Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:15



Хайде и аз да се включа в дискусията. Напълно съм съгласен, че нещата отиват към укрупняване на бизнеса, тоталния му контрол от банките и налагане на правила за да се защитят правата на последните. В тази връзка агенциите ще останат малко, читави и с подготвени служители. А естествено и България ще е обезлюдяла със застаряващо и неплатежоспособно население. Което ще се отрази и на цените на имотите... Естествено негативно





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:15



Миличка, два пъти подминах твоите мнения, но сега няма начин да не се закача за теб...


Интересно ми е, вие специалистите в чужбина, как така успявате да предричате и да чертаете едно бъдеще в България, като хал хабер си нямате как стоят тук нещата. Ти се вкарваш в едни анализи и прогнози, и само анонимността ти те пази, за да ти поиска човек отговорност за думите. Ти сладурче, защо не остана тук, да работиш като брокер, а се изнесе в чужбина да практикуваш тази професия?
За каква отговорност говориш? Каква отговорност имаш ти там? И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си? Нима не сме равни всички пред закона? Ей, писна ми от демагогия, честно!
Специално за теб, ще пусна една тема за отговорностите и дали всички не носим отговорност, ако пристъпим границите на закона?
Може ли да попитаме по тази логика, каква е отговорността на лекаря, на шофьора, на адвоката, на продавачката, на бизнесмена, на министъра и т.н. Каква отгоровност носят? Не ли пред законодателството на РБ?
Когато един лекар, отнеме поради небрежност човешки живот, кой е виновен, всички лекари ли, или работодателите му, или пък университета... Стига, наистина ми писна от приказки бля бля и от нагаждачи. В една имотна измама например кой участва, брокер ли? И как? Кога най-сетне, ще разберете, че ние сме посредници, ти търсиш нещо, аз го намирам, предлагам, виждаш го, харесваш го, купуваш го! Нещо сложно?
Запомни брокера не е адвокат, не е нотариус и не е БОГ, та всичко да зависи от него... брокера се труди, ти да не се занимаваш в бумащини, пести ти пари и нерви и накрая му се заплаща за този труд! Нещо сложно?
Хайде да спирам, защото просто си говорим едно и също нещо години наред...
Я, сега разкажи малко за твоите отговорности и за невероятната чужбина, с красивите локвички...



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:18



доказва СЪЩО, че продавачите ЖЕЛАЯТ да работят с агенции, въпреки нечии твърдения.

---------------------------
А, благодаря! Нито им се обаждам, нито им предлагам имота? Предполагам се сещаш защо?



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:25



Кондю, а я ми кажи кога банките не са диктували пазара през последните да кажем 6-7 години?
Защо например парите от депозитите не се облагат с данък печалба? Защо не накарат хората да раздвижат икономиката, а не да чакат да си вземат лихвичката? Искам да ми отговориш, как така баба, която казва, че е на една пенсия и яде мляко и хляб, има да извади 20000лв. за телефонна измама?



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:25



Арви ти си човека който хал-хабер си няма от нещата в България. Виж закованите теми "Как да си закупим...." Нещо не виждам да си много наясно



За каква отговорност говориш? Каква отговорност имаш ти там? И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си? Нима не сме равни всички пред закона? Ей, писна ми от демагогия, честно!


Е сега ми кажи, ако набуташ куц имот, или не дадеш цялата информация за имот в офертата си с какво си отговорна?
Ще кажеш на потърпевшия нещо от сорта "Кьорав карти не играе".
Не напразно още чакам от теб да формулираш какво е добър брокер. Отговори ми с това с което си можеш. Ама хайде...
Точно заради това прекратих и дискусията с теб.

Очаквам темата ти. Аз ще ти напиша какви са отговорностите на един счетоводител.
От теб искам само да ми кажеш 3 закона и 5 наредби които брокера трябва да знае за да упражнява професията си и какви са отговорностите ако не ги знае или подведе клиент.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.11 23:30



Защо например парите от депозитите не се облагат с данък печалба?
Бедничката тя. :
-Защото веднъж са обложени при придобиването им
-Защото дохода от лихва в повечето случаи е отрицателен
-Защото така е записано (На теб оставям да посочиш в кой)

Защото така се стимулират хората да ги държат в банките които да ги отдадат и прихода от лихва да се обложи в банките и да се избегне двойно данъчно облагане



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 23:32



Е, като ме закъчи, няма начин да не ти отговоря. То, да не дава Господ моите прогнози да се сбъднат, че що народ ще остане без работа, не само брокерите...

Ама ти защо така се разлюти?
Аз, да ти кажа,поотвикнах от подобни разгорещени спорове, така че нямам никакво желание да ти се "лютя " в обратен отговор.

Та, аз списвам разсъжденията си по пусната тема и вървя по пътя на логиката. А какво и как ще стане, само Господ си знае.В темата е написано "Да порасъждаваме".Това и прая.

За мен е безпорен факт, че в обозримо бъдеще банките ще са основните продавачи на имоти, по една проста причина:така е цял свят, все някога ще ни стигне и нас.

То и преди десетина години продаваха на 100% цигари без бандерол.
Към днешна дата 100% са със бандерол, но все още се намират "под равта" и без.

Е, аз разъждавам така: след десет години, ако светът не рухне, не се рзпадне ЕС, не ни залее потоп и сдруса земетресение, банките ще продават на 100% имоти, но все още ще се намират и агенции, които ще си продават сами, но те няма да са основния процент.


А, аз не останах брокер в България, за да има хляб за другите колеги.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:40



Арви ти си човека който хал-хабер си няма от нещата в България
---------------------------
Съгласих се, но това е твоето мнение нали? Моето е друго....
.........................................................
Е сега ми кажи, ако набуташ куц имот, или не дадеш цялата информация за имот в офертата си с какво си отговорна?
.........................................................
Вярно те мислех, за по-умен, честно, тези приказки ги редиш или поради незнание или от някакво умствено затъмнение, честно.
Да набутам куц имот? И как става това? Аз знам това което собственика ми казва, той е ПРОДАВАЧ и си знае всички ЗА и ПРОТИВ имота. Ако аз ти продам къщата си, мога да ти кажа всичко за нея, кога е сменяна канализацията, кога е правено ремонт на покрива, каква шпакловка има, но аз живея в този имот от както съм родена и ЗНАМ. Но, я ми кажи, ти продаваш апартамент и аз казвам това, което знам от теб или жена ти... КОНДЮ, аз съм посредник, клиентът е този , който ако не получиш нужната информация от мен да попита собственика, пък той ако иска ще му каже, ако не, няма.
Законите и наредбите на са 3, а много повече.., но ти пак бъркаш нещата, защото за законите и наредбите си има адвокат, нотариус и банка.
Но знаеш ли, прав си, няма смисъл да дискутираме с теб нищо... аз за теб съм брокер, а това значи, че ще си наливаме от пусто в празно и ще си трошим нервите. Така че нека запазим добрият тон, видимоста при теб е доста ограничена, ти виждаш само ник нейма, но не и това, което ти се пише...



Редактирано от arrvv на 09.04.11 00:01.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:43



Не, наистина спирам! Вярно няма смисъл.





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.11 23:43



Еййй, вие още ли не сте го изяснили тоя спор??!!!

Тия дни реших да се "поразцъкам " из форума, но каквото и да напиша, все ще разлюти Арви.Тя такава реч ми дръпна в писмен вид, че забравих за какво говорихме по темата.

Иначе на България няма да и се размине, може да не и се ще да влиза в правия път, нос остена все някак ще я набутат



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.