Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Хитър Петър  
Автор Ищap_ ()
Публикувано23.06.10 21:15



Бях неприятно изненадана от една пошла картинка на наговорили се брокер и продавач за разиграване на сценката - изкуствено завишена цена от страна на брокера пред купувача и при огледа - леко шокираща цена на долу от страна на продавача. Следващата стъпка беше гримаса на изненада от страна на брокера в присъствието само на купувача относно цената и накрая - поантата, случайно дочут разговор от купувача между двамата Хитър Петровци, в който се кефят на блестящия сценарий и на глупавата жива кесийка пари.


Грозна картинка. Поне да бяха малко по-дискретни, че да не ги чува човек.

Редактирано от Ищap_ на 23.06.10 21:19.



Тема И още как,нови [re: Ищap_]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано23.06.10 23:16



огледай пак темата на Пилат(ката).
Как да укрием данъци - там не съветваш ли и ти?



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор moreol ()
Публикувано23.06.10 23:44



Мда. Ама купувача като е куша лейка ще го е*ът.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.06.10 00:27



Най-обикновена прозаична история, уви.
Неприятно си изненадана, щото ти е за първи път. Ако походиш повечко по огледи ще се нагледаш на броктьорско майсторство и "висш" пилотаж, съответно ще обръгнеш и само ще те пуши на смях.





Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано24.06.10 08:05



Така описано наистина изглежда пошло и грозно. В дълбочината си обаче е реално. Нима всеки продавач не слага по-висока офертна цена на имота си, за да има място за "пазарлък"? А за това не са ли виновни всъщност купувачите, защото тръгват на "пазар" на недвижим имот със задължителната нагласа, че цената непременно трябва да бъде коментирана, като че ли се намират на Капалъ-Чарши? Особено в този момент на криза? Ами - като искате коментар-ще си го получите. Само че - актьорски. Що се отнася до брокера-ако той е представител на продавача-нали целта му е да защити интересите на клиента си? Не е ли в интерес на продавача брокерът му да измисли тактика, която в крайна сметка да доведе до исканата от клиента му цена?
Не, че ако съм на мястото на купувача, щеше да ми е приятно да чуя сценката. Но в края на краищата - нали и вълкът е сит, и агнето цяло? И продавачът си е постигнал цената-и купувачът. Купувачът бил излъган-защо? Ако му бяха представили исканата от продавача цена като офертна-нямаше ли той веднага да пожелае още смъкване?

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 11:32



Мда. Ама купувача като е куха лейка ще го е*ът.
Мда. Ама продавача като е куха лейка ще го е*ът.

Кво излиза? Само брокера му се разминава секса





Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 12:00



То остана и купувачът да се е хванал

.

Явно, билетите за това представление са били на прИмоция



Тема друга историянови [re: Ищap_]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 12:37



Мен леко ме подразни друга история. Гледаме в имот.бг едно апартаментче и решаваме да го видим. Обаждаме се и готово - уреден оглед. Отиваме на огледа и още в началото брокерката казва: "Има сериозни купувачи, трябва да решавате бързо" - едва ли не веднага. Влизаме в апартамента, които горе-долу отговаряше на описанието и снимките в интернет, но се оказа, че всъщност не се продава с мебелите, както първоначално беше казано.
След като излязохме, брокерката отново подчерта, че има сериозен интерес, поне 3-4 семейства искали жилището. Разбрахме, че офертната цена може да бъде дороваряна, което обаче не става току така. Трябва първо да оставим известна сума в агенцията и да кажем каква цена искаме да постигнем. Тогава те ще преговарят с продавача. Но въпросът ми е, как да поискам това жилище, като не знам точната му цена (ще я договорят ли, няма ли...)

ПП Друго, което не одобрявам е, че в сайтовете на снимките апартаментите изглеждат по един начин, а се оказва, че действителността е различна. Защо луксозен ремонт се разбира нова дограма и тапети, а продава се с обзавеждането - една кухня?



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 12:45



Щото има много брокери, които си мислят, че могат да заблудят клиента, и веднъж дошъл, може да се навие по-лесно на манипулаци етц. Но реално не осъзнават, че така губят както тяхното, така и времето на клиента, а го губят и изцяло като клиент. Брокер, който те навива, притиска и едва ли не заплашва да купуваш направо го отсфирвай и гледай да нямаш нищо общо с него.



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 12:46



Това сега ли се случва?! ...............



П.П. А можеше и цената да ви вдигне , ако е стабилен брокер .

Защо луксозен ремонт се разбира нова дограма и тапети , представете си, ако го нямаше ремонта



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 12:48



Напълно прав си!





Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 13:04



Съгласен съм тук.
Ако е постигната сделка - значи е достигната цена, удобна и за двете страни. Купувачът е получил имота, а продавачът - парите си. Брокерът си е получил заслужена комисионна. (за секса ще трябва да се потруди още)
Ако някой му вика театър - значи получавате и доза култура безплатно!
Не направиха ли цели филми и сериали да рекламират прахове, превръзки и какво ли не още? Не ни ли заливат постоянно с отстъпки, прИмоции, безплатни бонуси и... Защо пазарът на имоти да е по-скучен?

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: друга историянови [re: svestna]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 13:16



Това се случи преди не повече от месец.
Нали съм решила да увеличавам жилищните площи

, та се оглеждам за нещо интересно на пазара, макар и да не бързам с покупката (все си мисля, че още ще падат цените)

Друг случай: Отиваме в един апартамен, който на снимките изглеждаше супер, а и описанието беше такова - основен ремонт, лукс мебели и т.н. Оказа се, че ремонтът може и да е бил луксозен, но най-вероятно поне преди 5 г. (че и повече). Кухненските мебели пожълтели от употреба, плочките по пода - напукани, по тавана - петна (умело замаскирани с лепенки със звездички), луничките на окачения таван бяха изпопадали. Едната тераса беше приобщена и в ъгъла отгоре имаше огромно петно мухъл. Собствениците се опитаха да ни обясняват, че не било, защото има теч, ами не знам какво си на дограмата (което ми е все тая, нали има проблем...). В едната стая на стената имаше огромно петно пак от мухъл, което било от "подпряна гумена постелка". В апартамента остава само кухнята (то не, че мебелите отговаряха на представените).
Това ме ядосва, че ми губят времето и се опитват да ме правят на балама...като продават нещо, да си казват реалното състояние, пък човек ще реши дали да ходи да го гледа. Същото и за цената. Кажи си реалната цена, а не офертна, защо после да се пазарим като цигани. Аз ще реша дали тази цена ме устройва или не.
Продавачите все още си мислят, че са водещия фактора на пазара, но тези времена отминаха (без никой да се обижда, това е действителността) и трябва да се съобразяват с купувачите, а не да ни правят на балами.

Редактирано от green_crocodile на 24.06.10 13:33.



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 13:57



От векове клиента (купувача) винаги е водещата фигура в какъвто и да е пазар. Проблема е че голяма част от купувачите са овце, и оказват негативно влияние на пазара, от което страдат и другите купувачи. Не е луд този, който яде баницата а този, който му я дава. Е при НИ нещата не са толкова прости, като включим и брокерите

. Но за щастие българина, малко по малко се оттърсва от овчото в себе си и почва да използва сивите си клетки по предназначение.

Мен пък ми е интересно, ти защо толкова държиш на апартамент с мебели? И защо ходиш да гледаш такива дупки, в момента голяма част от частните собственици, които продават панелки или стари строителства държат измислени цени. Знам какво ще кажете за новото стройтелство, но все пак има и долу-горе прилични блокчета. А и със един строител мисля, че по-гладко биха протекли нещата.

