Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 26.04.24 
Автомобили
   >> Hyundai
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Hyundai Atos Prime - Мнения?!  
Автор mralien (непознат)
Публикувано28.02.05 21:25



Какво мислите за тази колица? Има ли някой собственик на "стария" Атос?
Гледах Getz-a и направо ми потекоха лигите, за съжаление май парите няма да стигнат за него, а само за Атос-чето...
Благодаря за всякакви мнения и препоръки!
Благодаря Ви!

Редактирано от mralien на 28.02.05 21:28.



Тема Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: mralien]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 01:24



KOLEGA NE ZNAM ZA6TO NO NA MEN ATOSA IZOB6TO NA MI DOPADA--MNOGO E VISOK I TESEN A Y DVYGATELIA E DOSTA SLABOMO6TEN, MNOGO LO6A AERODYNAMIKA,SAOTVETNO ZAVI6EN RAZHOD,I PO MOE SUBAKTYVNO MNENYE E DOSTA GROZEN,ZA RAZLIKA OT GETZ,KOITO E 4UDESNO BALANSIRAN AVTOMOBIL,no e po-skap ,TAKA 4e moga da te naso4a kam KIA PICANTO,kato ako ne znae6 KIA e chast ot HYUNDAI,koiato e dosta po-krasiv ,barz y ykonomi4en avtomobil,a e na sashtata cena. eto gy i tehn. parametry na 2te koli: 1.)HYUNDAI Atos Prime-- 1.1/59 k.c. / usk. 0-100 km/h.--16.1sec./ max. sk. 146km/h./ sreden razhod-5.7l/100km. // CENA--14 749LV. //// 2.)KIA Picanto-- 1.0 12v/62k.c. / usk. 0-100 km/h.--16.3sec/ max. sk. 152km/h/ sr. razhod-4.9l/100km.//CENA 14 509LV./// A KO AZ BIAH na tvoe miasto bih sy vzel3.) DAIHATSU CUORE 1.0/3 CYLINDROV/58 k.c./usk 0-100km/h.--12.7sec./max .sk. 160km/h./ sr. razhod--4.8l/100km. cenata e pryblizytelno sa6tata. ta az lichno bih predpo4el CUORE za6toto e s nay-barzo uskorenie s nai-goliama max.sk. i nai ikonomi4en,toest na SVETOFARA NIAMA DA SY PROSTO S YKONOMI4NATA "KAFEMELACHKA",A SHTE MOJE6 DA ODREJE6 DOSTA KOLI S PO-MO6TNI MOTORY.CUORE PE4ELI S TOVA 4E E S 100KG. AI MALKO POVE4E PO-LEK OT KIA I HYUNDAI I E S PO-FORSYRAN ,VISOKOOBOROTEN MOTOR,NEDOSTATAK MU E MALKO PO-VISOKIA SHUM V KUPETO,VSLEDSTVIE,NA FORSYRANIA MOTOR./A Y DA NA ZABRAVYAME 4E DAIHATSU E DASHTERNA FYRMA NA TOYOTA,KAKTO KIA NA HYUNDAI/ ,TAKA CHE USPEH V YZBORA!!!



Тема Re: Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: LEXUS]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано10.03.05 10:23



LEXUS пишеш пълни глупости!
Атосчето е на цена 16 746 лв. с ДДС
Размери 3.50/1.53/1.58
Екстри:Централно,предни ел.стъкла,климатик,серво,2 В.Възглавници,имобилайзер.Гаранция 5г!!! или 150 000 км.
Пикантото е на цена 17 350лв с ДДС до над 21 000 лв.(с 1.1 и малко повече екстри)
Размери:3.50/1.60/1.48
Екстри:Централно,предни ел.стъкла,климатик,серво,1 В.Възглавница,имобилайзер.Гаранция 3г!!! или 100 000 км.
Наистина вътре е малко по-съвременно изпълнение,но....
въпреки че е дъщерна фирма на Хюндай са много далече като качество от тях!
Според последните проучвания Хюндай са на 4-то място по качество
КИА- на 15-то!!!!!!
За Дайхатсуто изобщо не искам да коментирам какъв невероятен сандък е
Гледах тестове....ами човека не можеше да я вкара в пътя по завоите със скорост 60 км/ч!!!!Шумна,кофти материали,лоша изработка,изобщо....без коментар!
Така че според мен са подредени така:
Атос -по-добра цена,повече екстри,най-голяма гаранция!,И най-важното-добра сервизна база!
Пиканто-по-съвременнен дизайн,по-широка,но по-скъпа с по-голям разход на гориво(тези данни които си изровил не са верни-на тестове даде с литър отгоре!),Лоша сервизна база+липса на части.
Куоре-изобщо няма да си направя труда да пиша за него!



