Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Къде ти е достойнството бре, Уни???нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 20:26



Както се изясни по-рано - ние сме само ПОСРЕДАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТРАНИ - срещаме ги, а всичко останало те си уреждат помежду си и си носят СЪОТВЕТНИТЕ ОТГОВОРНОСТИ. ТЕ, а не НИЕ.


Сега тая песен ли запя...
Сложи си ръка на сърцето и признай пред себе си, че когато продавачът и купувачът ползват един и същ "посредник" - брокер, единият от клиентите при всички случаи е бил изнуден да ви плати комисион.

Относно отговорностите. Твърде удобно и тънко се измъкваш по терлички. В повечето случаи купувачът - балама е принуден чрез някой от брокерските номера да ви плати заради това, което ти наричаш "срещаме ги". А баламата бива убеден да вземе решение точно от вас, които после се отричате от думите си. И се почва "ама аз не съм му казвала това, друго съм имала предвид, той грешно ме е разбрал..."; "той ме попита, а аз му казах вариантите" и тн.


Отдавна ви се каза, че сте агенции за запознанства, а вие досега го отричахте.
Нали защитавахте интереси, бре?! Чии - на тия, дето накисваш, че сами си носят отговорността ли?

Къде ти е достойнството на годините бре, Уни???




Тема Re: Къде ти е достойнството бре, Уни???нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.04.11 20:41



Твърде си досаден и пишеш глупости, пинокио.

Моите години са повече, ама твоята склероза е по-силна. Поразрови се назад, за да видиш в колко теми съм застъпвала точно същата теза - че сме САМО посредници.

Нещо за нечий правопис да ми кажеш? А за отговорностите на посредника?

А да се засрамиш от маниера си на контактуване?

В това, последното, се съмнявам. Колко пъти се провали днес в службата и личния си живот, та седна на компа така нахъсен и леещ злобни монолози?

Айде, чао. Отивам на веселба. Ти си стой тук и си злобей на воля.

ПП - Утре АЗ ще си закача картинката с растящия нос. На онова смешно дървено човече, което твърди, че НИКОГА не е писало срещу брокерите...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 20:47



Лесно е да си брокер в чужбина, ама трудно се става такъв



Професията се учи от 3 до 5 години както в полувиши училища, така и в университети.Ако си останеш един прост асистент брокер / асистент макелаар/ минаваш само курс на обучение за около година, основно за три модула и струва само:

De kosten voor de opleiding bedragen € 2325.

Цялото обучение - 2325 евро

Per module bedragen de kosten:

За модул
Module Kosten
Bemiddelen € 775 -основни знания и техники при посредничеството
Taxeren woningen € 775 -данъци и такси на жилищни сгради
Taxeren woonwinkel- en klein bedrijfspand € 775 - търговски обекти

Заплатата на асистент брокера започва от 1500 евро и нараства пропорционално с последваща квалификация.

Полувишите училища и университетите съответно са много по-скъпи като вариант, но и предполагат по-висша позиция в брокеруването.

Държът се 6 държавни изпита, и ако се справиш ти се прави така наречената:

Het certificatieschema van SCVM- схема на сартифициране

Het certificatieschema van de Stichting Certificering voor Makelaars en Taxareurs(SCVM) is uniek in Nederland omdat dit het enige schema voor makelaars/taxateurs is dat voldoet aan de internationale norm ISO 17024. Deze erkenning – afgegeven door de Raad voor Accreditatie - is te beschouwen als de hoogst mogelijke waardering die een certificeringsregeling ten deel kan vallen.


Съотетната схема на сартифициране, след като се изучиш и си издържиш изпитите отговаря на международните стандарти и можеш да упражняваш професията и в други държави.
Съответния ISO 17024 номер.

Без това сартифициране не може да работиш като брокер въобще.

Монетата винаги има две страни. Сега, когато мога да направя паралел на един пазар с друг, в България наистина ми се вижда "джунгла" , но се изкарват повече пари в джунгла, отколкто когато нещата са регламентирани.


Линк към сайта за горепосочената информация- сайта се казва " искам да стана брокер "
http://www.ikwilmakelaarworden.nl/Start/Opleidingenmakelaartaxateur/Praktijkopleiding/Certificeren.aspx

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 20:56



Без това сартифициране не може да работиш като брокер въобще.


Да, така е по белия свят.
Вчера попаднах на една фирма, за чийто собственик, управител и посредник пише занятие "музикант", но е посочена дейност "Посредничество на агенции за недвижими имоти".

България!




Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:09



България наистина ми се вижда "джунгла" , но се изкарват повече пари в джунгла, отколкто когато нещата са регламентирани
-------------------------
Това сериозно ли го мислиш? Значи според теб в една тиня има повече доходи, отколкото регламентиран пазар? Стига! Не си сериозна.
Аз съм и за обучението, или пък изптите, защо не? Който иска да е добър трябва непрекъснато да следи какво става и да се информира. Трябва да се обучава и да знае. Но, съгласи се и нещо друго, практиката също учи! когато преди 6 години станах брокер нищо не разбирах, ходих само да показвам имоти, но в течението на времето и с малко повече желание, научих доста неща, но ако има поне два пъти годишно семинари с удоволствие ще ги посещавам, но.. да се заляга на закони, на видове строителство и въобще всичко което е свързано с имотите, а не, как да говорим за да "зарибим" клиента.





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:12



Продължаваш с монолога си, а? Продължаваш с напъните да се заяждаш макар, че ти "никога не си плювал по брокерите, НЯМА И ДА ГО ПРАВИШ?"
А, кротни се и говори като хората, а ако не можеш си трай...





Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 21:36



Имах предвид следното като казах, че се изкарват повече пари:когато няма закони и регламент по който да се случва една професия, то всеки може лесно да изкара пари, които пари дори не се облагат с данъци. Докъто тук, първо инвистираш много в оучението си -време и пари -после стажуваш поне година и половина, а като започнеш да взимаш големите заплати плащаш данъци.

Но въпреки всичко предпочитам този вариант.Плащаш данъци, но виждаш и къде отиват те. Откакто сме дошли не съм дала и едно евро за училището на дъщеря ми, а имат 15 вида спорт, водят ги на ексурзии и ги хранят по разни училищни партита.Училището и изглежда като малко летище с две големи спортни зали и обшилни класни стаи.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 21:47



няма закони и регламент по който да се случва една професия, то всеки може лесно да изкара пари, които пари дори не се облагат с данъци. Докъто тук, първо инвистираш много в оучението си -време и пари -после стажуваш поне година и половина, а като започнеш да взимаш големите заплати плащаш данъци.
----------------------------------------------
Значи данъците идват, с големите пари...така ли?



Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 22:12



Не. Данъците идват тогава, когато нямаш друг вариант, освен да си ги платиш



В България все още това е възможно, тук не!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Твърде евтино се измъкваш, Унинови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.04.11 22:18



А какво значи големи пари? Колко е месечният доход на един брокер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.