Относно ремонти и мебели, де**а кви свине трябва да са живели вътре, че да осерат така ? Ти със свине си тръгнала да правиш сделка



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 14:14



Донякъде си права. Но аз не гледам всички обзаведени апартаменти, а тези, които са с направен току що ремонт и обзаведени, за да бъдат продадени. Затова се ядосвам, че ми губят времето с разни дупки. Мога примерно да гледам и необзаведени, но смятам, че цената трябва да е доста по-ниска (което обаче явно не е така).
Причината, че гледам панелки, а не ново строителство е, че строителите все още държат нереално високи цени, обявената квадратура е с идеални части и тераси (продават ти 100 кв., а живееш на 50 примерно), а и освен цената на апартамента, трябва да вложиш още поне 10 000 - 15 000 лв. (че може и повече) за ремонт и обзавеждане. Тогава вече себестойността на имота скача доста.
Когато строителите намалят цените до разумните 300-350 евро

(не знам дали ще стане, но според мен това е нормална цена, след като строят на около 280 евро себестойност + 20% печалба), ще се ориентирам към ново строителство. Тогава и цените панелките ще бъдат по-ниски. Сега е доста шокиращо, особено като гледаш в обявите какви коптори се продават на космически цени....



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 15:19



Мне, не мисля, че съм права, мисля че съм прав

Мда, но панела ли е алтернативата? 300-350е/кв няма как да паднат. Неизгодно е строителя има толкова малка печалба. Все пак една сграда не се строи за 1-2 месеца. Но и като сметнем, че стройтеля спестява от всичко, не е реално да има такива стъпи жилища. Цените трябва да са мах 2х стойността.

Редактирано от moreol на 24.06.10 15:24.



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 15:34



Извинявай


Няма да се учудя и да паднат до 350 е/кв. при това престрояване и празни блокове... Няма как да дам за ново строителство на Околовръстен път (Обеля, Люлин и т.н.) по 700-800 евро и то някои блокове още без Акт 16. Искат тази цена за кв., но не чиста жилищна площ, а заедно с тераси, стълбища и др. Колко е себестойността на една тераса?!? Не ми се смята колко излиза, ако изчисляваме на чиста площ.
Кое е алтернативата? Все пак не сме милионери...ако бяхме, то е ясно, къщичка в Бояна



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 15:56



Ха сега де: хем по 280 евро себестойност на строителството, хем за къщичка в Бояна трябва да сме милионери. Не стигат ли 28 000 евро за 100 кв.м. къщичка?
Или нещо в сметката за себестойността сме пропуснали?

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 16:23



И моето положение е такова, даже е по-зле, защото ти търсиш да разширяваш жилищната си площ, а аз си търся жилищна площ

. Но не ми се живее в панелка нито в миризлив блок от 50. Ест ще гледам и за старо тухлено, но да е добро...



Тема Re: друга историянови [re: npubem]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 16:26



Е ти като си вкараш, басейнче, тревни площи, външно и вътрешно джакузи, фонтанче или водопадче, 3-4 гаража за бентли, лаборгини етц. 4 етажна къща с големи тереси, тенис корт етц. Към милионче отива





Тема Re: снощи.........нови [re: moreol]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.06.10 16:40



........ без да искам спретнах такава прИмоция, че свят ми се зави

...........
Нали съм тъп брокер , снощи променяйки рекламата си, пускам 2-стаен, тухла с Акт 16, 4 етаж на цена 5 100 € (пропуснах една нуличка ). Докато променя цената, отнема техническо време около 2-3 минутки, един пич по телефона ме попита дали цената от 5 100 € се коментира, а друг ми каза, че не иска да го гледа, щот е на шпакловка и замазка .......... .........
Понякога има изключително забавни моменти, ама то човек трябва да е на кеф, за да се забавлява, иначе е доста натоварващо.



Тема Re: друга историянови [re: npubem]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 16:40



ако тръгна да строя най-вероятно няма да мога да падна до тази сума на квадрат, защото няма да имам ДМА, чиято амортизация се разпределя в произведените сгради през целия им полезен живот, а ще трябва да наемам такива. Строежът на къща е по-скъп от този на блок. Освен това в Бояна земята е скъпа. А и защо сравняваме Бояна с Люлин?
А да не говорим, че строителните фирми надуват разчетите си по себестойност като включват вътре какви ли не разходи. По принцип разходите за администрация и финансовите разходи не трябва да се включват в калкулациите, но мислите ли, че го спазват?!? Изобщо не е прозрачно ценообразуването. То се ръководи от пазарните цени (в което няма лошо), които години наред се надуваха изкуствено от спекулативния балон (това вече не е добре). И защо се смята, че строителите трябва да печелят по 100-200-300% чиста печалба. За нормален бизнес 20-30% е достатъчна. Ходенето по разни почивки на острови и карането на джипове не е част от бизнеса (обаче лакомията е голяма).
Но....да не задълбаваме в темата, всеки си има мнение.
Извинявам се, ако съм Ви обидила с моето мнение.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано24.06.10 17:38



Нищо пошло или грозно няма в пазарлъка и хватките и чалъмите, които се прилагат при преговори според мен. Напълно нормална ситуация, ако мине номера - добре, ако не - ще пробваме по друг начин. Свиквай...

Твоята брокерка какво ти каза? Или брокерът на продавача защитава усърдно и твоите интереси?



Редактирано от dated на 24.06.10 17:44.



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 17:42



Хей, кроки, никой не иска да те обиди! Темата е интересна, мнения различни...

По принцип разходите за администрация и финансовите разходи не трябва да се включват в калкулациите, но мислите ли, че го спазват?!?
Според мен е логично всички разходи да се включват. Заплатата на счетито, лихвите по кредитите, отпуски и болнични, работно облекло и застраховки - няма откъде да дойдат други приходи. Естествено и теренът трябва да се включи (било то Люлин или Бояна).
Щом искаме да купим готово жилище (не на зелено) - значи предприемачът трябва да финансира строежа - с кредит или собствени средства (вместо да ги държи на депозит).
Накрая всички тия разходи се пишат на гъ..рба на клиента.



Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!

Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано24.06.10 17:42



А за това не са ли виновни всъщност купувачите, защото тръгват на "пазар" на недвижим имот със задължителната нагласа, че цената непременно трябва да бъде коментирана, като че ли се намират на Капалъ-Чарши?

Викаш - да не се излагаме, ами като цивилизовани бели хора да развързваме кесията още щом продавачът каже колко иска...

Ако му бяха представили исканата от продавача цена като офертна-нямаше ли той веднага да пожелае още смъкване?

А, де!



Редактирано от dated на 24.06.10 17:43.



Тема Re: друга историянови [re: npubem]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 19:12



...защото в себестойността се включват преки и общопроизводствени разходи, а административните и финансовите не са такива. Те за са сметка на печалбата. Също се включват в цената, но не и в себестойността. Това е.

А колкото до държането на депозит - ами нека си ги държи строителя, някой да го кара да строи?!? С вземането на това решение се поема риска от този бизнес. Заради този риск и печалбите трябва да са 20-30%, а не като лихви по депозити 4-8%. Да искаш 100% и повече печалба си е чиста спекулация. За съжаление няма въведен контрол за това (и колкото и да отричат, строителите си имат картелни споразумения за цените). Ако има умни от стоителните предприемачи, ще свалят цените още сега (малко по-ниско от пазарните цени в момента), защото иначе ще продават още на по-ниски цени.

ПП: Ясно е, че Вие сте или строител или сте свързан по някакъв начин с това.



Тема Re: снощи.........нови [re: svestna]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 19:57



А аз си помислих, че си пуснала на мъжа си





Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 20:01



Никой не си обидила, даже си доста над нивото на любезност в клуба

. Пак ще се повторя, този път малко по-грубо..купувачите сами си вкараха кола там където никой не иска .
Иначе стройтелните шефчета си вкарват и почивката на кайманите с любовницата за разход.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано24.06.10 20:13



И в този случай, както в много други житейски ситуации, зависи от хората. Има някои, които просто не обичат да се пазарят. Независимо за какво. Не можем да се сърдим на никого за това. Никой продавач не е длъжен да сваля обявената от него цена. Така се правело - е, не е задължително.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: друга историянови [re: moreol]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано24.06.10 20:50



Не са купувачите. Напротив даже. Мога да обясня схемата на имотния балон и как продавачите правеха огромни печалби спекулирайки, но мисля, че всеки може да се сети как се случиха нещата.
За съжаление от това последва кризата, която не е само локално, а глобално явление. Дори мога да кажа, че всичко тръгна от САЩ, като обхвана почти целия свят. При нас тепърва ще се усетят нещата.



Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор moreol ()
Публикувано24.06.10 21:07



Не са само те да, но ако имаха акъл, нямаше да се случи това...естествено искам невъзможни неща





Тема Re: друга историянови [re: green_crocodile]  
Автор npubem (:-)
Публикувано24.06.10 23:38



Също се включват в цената, но не и в себестойността.

Някой в магазина да е питал за себестойността на хляба или бирата (ех, да можех бирата поне по себестойност да си купувам)? А колко е себестойността на 1 минута разговор по мобилен телефон? На кого му пука, когато всички плащаме цената.

Ясно е, че Вие сте или строител или сте свързан по някакъв начин с това.

Проектант съм, което ме прави свързан с онова. Всъщност, и аз съм на строителите в перо "загуби"...

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Не е съвсем така.нови [re: npubem]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано26.06.10 00:22



"На кого му пука, когато всички плащаме цената. "
При определени нива се нарича свръхпечалба. При други - подлежи и на регулации.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор V.Grig ()
Публикувано26.06.10 05:03



А за това не са ли виновни всъщност купувачите, защото тръгват на "пазар" на недвижим имот със задължителната нагласа, че цената непременно трябва да бъде коментирана, като че ли се намират на Капалъ-Чарши? Особено в този момент на криза?

А защо си мислиш, че една цена не може / не трябва да бъде коментирана??

Ако смяташ, че винаги се приема първата ти подхвърлена цена и не се договарят цени и условия по договори, значи имаш много изкривена представа за бизнеса като цяло



Иначе пазарлъка на чаршията е една от атракциите на мястото. Пробвай да се пазариш в нормален магазин в Турция и ще останеш с изненада



Тема Re: Хитър Петърнови [re: V.Grig]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано26.06.10 08:27



Доста по-сложно е отколкото изглежда на пръв поглед.

Според теб пазарлъкът е атракцията на едно определено място - Капалъ Чарши - а в нормалните магазини (в Турция, а и навсякъде) не съществува? Е, не те ли дразни самият факт, че цял един пазар на недвижими имоти в цяла една държава се приравнява на атракция на уличен пазар? Не е ли леко извратена идеята, че жилището, което наистина ти харесва, може да отиде в ръцете на някой друг, само защото в душичката му е заложен ориенталският уличен "атрактивен" манталитет, а ти си тъп цивилизован субект, който обича да пазарува от нормални магазини и предпочита да не се дърля унизително с продавача за 500 евро?Нямаше ли да е по-интелигентно да може да отвориш интернет или вестника и веднага да ти се избистри картината - какви имоти можеш да купиш в даден момент за парите, които си си определил, а не вместо това да търчиш като кон от врата на врата по огледи на жилища в диапазон 100 до 20 000 евра над твоите възможности,с надежда да придумаш някой продавач да се смили над теб? И не е ли истина това, че именно склонноста към пазарлъци, прерастваща напоследък в "задължителност", е причината да се разиграват унизителни картинки и да се пишат грозни сценарии като този, описан в темата?

Цени по договори се договарят със сигурност. Но то е друго. Касае междудържавни или междуфирмени взаимоотношения и там се договарят далеч не само цифрите на цените, а и куп още условия, съпътстващи дадено ценообразуване. С право ти нарече това "бизнес". Той се практикува от бизнесмени, обучавани да правят точно това. А покупката на жилище често се налага на хора, нямащи общо с бизнеса-нито като професия, нито като манталитет. Те не са по-долна категория хора, повярвай ми, нищо, че в днешно време думите "бизнес" и "бизнесмен" са магически. И заслужават, обикновените хора, небизнесмените, коректност. Нека не се заблуждаваме, че една и съща къща днес може да струва 70 000, а утре - 50 000 евро - съвсем същата къща, и да не ни е ясно, че това си е чиста спекула. Хитърпетровщина. Ако мине. Ако се намери някой балък да се върже.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"

Редактирано от CиcиO9 на 26.06.10 08:31.



Тема Нищо лично,нови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано26.06.10 13:13



но изглежда трябва да се поограмотиш.
" Нека не се заблуждаваме, че една и съща къща днес може да струва 70 000, а утре - 50 000 евро - съвсем същата къща, и да не ни е ясно, че това си е чиста спекула. Хитърпетровщина. Ако мине. Ако се намери някой балък да се върже. "

Прекрасно описа процесите в последните 7+ години. Къща която струва 50 000 се продаваше на 70 000 на балъците.

"Нямаше ли да е по-интелигентно да може да отвориш интернет или вестника и веднага да ти се избистри картината - какви имоти можеш да купиш в даден момент за парите, които си си определил, а не вместо това да търчиш като кон от врата на врата по огледи на жилища в диапазон 100 до 20 000 евра над твоите възможности,с надежда да придумаш някой продавач да се смили над теб? "

Не, би било просто глупаво. Продавачите не са в позиция да се смиляват, ако не разбират че представите им за цените и реалността се разминават - се получава плитък пазар (като сегашния). Няма никакъв смисъл да се купува каквото и да е на раздути цени

Времето работи в полза на купувача, продавача е този който трябва да преосмисли защо няма сделка и кое в очакванията му е погрешно (примерно - не е склонен да загуби от препродажба на жилище, което е купил със спекулативна цел).



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор moreol ()
Публикувано26.06.10 14:51



Да това е бизнес, и ролята на брокера е точко таква, да придвижва сделките на този бизнес, друг е въпроса, че много голяма част от брокерите си нямат и идея как става това и се осланят на собствения си "нюх".



Тема Re: Хитър Петърнови [re: moreol]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.06.10 22:46



ролята на брокера е точко таква, да придвижва сделките на този бизнес

Абсолютно си прав - точно това е ролята на брокера!


Но...
Брокерите бягат от тая роля и имат два модела на поведение, според ситуацията:
1. Ако ги питаш защо взимат такъв безумно висок комисион - защото те оферирали, търчали по огледи, набавяли документи, посредничели, консултирали, съдействали на клиента до изповядване на нотариалната сделка.
2. Ако им потърсиш отговорност, че заради тяхното консултиране и посредничество някой клиент е загубил ХХХХ пари, изведнъж обръщат плочата - те само приемали заявки, пускали обяви и водели клиентите на огледи. Не били страна по сделката и не знаят нищо повече. Жалка картинка.

Така ще е докато нямат регламент - задължителен ценз, професионално обучение (не вътрешнофирмено), съсловна организация, отговорности и тн.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано27.06.10 00:19



Така ще е докато нямат регламент - задължителен ценз, професионално обучение (не вътрешнофирмено), съсловна организация, отговорности и тн.

Пази боже от съсловни организации!.. Кухи бюрократични структури, издържащи се от членски внос. В бурята от създаване на всевъзможните камари изплува мръсната пяна от неспособни да упражняват професията си - и като такива (по закона на Мърфи) - заемат ръководните постове..
И докопали се до заветния печат - раздават "правоспособности". От получаването на една такава хартийка всеки става толкова по-способен, колкото по-малко грешни са ставали с купуването на индулгенциите от великата инквизиция.

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 00:32



отговорности и тн.
--------------------------
Пусни една тема с отговорностите на брокера.. за какво и как трябва да отговарят и пред кого...това ще е интересно...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: npubem]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 00:52



Ако си имат регламент, след всяка простотия (разбирай - нарушение или престъпление) направена от брокер, въпросният ще изхвърча от организацията. После - следващият и така... И накрая останалите ще вземат, че ще работят като хората.

Говоря за регламент с ясни отговорности, дето при всяка жалба, подкрепена със съответните документи, поне от един брокер да хвърчи перушина. Па ако ще и да си е добил "правоспособността" по втория начин.

Щото сега всеки брокер добива правоспособност само срещу 7 лева за визитки.



