Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Плах въпрос относно което ти наричашнови [re: MитpeШoпa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 05:03



Да.Воон Корпорациите, е холандското определение за вид инвиститорски корпорации, които държат цели квартали и отдават апартаменти под наем на холандци, и на постоянно живеещи граждани в страната. Отделно има общински жилища, които се отдават под наем при определени изисквания към наемателите.Към днешна дата собствеността в Холандия е към 46%, всички останали живеят под наем.Листата на чакащи за жилище / както самите холандци наричат "дълъг от тук до Токио"/ е препълен и тези, които не искат да висят на опашката, си закупуват имот. Има и свободен пазар, но той е изключително скъп и предназначен най-вече за чужденци с пари и добри доходи. Има и друг, доста по-мизерен, който се държи от турски гастарбайтери, които са успели да закупят къщи и да дават самостоятелни стаи в тях.Тъй като е дълго за обясняване с подробности, се получава един много интересен парадокс: тези, които не плащат наем на корпорациите, плащат наем на банките. Ако си закупил имот тук,вероятността да го изплатиш и да станеш негов горд собственик е минимална/ най-често използваната от купувачите е "спаар ипотека", в превод означава спестовна ипотека/ след 10-20 години го продаваш и тогава получаваш от банката някаква сума в зависимост от вноските, които си правил през годините.

Разбира се, много лаически го обяснявам, най-вече да внеса яснота, какъв точно смисъл влагам в изричението:
"След десет години и особенно след тази кървава криза, банките ще са основните продавачи на имоти, а агенциите основно ще обслужват банките"

Какво точно имам предвид. До сега, и в момента, в България , основните продавачи бяха и може би все още са, собственици, чиито имоти нямаха / в момента може и да се продават повече с / ипотека.
Така, че взаимоотношенята между продавачи и брокери на недвижми имоти бяха /може и все още да са / изграждани между две страни-продавач и брокер, съответно купувач /с кеш / и брокер, или три: купувач-банка-брокер, ако имотът трябваше да се закупува с кредит.

При този бум, който достигна пиковия си момент, време-когато банките изживяха своята детска възраст в отпускането на кредити, вече заглъхна,кранчето пресъхна и българските банки поеха към по зрелия си период в кредитирането.

След десет години, разсъждавам логично, в по-голямата си част продавачите ще са с ипотикирани имоти и практически не притежващи самоувереността на собственика от началото на 2001, който можеше да си разиграва коня, как му се прииска, защото се е появил фактора../този тъй хубав израз/ "висяща ипотека "

Смятам, че е едно да си продавач "без" и друго "със" висяща ипотека, съвсем трето купувач с "кеш " в джоба, и да "кихнеш" сумата на куп, съвсем четвърто да доказваш с верни и конкретни факти, как "ще "кихаш" в продължение на години.

Дори и брокерите предпочитат хората с кеш пара, за да не им се налага да чакат "решението на банката по отпускане на кредита "

Още повече, че банките може "да приложат кратно по стриктни правила относно обслужването на ипотеките, да бъдат по безкомпромисни," както сам пишеш.

А след "кървавата криза " банките може и да са "набалбукани" с апартаменти - мил спомен от детските им години. Ако пък и това се случи, то е логично да измислят начини за продажба.Това ще промени начина на работа при настоящите агенции, брокерите трябва да работят повече с продавачи, които имат "висяща ипотека и купувачи, които да са подходящи за отпускане на ипотечен кредит. Кеша ще стане инцидентен при закупуване. Банките ще са движищия фактор при продажбите на имотите- в крайна сметка, който плаща, той поръчва музиката



Ако в периода 2001-2008 продавача си беше цар-продава когато, на когото и на колкото пари си иска, то продавача през 2020 да речем, ще продава на онзи, когото банката одобри.Нещо като : ипотечен кредит-за ипотечин кредит, ключов фактор e банката, а брокера обслужва директно купувача-продавача, индиректно - банката.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 05:43



При възможност - не в стил ЕЖК.

....................................................................

Нямам и идея за какво говориш.



Осъждам си го като едното нищо
..................................................................

Имам една приятелка, която отскача от време на време до Германия и все повтаря " Боже, мечтая се да ме захапе куче в Германия, та да се видя у пари"
Ще ти отговоря в неин дух.
Давам ти примери и факти:

"Боже, мечтая си холандски брокер да ми вдигне цената /да речем, че купувам апартамент/ три дни преди да подпиша предварителен договор, при това с обяснението: "Ами той собственика така иска".
Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи, но имаме един друг в центъра на Амстердам, на много комуникативно място, с изглед към канала и на много добра цена "

Имам и много други мечти, но няма да ги споделям всичките, защото ще помислиш, че искам да се заяждам.Като цяло и гореописание две мечти ми стигат, да се видя у пари за дълго време.