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: mralien]  
АвторUser (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 17:15



Колата според мен не е лоша. Ако човек няма особени претенции и търси градси автомобил, това е добър избор. Със сигурност има и по-добри варианти като технически характеристики, но едва ли като цена. От хора от сервиза на Х знам, че Атосът има проблеми с ходовата част. Те се наблюдават най-вече при такситата, защото при тях натоварването е голямо. От друга страна, разходите за поддръжка са ниски. Разходът на гориво надвишава обявения от производителя с около 1 литър. Според мен колата гори средно околи 7 на сто при смесен режим.
Общо взето обслужването в сервиза е добро, но също страда от недостатъците на средностатистическия български сервиз - мотаене, прехвърляне на проблема на други, злоупотреба с техническата неграмотност на клиентите.
Все пак моят съвет е, ако имате достатъчно пари за друга кола, например Toyota Yaris, откажете се от Atosa.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: mralien]  
АвторUSER2 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:58



Това е една от най-добрите градски коли. Може би като ТТ данни изостава от Пежо 107/Т айго/С1, но като цена ги превъзхожда значително. КИА Пиканто е почти аналог на Атоса, но е малко по-скъпа.
Аз съм имал проблем единствено с акумулатора засега. Засега ходовата част не създава главоболия, но знам, че не е от най-здравите.
След около 4000 км. (пробег досега), разходът на гориво започна да се доближава до обявения от производителя. В началото гореше доста. Вероятно от голямо значение е, къде се зарежда. По мои наблюдения, най малко гори с бензин А95ВП от Шел, но е възможно и да бъркам. Засега най-висок разход съм имал с бензин А95 от Лукойл - близо 9 на 100, при каране по магистрала със скорост близка до максималната.
Обслужването в сервиза на официалния вносител (ИНД К) е прилично, но не идеално. Смяната на масло и маслен филтър излиза около 60 лв. Въпреки че, заради досадна грешка на техниката за проверка на ел. инсталацията се наложи да ходя до сервиза 4 пъти с пътна помощ (заради дефектен акумулатор), засега не мога да твърдя за лошо отношение. Все пак обаче бавното отстраняване на този дефект донякъде ми развали мнението за качеството на обслужването. Но може, аз да съм единственият с такъв неприятен опит. Надявам се да е така.
Иначе, Атосчето е съвсем приличен автомобил. Има достатъчно място за 4-ма души. За 5-ма е малко тясно, но е възможно да патуват на къси разстояния. Багажникът е достатъчен за багажа на трима души. Тук, разбира се, не могат да се очакват чудеса.
Бих препоръчал този автомобил на всеки, който иска кола за града с прилично количество екстри на сравнително ниска цена.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: USER2]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 05:40



Ще си взимам атос4е . пишете мнения моля. хареса ми новия дизаин . не е толкоз маломощна. има някои екстри. какво влиза в гаранцията?
а колкото до даихацуто и пежо107 и ко много са малки а и 10 к.с. при над 6000 оборота въри ги дири.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано03.07.06 14:01



Правилен Избор!





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 04:47



абе хора пишете пове4е.