Редактирано от Ha живo на 27.06.10 00:56.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 00:56



Кажи ти първо какви отговорности има БГ брокер по НИ, пък аз ще те допълня.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 01:03



Пусни нова тема... какви трябва да са отговорностите на брокера.. и аз ще те допълня..
Но моля те.. нека да няма дразги и лични нападки...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 01:18



Дисциплинарна, гражданска/професионална, имуществена...
Тоже и наказателна.

Коя от тях имате сега???



Тема Re: Хитър Петърнови [re: npubem]  
Автор moreol ()
Публикувано27.06.10 01:21



Мисля че на запад има такава специалност в университетите, тук не знам, но мисля, че няма или е разводнена. Иначе в цял свят брокерите са така. Което е нож с 2 устиета, защото, дет се вика не му трябва на човек више да се занимава с това, което му иде от ръки, лошо става когато се навъдят тарикатите. Но това не важи специално за тази професия, а за 99%. И при моята професия доста хора се пробват, но най-често тарикатите не успяват, пък на тези които им се отдава, няма лошо.

Относно съсловните организации. Това съвпада ли с понятието общност-community? Ако е така, защо да е лошо нещо? То не е задължително едно комюнити да има шефове, такси, вноски и т.н.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано27.06.10 01:25



Споко бе, щом погнаха фризьорските салони, които предлагат естетични услуги значи всичко ще погнат





Тема Re: Хитър Петърнови [re: moreol]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 01:42



Те тия в салоните минават през Занаятчийската камара и си имат кетапи.
Кой няма - да го таковат. Така е по регламент.



ПП
Личният ми фризьор, дет ми взима по 8 лева на две седмици, си турил на стената тапията с парафите и щемпелите, а личният брокер, дет работи с десетки хиляди ЧУЖДИ ПАРИ, само с визитка се представя. А де?!

Редактирано от Ha живo на 27.06.10 01:46.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: moreol]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано27.06.10 09:33



За много хора това е наистина бизнес, но за други е просто необходима покупка.- като кола или вила - и според мен е неправилно да бъдат наказвани - фигуративно казано- само защото не им е присъщ ориенталският манталитет. Пък и мислех, че брокер не се наема за да попълва празнините на клиента си в майсторлъците на пазарлъка, а за съвсем други неща.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Нищо лично,нови [re: jamie]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано27.06.10 09:42



За съжаление трябва да ти обърна внимание да четеш по-старателно това, на което отговаряш. Щом го публикуваш като отговор. Нищо от това, което си написал, не дава отговори на моето мнение. Това са си просто твои разсъждения по темата, някои-правилни, някои-не чак толкова, но в никакъв случай не касаят написаното от мен, освен съвсем бегло. Относно ограмотяването - наистина човек се ограмотява докато е жив, но не ми се вярва да смяташ, че точно ти самият може да ме ограмотиш в нещо, имайки предвид твоите мнения, които съм чела бегло в този клуб .

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"

Редактирано от CиcиO9 на 27.06.10 09:54.



Тема Re: Нищо лично,нови [re: CиcиO9]  
Автор moreol ()
Публикувано27.06.10 10:20



Не си прави труда, ще останеш неразбрана и/или наругана.





Тема Съвсем личнонови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:25



но съм цитирал, чел и коментирал - вместо общите приказки в твоето мнение тук.
Реалността потвърждава че съм прав, ти може да си четеш и дуднеш на воля



НИ са стока и като такава могат да се търгуват и на загуба, и под себестойност - в зависимост от пазарната конюктура.



Тема Я па ти!нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:30



"Иначе в цял свят брокерите са така."

Къде си го виждал ти че е така, аз пък съм видял в Немечко обратното


За твоята професия си прав - много като тебе се пробват от нищо нещо



Тема За какви други неща?нови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 11:39



"Пък и мислех, че брокер не се наема за да попълва празнините на клиента си в майсторлъците на пазарлъка, а за съвсем други неща."
Сигурно понеже клиента има едни излишни 3% за даване?



Я поясни за ориенталския манталитет и наказанията - понеже цялото ти изречение е доста неясно. Не виждам как брокер НИ се вписва в него освен като човек, упражняващ бизнес - следва че трябва да носи и отговорността.



Тема Re: Я па ти!нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано27.06.10 13:38



От 6 клас съм се ориентирал към тази сфера, не мисля че от вчера за днес съм решил, но както ида е...



Тема Re: НАЙ новите 20нови [re: green_crocodile]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано27.06.10 14:07



които видях тук. Щото чета без да се обаждам ама сега но мо'ем се страпим:

"...Разбрахме, че офертната цена може да бъде дороваряна, което обаче не става току така. Трябва първо да оставим известна сума в агенцията и да кажем каква цена искаме да постигнем. Тогава те ще преговарят с продавача...."

Това еднократен куриоз ли е или срещаща се практика? Как се третира тази сума ако няма сделка накрая: Безлихвен заем, дарение..."данък будала"?

И още нещо - доколко е прието да се продава апартамент с мебелите/т.н. бяла техника (печка/пералня/хладилник)?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано27.06.10 15:20



Тезата, която защитаваш ми се струва много крайна.

Защо във всичките си мнения говориш за ориенталският уличен "атрактивен" манталитет?
Договаряне, пазарлък или както искаш му кажи си е нещо съвсем нормално по цял свят, не само в Ориента...

И постоянно пишеш, че някой, който не умее да се договаря бил наказан. Кой е наказан - продавачът, който е получил по-малко пари или купувачът, който е платил повече? И най-вече - от кого е наказан?
Аз не мога да се пазаря, но не се чувствам "наказан" от някого...

Казваш Нямаше ли да е по-интелигентно да може да отвориш интернет или вестника и веднага да ти се избистри картината.
Може да е така в КНДР, но няма как да стане при нас, струва ми се...

И какво значи ...да търчиш като кон от врата на врата по огледи на жилища в диапазон 100 до 20 000 евра над твоите възможности,с надежда да придумаш някой продавач да се смили над теб?
Защо да е лошо да огледаш и да смъкнеш цената, след като е очевидно, че цените на НИ падат?

придумаш някой продавач да се смили над теб? - не мисля, че някой очаква да намери продавач, който да се "смили", особено при текущото положение на пазара. Продавачите не са в изгодна позиция, че да се "смиляват". А когато диктуваха нещата пак не се "смиляваха"...

И не е ли истина това, че именно склонноста към пазарлъци, прерастваща напоследък в "задължителност", е причината да се разиграват унизителни картинки и да се пишат грозни сценарии като този, описан в темата?

Нищо унизително или пошло не намирам в опита на продавачът да продаде имота си по-скъпо. Както и в това купувачът да се опита да намали цената.

Както писах и преди - интересно ми е дали споменатият брокер на продавача ще вземе комисиона и от купувачката за предоставената и услуга...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.06.10 16:59



А здравейте, напочивах се малко и се върнах, гледам - две нови теми - живна клуба напоследък



А ти, човеко, ако наистина имаш нещо общо с правото, моля те, ще ти подаря една сергия на пазара - и с мои средства ще ти осигуря първоначалния капитал да я напълниш със зарзават, само моля те, не се занимавай повече с право

Ти осъзнаваш ли какво питаш? Ако съм ти преподавател, и ти си студент първи курс, за такъв въпрос доживот не можеш си взе изпита

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Хитър Петърнови [re: seymour_stz]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:19



От арвито чаках коментар, не от теб.



Пуу, сичко развали с това мнение.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 17:24



хитро и тънко измъкване.. както винаги..
Аз чакам от теб коментар.. какви и към кого са отговорностите на брокера..


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:35



Кой да предположи, че за всяко нещо се консултираш с някой и чакаш защита. Разчитах на личното ти мнение.

Кажи сега - кои отговорности от тия горе носи в настоящето БГ брокер. Твоето мнение искам.

ПП
Сиймур да не се обажда, моля.


Интересува ме вътрешното усещане за отговорност на БРОКЕР.

