Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 23:34



Хехе... нямам от какво да съм нервна. Нервен си ти... въпросите парят, парят...

Моите теми не са свещенни крави. Каквото е за всички - това е и за тях. Като сте оспамили тази - ще пусна друга.

И се изсулваш, нали?



Айде, със здраве.

Но и утре ще се появиш. И пак ще те питам. За правописа, за възрастта и за отговорностите на посредника.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 23:48.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:34



знам ли го... ама е малчо...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 23:52



Когато в България пристъпиш към подписване на предварителен договор не означава ли, че преди това си оставил стоп-капаро за имота ? / в този смисъл употребих изречението "решение за закупуване на имот "/

Тук, когато решиш да закупиш имот не оставяш стоп -капаро, а "подпосано и подпечатено споразумение/ макар да не се нарича точно така, но целта не беше технически да изяснявам, с какъв точно документ капарирам имота, както при нас му викаме/ приеми че все едно съм дала стоп-капаро.

Затова и в примера си дадох да разбере, че брокерът 24 часа преди подписването на предварителния договор, с взето преди това решение за закупуване и то не устно / както в България, така и в Холандия, разбирай обяснението ми по-горе / ми съобщава, че апартамента вече е продаден.

Тогава, те моля ти да ми обясниш какво се случва на брокера в България, при такава ситуация и ако не се заяждаш с мен целенасочено, ще ти разкажа как аз тук в тази ситуация ще си потърся правата по съдебен път



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 00:02



Незнам доколко са ми неадекватни постовете, но ти определено страдаш от някаква параноя, че хората ти разказват измислени истории за да те дразнят.
Простичко ще ти кажа , че не така.Ти както искаш го разбирай. И да харесва ми да се държиш възпитано в постингите ти към мен.Така правят нормалните хора.
Ако не искаш да пишеш в пусната от мен тема, моля ! Абсолютно си в правото си!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 00:17



Просто трябваше да обясниш, че при вас "решението за покупка" се скрепява с някакъв подписан документ и всичката тази епопея нямаше да се случи. Прощавай, ама наистина е твърде... съмнително - как в първия ти пост нямаше и намек от документ, а във втория се появи - подписан и подпечатан...

А когато в България пристъпиш към подписване на предварителен договор - ако се забавиш 3-4 дни - абсолютно можеш да очакваш изненади от рода на "Имота се продаде снощи", особено ако имотът е ценен и също - ако продавачът ти е направил отстъпка в цената. Защото междувременно може да се появи ДРУГ, който да даде офертната цена и тогава изгаряш. ДОРИ ако си оставил МАЛКО стоп-капаро - ПАК може да си изгориш, и то - напълно законно и без санкции, защото просто ще ти се върне стоп-капарото в двоен размер и толкоз.

Точно в сряда имам такава сделка - купувачът предпочете да НЕ подписва ПД, защото има парите в банка, колкото и да му обяснявах, че е в негов интерес, защото му се направи отстъпка от 7 000 евра. Не остави и стоп-капаро, и сега няма да се изненадам, ако във вторник продавачът ме сюрпризира, че ще даде имота на някой друг, който не се е тарикатил, а си е оставил някакви пари за депозит, или дори е капарирал... толкова повече, че не съм единствена агенция, която продава имота и нямам никакъв контрол върху нещата.

"Тогава, те моля ти да ми обясниш какво се случва на брокера в България, при такава ситуация "
------------------------------------------
На брокера в България НИЩО НЕ МУ СЕ СЛУЧВА. Няма как да не знаеш, че всички споразумения, разписки, договори и пр. се подписват МЕЖДУ ПРОДАВАЧА И КУПУВАЧА и брокерът не е страна по тях. НИКАКВА отговорност не мога да нося за всеки каприз - нито на продавача, нито на купувача. Както се изясни по-рано - ние сме само ПОСРЕДАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТРАНИ - срещаме ги, а всичко останало те си уреждат помежду си и си носят СЪОТВЕТНИТЕ ОТГОВОРНОСТИ. ТЕ, а не НИЕ.

И намирам това за напълно нормално. Също го намирам и за достатъчен отговор на вечния въпрос за отговорността на брокера.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 00:19



ти определено страдаш от някаква параноя, че хората ти разказват измислени истории за да те дразнят.

Тук определено ИМА хора, които си измислят истории, но не за да ме дразнят персонално, а за да доказват някакви си свои тези. За краставицата.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 01:39



Там е работата, че решението за покупка тук се скрепява по съвсем друг начин и поради това настъпиха недоразуменията.За това има закон, а не споразумение.


В съвсем първия си постинг наистина визирах в изречението си , че съм взела решение за закупуване и за да не се размивам в подробности, сметнах че е ясно защо пристъпвам и към предварителен договор.
Доколкото си спомням в България предварителен договор без стоп капаро не може да се подпише.
Но няма да издребнявам повече.

Различното, което е тук няма еквивалент в България.Дори не е така, както казах и във втория си постинг.

Закон, който ти дава право на "право на закупуване " -"recht van kooр", което аз имам без да съм заплатила и евроцент или подписала какъвто и да е било документ за къщта, която съм си наумила да закупя.

И за да не съм голословна, ще го подкрепя с конкретни факти.

Тук договора, който се подписва не е адекватен на българския такъв и сътветно предшестващото го стоп капаро не съществува.

Давам подробности за да стане ясно:

Voordat je definitief besluit om een huis te kopen, moet je meestal eerst nog een aantal zaken regelen. Soms is het mogelijk om een zogenaamde optie op het huis te nemen. Je hebt dan het eerste recht van koop gedurende een paar dagen. Daarmee win je extra tijd om je zaken te regelen.

