Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 22:18



Пари се оставят, след като тези неща са изяснени.. и ти наистина искаш да купиш имота...
Виж, когато искаш да намериш недостатъци на даден имот..това винаги може да стане... но мен пак нещо не ми е ясно... къде е дал парите.. в офиса на колегите ли/защото там е трябвало да му предоставят документи за собственост и той е щял да види, че това е вила..и че има записана по-малка площ/ или на самият оглед...


Ъъ, не разбрах:
1. Каква тогава е работата на брокера, щом от документи за собственост и той е щял да види? Вие що го водите на оглед на имот с непроверени документи? Той търси едно, вие го водите на друго, човека се доверява на "професионализма" ви - казал е какво иска и очаква на това да го заведете. Следиш ли ми мисълта...? Що представяте имот за това, което не е?
2. Носите ли отговорност някаква в тоя случай и каква? Според теб.

Или викаш - решението за стоп-капаро си е на клиента и брокерът няма нищо общо?



Ти имаш ли специалист по ЗУТ и прочие актове в тая насока, до който да се допитваш или де що е постройка представяш за "къща", "парцел" и тн? Нясно ли си с тая материя? Предназначение? Статут? Категории? Не си! И никой не го и иска от теб нито от който и за било брокер. От вас се иска единствено да не говорите за неща, от които не разбирате.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 22:39



Каква тогава е работата на брокера, щом от документи за собственост и той е щял да види?
-------------------------------------
Това не го разбрах.. опитай отново...

Вие що го водите на оглед на имот с непроверени документи? Той търси едно, вие го водите на друго, човека се доверява на "професионализма" ви - казал е какво иска и очаква на това да го заведете. Следиш ли ми мисълта...? Що представяте имот за това, което не е?

На живо, ето за това се караме... защото ти не си реалист.. а си заслепен от някаква омраза към брокерите.. и винаги изкривяваш нещата...но виж, ти дори не изслушваш другата страна, а веднага взимаш отношение.. така ли са те учили...
когато има спор за нещо.. обикновено се изслушват и двете страни.. греша ли..

Ти имаш ли специалист по ЗУТ и прочие актове в тая насока, до който да се допитваш или де що е постройка представяш за "къща", "парцел" и тн? Нясно ли си с тая материя? Предназначение? Статут? Категории?
това няма да го коментирам... само ще те помоля да се върнеш и да прочетеш пак какво си написал....


Аз виждам всичко....

Тема А тованови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 22:51



ще го коментираш ли:

2. Носите ли отговорност някаква в тоя случай и каква? Според теб.




Тема Бравос!нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:03



Не си мръднал въобще, ша знайш


Както и да е - давай по темата че пак ша те баннат (и мен покрай глупостите ти)



Тема Неканови [re: Ha живo]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:09



даде акъл за зарзавата ве, зер в Зарата пишман-брокерите пишман-юристи с туй се занимават





Тема Re: Неканови [re: jamie]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 23:17



То тъй де, тъй или иначе тук брокер не ще да се произнесе, допреди юристО да даде тон.


Щом е рекъл - зарзават ще продавам, той разбира къде е кяра...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано27.06.10 23:22



Според мен брокер не е и няма да стане регулирана професия, просто брокерът не е задължително звено в сделката. Задължителното и регулирано звено е нотариусът - негова е отговорността за законосъобразността на продажбата. Той отговаря и за вписването. Събирането на документи и справки от АВ, община, кадастър, данъчна оценка и прочее е консултантска услуга, но отговорността за тези документи е на институцията, която ги издава.
Може да я свърши брокер или който и да е друг.
Аз лично не мога да обвиня жената зад щанда в магазина, че волно ии неволно ми продава некачествена стока - било то сирене, ракия или прахосмукач. Не мога и да очаквам от брокер да поеме някакви гаранции и отговорности за жилище на 25 години...

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Защо не?нови [re: npubem]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:29



Брокер НИ си е регулирана професия в цивилизования свят.
Жената зад щанда може да ти продаде развалено месо - тя е професионалист в това нали, редно е да е способна да го оцени и да не допуска продажбата.
Да не говорим че брокера не е жената зад щанда (и не получава заплата/надница именно заради това).



Тема Лош си!нови [re: Ha живo]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:39



"От вас се иска единствено да не говорите за неща, от които не разбирате. "

Мче те само ша мълчат





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.06.10 23:39



Хехе, аз и от зарзавати разбирам повече, отколкото ти от право



Ти само ми кажи, възможно ли е юрист да пита това, което ти пита. Само ми отговори с да, или не, без да правиш просторни кухи словоизлияния, моля
И ми кажи може ли човек, поне от обща култура поназнайващ нещо за правото, да пита може ли или не брокера да носи НАКАЗАТЕЛНА отговорност, и ако не може /както се подразбира от твоя въпрос/, кое точно го поставя НАД закона?

И ако обичаш, продължвай да коментираш зулумите и некадърността на брокерите и цените на имотите, но без да се правиш на юрист, моля, че току виж някой вземе да ти се върже

Спрете земята - искам да сляза!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.