като започнеш да взимаш големите заплати плащаш данъци.
----------------------------------------------
Значи данъците идват, с големите пари...така ли?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 22:12



Не. Данъците идват тогава, когато нямаш друг вариант, освен да си ги платиш



В България все още това е възможно, тук не!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 22:18



А какво значи големи пари? Колко е месечният доход на един брокер?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 22:39



А, искам да обърнеш внимание и на друго. Видя ли, че в твоята тема мода е изтрил моите мнения? Би ли ми казала защо? И после ти говориш за диалог без заяждания.. това не си ли е жива диктатура?





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 22:56



На асистент брокерите заплата започва от 1500 евро.
Трудно е да се каже, защото тук има едни "надстройки" на месечните възнаграждения в зависимост от трудов стаж и квалификации и потока пари в агенциите не са основно от комисиони, както е при нас.

Брокерите не се изхранват от комисион.

Да речем, че агенцията Х предлага имоти за закупуване.Аз, като купувач, имам право да си търся имот сама или да си наема брокер да търси вместо мен. Ако си наема брокер му заплащам комисион от 1-1,5 % процент от сделката.
Ако обаче сама си намеря имота, отивам в агенцията, която ми го предлага и ако го закупя, не им плащам комисион.

Тук основно продавачите плащат комисиони и предполагам това е така защото има добре развит наемен пазар и не толкова много купувачи, както беше в България.

На брокерите се заплаща и за функции, които българските брокери не извършват. Като например "таксатие на имот", дори има такива- макелаар таксатури, които се занимават само с това.Това са пак вид брокери.

П.П. Защо ти е изтрил мнението? Сега ще погледна темата, но доколкото знам ти не си писала там.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 22:59.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:01



Нещо не ме разбра! Колко пари взима брокера, ти спомена големи пари.. колко са? И как така не се издържа от комисион, а от какво?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 23:02



В отговор на:

А, искам да обърнеш внимание и на друго. Видя ли, че в твоята тема мода е изтрил моите мнения? Би ли ми казала защо?






Не си ли малко нахална да задаваш този въпрос



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 23:06



Брокер тук може да вземе и до 50 000 евро /не комисион/ заплащане бруто.

Но тава е при големи сделки, и не означава непремено , че е продал някой замък на Нейно Величество Беатрикс. По-скоро участва в някой мащабен проект, който включва квартал, колкото едно село в България. Холандия е много гъсто населена.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:07



Напротив писах, съгласих се с един твой пост и дадох още един отговор....
Затова споменах, сега го имаш нагледно, защото аз казах, че няма да участвам в темата първо защото щяхме да се изпокараме и второ сме говорили хиляди пъти затова, просто няма какво повече да си кажем. Но това не значи, че ако се развиеше в друга посока и действително можеше нещо ново да се научи или напише, няма да учасвам... но..ей, го на.. изтри ме
Сега разбираш ли какво исках да ти кажа?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:08



а ти не си ли малко нагъл...

...

ПП но какво пък.. трии щом това ти доставя удоволствие...

Редактирано от arrvv на 11.04.11 23:10.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 23:15



Да, видях, че те е изтрил и си позволявам да го порицая публично, още повече че наистина можехме да си поговорим човешки, вие да кажете какво става по България, аз да разкажа подробности, които пък може и да ви влезнат в работа.

Задълго се бях откъснала от форума, но преди месец си взех изпити и сега съм си дала малко почивка, затова реших да пиша. Наистина съм отвикнала да се дърлям, даже не мога да се ядосам

и на Уникална като хората.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 23:18



Продължаваш с монолога си, а? Продължаваш с напъните да се заяждаш макар, че ти "никога не си плювал по брокерите, НЯМА И ДА ГО ПРАВИШ?"

Факти давам. Факти!
А пред тях дори и брокер-гьонсурат би си траял.


Редактирано от Ha живo на 11.04.11 23:19.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:22



Ааааа недей така! Как така ще си позволиш да порицаеш МОДЕРАТОРА?

Това е направо престъпление в този форум, а недай си боже да му зададеш въпрос, веднага отнасяш бана и то особено, ако той знае, че си брокер. Абе гнусотийка от всякъде.
Модератора казва, това е сериозен клуб за взаимопощ, отговаряйте на въпросите и се дръжте по тематиката, На живо пък казва нета е само за инфо и за забавление... ние с уникална навсякъде сме се врели и сме отговаряли на въпросите ....е, а сега кажи какво да правим

Редактирано от arrvv на 11.04.11 23:28.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:26



Май пак започваш... пак се зацикли, браво, тъкмо се бях притеснила, че ти е станало нещо..