Редактирано от Ha живo на 27.06.10 17:36.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: seymour_stz]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 17:36



Сеймор, отдавна съм разбрала, че хората които пишат тук /визирам На живо/ не са такива, каквито се предстатвят. Човек, който няма смелост да каже какво работи.. или се срамува от работата си... или просто се представя за такъв какъвто не е....
Аз си спомням още Дидактична.. незнайно защо На живо твърди, че пишел от нейния ник.. и незнайно защо пишеше в ж.р.
Но както и да е .. решила съм да няма повече лични войни... Хората, които четат тук и имат поне малко познания за имоти и право, сами правят изводи..




Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:44



Не съм учудвам, че само ти не си разбрала какво работя, колко разбирам от имоти и право, коя е Дидактична и най-вече, що е то спам, лични нападки и предупреждение от модератор.

ПП
Темата е много добра и това ще е единственият ми отговор извън нея. Ти и сейми си продължавайте да тролите.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 17:46



Кой да предположи, че за всяко нещо се консултираш с някой и чакаш защита.
---------------------------------------------------------
Консултациите се правят, на определени места с определени хора, които знаят и застават зад казаното... Ако визираш теб...аз не помня ти да си давал някога консултация на когото и да е...питането не е консултация.. защото на човек, който не се знае въобще какъв е.. няма и как да му се вярва... ако искаш мога да пусна тук.. въпросите ми.. и отговорите ти...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 17:53



Не съм учудвам, че само ти не си разбрала какво работя,
---------------------
Обещавам че ще пусна оф тема.. в която ще попитам.. дали някой знае какво работи На живо.. и ако има и 2 човека, който да знаят, обещавам, че ще ти се извиня...


ПП всички твои отговори са извън темата...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 17:55



Не такава консултация бе арви. Говоря за това, че чакаш сеймур, разбрал-недоразбрал, да излее мъдростите си и почваш да подлайваш и ти до крачола му.

Изцяло в контекста на темата те питам на прост човешки език - усещаш ли чувство за отговорност в работата си, вярваш ли, че когато някой клиент изгори с пари заради твоя грешка, ще понесеш и ти последствията? Или считаш, че всичко се крепи на доблестта на брокера?
Не те питам за твоята практика, не я навирай всеки път, кажи как виждаш принципно нещата?

Толкова ли сложно нещо питам?!



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 18:11



Говоря за това, че чакаш сеймур, разбрал-недоразбрал, да излее мъдростите си и почваш да подлайваш и ти до крачола му.
-------------------------------
На живо, явно много лошо мнение имаш за мен, щом твърдиш, че чакам някой да ми помогне и т.н. Със Сеймор, единственият ми контакт е тук във форума.. а ти да видя някъде молба за помощ...
Кажи ми, за да ти кажа... как клиента може да загуби пари заради мен... защото действително това не ми се е случвало.. и не мога да си представя как това може да стане..
Само едно мога да ти кажа.. брокера е в пряка зависимост от клиентите... когато той не е отговорен към тях... просто загива като брокер...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 18:26



Кажи ми, за да ти кажа... как клиента може да загуби пари заради мен...

Ако и това не си разбрала досега язък че четеш от толкова време тук. Не мисля да повтаряме стари теми. Спомни си например за изгарянето на мода с 500 евро заради брокер. Примерно. И специално ти потретям, че не става дума за теб и твоята практика.



просто загива като брокер...

За един ще загине, друг клиент ще дойде.
Тоя брокер от началото на темата, че и за другите случаи, мислиш ли че ще "загинат"? Ми не, клиенти нароил Господ, способи да ги изнудват също.




Знам, че пак няма да отговориш нищо.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 18:43



Спомни си например за изгарянето на мода с 500 евро заради брокер.
-----------------------------------------------
А така... мода е изгорял заради брокер, така ли?
И защо заради брокер... защото брокера му казал.. има и друг клиент...?
Ние затова проблема сме го решили така... стоп капаро за три дни.. в размер от 200-300Е и то в АНИ... ако нещо стане, нередовни документи или т.н... тези пари се връщат.. но ако клиента се откаже да купува по негови си причини.. той губи парите...
Ми не, клиенти нароил Господ, способи да ги изнудват също.
Грешиш... по принцип клиенти има.. но купувачи...непознати почти няма.. всички сделки са на база стари клиенти.. познати на стари клиенти... и т.н. Сега направи сметка дългогодишна работа... и оттам броя на познатите, от сделките..
За да работи някой само с теб.. се изискват препоръки...иначе ти би ли се доверил на случаен брокер.. или случаен адвокат.. или лекар.... няма нали?
На живо, аз не отговарям за действията на колегите, хиляди пъти съм го казвала, че харесвам много от техните похвати иприоми да придърпат клиент... но затова АНИ-та бол, клиента има право на избор...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 18:51



Кви стари клиенти бре? Баба Пека от с. Уйново, сина и Цоко и внучето-студентин "на Софията" кви стари клиенти са?

Те ти го и примера на мода:

Оглед на къща c брокерка .
Разиграва се следната сценка :
Ей сега едни искаха да я купят, ама нямаха пари за стоп капаро.
Вадим като баровец 1000 е.
После се оказва :
-Къщата не била къща а вила
-Незаконен дувар
-Част от постройката построена полулегално и неозаконена
-Няма вода лятото в района
-Около къщата прекрасен дувар, но във вилна зона плътен дувар не се разрешава
-Имота няма изрядни документи
-Имота е с незаконен водопровод от съседната къща

В разписката за стоп-капаро е записано, че ако на еди-коя си дата не сключа предварителен договор губя стоп-капарото
В резултат на това губя 500 е, защото толкова прецени собственика да ми върне.
Изхода беше 500 е назд или да се съдиме по условията на фръчащото листе носещо гордо наименование "стоп-капаро"




Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 21:58



Вадим като баровец 1000 е
----------------------------
Виж сега, който иска да е баровец.. няма да се оплаква.. модератора е интелигентен човек.. пък я виж какви глупости прави...
Пари се оставят, след като тези неща са изяснени.. и ти наистина искаш да купиш имота...
Виж, когато искаш да намериш недостатъци на даден имот..това винаги може да стане... но мен пак нещо не ми е ясно... къде е дал парите.. в офиса на колегите ли/защото там е трябвало да му предоставят документи за собственост и той е щял да види, че това е вила..и че има записана по-малка площ/ или на самият оглед...
Кви стари клиенти бре? Баба Пека от с. Уйново, сина и Цоко и внучето-студентин "на Софията" кви стари клиенти са?
Баба Пена не я познавам, но баба Вили от София ми е стар клиент с доста сделки.. пример /забележи само от един човек/: продадохме етаж от къща в център, купихме апартамент, почти всяка година даваме с нея едно помещение под наем, отделно с дъщеря и купихме апартамен, отделно тя ми изпрати една клиентка, с която също купихме апартамент.. та.. какво се получи с една жена 6 сделки.. до сега...а ще има и още.. защото сега идва ред на внука и за апратамент... Тази жена такова доверие ми има, че въобще не чете договорите, за което винаги се караме с нея, защото това се превръща в лош навик..
Втори клиент.. продадохме купихме, доведе още 4 клиенти...
Това е най-голямата реклама за една АНИ.. когато клиента остане доволен...и ти доведе други клиенти... другото е бля бля...
Виж, На живо, няма как да ме разбереш, защото си много далеч от работата на една АНИ, ти си сложил черните очила и от единични случай с некоректни колеги, си вадиш изводи и нападаш всички останали... затова са ни дразгите с теб.. защото ти обобщаваш за всички АНИ или брокери...
ПП забравих да ПОЗДРАВЯ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ С ПОБЕДАТА още съм под влияние на волейбола...



Аз виждам всичко....

Редактирано от apви на 27.06.10 22:03.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 22:18



Пари се оставят, след като тези неща са изяснени.. и ти наистина искаш да купиш имота...
Виж, когато искаш да намериш недостатъци на даден имот..това винаги може да стане... но мен пак нещо не ми е ясно... къде е дал парите.. в офиса на колегите ли/защото там е трябвало да му предоставят документи за собственост и той е щял да види, че това е вила..и че има записана по-малка площ/ или на самият оглед...


