Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 22:39



А, искам да обърнеш внимание и на друго. Видя ли, че в твоята тема мода е изтрил моите мнения? Би ли ми казала защо? И после ти говориш за диалог без заяждания.. това не си ли е жива диктатура?





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 22:56



На асистент брокерите заплата започва от 1500 евро.
Трудно е да се каже, защото тук има едни "надстройки" на месечните възнаграждения в зависимост от трудов стаж и квалификации и потока пари в агенциите не са основно от комисиони, както е при нас.

Брокерите не се изхранват от комисион.

Да речем, че агенцията Х предлага имоти за закупуване.Аз, като купувач, имам право да си търся имот сама или да си наема брокер да търси вместо мен. Ако си наема брокер му заплащам комисион от 1-1,5 % процент от сделката.
Ако обаче сама си намеря имота, отивам в агенцията, която ми го предлага и ако го закупя, не им плащам комисион.

Тук основно продавачите плащат комисиони и предполагам това е така защото има добре развит наемен пазар и не толкова много купувачи, както беше в България.

На брокерите се заплаща и за функции, които българските брокери не извършват. Като например "таксатие на имот", дори има такива- макелаар таксатури, които се занимават само с това.Това са пак вид брокери.

П.П. Защо ти е изтрил мнението? Сега ще погледна темата, но доколкото знам ти не си писала там.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 22:59.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:01



Нещо не ме разбра! Колко пари взима брокера, ти спомена големи пари.. колко са? И как така не се издържа от комисион, а от какво?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.04.11 23:02



В отговор на:

А, искам да обърнеш внимание и на друго. Видя ли, че в твоята тема мода е изтрил моите мнения? Би ли ми казала защо?






Не си ли малко нахална да задаваш този въпрос



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 23:06



Брокер тук може да вземе и до 50 000 евро /не комисион/ заплащане бруто.

Но тава е при големи сделки, и не означава непремено , че е продал някой замък на Нейно Величество Беатрикс. По-скоро участва в някой мащабен проект, който включва квартал, колкото едно село в България. Холандия е много гъсто населена.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:07



Напротив писах, съгласих се с един твой пост и дадох още един отговор....
Затова споменах, сега го имаш нагледно, защото аз казах, че няма да участвам в темата първо защото щяхме да се изпокараме и второ сме говорили хиляди пъти затова, просто няма какво повече да си кажем. Но това не значи, че ако се развиеше в друга посока и действително можеше нещо ново да се научи или напише, няма да учасвам... но..ей, го на.. изтри ме
Сега разбираш ли какво исках да ти кажа?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:08



а ти не си ли малко нагъл...

...

ПП но какво пък.. трии щом това ти доставя удоволствие...

Редактирано от arrvv на 11.04.11 23:10.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 23:15



Да, видях, че те е изтрил и си позволявам да го порицая публично, още повече че наистина можехме да си поговорим човешки, вие да кажете какво става по България, аз да разкажа подробности, които пък може и да ви влезнат в работа.

Задълго се бях откъснала от форума, но преди месец си взех изпити и сега съм си дала малко почивка, затова реших да пиша. Наистина съм отвикнала да се дърлям, даже не мога да се ядосам

и на Уникална като хората.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 23:18



Продължаваш с монолога си, а? Продължаваш с напъните да се заяждаш макар, че ти "никога не си плювал по брокерите, НЯМА И ДА ГО ПРАВИШ?"

Факти давам. Факти!
А пред тях дори и брокер-гьонсурат би си траял.


Редактирано от Ha живo на 11.04.11 23:19.



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 23:22



Ааааа недей така! Как така ще си позволиш да порицаеш МОДЕРАТОРА?

Това е направо престъпление в този форум, а недай си боже да му зададеш въпрос, веднага отнасяш бана и то особено, ако той знае, че си брокер. Абе гнусотийка от всякъде.
Модератора казва, това е сериозен клуб за взаимопощ, отговаряйте на въпросите и се дръжте по тематиката, На живо пък казва нета е само за инфо и за забавление... ние с уникална навсякъде сме се врели и сме отговаряли на въпросите ....е, а сега кажи какво да правим

Редактирано от arrvv на 11.04.11 23:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.