Абе, човек, не че ми влиза в работата, но винаги ли си толкова чепат и опак.. ти сутрин се сърдиш на себе си, а вечер на останалите...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 23:34



Сори нелка тя отказа да участва в дискусията и почна да флууди. След такъв флууд обикновено се оаква цялата тема и няма как да стане сериозна дискусия.
Двете сватовнички отказаха по своя воля да участват, пък после били трити.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:36



Уфффф ама много лъжеш.. ама много... първият ми пост не беше ли че съм съгласна с нейното мнение...
Кажи?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:41



Абе, човек, втрещяваш ме честно! Що за човек си ти? Колкото и да мразиш някой, би трябвало да има поне частица, елементарна частица уважение към него, търпимост и най-вече култура. Абе хора защо така се извратихте? Хайде разбирам На живо, малък е, ще порастне, но ти си цяла година по-голям от мен, в смисъл по едно и къщо време сме растнали, не са ли те научили поне малко на уважение към чуждото мнение и поне малко да си толерантен...
Не мога да ви разбера.. това съвсем честно...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 23:50



Колкото и да мразиш някой, би трябвало да има поне частица, елементарна частица уважение към него


Сори, че ти се вмествам сред размислите, ама за да уважаваш някого, не е ли необходимо условие той сам да уважава себе си???
Нещо като sine qua non.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 23:52



Арви, я не се ядосвай!

Ще отворим някоя и друга тема пък там ще си поговорим.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:59



А, нима самоуважението на някой е задължитгелен критерии, отсреща опонента ти, да е възпитан и културен?
На живо, остави заяжданията в клуба, това е само клуб, но повярвай не мога да разбера как мъже могат да изпитват толкова агресия, толкова злоба и толкова злост към някого пък било то и към брокерки /които вие по неизвестна причина мразите/... защото незнам дали се усещате, но вие нападате лично вие се стремите да нараните и унищожите човека остреща, а не да спорите.. това не мога да разбера...
Мисля, че нито на теб, нито на модератора съм направила нещо лошо, просто вие повикахте лошото и получихте лошото и вие избирате дали занапред ще е така. Не съм конфликна личност, напротив не изпитвам нищо лошо към никой, но докато има такова държание, няма как да не ме видите от другата страна..



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:59



с удоволствие!





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.11 00:07



На живо, остави заяжданията в клуба, това е само клуб, но повярвай не мога да разбера как мъже могат да изпитват толкова агресия, толкова злоба и толкова злост към някого пък било то и към брокерки /които вие по неизвестна причина мразите/... защото незнам дали се усещате, но вие нападате лично вие се стремите да нараните и унищожите човека остреща, а не да спорите.. това не мога да разбера...


Ако някой желае да се чувства обиден, то той винаги ще си намери обида, за която да се хване. Въпрос на лично желание.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано12.04.11 00:09



Ейй, не го навиквай така човека!Казва си мнението, което не ти харесва, но не мсля, че пък е агресивен и зъл и злобен.Сигурно ти се ядосва така, както и ти му се ядосваш.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано12.04.11 00:12



Защо ли ти говоря, като знам, че няма да разбереш това, което искам да кажа...
Ок, така да бъде, поне опитах...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано12.04.11 00:27



Ти ме видя нали? Смяташ ли, че съм агресивна и смяташ ли че ще говоря така, ако нямам причина? Но както и да е.. не ми се говори повече по тази тема...
Само едно абсолютно отговорно мога да кажа.. не съм злопаметна и ако мода и На живо започнат нормален диалог, аз се включвам без проблем.. но забележи нормален...



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано12.04.11 00:58



Само едно абсолютно отговорно мога да кажа.. не съм злопаметна и ако мода и На живо започнат нормален диалог, аз се включвам без проблем.. но забележи нормален...

Ами ако indepcon/s почне, ще се включиш ли? Щото тя

. Ти защо отказа?




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано12.04.11 01:13



Пък и със сигурност има доста хора, които предпочитат "мътната вода"...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз поддържам на 100% мнението, че хаоса / нека се ограничим единствено в недвижимите имоти, че наче ще се разводним/ обслужва интереси на много високо ниво. Интереси и пари. Кой луд ще лобира за регламент при покупко - продажби на имоти, като този регламент ще му денесе само ограничения.
Пак в този порядък на мисли стигам до заключението, че в България това урегулиране на работата на професионалисти в продажбата на недвижими имоти, ще се появи тогава, когато пак трябва де обслужват нечии интереси и пари -та било то този път и на европейски инвистиционни фондове.