Тема Re: Hyundai Atos Prime vs Kia Picanto vs Daihatsu Cuorнови [re: LEXUS]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 05:45



попаднах на www.avtomarket.ru слу4аино има невероятно описание на реитингите по тув и резултати от тест драив и т. н.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано05.07.06 13:22



Еми според мен темата е разнищена доста подробно!Ако имаш някакви въпроси питай





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
Авторdido62 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 13:31



Колеги,
колко ви излезе Атоса,защото на мен ми искат около 17?
Вярно-с екстри,но все пак малка кола?Практика ли е
някяква отстъпка?



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: dido62]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано06.07.06 10:11



Еми толкова струва 16 750 някъде с клима,2 ер бега,предни ел.стъкла,хидравлика и централно.
Говорим за чисто нов нали?



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
Авторdido62 (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 12:42



За нов.Можеше да посмъкнат малко,все пак разработка на 6-7години.
То Авео със тези екстри е малко повече като пари,а размерът все пак има значение.Така и не ми става ясно 59 или 63 к.с е Атоса/не че е толкова важно/.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: dido62]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 19:48



Не знам,харесвам всички модели на Хюндай,с изключение на Туксон и Атос.Еми като го видя Атоса на пътя примерно пред мен на светофара,е не може да е толкова грозен,като че ли нарочно е направен като най-грозен в класа си,даже ми прилича на двуетажен автобус в умален размер,водача направо седи като наказан на 1 метър над земята.Не може да е висок близо 2 метра,а широк близо 1 метър,е много е е несъразмерен грозник.

Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Виж Елантрата е жесток автомобил--Безшумна,широка,ниска,красива,върви добре.-Атоса е пълна противопложност.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: LEXUS]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 13:36



700 първона4ална и после 6о м по 340 е цената.
а ина4е новия не е никак грозен . 59 кс . е
ама стария е ужасен наистина. ама та де питам къде ш паркираш с елантра в ст. загора?
ние и сега сме три реда коли пред блока?
или къде ще дигнеш над 4о? има сигурно на 200 м по 1 или 2 гърбици и поне 6 поста постояяни 4енгета


а аз като го карах до около 3000 об не можах да разбера дали е вкл двигателя.
а ако някои ми каже за тая цена за 5 г лизинг?
питал съм вси4ки.
жалко 4е руските саитове с реитингите са се появили отпред.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: dido62]  
Авторkимчи (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 10:08



Смятам, че цената е добра. Аз също си купих Хюндай на лизинг и трябваше да платя и застраховка, а сега застраховката е за сметка на продававача. Цента, по която аз купих атоса беше около 16200, но за по-стария вариант със същите екстри, но без оборотомер и с различна предна решетка. Аз платих първоначално 8000 лв (заедно със застраховката и регистрацията). и сига плащам под 200 лв. месечна вноска за 5 г.
Все пак за да бъда коректен бих ви препоръчал да видите и други оферти. Една нова Шкода Фабия струва също около 17000.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kимчи]  
Авторdido62 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 20:46



Аз се колебая м-у Атос и Авео.За Фабия под 1,4 казват,че за нищо не става,а и е чисто гола.За Авео/Калос/чета хубави неща,но 1,4 с повечко екстри и тя ще дръпне над 20000.Та май,че ще е Атос.Минах и през идея за Колт и новото Сузуки,но като ще е малка поне да е евтина/относително де/





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: dido62]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 00:02



така наре4ения шевролет е на години от хюундаите като ка4ество на отделните компоненти ако важи още промоцията за световното можеш да я вземеш за 700 първона4ално. побързаи за световното е . има много екстри. туко що гледах нова фабия и ве4е не и се затваря предния капак.!
а зависи какво ти трябва. от каде си?
моята трябва да доиде до 2 седмици ако си наблизо можеш да я пробваш.
до колегите колко струва смяна на маслото по гаранцията?



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано14.07.06 09:49



Смяната на маслото и масления филтър на Атоса в IND Commerce струва около 60 лв., ако нямаш претенции за вида на маслото. Стандартоно слагат полусинтетично масло (Shell Helix Plus).



