Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 16.06.24 
Автомобили
   >> Hyundai
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови  
Автор mralien (непознат)
Публикувано28.02.05 21:25



Какво мислите за тази колица? Има ли някой собственик на "стария" Атос?
Гледах Getz-a и направо ми потекоха лигите, за съжаление май парите няма да стигнат за него, а само за Атос-чето...
Благодаря за всякакви мнения и препоръки!
Благодаря Ви!

Редактирано от mralien на 28.02.05 21:28.



Тема Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: mralien]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 01:24



KOLEGA NE ZNAM ZA6TO NO NA MEN ATOSA IZOB6TO NA MI DOPADA--MNOGO E VISOK I TESEN A Y DVYGATELIA E DOSTA SLABOMO6TEN, MNOGO LO6A AERODYNAMIKA,SAOTVETNO ZAVI6EN RAZHOD,I PO MOE SUBAKTYVNO MNENYE E DOSTA GROZEN,ZA RAZLIKA OT GETZ,KOITO E 4UDESNO BALANSIRAN AVTOMOBIL,no e po-skap ,TAKA 4e moga da te naso4a kam KIA PICANTO,kato ako ne znae6 KIA e chast ot HYUNDAI,koiato e dosta po-krasiv ,barz y ykonomi4en avtomobil,a e na sashtata cena. eto gy i tehn. parametry na 2te koli: 1.)HYUNDAI Atos Prime-- 1.1/59 k.c. / usk. 0-100 km/h.--16.1sec./ max. sk. 146km/h./ sreden razhod-5.7l/100km. // CENA--14 749LV. //// 2.)KIA Picanto-- 1.0 12v/62k.c. / usk. 0-100 km/h.--16.3sec/ max. sk. 152km/h/ sr. razhod-4.9l/100km.//CENA 14 509LV./// A KO AZ BIAH na tvoe miasto bih sy vzel3.) DAIHATSU CUORE 1.0/3 CYLINDROV/58 k.c./usk 0-100km/h.--12.7sec./max .sk. 160km/h./ sr. razhod--4.8l/100km. cenata e pryblizytelno sa6tata. ta az lichno bih predpo4el CUORE za6toto e s nay-barzo uskorenie s nai-goliama max.sk. i nai ikonomi4en,toest na SVETOFARA NIAMA DA SY PROSTO S YKONOMI4NATA "KAFEMELACHKA",A SHTE MOJE6 DA ODREJE6 DOSTA KOLI S PO-MO6TNI MOTORY.CUORE PE4ELI S TOVA 4E E S 100KG. AI MALKO POVE4E PO-LEK OT KIA I HYUNDAI I E S PO-FORSYRAN ,VISOKOOBOROTEN MOTOR,NEDOSTATAK MU E MALKO PO-VISOKIA SHUM V KUPETO,VSLEDSTVIE,NA FORSYRANIA MOTOR./A Y DA NA ZABRAVYAME 4E DAIHATSU E DASHTERNA FYRMA NA TOYOTA,KAKTO KIA NA HYUNDAI/ ,TAKA CHE USPEH V YZBORA!!!



Тема Re: Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: LEXUS]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано10.03.05 10:23



LEXUS пишеш пълни глупости!
Атосчето е на цена 16 746 лв. с ДДС
Размери 3.50/1.53/1.58
Екстри:Централно,предни ел.стъкла,климатик,серво,2 В.Възглавници,имобилайзер.Гаранция 5г!!! или 150 000 км.
Пикантото е на цена 17 350лв с ДДС до над 21 000 лв.(с 1.1 и малко повече екстри)
Размери:3.50/1.60/1.48
Екстри:Централно,предни ел.стъкла,климатик,серво,1 В.Възглавница,имобилайзер.Гаранция 3г!!! или 100 000 км.
Наистина вътре е малко по-съвременно изпълнение,но....
въпреки че е дъщерна фирма на Хюндай са много далече като качество от тях!
Според последните проучвания Хюндай са на 4-то място по качество
КИА- на 15-то!!!!!!
За Дайхатсуто изобщо не искам да коментирам какъв невероятен сандък е
Гледах тестове....ами човека не можеше да я вкара в пътя по завоите със скорост 60 км/ч!!!!Шумна,кофти материали,лоша изработка,изобщо....без коментар!
Така че според мен са подредени така:
Атос -по-добра цена,повече екстри,най-голяма гаранция!,И най-важното-добра сервизна база!
Пиканто-по-съвременнен дизайн,по-широка,но по-скъпа с по-голям разход на гориво(тези данни които си изровил не са верни-на тестове даде с литър отгоре!),Лоша сервизна база+липса на части.
Куоре-изобщо няма да си направя труда да пиша за него!