Или, фактите са следните: тук трудно може да ги хванеш в "издънка" от рода на онези, които са ежедневие при българските брокери /отчитам ситуацията, че се работи въз основа на писани закони, от които има страх и спазване, регламент и защита /
Разбира се, че не може да се говори за брилянтност във всяко едно отношение - и тук има задръствания, и тук може да се сгрешат в обява или да не са доразбрали нещо, но има едно много важен момент - не се прави тененциозно и с цел да "изманипулираш" клиента.

Виж, е това пък ако ми се случи, някой умишлено да ме "изврътка" за да си грабне комисионната,от парите за които ще го осъдя ще има и за теб



П.П Пресетих се за един прост факт, който може да бъде потвърден и от други българи живеещи по Ниската земя.

Ако с брокера сме си определили среща за определен ден и час / да не говорим, че срещата може да бъде уговорена и седмица преди това / и брокера до 24 часа преди срещата не ми се обади за да я промени или отмени за друг ден и час, ако аз вече съм на мястото, където трябва да се срещнем и десет минути след уреченото време, ми се обади и ми каже, че не може да дойде, то или трябва да е тежко болен или да има много основателна причина, при това доказуема.Аз съм в правото си да изискам глоба от агенцията в порядъка на 40 евро, затова че съм висяла като прани гащи и съм го чакала.
Наясно съм, че ще се поизантересуваш и от другата страна на монетата- как е при купувачи ипродавачи.За тях също има закони, които трябва да спазват, не могат да разиграват брокера като маймуна, макар и в Холандия да важи максимата " De klant is koning", демек "Клиентът е цар"

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 10.04.11 06:02.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 08:06



"Eто ти"

Ето ми КАКВО?

Де го линкчето?

Доколкото знам - и АНИ в България имаха някаква организация с подобни документи, права и задължения, и кодекси, закарфичени към нея. Въпросната организация не е задължителна. А да си чул някой някъде да е осъден за неспазване на етичен кодекс на незадължителна организация?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 08:35



ЕЖК значи "една жена каза"... Използва се в случаи, в които някой някъде привежда (или си мисли, че го прави) доказателства за нещо, използвайки случки, които са му разказани от някого, или самият той е преживял. Твоите доказателства, за жалост (които от тях прочетох, преди да спра) са всичките ЕЖК.

Имах предвид да ми приведеш примери на ВЛЯЗЛА В СИЛА ПРИСЪДА. Знам, че надали е възможно, но ЕЖК не ми върши работа.

Особено в случая, който цитираш: "Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" - това е АБСОЛЮТНО извън темата за отговорностите !! (което ме кара да мисля - възможно ли е да не го разбираш, или пишеш просто така, за да има някакви причини да се обвиняват брокерите в несъществуващи грехове? Съществуващите са достатъчно, пробвай с тях)

НИКОЙ НИКЪДЕ не е застрахован от точно такава ситуация, и вината на брокера в този случай е НИКАКВА. В държавите, които цитираш, продавачите СЪЩО работят с по няколко агенции (поне в Швейцария е така) и не виждам кой "мечтател безумен" (или манипулатор) може да си въобрази, че може да търси някаква вина (у брокера или у продавача) в описаната от теб ситуация.


Ще ти обърна внимание също, че "но има едно много важен момент - не се прави тененциозно и с цел да "изманипулираш" клиента". е детска мечта. Пълно е с примери, в които манипулацията на клиента в прекасния западен свят е ежедневие. Разбира се - в доста по-префинен вид.
-----------------------------------------------
Ще завърша със следното (отново с омерзение, че е писано поне няколкостотин пъти) - ДА, ВСЯКО СТАДО СИ ИМА МЪРША. Да, в българските стада мършата винаги е повече. Във ВСИЧКИ български стада. Да, липсата на закон и регламент правят съществуването на мърша в нашия бранш много по-лесно. НИЕ СЪЩО се сблъскваме ежедневно с нея. А доста често И НАС (персонално) ни мислят за такава.

И??
------------------------------------------------------
Блудкаво ми е вече от това ДЕЖА ВЮ. Дайте да си говорим за нещо по-интересно.

Решенията на проблемите, които се опитваш да изровиш и актуализираш наново (сещам се защо), са за обсъждане в клуб ПОЛИТИКА. Или клуб НИЕ, БЪЛГАРИТЕ...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.11 18:39



Де го линкчето?

Извинявам се





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 19:08



Извинен си.

Отговорът ми си остава същият.

Докато На живо още е в благия си вариант - вземи прочети и неговите отговори. За моралната индивидуална отговорност и всичко останало. Не знам каква муха го е ухапала, та му е вляла малко разум и добро държание, възползвай се преди да му е "минало".