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано14.07.06 10:06



Толкова ми взеха в сервиза на Х за гаранционното обслужване след първите 1000 км.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:35



blagodarja. е можел да оживее форума
НАЛИ!





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Авторstein (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 11:35







Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: stein]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 00:18



da се похваля обдиха се 4е е пристигнал. до дни го 4акам в стара загора.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано21.07.06 15:36



Pozdravlenia! Za men shte e interesno, ako mi kajesh sled pyrvite niakolko stotin kilometra, kakyv e razhodyt na gorivo. Az namiram, che toi nikak ne e malyk za takyv avtomobil. Po moite smetki moiat Atos sled okolo 5300 km probeg gori sredno okolo 6.3 l na sto. No v nachaloto goreshe i poveche.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано21.07.06 15:51



I drug vypros kym vsichki posetiteli na tozi klub. Ne mislite li, che ako sravnim Atosa s drugi avtomobili, koito imat podobna cena /naprimer Renaut Clio Symbol ili Dacia Logan/ shte se okaje, che vypreki mnogoto si predimstva Hyundaicheto otstypva i po ikonomichnost, nezavisimo che spomenatite koli sa ot goren klas i po funkcionalnost. С този въпрос не изказвам мнение, а просто проявявам любопитство.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано22.07.06 12:46



Разхода ти ще падне до фабрично указания (5.7-5.9/100) след 10-12 000 км.Това е периода на разработване на ДВГ.Изглежда ти висок-да ама не е така.Карах Пиканто със същия 1.1 62 коня.Количката уж е по-ниска ама гори повече!

Те КИА по принцип винаги си послъгват за разхода.Сигурен съм че Рено/Дачия лъжат(френските никога не са били икономични)



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 00:01



какво е средно?
или гардско или извън градско.
ина4е нормален разход за 1.1 двг при 1000кг трябва да е 8-8.5 градско и 5-5.2 извън градско при разработен двигател. толкова е на FIRE na фиат, на поло и дори на шкода 1.2 /3 цилиндъра/ ама и как караш?
жената кара с 8 аз с 10/100 газ градско на уното.
а екстрите?
ка4вал ли си се на дачия?
ина4е взех го днес и съм адски доволен. ное 2006 модел. а и с климатик или без? с колко натоварване? климатика хар4и . килата също. а след 1 г ще видим за разхода . на шефа за 1 та година на новия форд е с 1.5 отгоре



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано26.07.06 11:15



Не съм специалист по колите, но имам малък опит и с други коли. WV Golf III 1.4 на извънградско при движение по магистрала със скорост около 120 гореше 5.6, а Atosa гори над 6. Последното ми засичане показа разход 7.2 при движение преобладаващо по магистрала със скорост пак около 120. Вярное, че попрекалих (нарочно) с газта и на моменти се движех със 140 км. Всъщност разходът на Atosa зависи изключително от маниера на каране. Веднъж минах около 400 км. като се движех поради лошия път със скорост под 80 км. ч. Реших на проверя колко харчи по най-сигурния способ, като напълня догоре резервоара (предишния път пак бях заредил догоре). Оказа се, че разходът е 4.8 на сто, т.е. точно толкова колкото е по заводските технически характеристики. А на градско разходът е около 8 на сто. АЗ зададох въпроса за разхода, защото прочетох мнение на собственик в един руски сайт, че бензиново РеноКлио Симбол гори на извънградско 5.5 на сто при скорост 110 км. ч. Дизеловат Дачия струва горе долу колкото Атоса, но гори по-малко. Все пак това не означава, че съм се разочаровал от Атоса, напротив смятам че за градски автомобил за момента, това е оптималният избор.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Автор OgyWRC (setting d pace)
Публикувано26.07.06 15:35



