Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 12:48



Напълно прав си!





Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 13:04



Съгласен съм тук.
Ако е постигната сделка - значи е достигната цена, удобна и за двете страни. Купувачът е получил имота, а продавачът - парите си. Брокерът си е получил заслужена комисионна. (за секса ще трябва да се потруди още)
Ако някой му вика театър - значи получавате и доза култура безплатно!
Не направиха ли цели филми и сериали да рекламират прахове, превръзки и какво ли не още? Не ни ли заливат постоянно с отстъпки, прИмоции, безплатни бонуси и... Защо пазарът на имоти да е по-скучен?

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: друга историянови [re: svestna]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 13:16



Това се случи преди не повече от месец.
Нали съм решила да увеличавам жилищните площи

, та се оглеждам за нещо интересно на пазара, макар и да не бързам с покупката (все си мисля, че още ще падат цените)

Друг случай: Отиваме в един апартамен, който на снимките изглеждаше супер, а и описанието беше такова - основен ремонт, лукс мебели и т.н. Оказа се, че ремонтът може и да е бил луксозен, но най-вероятно поне преди 5 г. (че и повече). Кухненските мебели пожълтели от употреба, плочките по пода - напукани, по тавана - петна (умело замаскирани с лепенки със звездички), луничките на окачения таван бяха изпопадали. Едната тераса беше приобщена и в ъгъла отгоре имаше огромно петно мухъл. Собствениците се опитаха да ни обясняват, че не било, защото има теч, ами не знам какво си на дограмата (което ми е все тая, нали има проблем...). В едната стая на стената имаше огромно петно пак от мухъл, което било от "подпряна гумена постелка". В апартамента остава само кухнята (то не, че мебелите отговаряха на представените).
Това ме ядосва, че ми губят времето и се опитват да ме правят на балама...като продават нещо, да си казват реалното състояние, пък човек ще реши дали да ходи да го гледа. Същото и за цената. Кажи си реалната цена, а не офертна, защо после да се пазарим като цигани. Аз ще реша дали тази цена ме устройва или не.
Продавачите все още си мислят, че са водещия фактора на пазара, но тези времена отминаха (без никой да се обижда, това е действителността) и трябва да се съобразяват с купувачите, а не да ни правят на балами.

Редактирано от green_crocodile на 24.06.10 13:33.



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 13:57



От векове клиента (купувача) винаги е водещата фигура в какъвто и да е пазар. Проблема е че голяма част от купувачите са овце, и оказват негативно влияние на пазара, от което страдат и другите купувачи. Не е луд този, който яде баницата а този, който му я дава. Е при НИ нещата не са толкова прости, като включим и брокерите

. Но за щастие българина, малко по малко се оттърсва от овчото в себе си и почва да използва сивите си клетки по предназначение.

Мен пък ми е интересно, ти защо толкова държиш на апартамент с мебели? И защо ходиш да гледаш такива дупки, в момента голяма част от частните собственици, които продават панелки или стари строителства държат измислени цени. Знам какво ще кажете за новото стройтелство, но все пак има и долу-горе прилични блокчета. А и със един строител мисля, че по-гладко биха протекли нещата.

Относно ремонти и мебели, де**а кви свине трябва да са живели вътре, че да осерат така ? Ти със свине си тръгнала да правиш сделка



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 14:14



Донякъде си права. Но аз не гледам всички обзаведени апартаменти, а тези, които са с направен току що ремонт и обзаведени, за да бъдат продадени. Затова се ядосвам, че ми губят времето с разни дупки. Мога примерно да гледам и необзаведени, но смятам, че цената трябва да е доста по-ниска (което обаче явно не е така).
Причината, че гледам панелки, а не ново строителство е, че строителите все още държат нереално високи цени, обявената квадратура е с идеални части и тераси (продават ти 100 кв., а живееш на 50 примерно), а и освен цената на апартамента, трябва да вложиш още поне 10 000 - 15 000 лв. (че може и повече) за ремонт и обзавеждане. Тогава вече себестойността на имота скача доста.
Когато строителите намалят цените до разумните 300-350 евро

(не знам дали ще стане, но според мен това е нормална цена, след като строят на около 280 евро себестойност + 20% печалба), ще се ориентирам към ново строителство. Тогава и цените панелките ще бъдат по-ниски. Сега е доста шокиращо, особено като гледаш в обявите какви коптори се продават на космически цени....



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 15:19



Мне, не мисля, че съм права, мисля че съм прав

Мда, но панела ли е алтернативата? 300-350е/кв няма как да паднат. Неизгодно е строителя има толкова малка печалба. Все пак една сграда не се строи за 1-2 месеца. Но и като сметнем, че стройтеля спестява от всичко, не е реално да има такива стъпи жилища. Цените трябва да са мах 2х стойността.

Редактирано от moreol на 24.06.10 15:24.



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 15:34



Извинявай


Няма да се учудя и да паднат до 350 е/кв. при това престрояване и празни блокове... Няма как да дам за ново строителство на Околовръстен път (Обеля, Люлин и т.н.) по 700-800 евро и то някои блокове още без Акт 16. Искат тази цена за кв., но не чиста жилищна площ, а заедно с тераси, стълбища и др. Колко е себестойността на една тераса?!? Не ми се смята колко излиза, ако изчисляваме на чиста площ.
Кое е алтернативата? Все пак не сме милионери...ако бяхме, то е ясно, къщичка в Бояна



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 15:56



Ха сега де: хем по 280 евро себестойност на строителството, хем за къщичка в Бояна трябва да сме милионери. Не стигат ли 28 000 евро за 100 кв.м. къщичка?
Или нещо в сметката за себестойността сме пропуснали?

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 16:23



И моето положение е такова, даже е по-зле, защото ти търсиш да разширяваш жилищната си площ, а аз си търся жилищна площ

. Но не ми се живее в панелка нито в миризлив блок от 50. Ест ще гледам и за старо тухлено, но да е добро...



Тема Re: друга историянови [re: npubem]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 16:26



Е ти като си вкараш, басейнче, тревни площи, външно и вътрешно джакузи, фонтанче или водопадче, 3-4 гаража за бентли, лаборгини етц. 4 етажна къща с големи тереси, тенис корт етц. Към милионче отива






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.