Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Съвсем личнонови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:25



но съм цитирал, чел и коментирал - вместо общите приказки в твоето мнение тук.
Реалността потвърждава че съм прав, ти може да си четеш и дуднеш на воля



НИ са стока и като такава могат да се търгуват и на загуба, и под себестойност - в зависимост от пазарната конюктура.



Тема Я па ти!нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:30



"Иначе в цял свят брокерите са така."

Къде си го виждал ти че е така, аз пък съм видял в Немечко обратното


За твоята професия си прав - много като тебе се пробват от нищо нещо



Тема За какви други неща?нови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:39



"Пък и мислех, че брокер не се наема за да попълва празнините на клиента си в майсторлъците на пазарлъка, а за съвсем други неща."
Сигурно понеже клиента има едни излишни 3% за даване?



Я поясни за ориенталския манталитет и наказанията - понеже цялото ти изречение е доста неясно. Не виждам как брокер НИ се вписва в него освен като човек, упражняващ бизнес - следва че трябва да носи и отговорността.



Тема Re: Я па ти!нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано27.06.10 13:38



От 6 клас съм се ориентирал към тази сфера, не мисля че от вчера за днес съм решил, но както ида е...



Тема Re: НАЙ новите 20нови [re: green_crocodile]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано27.06.10 14:07



които видях тук. Щото чета без да се обаждам ама сега но мо'ем се страпим:

"...Разбрахме, че офертната цена може да бъде дороваряна, което обаче не става току така. Трябва първо да оставим известна сума в агенцията и да кажем каква цена искаме да постигнем. Тогава те ще преговарят с продавача...."

Това еднократен куриоз ли е или срещаща се практика? Как се третира тази сума ако няма сделка накрая: Безлихвен заем, дарение..."данък будала"?

И още нещо - доколко е прието да се продава апартамент с мебелите/т.н. бяла техника (печка/пералня/хладилник)?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано27.06.10 15:20



Тезата, която защитаваш ми се струва много крайна.

Защо във всичките си мнения говориш за ориенталският уличен "атрактивен" манталитет?
Договаряне, пазарлък или както искаш му кажи си е нещо съвсем нормално по цял свят, не само в Ориента...

И постоянно пишеш, че някой, който не умее да се договаря бил наказан. Кой е наказан - продавачът, който е получил по-малко пари или купувачът, който е платил повече? И най-вече - от кого е наказан?
Аз не мога да се пазаря, но не се чувствам "наказан" от някого...

Казваш Нямаше ли да е по-интелигентно да може да отвориш интернет или вестника и веднага да ти се избистри картината.
Може да е така в КНДР, но няма как да стане при нас, струва ми се...

И какво значи ...да търчиш като кон от врата на врата по огледи на жилища в диапазон 100 до 20 000 евра над твоите възможности,с надежда да придумаш някой продавач да се смили над теб?
Защо да е лошо да огледаш и да смъкнеш цената, след като е очевидно, че цените на НИ падат?

придумаш някой продавач да се смили над теб? - не мисля, че някой очаква да намери продавач, който да се "смили", особено при текущото положение на пазара. Продавачите не са в изгодна позиция, че да се "смиляват". А когато диктуваха нещата пак не се "смиляваха"...

И не е ли истина това, че именно склонноста към пазарлъци, прерастваща напоследък в "задължителност", е причината да се разиграват унизителни картинки и да се пишат грозни сценарии като този, описан в темата?

Нищо унизително или пошло не намирам в опита на продавачът да продаде имота си по-скъпо. Както и в това купувачът да се опита да намали цената.

Както писах и преди - интересно ми е дали споменатият брокер на продавача ще вземе комисиона и от купувачката за предоставената и услуга...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.06.10 16:59



А здравейте, напочивах се малко и се върнах, гледам - две нови теми - живна клуба напоследък



А ти, човеко, ако наистина имаш нещо общо с правото, моля те, ще ти подаря една сергия на пазара - и с мои средства ще ти осигуря първоначалния капитал да я напълниш със зарзават, само моля те, не се занимавай повече с право

Ти осъзнаваш ли какво питаш? Ако съм ти преподавател, и ти си студент първи курс, за такъв въпрос доживот не можеш си взе изпита

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Хитър Петърнови [re: seymour_stz]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:19



От арвито чаках коментар, не от теб.



Пуу, сичко развали с това мнение.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 17:24



хитро и тънко измъкване.. както винаги..
Аз чакам от теб коментар.. какви и към кого са отговорностите на брокера..


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:35



Кой да предположи, че за всяко нещо се консултираш с някой и чакаш защита. Разчитах на личното ти мнение.

Кажи сега - кои отговорности от тия горе носи в настоящето БГ брокер. Твоето мнение искам.

ПП
Сиймур да не се обажда, моля.


Интересува ме вътрешното усещане за отговорност на БРОКЕР.

Редактирано от Ha живo на 27.06.10 17:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.