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.11 19:20



Уни докато отношението ти към клиента е такова каквото демонстрираш не само ти, но и цялата ви гилдия винаги ще има разумно мислещи хора, които ще искат да си спестят комисинката за ненужната и рекетьорска услуга която предлагате.
Не се сърди но единственото нещо с което мога харектеризирам професията ви е рекет и комисионка.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 20:07



Особено в случая, който цитираш: "Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" - това е АБСОЛЮТНО извън темата за отговорностите !! (което ме кара да мисля - възможно ли е да не го разбираш, или пишеш просто така, за да има някакви причини да се обвиняват брокерите в несъществуващи грехове? Съществуващите са достатъчно, пробвай с тях)
====================================================

Дали е възможно да не разбирам кое?Харесала съм си апартамента, обявила съм че ще го закупя на едикоя си дата и 24 часа преди това ще ми се обади брокера за ми каже как го е продал на някой друг? Тук не иде реч за грехове и доверие, а за правила и закони които простичко се изпълняват.

И за да не съм голословна, ето и линковете.За съжаление са на холандски и няма как да ги преведа в ефир, но ти си интелегентна жена, все ще намериш начин да ги прочетеш:

Общи условия при работа на брокери - продажби жилища:
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads

/OverNVM/Basisreglement%20Wonen.ashx
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20Wonen.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20reglement%20Wonen.ashx


брокери на бизнес имоти:
http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Basisreglement%20BOG.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20BOG.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20reglement%20BOG.ashx

брокери - земеделски земи и стопански постройки:

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Basisreglement%20ALV.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Educatiereglement%20ALV.ashx

http://nieuws.nvm.nl/over_nvm/nvm_lidmaatschap/~/media/NVMWebsite/Downloads/OverNVM/Huishoudelijk%20Reglement%20ALV.ashx


...............................................................................................................
НИКОЙ НИКЪДЕ не е застрахован от точно такава ситуация, и вината на брокера в този случай е НИКАКВА. В държавите, които цитираш, продавачите СЪЩО работят с по няколко агенции (поне в Швейцария е така) и не виждам кой "мечтател безумен" (или манипулатор) може да си въобрази, че може да търси някаква вина (у брокера или у продавача) в описаната от теб ситуация.
................................................................................................................


Това е така в случая, когато въобще изобщо имаш добри намерения да купуваш, но не и когато си направила постъпката за покупка и то не устно. А иначе естествено, че докъто аз се кумя да закупя или не , те ще си продават имоата без никакви притеснения.

Ако искаш попитай пак в твоята агенция в Швейцария, дали ако ти си направила постъпка за закупуване на апартамента/ който условно споменах в примера си / и имаш уговорка подписана и подпечатана и от двете страни на хартия за едикоя си дата, и 24 часа преди това ти ми кажеш как не мога да го купя, защото е продаден вече, никой няма да търси вина в брокера или продавача.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 20:26



Хей, момиче, споровете с теб заприличват на споровете с На живо, а това е отегчително...Само че в твоите приказчици липсват лицата А,Б,В...



""Мечтая си да съм направила два огледа на апартамента, да съм обявила решението си да купувам и деня преди предварителния договор да ми се обади брокера и да ми каже: " Ами много съжалявам, но апартамента са го продали снощи" "



ТОВА, ГОРНОТО, което аз оборих като повод за търсене на нечия вина, КАК КОРЕСПОНДИРА С:

""Това е така в случая, когато въобще изобщо имаш добри намерения да купуваш, но не и когато си направила постъпката за покупка и то не устно....и имаш уговорка подписана и подпечатана и от двете страни на хартия за едикоя си дата, ""

Нещо да си споменавала в ПЪРВИЯ си "сюжет за малък разказ" за ПОДПИСАНИ И ПОДПЕЧАТАНИ УГОВОРКИ??? "

"Обявила решение" ако според теб значи, че си подписала и подпечатала нещо - значи говорим на различни езици.

Както неведнъж сме писали - в общи линии БЛЯ-БЛЯ

Ще чакам копие от съдебно решение за присъда на брокер, който не си е изпълнил задълженията. Може да е на патагонски. Устави не ми вършат работа, казах ти. "Въобще изобщо" не ми вършат.

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 22:30.



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 20:30



докато отношението ти към клиента е такова каквото демонстрираш

Миии....глей ся.

Освен че съм брокер, аз съм и човек. Като такъв не съм длъжна да харесвам всичките хора около себеси, респективно - всичките си клиенти. Свободна съм да си ги подбирам - имам предостатъчно. А и агенции има предостатъчно. Ако не се харесаме взаимно - имаме изход и двете страни.

Нещо против?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 10.04.11 20:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.