Ъъ, не разбрах:
1. Каква тогава е работата на брокера, щом от документи за собственост и той е щял да види? Вие що го водите на оглед на имот с непроверени документи? Той търси едно, вие го водите на друго, човека се доверява на "професионализма" ви - казал е какво иска и очаква на това да го заведете. Следиш ли ми мисълта...? Що представяте имот за това, което не е?
2. Носите ли отговорност някаква в тоя случай и каква? Според теб.

Или викаш - решението за стоп-капаро си е на клиента и брокерът няма нищо общо?



Ти имаш ли специалист по ЗУТ и прочие актове в тая насока, до който да се допитваш или де що е постройка представяш за "къща", "парцел" и тн? Нясно ли си с тая материя? Предназначение? Статут? Категории? Не си! И никой не го и иска от теб нито от който и за било брокер. От вас се иска единствено да не говорите за неща, от които не разбирате.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано27.06.10 22:39



Каква тогава е работата на брокера, щом от документи за собственост и той е щял да види?
-------------------------------------
Това не го разбрах.. опитай отново...

Вие що го водите на оглед на имот с непроверени документи? Той търси едно, вие го водите на друго, човека се доверява на "професионализма" ви - казал е какво иска и очаква на това да го заведете. Следиш ли ми мисълта...? Що представяте имот за това, което не е?

На живо, ето за това се караме... защото ти не си реалист.. а си заслепен от някаква омраза към брокерите.. и винаги изкривяваш нещата...но виж, ти дори не изслушваш другата страна, а веднага взимаш отношение.. така ли са те учили...
когато има спор за нещо.. обикновено се изслушват и двете страни.. греша ли..

Ти имаш ли специалист по ЗУТ и прочие актове в тая насока, до който да се допитваш или де що е постройка представяш за "къща", "парцел" и тн? Нясно ли си с тая материя? Предназначение? Статут? Категории?
това няма да го коментирам... само ще те помоля да се върнеш и да прочетеш пак какво си написал....


Аз виждам всичко....

Тема А тованови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 22:51



ще го коментираш ли:

2. Носите ли отговорност някаква в тоя случай и каква? Според теб.




Тема Бравос!нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:03



Не си мръднал въобще, ша знайш


Както и да е - давай по темата че пак ша те баннат (и мен покрай глупостите ти)



Тема Неканови [re: Ha живo]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:09



даде акъл за зарзавата ве, зер в Зарата пишман-брокерите пишман-юристи с туй се занимават





Тема Re: Неканови [re: jamie]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 23:17



То тъй де, тъй или иначе тук брокер не ще да се произнесе, допреди юристО да даде тон.


Щом е рекъл - зарзават ще продавам, той разбира къде е кяра...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано27.06.10 23:22



Според мен брокер не е и няма да стане регулирана професия, просто брокерът не е задължително звено в сделката. Задължителното и регулирано звено е нотариусът - негова е отговорността за законосъобразността на продажбата. Той отговаря и за вписването. Събирането на документи и справки от АВ, община, кадастър, данъчна оценка и прочее е консултантска услуга, но отговорността за тези документи е на институцията, която ги издава.
Може да я свърши брокер или който и да е друг.
Аз лично не мога да обвиня жената зад щанда в магазина, че волно ии неволно ми продава некачествена стока - било то сирене, ракия или прахосмукач. Не мога и да очаквам от брокер да поеме някакви гаранции и отговорности за жилище на 25 години...

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Защо не?нови [re: npubem]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:29



Брокер НИ си е регулирана професия в цивилизования свят.
Жената зад щанда може да ти продаде развалено месо - тя е професионалист в това нали, редно е да е способна да го оцени и да не допуска продажбата.
Да не говорим че брокера не е жената зад щанда (и не получава заплата/надница именно заради това).



Тема Лош си!нови [re: Ha живo]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано27.06.10 23:39



"От вас се иска единствено да не говорите за неща, от които не разбирате. "

Мче те само ша мълчат





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.06.10 23:39



Хехе, аз и от зарзавати разбирам повече, отколкото ти от право



Ти само ми кажи, възможно ли е юрист да пита това, което ти пита. Само ми отговори с да, или не, без да правиш просторни кухи словоизлияния, моля
И ми кажи може ли човек, поне от обща култура поназнайващ нещо за правото, да пита може ли или не брокера да носи НАКАЗАТЕЛНА отговорност, и ако не може /както се подразбира от твоя въпрос/, кое точно го поставя НАД закона?

И ако обичаш, продължвай да коментираш зулумите и некадърността на брокерите и цените на имотите, но без да се правиш на юрист, моля, че току виж някой вземе да ти се върже

Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Неканови [re: jamie]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.06.10 23:42



За теб всички знаем, че освен от зарзавати, от друго не разбираш



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Неканови [re: seymour_stz]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.06.10 23:55



И юрист може да пита това, и неюрист може да пита. Зависи кого пита.
Пак се правиш на неразбрал - въпросите към арви не са обикновени въпроси, защот тя не е обикновен брокер.



И, понеже стана въпрос и ти вече прецака цялата работа, пък арви не смее и гък да каже, преди да си дал тон за песен, ще те светна, че и към настоящия момент тя си носи всички тия отговорности.

ПП
Аз отдавна те питах ти верно ли си юрист или си просто брокер, който бленува. Обидил си се, май.



Тема Re: Бравос!нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:05



Мръднах, мръднах, подадох си документи в сап и скоро ще те тормозя





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:05



Пак се правиш на неразбрал - въпросите към арви не са обикновени въпроси, защот тя не е обикновен брокер
--------------------------------
На живо, хайде не ме забърквай във вашия спор...и хайде не тъй лично, ако обичаш.. това аз какъв брокер съм, ама хич не те интересува..
но хайде да вкараме малко яснота в твоя образ.. искаш ли...
моля коментирай това:


и това:

Просто, след като ме коментираш като брокер, аз пък искам да знам, кой ме коментира...

ПП пък арви не смее и гък да каже аз не стоя непрекъснато пред компа за да ти отговарям на въпросите.. това първо.. и второ ако незнаеш има световно по футбол и волейбол.. предпочитам да гледам нещо позитивно и истинско от колкото да се занимавам с твоите.. леко казано безсмислени въпросчета...


Аз виждам всичко....

Тема Да,нови [re: seymour_stz]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:06



Лукчо. И Тиквичка да заповяда



От такива репи като вас разбирам, ясни сте ми от километри.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: npubem]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:08



Събирането на документи и справки от АВ, община, кадастър, данъчна оценка и прочее е консултантска услуга

Събирането на документи НЕ Е консултантска услуга. То е просто висене по опашки.
И, понеже си наясно, според теб колко брокери имат дори и бегла представа от имоти, строежи, документи, да не посочвам и закони.
2-3 %, по мое мнение. Останалите те водят на ПЖ в ЗЗ и ти викат, че е къща с дворно място. "Парцел", даже му казва една от тук.
Е, ше ме извиняват и ше ме прощават, ама ако аз съм куха лейка на чие мнение да се осланям, давайки капаро на предварителен договор, освен на тяхното, брокерското.
А жената зад щанда е на заплата, не на комисион, и обикновено ми прави знак да взема друго вместо некачественото. Докато брокерът ми изтъква "предимства" и приписва качества на нещо, дето няма нищо общо с търсеното. Щото е на процент и гони подписа ми.



Тема Re: Защо не?нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:09



Бъркаш, жената зад щанда обслужва клиентите, има си други хора, които се грижат за сроковете на годнист. Айде прави разлика, сап е голяма фирма, на този принцип работи, или ти си още с гаражния манталитет, а?





Тема Re: Защо не?нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:11



Един офф. Jamie, в бг университетите няма специалност QA, ти как си станал такъв? Как сап са те взели без диплома?