Законите и регламента ще дойдат от Европейският съюз и то в момент, когато това устройва Брюксел по някакъв начин.



................................................................................................................
Имам един въпрос - продавачът подписва ли също документа, който "подрежда" кандидатите за покупка в определен ред на изчакване, или това се случва само между брокера и купувачите? И какво става, ако имотът се продава от няколко агенции - всяка си има свой лист ли? Или чакащите на едната агенция се подреждат в списъка на първата, която е завела реален кандидат-купувач?
................................................................................................................

Не, продавачът не подписва никакъв документ,той просто се съобразява със закона.Тук рядко един имот се рекламира в повече от две агенции, а ако да, то те работят в синхон при подаването му.Внасям едно много важно уточнение. Когато си ми задала този въпрос си изходила от факта, че един имот / особенно ако е атрактивен по българските критерии и се рекламира от 5 агенции/ бързо ще се продаде и ти не можеш да упражниш контрол върху това.

Тук имотите не се продават бързо. Понякога една продажба може да трае и 10 години. Докъто трае продажбата, жилището се дава под наем - казват му "да наемеш жилище за закупуване " /koopwoning/. Самият наемател е уведомен затова още при наемането на жилището, ако му хареса , може и той да го купи.
Така, че вероятността да се наредите двама на опашка не е много голяма, освен ако не е нещо изключително атрактивно не толкова като цена, колкото като локация и качество.

Цените не скачат нагоре и надолу като в България / не знам как точно е сега /, защото има контрол и върху тях. В определени квартали и градове не може да се продава на по-висока или по-ниска от определаната цена.Така, че опашка за закупуване трудно би се заформила.Виж, в големите градове, така наречения Рандстат - Ротердам, Хага , Утрехт и Амстердам е по-динамично с продажбите на имоти, отколкото в по-малките им градове.Но пак не е като у нас, а то беше така защото имаше много купувачи концентрирани по едно и също време и се играеше с цените. Тек собственика е меко казано условен. Той имота си е на банката и при съответните ограничения в цените е ясно за колко би могъл за го продаде.

В Холандия / в Германия не е така /, когато искаш да закупиш жилище с ипотека/ тук е изключение някой да закупи жилище с пари на куп, камо ли кеш, че веднага го погват данъчните / нямаш процент самоучастие. Трябва ти единствено сигурен доход на месец.Въз основа на него си купуваш жилищито, което общо взето никога не изплащаш, но през годините спестяваш някакви пари / дълго за обяснение, защото в Холандия има 5 вида ипотеки /

Тук се плаща процент на брокер от 1-1.5 % само ако го наемеш да ти търси жилище по зададени от теб критерии.Ако обаче си вървиш по улицата и видиш къщата на своите мечти с две дръвчета лилави магнолии отпред /днес минах покрай една такава / да се продава, а ти ще видиш, защото отпред стои табелката на агенцията за недвижими имоти, отиваш в агенцията и си я купуваш.Тогава не плащаш комисион.


................................................................................................................
И информация - у нас не само стоп-капарото не е задължително (ами и яростно критикувано в този клуб), ами и Предварителния договор - също. Както ти цитирах моя случай - напълно възможно е двете страни да се разберат и да отиват направо на сделка. Като си поемат съответните рискове от това.
................................................................................................................

Това стоп-капаро датира от началото на 90-те и явно е било измислено в началото на брокерската ера, защото тогава купувачи бол - имоти малко.Най-вероятно и предварителния договор се е пръкнал вследствие на някаква подобна необходимост.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.04.11 07:28



Вчера попаднах на една фирма, за чийто собственик, управител и посредник пише занятие "музикант", но е посочена дейност "Посредничество на агенции за недвижими имоти".

България!

-------------------------------------------------------
Сам си правиш констатациите и сам си даваш отговора. Човек, и да иска - не може да намери по-точен отговор на такъв "факт"...

Съвършен - както винаги!



ПП - Сигурно визираш агенцията на брата Аргиров?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.04.11 10:06



Ето доказателство с днешна дата за резултатите от липса на регламент.

Вчера, докато се мотаехме да отключваме мазета, един комшия се присетил за какво става дума и снощи си поговорил със собственика. Предложил по-изгодни условия. Резултат - сделка утре няма да има.