Преди и докъто вземеш решение за закупуване на къща трябва да се подготвят документите ти - примерно извадки от годишните ти доходи, данъци на имота , с една дума -административни дейности, имаш право на така наречената

zogenaamde optie-изчакваща опция

Voordat je definitief besluit om een huis te kopen, heb je tijd nodig om het één en ander te regelen. Informeer daarom naar de mogelijkheid om een optie op het huis te nemen. Je krijgt dan gedurende enkele dagen het "recht van koop". In die periode mag het huis niet aan een ander worden verkocht. Een optie verplicht je niet tot de aankoop en heeft verder geen financiеle consequenties. Binnen deze tijd kan je beslissen of je met dit huis verder wilt.

Преди да се вземе окончателно решение да се закупи къщата / така е в текста по-горе / и трае организацията на документите, купувача има право на enkele dagen het "recht van koop - няколко дни "право на закупуване ", което означава, че има време да размисли да промени или да устои на решението си да закупува.

In die periode mag het huis niet aan een ander worden verkocht.

През този период, къщата не може да се предлага или закупи от друг купувач.

/ през това време, забележи,аз дори имам законно право да размисля и да се откажа от покупката, както се вижда по-горе в текста, за мен нямада има финансови последици/

След изтичането на този период, къщата отново влиза в продажба.

Tweede optie - изчакваща втора опция
Heeft iemand anders al een optie op het huis dat jij op het oog hebt? Meestal is het mogelijk om een tweede optie te nemen. Haakt de eerste potentiеle koper af, dan ben jij de eerstvolgende die met de verkopende partij kan gaan onderhandelen.

Също така, аз мога да изчакам някоя къща -като втора опция. Ако първият е решил да купи, но се е отказъл, то аз съм следващия наред.След мен може да има и трети и дори този трети да извади 1000 евро повече от мен, да ме предреди и да ги удари в челото на брокера, за да продаде къщата на него, той нарушава моето законно право на закупуване -het "recht van koop"

С две думи брокера нарушава закон, а аз съм в правото си да си птърся правата по съдебен път.

Разказвам го тук детайлно,защото в предишните си постинги нямаше как да обясня и липсата на този еквивалент в България. В България е който изпревари,той ще натовари, тук чакат реда си.Ако се предредят, нарушават закон и брокер и последващ купувач т.е. наказанието не е само за брокера.

Лошото в случая е, че брокера никога няма да го направи, нито пък онзи, който се е наредил зад мен, точно както мойта приятелка до този момент не е захапана от куче в Германия.Иначе, но това е вече ЕЖК, падали добри пари от спечелени съдебни дело.



Линк към сайта за потвръждение на гореспомената информация-http://www.hypotheker.nl/Hypotheken/Ik+wil+een+woning+kopen/Hoe+koop+ik+een+woning/Het+koopproces/Optie/Default.htm

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 02:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 02:13.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 07:11



Всичко това, което си написала, е много практично и добре измислено. За съжаление у нас нещата се вършат много по-хаотично, точно защото няма никакви правила, закони, наредби и пр., по които НЯКОЙ може да носи някаква отговорност (продавач, купувач или брокер). Ние самите доста пъти сме роптали срещу тази липса. Но, както написах още в първия си отговор - пишещите не сме облечени в законодателна власт. А в държавата в момента е такъв хаос на всички нива и сфери, че надали в близкото десетилетие някой ще седне да пише закони и наредби за НИ (освен ако няма силен личен или лобистки интерес). Пък и със сигурност има доста хора, които предпочитат "мътната вода"...

Точно поради това, в друг мой пост по темата, насочих тази дискусия в клуб "Политика" или "Ние, Бългрите"...

Имам един въпрос - продавачът подписва ли също документа, който "подрежда" кандидатите за покупка в определен ред на изчакване, или това се случва само между брокера и купувачите? И какво става, ако имотът се продава от няколко агенции - всяка си има свой лист ли? Или чакащите на едната агенция се подреждат в списъка на първата, която е завела реален кандидат-купувач?

И информация - у нас не само стоп-капарото не е задължително (ами и яростно критикувано в този клуб), ами и Предварителния договор - също. Както ти цитирах моя случай - напълно възможно е двете страни да се разберат и да отиват направо на сделка. Като си поемат съответните рискове от това.


ПП - Ако непрекъснато повтарям къде какво ВЕЧЕ съм написала по въпроса - то е за да докажа, че настина няма нужда да преповтаряме до болка втръснали и повтаряни неща. Писани десетки пъти ДАЛЕЧ не само от мен, а от много други участници.


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 11.04.11 08:17.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 10:30



В отговор на:

Тук диалог просто няма как да стане, когато се включат На живо и модератора!



Ти никога не си могла да водиш диалог.




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 10:39



В отговор на:

НЯМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ да се повдигат хиляди пъти едни и същи теми. ПОНЕ АЗ не виждам смисъл, и затова не участвам. В какво точно ме обвиняваш за ТВОЯТА ТЕМА? Че не съм се включила? Ами - не ми е интересно. Смяташ това за лошо възпитание ли?




E kak да участваш. Молбата беше за културна дискусия по темата без заяждания. На теб това едва ли ти е интересно

Между другото темата освен интересна е и много полезна. Лично аз смятам, че на брокерите им изнася да няма правила, за да е по лесно мародренето, изнудването и рекета. Ама това си е мое мнение натрупано от не малкото ми контакти с брокери. Тарикатските номера, методите на изнудване и откровен шантаж са милиони ... Но това си е все пак нормално когато дадена дейност се регламентира само от морала на участниците в него. Та ако ще и на Луната да се развива действието. Ето защо и дейността се нуждае от някакъв регламент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.