Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:48



Не, пиле, не съм се разлютила на теб...

, просто във форума продължаваме да си дъвкаме едни и същи теми и мода, и На живо просто едно си знаят едно си баят.. отговорност, та отговорност.. ама знам ли защо им се връзвам и аз...
Съгласна съм за банките...
ПП Съжалявам, ако си си помислила, че съм разлютена на теб, не.. определено, просто ти беше поредната с отговорността и оттам ми дойде малко в повечко...



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.04.11 23:50



Стига де..., знаеш, че съм темпераметна, нищо лично нямам към теб, не ме карай да се чувствам виновна....





Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 00:13



В поста ти две неща ме спънаха.


"За мен е безпорен факт, че в обозримо бъдеще банките ще са основните продавачи на имоти, по една проста причина:така е цял свят, все някога ще ни стигне и нас."
Аз пък знам една малка, но много красива и много неутрална част от света

, в която може би И банкита продават някои имоти, но АНИ си съществуват и си работят с пълна пара БЕЗ намесите на банките. Трябва да попитаме КондЮ как са тези дейности ТАМ, където е в момента. (В мен се е загнездило подозрение, че той отдавна е проверил как стоят нещата със сделките с НИ в оная държава, ама си трае, щото фактите вероятно ще оборят доста от предишните и настоящите му твърдения... иначе ОТДАВНА да е заразвявал байряка...)
------------------------------------------------
"То и преди десетина години продаваха на 100% цигари без бандерол.
Към днешна дата 100% са със бандерол, но все още се намират "под равта" и без."


Ако се разходиш по женския пазар - ще трансформираш изречението така: "Към днешна дата 100% са БЕЗ бандерол, но все още се намират НА РАФТА и такива, които са С бандерол...."[

(малко ми е неясно как така според теб 100% са СЪС, а ОСТАНАЛИТЕ - БЕЗ, не ми се връзва аритметически, но това е друга тема...)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.04.11 00:40



Ако имаш предвид Швейцария, там е същото като в Холандия.
Имотите, които не са с ипотеки са на т.н. Воон Корпорации, Германия малко бяга по периферията, но там пък с наемите е жестоко.

След втората Световна война Западна Европа е минала през същия бум,който беше в България преди две години.Мисля, испанците и португалците да бяха последните преди нас.

Иначе, там дето е Кондьо от Сливен, положението също е изцяло в ръцете на банките.

Нямам представа дали просрочените кредити в България са се увеличили, но ако да, то тогава няма да се учудя ако започнат да се оформят агенции към банките и да продават имоти.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.04.11 00:51



И нима всеки човек не носи отговорност за действията или бездействията си?
Сега остава да се самоопределите БГ-брокерите като какви точно бихте си носили т.нар. "отговорност" при изпълнение на т.нар. си задължения - като ФЛ, ЮЛ или ДЛ?




Може ли да попитаме по тази логика, каква е отговорността на лекаря, на шофьора, на адвоката, на продавачката, на бизнесмена, на министъра и т.н. Каква отгоровност носят?
Каквато пише в НК за "лекаря, шофьора, адвоката, продавачката, бизнесмена, министъра и т.н.".
Все са длъжностни лица, забелязваш ли?! Имат си регламент за заемане на длъжността, правомощия, задължения, отговорност, контрол... Защо ги сравняваш с брокерите?




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.04.11 00:56



Да набутам куц имот? И как става това? Аз знам това което собственика ми казва, той е ПРОДАВАЧ и си знае всички ЗА и ПРОТИВ имота.


Ъъъ, извинявай, ама ти само на данните от собственика ли разчиташ? Преразказваш ги на купувача, така ли? Не проверяваш ли дали са верни?
Ами, ако е така, то защо направо продавача не ги каже тия неща на купувача, нещо ми се губи твоята функция.




Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: Ha живo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.04.11 10:27



Бих искала да те попитам нещо, защото виждам че си вещ по доста въпроси.

С риск да се поизложа, че вече почвам да позабравям, не мога да си спомня дали в България имаше закон по който може да те осъдят за невярна и подвеждаща информация, която си предоставил на клиента.

Давам пример:отварям сайта на произволно избрана агенция в Холандия и си харесвам къща. Решавам, че искам да направя оглед като това си решение съм взела въз основа на информацията, която съм прочела в сайта им.

Отивам на оглед, харесвам си имота, получавам от агента допълнителна информация, която ми е необходима и решавам да купувам.Точно преди продписването на предварителен договор изкача допълнителен детайл, за който аз не съм била осведомена навреме и който ми проваля закупуването. Моят агент носи отговорност пред закона за това, че ми е предоставил невярна или непълна информация относно харесания от мен имот. Осъждам си го като едното нищо за изгубено време, излишни разходи и морални щети, ако щеш.

В България маже ли некоретни брокери да бъдат подвеждани под отговорност при подобна ситуация или и в такива случаи виновен си остава собственика, който е "укрил" информацията, Службата по вписванията или все ще се намери кой друг да бъде виновен.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Плах въпрос относно което ти наричашнови [re: indepcon/s]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.04.11 13:09



"Воон Корпорации" дето при тях "...пък с наемите е жестоко...."

Дали имаш предвид инвеститорски корпорации неизползвали ник'ви общински (И държавнни) субсидии задължаващи ги в последствия на регулиран наем?
=====================================================

И още нещо относно написаното от теб в дръг пост: "...След десет години и особенно след тази кървава криза, банките ще са основните продавачи на имоти, а агенциите основно ще обслужват банките..."

Четящите да ме коригират ако греша, но струва ми се една стока се продава от собственика, пряко, или индиректно чрез посредници (брокери). А ипотекиран в банка НИ все пак е собственост на притежателя му, със закачен дълг (ипотека) към банка. Друг е въпроса ако банката, след съдебен процес, стане собственик на имота.

Банките могат (ако регулаторите им позволят) да приложат кратно по стриктни правила относно обслужването на ипотеките, да бъдат по безкомпромисни, и в следствие да се превърнат в по голЕми собственици на имоти. Не че пророкувам, ама освен инфентинзимално малко малцинство потенциални купувачи в кеш, май никой не е заинтересуван в подобно развитие. Специално банките, дали кредити срещу нЕква оценка на ипотекиран имот.

Ипотекирания имот е актив на банката, според оценката му. Бъдещите вноски+лихви са също актив, кредита е пасив. При масово обезценяване на имотите активите на банките (в тази област) се стопяват, а бъдещите вноски изчезват от балансите им. Е КОЙ банкер ще си стреля с топ по крака за да утепе няколко въшки?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 13:31



"Моят агент носи отговорност пред закона за това, че ми е предоставил невярна или непълна информация относно харесания от мен имот. Осъждам си го като едното нищо за изгубено време, излишни разходи и морални щети, ако щеш."

Би ли покдкрепила с примери и факти, ако обичаш? При възможност - не в стил ЕЖК.

Благодаря.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Интернет срещу АНИ...(или ОБРАТНОТО)нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано09.04.11 22:37



Eто ти. Има линкче и на английски, ако въобще го говориш или четеш.
Права, отговорности, задължения, закони, съсловен етичен кодекс. Това е организацията в която членуват 70% от брокерските агенци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.