Та, драги купувачи - НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ по измамни "стиснахме си ръцете". ОСОБЕНО ако са ви направили коментар на цена - правете всичко възможно да бързате РАЗУМНО с капарирането.

Някой ще каже - ако продавачът е измамник - винаги може да увиснеш с едно капаро... да, така е, но ако НЕ Е измамник, а просто българин, за който стискане на ръка не означава абсолютно нищо, и ако НЯМА подписан предварителен договор, с който все пак се задължава, ако не си изпълни задълженията - да върне капарото в ДВОЕН размер - ИЗКУШЕНИЕТО да вземеш 5 000 евра повече, абсолютно без всякакви допълнителни последствия и ядове - е много голямо, за да предпочетеш стискането на ръката...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано12.04.11 12:29



На живо, писах го поне 4 пъти, но след като не си разбрал, ще го напиша 5-ти.
1. По тази тема е говорено.. говорено.. и невярвам да се каже нещо ново. Нелката може и да каже, но тук нещта не са се променили и само ще си говорим...
2. Видя какво стана, съгласих се с пост на авторката на темата, модератора ме изтри.. "Защото темата щяла да се оака"... е, а сега ми кажете какво да прави човек...
3. Мисля че в клуба могат да се разискват много по-важни теми от брокерите, написала съм ги преди 2-3 поста.
Брокерите, са брънка в продажбата на НИ, но не задължителна, а законовата база е задължителна, но тя трябва да се промени, мога да дам хиляди примери за недоумици, свързани с продажбата на имот.
Ако основната ви идея е да обсъждате брокерите, няма да се включа, но ако нормално обсъждаме проблемите свързани с пазара на НИ/в това число и АНИ/ съм готоваи мисля, че мога за много неща да предупредя хората...но пък тогава съм обвинявана, че се взимам на сериозно и съм последна инстанция... е я кажи как да се държи човек?

Абе, хора, пуснали сте 4 линка към моя отказ да коментирам темата на инде.../уф защо не си избереш по-лесен инк нейм

/ Какво ви става, какво толкова съм направила?

Редактирано от arrvv на 12.04.11 14:07.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано12.04.11 20:21



Вчера, докато се мотаехме да отключваме мазета, един комшия се присетил за какво става дума и снощи си поговорил със собственика. Предложил по-изгодни условия. Резултат - сделка утре няма да има.

====================================================

Трябвало е да отключиш мазето сутринта, най-много до обяд, защото повечето съседи са на работа, ако си го направила отвечер,тогава има повече "зяпачи" и са започнали да разпитват защо и как.
Спомням си, че една брокерка имаше цялотна стратегия относно времето за показване на имот, така че да избегне любопитни съседи и неприятни ситуации.
Чак към днешна дата "светвам", че жената си е имала основателни причини



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.04.11 21:09



Е, то не зависеше само от мен... Трябваше да се съобразя с ключар и пр... А не съм и допускала, че в блока не се е разчуло отдавна за продажбата. И не беше евтин апартамента.

Въпросният купувач със сигурност следващият път ще вземе под внимание съветите на брокера си. Доколкото познавам продавача - АКО бяхме подписали ПД - нямаше да го даде на друг.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 00:49



и ако НЯМА подписан предварителен договор, с който все пак се задължава, ако не си изпълни задълженията - да върне капарото в ДВОЕН размер - ИЗКУШЕНИЕТО да вземеш 5 000 евра повече, абсолютно без всякакви допълнителни последствия и ядове - е много голямо, за да предпочетеш стискането на ръката...


Драга ми апологетке на предварителните договори,
взимането на Н-евра "повече, абсолютно без всякакви допълнителни последствия и ядове съществува само в посредническото ти недоучило съзнание.
Имаш ли, повтарям - имаш ли (???) идея как точно се взимат, преди да пишеш "без всякакви допълнителни последствия и ядове"?




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 00:51



"факт"

И двамата знаем, че визирам теб и твоята фирма.
Линкове ли искаш?




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 00:54



Брокерите, са брънка в продажбата на НИ, но не задължителна, а законовата база е задължителна, но тя трябва да се промени

Добре!






Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано13.04.11 01:00



Опитваш се да ме дразниш ли?





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 01:12



А, що, и сама се справяш екстра!!



Интересно е, че законовата база е задължителна, но тя трябва да се промени - остава впечатлението, че сега я има, но не е добра и трябва да се промени.