Тема Ха таканови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:11



дано да влезеш, мен там само Господ ме тормози





Тема Re: Неканови [re: seymour_stz]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:12



Мисля, че ще поставим световен рекорд за общ бан



Тема 'ку влезеш,нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:14



ша се научиш. Сега ти е рано





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:14



Пак се правиш на неразбрал - въпросите към арви не са обикновени въпроси, защот тя не е обикновен брокер.

За теб ли бе наживо, знаех си аз, че си я харесваш арви и затова се дразниш с нея





Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:14



аз съм куха лейка
--------------------
добре го каза...



Парцел", даже му казва една от тук
-------------------------
Ха ха господин Терминология... направо си уникален...


Аз виждам всичко....

Тема Re: Да,нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:16



Голяма си ряпа ша знайш





Тема Re: Неканови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:16



Права ще излезе една приятелка, че ти.... хм.... към мен...


Освен какво работя искаш ли да знаеш и кой номер гащи нося?
Само не го пускай като отделен въпрос, че много хора ще ти отговорят, а жена ми също чете тук.


Та, носи ли брокера отговорност за изгубените 500 евро на мода, или не носи. Според мен носи, а според теб?



Тема Re: Ха таканови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:18



дано да влезеш, мен там само Господ ме тормози

Не помня да съм те тормозил, но щом казваш





Тема Re: Неканови [re: moreol]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:18



За теб ли бе наживо, знаех си аз, че си я харесваш арви и затова се дразниш с нея
---------------------------------------
Да бе, определено ме харесвава да знаеш .. я се върни и прочети.. каква ли не ме нарече...как ли не се опита да ме нападне...
Понеже Уникалната я няма.. и аз сега съм на "харесването му"




Аз виждам всичко....

Тема Мченови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:19



от Унитата само недоносчета излизате, уменията се развиват после


С майсторлък са ме взели - и след 4 години развитие като QA преди да постъпя там. Знам че ще мрънкаш пак - но ще повторя, трябва ти време и опит и ще погледнеш различно на нещата



Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:21



Не е важен номера на гаштите, важен е размера на патлака, броя на патроните, скоростта на стрелба и презареждане

хаххахах



Тема Re: Мченови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 00:23



Въпроса ми беше риторичен





Тема Re: Неканови [re: moreol]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:24



При тая

и още нещо как да не я смята човек за необикновена.



Тема Етонови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:25



затова ти казах че ти трябва време


Ще се научиш (ако имаш късмет)



Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:27



Права ще излезе една приятелка, че ти.... хм.... към мен...
Освен какво работя искаш ли да знаеш и кой номер гащи нося?
Само не го пускай като отделен въпрос, че много хора ще ти отговорят, а жена ми също чете тук.
-------------------------------
задави ме бе човек.. глътнах цигарата.. ти добре ли си..
Аз към теб ... ха ха ха ха.. ей ама ти вярно нямаш граници на самочувствието и глупостта...
Кажи на жена ти, че хич мъже да няма на земята, теб не бих те и погледнала... ама това съвсем честно...
ПП аз съм жена на 38 години такива дечковци като теб /и по акъл и по години/ няма как да ме впечатлят с нещо друго освен с невъзпитанието и агресията.. но нали се сещаш тези две неща, какви чувства будят...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Неканови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:29



Аз към теб ... ха ха ха ха.. ей ама ти вярно нямаш граници на самочувствието и глупостта...
Кажи на жена ти, че хич мъже да няма на земята, теб не бих те и погледнала... ама това съвсем честно...


Не бе арви, не го казвам аз, странични хора го мислят. Жени и то. И аз като теб отричам, че ме харесваш, ама те викат, че разбирали повече от женска психика.


А за отговорността неща така да споделиш мнение? Благодаря предварително!

Редактирано от Ha живo на 28.06.10 00:37.



Тема Пак тряя те уча,нови [re: moreol]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:32



не патлака а шомпола е важен





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:38



А за отговорността неща така да споделиш мнение?
-----------------------------------------------------

Не! защото ще излезе, че те харесвам...


нали така ти казала една приятелка...


Аз виждам всичко....

Тема +1нови [re: apви]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:41



глас, във форума има поне още 2-ма които знаят.
И с Дидактична съм наясно





Тема Re: Неканови [re: Ha живo]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:47



Жени и то. И аз като теб отричам, че ме харесваш, ама те викат, че разбирали повече от женска психика.
------------------------------------------------------------------
Ха ха ха ха.. стига... кажи на тези жени, че разбират от жени, колкото аз от локомотиви...




Аз виждам всичко....

Тема Re: +1нови [re: jamie]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 00:49



А вие двамцата няма как да не се защитавате... щях да се учудя, ако ти незнаеше....




Аз виждам всичко....

Тема Re: Неканови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:50



Айде сега, почна и да отричаш, че само ме преследваш и искаш да говоря с теб "нормално"


ПП
Благодаря за мълчаливото съгласие. И аз като теб мисля, че оная брокерка е била пълен боклук и срам за вашата.... ммм... вашето.... занятие.



Тема Ех сега,нови [re: apви]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:53



нямам ли право да го харесвам ?





Тема Re: +1нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:53



И мода знае, очаквам само да го потвърди като се появи и се надявам да гледам за първи път как арви си изпълнява обещание.



Тема Re: Лош си!нови [re: jamie]  
Автор Capa _ ()
Публикувано28.06.10 01:03



Мълчанието е златце.



Тема Re: Пак тряя те уча,нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 10:17



Това нещо, което се среща само при теб ли е? Не съм чувал други мъже да го имат!





Тема Re: Ех сега,нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 10:19



Джейми плашиш ни вече





Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.06.10 10:21



как клиента може да загуби пари заради мен... защото действително това не ми се е случвало.. и не мога да си представя как това може да стане..

Може, арви, може.

Не знам дали заради теб, ама заради една конкретна брокерка-собсвеник на агенция може.
Писал съм тук. И не бяха 500, ами над 4500 Е. Добре, че се светнах (макар и доста късно) какво става...

Само едно мога да ти кажа.. брокера е в пряка зависимост от клиентите... когато той не е отговорен към тях... просто загива като брокер...

Тя тая спомената брокерка си бачка още, хич не прилича на загинала като брокер. Маа полата по строежите бодро и компетентно...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 11:10



Виж, може и да си прав.. аз просто не се сещам за начин.. който заради брокер, могат да се загубят пари....
Хайде да поразсъждаваме..
Имаме две страни.. купувач, продавач... и посредник по сделката...
ПОСРЕДНИКЪТ Е ДЛЪЖЕН преди ПД, да извади и приготви документите преди този ПД... а това е НА /оригинал/, компютърна справка или удо за тежести/може и двете/ в деня на ПД...актуално семейно състояние /за да се види дали е в режим на СИО/ и да осигури присъствието на всички продавачи... това е основното.... но вече зависи какъв обект се продава.. документите може и да са и една папка...
След това двете страни сядат и подписват ПД, в който има права и задължения.. но знам ли.. може колегите да са измислили нещо

Аз вече съм разказвала за случая, когато ЧСИ, проде имот на собственика без той да знае... има си НА /в оригинал/.. скица.. всичко.. но при комп. справка излиза друго... и нещата се разнищиха...
Виж, да си посредник при продажбата на имоти.. изисква много внимание... защото това не е килограм сирене /6 лв./, а тук просто става въпрос за хиляди евро...


ПП аз по принцип обаче съм против ПД.. защото точно там е слабото място на една сделка..от ПД до изповядването... ако собственика е недобросъвестен, той може да подпише 20 ПД и да изчезне...
и тогава ли брокера ще бъде виновен?
За да се избегне този риск има два начина /според мен/ или ПД-ри да се вписват в АВ, и при справка да излизат... или собственика да си получава парите след като новият НА бъде вписан.. както правят банките....


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.06.10 11:49



Не, много по-просто е.

Като начало е необходим доверчив клиент.

Клиентът подписва договор с брокера и брокерът започва да "продава" имота му.

Малко преди това клиентът е дал голяма сума като капаро за друг имот.

Е, брокерът "задържа" имота, не работи с колеги и клиенти, които не искат да минат през неговата агенция. Иска си 2+2%.