Момчета и момичета (според рекламната кампания на фирмата предимно момичета ;-) почитатели на Atos. Прочетох мненията от любопитство, като се опитах да разбера какви са мотивите за да се похарчат 17 000 лева за това “чудо” ( за мен думата автомобил носи малко по-различен смисъл). Виждам че го считате за разумен и рационален избор и може би това е нормално, но не мога да се въздържа и да не попитам дали сте си задали следните въпроси:
Какви материали и инженерни решения са използвани в един максимално евтин автомобил? (купували ли сте си комплект китайски отверки за 1 лев, нещо подобно е). Тук не коментирам оборудването и качеството на изпълнение.
Какво ще стане, ако в критичен момент ви се наложи рязко да измените посоката при тази широчина, височина и междуосие. Този популярен тест се прави стандартно с 60 км. в час (вярвам че дори Атоса се движи с тази скорост). За сравнение ще отбележа, че при специално построените спортни автомобили (S1600, S2000) при които се търси максимална стабилност отношението стъпка/междуосие е почти 1/1.
Габаритите може и да са предимство при паркиране, но в повечето случаи просто ви трябва само малко повече опит ... т.е. проблемът не е в габаритите а в задкормилното устройство. В общия случай или има място или няма, а се надявам скоро да се обособят места за паркиране, а не да се катерим по трътоарите.
Ако тези въпроси не ви смущават, явно сте привлечени от цената ... Та знаете ли с колко се обезценява автомобилът ви в момента в който го изкарате от шоурума и шест месеца след това ... за тези пари сигурно цяла година ще се возите на такси (и то луксозен Хюндай ;-).
За да се запази гаранцията на автомобила ви сте вързани изцяло със сервиза на Хюндай, а там добре ви обработват с разни дребни разходи. Ако спрете на пътя и можете да си поправите автомобила на място, ще си загубите гаранцията. Ако решите да си сложите избран от вас касетофон, също ще загубите гаранцията върху електрическата система. Да не говорим ако решите да карате с различно масло или спирачна течност или искате да модифицирате нещо по колата. Де-факто (и де-юре) автомобилът на лизинг не е ваш, по-скоро е като да рентнеш кола ... за към 10 лева на ден, само че накрая си остава за вас.
Несъмнено сте проверили какви са алтернативите за тази цена, но защо само сред новите автомобили предлагани в БГ. Не е ли икономически по-обосновано да си купите която и да било едногодишна кола от Германия? Да не говорим, че по принцип на претенциозния немски пазар се предлагат автомобили с високо качество, докато нашите дилъри на нови коли са склонни на компромиси ... като например серия с по-стар модел двигатели или нещо такова. За сравнение Хюндай Гетц не 2-3 години и 20 000 –30 000 км. струва около 12000 лева, а от нова година ще си спестите и ДДС-то и митото. До 10 000 лева може да вземете и Атос на 1-2 години на няколко хиляди км. Да не говорим за много по-сериозни автомобили, които могат да се купят за 5-6 000 евро. Ако имате желание да карате икономичен автомобили погледнете съвременните дизели със смесен разход 5-6 на сто за тази цена например TDI на VW Group, дори и Фабия SDI ще се справи отлично. И няма да ви се налага да пътувате с малък и тесен автомобил, за да спестите някой лев, пък и въртящият момент ще ви позволи да си карате и по баирчетата с над 120 ;-) За поддръжката въпросът е сложен, но винаги можете да си намерите сервиз не по-лош от Хюндай, а със спестените пари ще може поддържате колата си повече от 5 години, е , ако не сте такси ;-)
... та такива ми ти работи ... така си мисля аз, а не е лошо да се види и различна гледна точка ...
На настоящите собственици – със здраве да си ги карате Атосчетата!!!