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: mralien]  
АвторUser (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 17:15



Колата според мен не е лоша. Ако човек няма особени претенции и търси градси автомобил, това е добър избор. Със сигурност има и по-добри варианти като технически характеристики, но едва ли като цена. От хора от сервиза на Х знам, че Атосът има проблеми с ходовата част. Те се наблюдават най-вече при такситата, защото при тях натоварването е голямо. От друга страна, разходите за поддръжка са ниски. Разходът на гориво надвишава обявения от производителя с около 1 литър. Според мен колата гори средно околи 7 на сто при смесен режим.
Общо взето обслужването в сервиза е добро, но също страда от недостатъците на средностатистическия български сервиз - мотаене, прехвърляне на проблема на други, злоупотреба с техническата неграмотност на клиентите.
Все пак моят съвет е, ако имате достатъчно пари за друга кола, например Toyota Yaris, откажете се от Atosa.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: mralien]  
АвторUSER2 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:58



Това е една от най-добрите градски коли. Може би като ТТ данни изостава от Пежо 107/Т айго/С1, но като цена ги превъзхожда значително. КИА Пиканто е почти аналог на Атоса, но е малко по-скъпа.
Аз съм имал проблем единствено с акумулатора засега. Засега ходовата част не създава главоболия, но знам, че не е от най-здравите.
След около 4000 км. (пробег досега), разходът на гориво започна да се доближава до обявения от производителя. В началото гореше доста. Вероятно от голямо значение е, къде се зарежда. По мои наблюдения, най малко гори с бензин А95ВП от Шел, но е възможно и да бъркам. Засега най-висок разход съм имал с бензин А95 от Лукойл - близо 9 на 100, при каране по магистрала със скорост близка до максималната.
Обслужването в сервиза на официалния вносител (ИНД К) е прилично, но не идеално. Смяната на масло и маслен филтър излиза около 60 лв. Въпреки че, заради досадна грешка на техниката за проверка на ел. инсталацията се наложи да ходя до сервиза 4 пъти с пътна помощ (заради дефектен акумулатор), засега не мога да твърдя за лошо отношение. Все пак обаче бавното отстраняване на този дефект донякъде ми развали мнението за качеството на обслужването. Но може, аз да съм единственият с такъв неприятен опит. Надявам се да е така.
Иначе, Атосчето е съвсем приличен автомобил. Има достатъчно място за 4-ма души. За 5-ма е малко тясно, но е възможно да патуват на къси разстояния. Багажникът е достатъчен за багажа на трима души. Тук, разбира се, не могат да се очакват чудеса.
Бих препоръчал този автомобил на всеки, който иска кола за града с прилично количество екстри на сравнително ниска цена.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: USER2]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 05:40



Ще си взимам атос4е . пишете мнения моля. хареса ми новия дизаин . не е толкоз маломощна. има някои екстри. какво влиза в гаранцията?
а колкото до даихацуто и пежо107 и ко много са малки а и 10 к.с. при над 6000 оборота въри ги дири.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано03.07.06 14:01



Правилен Избор!





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 04:47



абе хора пишете пове4е.



Тема Re: Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: LEXUS]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 05:45



попаднах на www.avtomarket.ru слу4аино има невероятно описание на реитингите по тув и резултати от тест драив и т. н.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано05.07.06 13:22



Еми според мен темата е разнищена доста подробно!Ако имаш някакви въпроси питай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.