Докато доверчивият клиент се усети и то времето, с което разполага изтекло... А нали се сещаш - и капарото може и да замине...

И по-подробно мога да го напиша, но мисля, че няма нужда. Случката е съвсем реална, аз съм участник в нея.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 13:05



Клиентът подписва договор с брокера и брокерът започва да "продава" имота му.

-----------------------------------------
Е, да.. това си е доста гаднико и непочтенно

... особено, ако бързаш с продажбата...


Аз виждам всичко....

Тема Re: За какви други неща?нови [re: jamie]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано28.06.10 18:40



"Наказан"/поясних, че го пиша фигуративно/ - защото обикновеният човек, купувайки имот, и необичайки пазарлъците, лесно би станал плячка на нерегулируемите апетити на спекулантите, които, както написах, предлагат днес имота си за 70 000, а утре /а не след1 година криза, както се опита да отбележиш ти/ са готови да смъкнат на 50 000, ако попаднат на достатъчно ориенталски обигран купувач, респективно-брокер.

Брокер аз бих наела, за да му разкажа какво търся, да го оставя да се обади на имотите, влизащи в моите критерии, да ми организира огледи и ако си харесам имот - да ми помогне в документалната част. И - да, ако знам, че пазарът е толкова разюздан, че продавачите си измислят сценарии, за да хванат балъци, ако могат - сигурно бих очаквала от брокера и да прави пазарлъка вместо мен. Което само по себе си би могло да се превърне в кауза пердута, защото никога не бих могла да бъда сигурна нито че брокерът го бива достатъчно в това, нито че не е влязъл в сценария на продавача. И като генерален извод, отчитайки тези рискове, пак ще се върна на своята теза - в името на коректността би било най-добре имотите да се обявяват на цените, на които продавачите искат да продадат, без опции за коментар.

Разбира се, наясно съм, че това няма как да стане, защото хитърпетровците са в изобилие у нас и никой не го е грижа за коректността. Но фактът, че в някаква държава корупцията /примерно/ се практикува ежедневно в огромни мащаби - прави ли я добра практика и положително явление?

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"

Редактирано от CиcиO9 на 28.06.10 18:46.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.06.10 18:40



Това "гадничко" ми прозвуча направо миличко...

Я сега взаимоспомогни на неориентираните като мен клубари и кажи на кого да се жалват при подобен случай.

Аз сезирах една известна институция няколко пъти, но отговор така и не получих.



Освен това като се обади няколко пъти брокерката с настояване да и се плати, защото има договор и трябва да и се плати, иначе ще каже на адвоката си и той ще направи така, че да и се плати и много други дрън-дръд глупости да и се плати какво да се прави.

Знам как я отказах да се обажда и притеснява хората, но не знам дали съм постъпил правилно...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ищap_]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано28.06.10 19:00



Изключително забавен клуб. В една и съща тема някой се възмущава как брокер е виновен за ролята си в пазарлък. След секунди друг обяснява как пазарлъкът е абсолютно задължителен за бизнес с недвижими имоти и пръв дълг на брокера е да върши пазарлъците и сценариите най-качествено. И двамата, написали тези твърдения, обвиняват все брокерите. Единият – защото не изпълняват достатъчно качествено ролята си в подобни сценарии, а другият – че участват в тях. И двамата обаче в минали теми са напълно единодушни в едно – че брокерите са виновни за всичко. Независимо дали грешката е на престарал се адвокат, алчен продавач, глупав купувач, или самозабравила се банка. Твърдението е, че брокерите трябва да носят отговорност и за трите вида грешки. А еднаквото във всички случаи е, че всеки път обвиненията са скалъпени доста нескопосано. Като например това, последното, че брокер бил казал някому си, че други хора имат интерес към даден имот и този някой дал стоп-капаро за имота, който впоследствие се оказал неудачен. Това също било грешка на брокера. Представям си ако друг беше изпреварил и купил някакъв имот –вината сигурно щеше пак да се вмени на брокера, защото не е предупредил клиента си за тази опасност.Във всеки случай - отдалеч личи, че обвиненията са направени от хора които са наблюдавали бизнес с недвижими имоти, но само отстрани. Ако са го правили за себе си– това съвсем не значи, че са участвали във въпросния бизнес отвътре.

Извинявам се, ако съм засегнала някого.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано28.06.10 19:06



ПП - пропуснах да отбележа най-забавното в клуба - неговият модератор, който кой знае защо ме гони по цяла София и ме бие по главата с някакви забрани да пиша.

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 19:36



Освен това като се обади няколко пъти брокерката с настояване да и се плати,
------------------------
е това се казва вече и наглост....
На мен пък колеги и искат такса оглед от 10лв. и да подпиша договор с шефа им... за да ми покажат апартамента...




Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 20:26



брокер бил казал някому си, че други хора имат интерес към даден имот и този някой дал стоп-капаро за имота, който впоследствие се оказал неудачен.

Ключовата дума е впоследствие.
Защо изобщо са ходили на тоя имот на оглед? Говоря за времето, предхождащо "впоследствието".



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор npubem (:-)
Публикувано28.06.10 21:23



Хехе, добре дошла в клуба! Забавно е, нали?
Не успях да вляза в отбора "смачкай брокер", не мога да заема и
страната на брокерите. Не можах и бан да си заслужа даже.
Малко досадно е да се чете поредица от квалификации,
без да се излагат смислени доводи и доказателства.
Тук съм да събирам обща култура (не е много, трябва търпение),
а също и да съм полезен по чисто технически въпроси.
Все пак интересно е къде и как се продава продукта на труда ти...

Не бързай да подозираш лош умисъл - може да е обикновена глупост!


Тема Re: Хитър Петърнови [re: Ha живo]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано29.06.10 08:20



Ключовата дума е "дал".
Никой брокер на света не може да ме накара да дам някакви пари за имот, чиито документи не съм видял. Както и да ме предупреждава за рискове да го изпусна. Дори и да не ме е излъгал за тези рискове. А ако "дам" - то ще е чак след като прочета точно какво пише в документа, който подписвам в момента на "даването".

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"



Тема Re: Хитър Петърнови [re: CиcиO9]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.06.10 20:00



Очевидно и ти си на мнение, че на брокер доверие не трябва да се има и човек трябва всичко да си чете сам, преди да "даде".
Ми тогава за какво е тоз брокер??? Ровенето по обяви и маането на крачоли клиентът си го прави и без компанията на "консултант", на който да няма доверие (по твоите думи).



Тема Саро,нови [re: Capa _]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.06.10 22:17



шТа пляскам





Тема Ти брокернови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.06.10 23:14



в България по тези критерии няма да намериш


От личен опит го казвам хахахаха



Тема Има една разликанови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.06.10 23:19



между брокера и останалите - т.е. би трябвало да я има:
брокера е професионалиста

Е, затова го отнася - толкова му е демонстрирания професионализъм хахахаха





Тема Хм,нови [re: CиcиO9]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.06.10 23:23



пишеш от два пола, Троле





Тема Re: Саро,нови [re: jamie]  
Автор Capa _ ()
Публикувано29.06.10 23:31



Защо?





Тема Щотнови [re: Capa _]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано29.06.10 23:36



се буташ между нас двамата


Да няма после "ама аз не съм такавааа" Щото и тук не е Романтиците хеле ГЗС



Тема Re: Щотнови [re: jamie]  
Автор Capa _ ()
Публикувано29.06.10 23:42



Със сигурност не мисля за това, за което мислиш ти, затова разграничавам мисленето от неосъществимите желания.





Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.06.10 23:52



Това е гаджето на Уникална, не се знае кога той кога тя.



Тема Re: Хм,нови [re: Ha живo]  
Автор ниe cмe нa вcekи мeтъp (за яд на някои )
Публикувано29.06.10 23:58



Определено е той... да знаеш...


Аз виждам всичко....

Тема О,нови [re: ниe cмe нa вcekи мeт]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано30.06.10 00:06



Еднометровата


Тъкмо има къде да си поставям бирата.... Сарооо, уволнена си (ама позна че не мислиш за това което и аз де)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.