Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 10:50



"E kak да участваш. Молбата беше за културна дискусия по темата без заяждания. На теб това едва ли ти е интересно "
----------------------------------

Я гледай, я гледай кой ми прави забележка за заяждания!!! Направо ме развесели за цяла седмица напред, минимум! Сигурна съм, че не само мен...





Честно казано - твоите изводи и наблюдения по въпроса за отговорностите също НИКАК НЕ СА МИ ИНТЕРЕСНИ. И ти страдаш от синдрома на латерната... ама щом не те мързи да пишеш десетки хиляди пъти едно и също - продължавай. Няма лошо - разтоварвай се.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 11.04.11 11:28.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:27



Да, отказвам и и написах съвсем ясно защо отказах. Не желая, да говорим едно исъщо по 100 пъти. Има много по-важни въпроси, например как да избегнем измами, или как да се променят закони за да се сведе до минимум риска за купувача, или пък как да проверим един собственик дали дяма дело или пък е даден на ЧСИ, след като справката и тежестите излизат със седмица назад и т.н., отколкото да говорим за отговорността на брокера.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:36



Между другото темата освен интересна е и много полезна. Лично аз смятам, че на брокерите им изнася да няма правила, за да е по лесно мародренето, изнудването и рекета
-----------------------------------------------
Само от тези две изречения, човек може да разбере колко си заблуден...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 11:49



Този твой пост само повтвърждава моето мнение, колко по-лесно е да си брокер в чужбина, отколкото в България. Всички искаме регламент и закони. Всички искаме да има правила, защото повярвай, но и ти си го знаеш, не може днес продавам, утре не продавам, днес давам под наем, но утре решавам, че сам ще си ползвам имота и се получава, нещо отвратително.
Имам един въпрос, когато даден клиент ви наеме, за да работите за него, например собственик, оставя ли пари в АНИ /които после се приспадат от комисионата/, като гаранция, или само договор подписвате с неустойки, ако той се откаже?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 13:58



Абсолютно се присъединявам към : "колко по-лесно е да си брокер в чужбина, отколкото в България"...

Когато регламентите са точни - или ги спазваш - или, ако не ти изнася - не работиш тази работа.

Да ги питам, чуждоземските брокери, как реагират на такава ситуация - купувачът иска да види мазето преди сделката, а продавачът е изгубил ключа. И двамата тропат с крака и не искат да се занимават. Познай от три пъти кой търчи да отваря мазета с ключари?



А според теб, ако продавачът държи парите да му се преведат в ДРУГА банка, а не в банката на купувача, кой трябва да плати комисионата по прехвърлянето?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 14:22



А, как ти се вижда това.. Звъни телефона, обажда се една жена доста притеснена и ми предлага за продажба една къща. Съвсем случайно къщата се намира в моето село. От приказка на приказка и тя се разплака. Днес е трябвало да са пред нотариус за изповадване на сделката., но....клиентите отишли и казали, че се отказват. Стана ми интересно, защо... и какъв беше отговор. Имат подписан ПД от декември и бабата /която фактически е собственик на къщата/ се "оплела" в общината, данъчното, съда и едва сега смогнала да извади ДО, скица и семейно положение... представяш ли си, от декември до сега... а пък клиентите решили да направят напук, затова че тя се е забавила и се отказали.
Та, въпроса ми е следният, ако имаше брокер, дали щяха да са нужни 4 месеца за изваждане на скица, ДО и семейно положение...и дали щеше да пропадне сделката, защото за 600Е, те губат в момента 20 000Е?

ПП забравих само нещо да добавя. Бабата платила и сделката на нотариуса, но защо, така и не ми стана ясно, а сделка е нямало...

Редактирано от arrvv на 11.04.11 14:26.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 14:26



Предлагам ти да отворим тема "весели случки със сделки"... Ако опишем стотина случки, с които се сблъскваме всеки ден, дали някои тук няма поне малко да разберат на какъв огън се печем ежедневно?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 14:30



Стига! Като се върна назад хем ми е смешно, хем тъжно... идва една клиентка /която купуваше/ и ми казва " Искам да разбера колко ми е тежестта на апартамента".. аз гледам и мигам... "Какво да ти кажа????", а тя тропа с крак и се сърди "Искам да ми кажеш колко ми е тежестта на апартамента" И се започва едни разговор, думи нямам....



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.04.11 17:02





Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 17:18



СУПЕР СИ!!!



Много бях притеснена, че никой няма да разбере за какво говоря, когато цитирам "краставицата".

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.