Дерзай, има напредък!




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.04.11 01:34



Визираш МОЯТА фирма? Ааааа, значи имало и ДРУГИ подобни фирми, освен тази на брата Аргиров и Денис Ризов...



Не започна ли твърде често да размахваш реални факти в един анонимен виртуален клуб? Да ти напомням ли някои от правилата на дир-клубовете? Или искаш да направя официално оплакване до... арменския поп и всичката останала сволач в ръководството на тези клубове??

Твърде си жалък, пинокио. Прибягваш до драстично крайни мерки, а сам не усещаш колко драстично се излагаш. Истерията те мори отвсякъде.

Интересно защо смяташ, че ще ме изложиш по този начин? Дали е останал някой в този клуб, който още отпреди 3 години да не знае ЛИЧНО ОТ МЕН, че имам музикално образование? Ще откриваш топлата вода ли?

ДЪРЖАВАТА ми е дала всички възможни права за посредническа дейност с недвижими имоти. ВЪПРЕКИ музикалното ми образование, пинокио. Може би трябва да уважавам твоето мнение повече от това на държавата?

Ми - иди се оплачи ТИ... на арменския поп.

ПП - Може да се заровиш в прочутите линкове и да прочетеш, че в същата фирма СЪсобственик и СЪуправител е човек със съвършено ДРУГО образование. Това - между другото. Без значение е в случая.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 13.04.11 01:43.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 01:49



Не започна ли твърде често да размахваш реални факти в един анонимен виртуален клуб?
vs
али е останал някой в този клуб, който още отпреди 3 години да не знае ЛИЧНО ОТ МЕН, че имам музикално образование?







СЪсобственик и СЪуправител е човек със съвършено ДРУГО образование.
Амчи не си ли ти брокера тук, на живо, във вселената и навред?




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.04.11 01:58



АЗ имам права върху собствените си данни и линкове. Но не и ТИ.
-----------------------------------------------------------------------------
Амчи не си ли ти брокера тук, на живо, във вселената и навред

Останах с впечатление, че коментираш РЕГИСТРАЦИЯТА НА ФИРМАТА МИ , а не "тук, на живо, във вселената и навред". Изразявай се по-точно, пинокио, ако това ти е възможно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано13.04.11 02:14



АЗ имам права върху собствените си данни и линкове. Но не и ТИ.

Данните си ги предоставила със съгласие в публичен регистър.
Публичен = свободен достъп. Мога да ги постна и без твое съгласие, но съм кавалер и печелиш отсрочка.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.04.11 02:32



Мога да ги постна и без твое съгласие
--------------------------------------------------------------
Не, НЕ МОЖЕШ да ги постнеш без мое съгласие.

УСЛОВИЯ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ НА УСЛУГИТЕ НА DIR.BG
...

ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:

а) формулира, изпраща или предава по някакъв друг начин СЪДЪРЖАНИЕ, което е незаконно, вредно, заплашващо, обиждащо, предизвикващо безпокойство, нараняващо, дискредитиращо, вулгарно, неприлично, клеветящо, нарушаващо конфиденциалността на другия или неприемливо от гледна точка на расови, етнически или други причини


------------------------------------------
В DIR.BG специално, а не в публичния регистър, МОИТЕ ДАННИ СА КОНФИДЕНЦИАЛНИ. Защото не съм се регистрирала В КЛУБА С ТЯХ , а с АНОНИМЕН НИК.


Уж много разбираш от правилници, закони и разпоредби, пинокио, но май не си съвсем наясно... за втори път го доказваш тази вечер.

А ако искаш да докажеш също, че НЯМАШ НИКАКВИ ДРУГИ НАЧИНИ да обориш мои доводи, тези и разсъждения, освен подобни отчаяни ходове - това е твой проблем.

--------------------------------------------
Ехеййй, човече... хора с фирми, регистрирани преди един месец, вадят 36 милиона и купуват Кремиковци... а ти се ровиш из регистрациите отпреди 20 години, търсейки мащабни нарушения... Не е ли време хора като теб да впрегнат енергията си в ИСТИНСКИ дела?(Най-доброжелателно го казвам)

Редактирано от yниKaлнa на 13.04.11 07:50.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано13.04.11 11:27



остава впечатлението, че сега я има, но не е добра и трябва да се промени.
----------------------------
Както винаги, като започнеш да ръсиш бисери, та чак ти се чудя от къде ги измисляш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.