Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ех сега,нови [re: apви]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано28.06.10 00:53



нямам ли право да го харесвам ?





Тема Re: +1нови [re: apви]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.06.10 00:53



И мода знае, очаквам само да го потвърди като се появи и се надявам да гледам за първи път как арви си изпълнява обещание.



Тема Re: Лош си!нови [re: jamie]  
Автор Capa _ ()
Публикувано28.06.10 01:03



Мълчанието е златце.



Тема Re: Пак тряя те уча,нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 10:17



Това нещо, което се среща само при теб ли е? Не съм чувал други мъже да го имат!





Тема Re: Ех сега,нови [re: jamie]  
Автор moreol ()
Публикувано28.06.10 10:19



Джейми плашиш ни вече





Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.06.10 10:21



как клиента може да загуби пари заради мен... защото действително това не ми се е случвало.. и не мога да си представя как това може да стане..

Може, арви, може.

Не знам дали заради теб, ама заради една конкретна брокерка-собсвеник на агенция може.
Писал съм тук. И не бяха 500, ами над 4500 Е. Добре, че се светнах (макар и доста късно) какво става...

Само едно мога да ти кажа.. брокера е в пряка зависимост от клиентите... когато той не е отговорен към тях... просто загива като брокер...

Тя тая спомената брокерка си бачка още, хич не прилича на загинала като брокер. Маа полата по строежите бодро и компетентно...



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 11:10



Виж, може и да си прав.. аз просто не се сещам за начин.. който заради брокер, могат да се загубят пари....
Хайде да поразсъждаваме..
Имаме две страни.. купувач, продавач... и посредник по сделката...
ПОСРЕДНИКЪТ Е ДЛЪЖЕН преди ПД, да извади и приготви документите преди този ПД... а това е НА /оригинал/, компютърна справка или удо за тежести/може и двете/ в деня на ПД...актуално семейно състояние /за да се види дали е в режим на СИО/ и да осигури присъствието на всички продавачи... това е основното.... но вече зависи какъв обект се продава.. документите може и да са и една папка...
След това двете страни сядат и подписват ПД, в който има права и задължения.. но знам ли.. може колегите да са измислили нещо

Аз вече съм разказвала за случая, когато ЧСИ, проде имот на собственика без той да знае... има си НА /в оригинал/.. скица.. всичко.. но при комп. справка излиза друго... и нещата се разнищиха...
Виж, да си посредник при продажбата на имоти.. изисква много внимание... защото това не е килограм сирене /6 лв./, а тук просто става въпрос за хиляди евро...


ПП аз по принцип обаче съм против ПД.. защото точно там е слабото място на една сделка..от ПД до изповядването... ако собственика е недобросъвестен, той може да подпише 20 ПД и да изчезне...
и тогава ли брокера ще бъде виновен?
За да се избегне този риск има два начина /според мен/ или ПД-ри да се вписват в АВ, и при справка да излизат... или собственика да си получава парите след като новият НА бъде вписан.. както правят банките....


Аз виждам всичко....

Тема Re: Хитър Петърнови [re: apви]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано28.06.10 11:49



Не, много по-просто е.

Като начало е необходим доверчив клиент.

Клиентът подписва договор с брокера и брокерът започва да "продава" имота му.

Малко преди това клиентът е дал голяма сума като капаро за друг имот.

Е, брокерът "задържа" имота, не работи с колеги и клиенти, които не искат да минат през неговата агенция. Иска си 2+2%.

Докато доверчивият клиент се усети и то времето, с което разполага изтекло... А нали се сещаш - и капарото може и да замине...

И по-подробно мога да го напиша, но мисля, че няма нужда. Случката е съвсем реална, аз съм участник в нея.



Тема Re: Хитър Петърнови [re: dated]  
Автор apви (ледена)
Публикувано28.06.10 13:05



Клиентът подписва договор с брокера и брокерът започва да "продава" имота му.

-----------------------------------------
Е, да.. това си е доста гаднико и непочтенно

... особено, ако бързаш с продажбата...


Аз виждам всичко....

Тема Re: За какви други неща?нови [re: jamie]  
Автор CиcиO9 (нищо лично)
Публикувано28.06.10 18:40



"Наказан"/поясних, че го пиша фигуративно/ - защото обикновеният човек, купувайки имот, и необичайки пазарлъците, лесно би станал плячка на нерегулируемите апетити на спекулантите, които, както написах, предлагат днес имота си за 70 000, а утре /а не след1 година криза, както се опита да отбележиш ти/ са готови да смъкнат на 50 000, ако попаднат на достатъчно ориенталски обигран купувач, респективно-брокер.

Брокер аз бих наела, за да му разкажа какво търся, да го оставя да се обади на имотите, влизащи в моите критерии, да ми организира огледи и ако си харесам имот - да ми помогне в документалната част. И - да, ако знам, че пазарът е толкова разюздан, че продавачите си измислят сценарии, за да хванат балъци, ако могат - сигурно бих очаквала от брокера и да прави пазарлъка вместо мен. Което само по себе си би могло да се превърне в кауза пердута, защото никога не бих могла да бъда сигурна нито че брокерът го бива достатъчно в това, нито че не е влязъл в сценария на продавача. И като генерален извод, отчитайки тези рискове, пак ще се върна на своята теза - в името на коректността би било най-добре имотите да се обявяват на цените, на които продавачите искат да продадат, без опции за коментар.

Разбира се, наясно съм, че това няма как да стане, защото хитърпетровците са в изобилие у нас и никой не го е грижа за коректността. Но фактът, че в някаква държава корупцията /примерно/ се практикува ежедневно в огромни мащаби - прави ли я добра практика и положително явление?

"Защо да е лесно, като може да е трудно...MADE IN BG"

Редактирано от CиcиO9 на 28.06.10 18:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.