Редактирано от OgyWRC на 26.07.06 15:46.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: OgyWRC]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано27.07.06 11:02



Не съм съгласен с изказаното мнение. Макар да не съм специалист като Вас, мога да изтъкна няколко контрааргумента на вашите:
1. Атосчето има едни от най-добрите показатели лосов тест. Аналогът му KIA Piccanto е показал най-добри показатели на такъв тест, проведен от Авто Билд (виж последния брой). Вярно е, че не са еднакви коли, но едва ли Атосът е по-лош от КИА-та.
2. Относно паркирането, Атосът е дълъг около 3.5 метра. Това е достатъчно доказателство за качествата му при паркиране. Дори децата знаят, че размерът е от значение :)
3. Относно обезценяването. Тук донякъде съм съгласен, но за мен гаранцията, давана от официалния вносител е от значение. В края на краищата искаме да ставаме член на ЕС, а втози съюз кварталните майстори на коли май не се предпочитат. Вярно е, че сервизът на ИндКомерс не е идеален, но не може да се отрече че фирмата прави усилия да гони европейските стандарти.
4. Колата има достатъчно вътрешно пространство и човек в никакъв случай не се чувства натясно. Това се дължи на височината на автомобила. За 4-ма души има достатъчно място. Дори 5-ма могад да се поберат, но в този случай найстина отзад става тясно. Все пак Атосът е конструиран като градска кола, а в града обикновено колата не се натоварва достатъчно, т.е. обикновено пътуват двама или само шофьора, защо тогава да търкаляме тон и половина желязо и да заемаме много място по "трътоарите";
5. Относно предимствата на колите втора ръка. Тук може би бъркам, но аз мисля, че от гледна точка на сигурността и надежността, по-добре е сам да изминеш първите 50 -100 хил. км. на един автомобил, а не да се качиш в него чак когато някой друг ги е минал.
6. Атносно лизинга. Според мен лизинговите схеми скоро ще станат основният начин за купуване на нова кола, а защо не и втора ръка. Предимството на тези схеми е в "бай бек" клаузата, която дава възможност да се сменя колата, закупена на лизинг, след определено време с нова. Както се казва: "Най-хубавата кола е новата".

И най-накарая Вие наричате, Атосчето "чудо". Поздравления за точното определение! Малкото автомобилче наистина има чудесни качества.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:20



Хубаво е, че има хора които мислят по "европейски", така може би по-скоро ще слезем от "трътоарите". А току виж сме влезли и в Европа по-бързо с корейско-индийското "чудо", отколкото със старите лади.

... за всеки влак си има пътници ... и за всеки кyфар багаж ...



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: OgyWRC]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано27.07.06 12:41



Колега забелязох,че говориш за Фабия-явно нямаш опит с тях и тяхната сервизна мрежа.
Значи сервизното им обслужване е под всякаква критика и е по-скъпо!Не че онези нещастници в ИНД Комерс ги хваля-не ме разбирай погрешно!
За пример Шкодата SDI в по-базов модел не е със заводско центално и аларма.За аларма ще ти искат 300 ,а за да ти сложат и централно 500!



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: OgyWRC]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано27.07.06 17:01



По повод на иронията относно "корейско-индийското чудо" смея да твърдя, че е неуместна. Фактът, че една уважавана корпорация като Хюндай е поставила фирмения си знак върху един автомобил е достатъчна гаранция за неговото качество. Безпристрастната германска статистика за надежността на автомобилите(TUV) поставя Атоса преди Пежо 206, например, и преди много други ицяло европейски автомобили. Скоро в Чехия ще заработи завод на Хюндай и качеството на колите, произведени там, няма да се отличава от произведените в Индия.
Относно поговорките и парафразите "... за всеки влак си има пътници ... и за всеки кyфар багаж ..." ще кажа само, че пътниците стават все повече. Както беше съобщено в пресата, Атосът е лидер по продажби в своя клас в България. А покачването на цените на петрола ще прави автомобилчета като Атосчето все по желани, независимо от това дали са нови или втора ръка.
Накрая за да сложа точка на тази дискусия ще кажа, че в мнението на OgyWRC има верни неща за автомобилния пазар в България като цяло, но той не се отнася обективно към автомобилите, а влага много емоция и лично пристрастие. Всъщност с всеки е така :) Знам, че каквото и да кажа, няма да променя мнението му че Атосът е "куфар". Но, ако петролът мине 100 долара за барел, може куфарът да се превърне в прекрасна малка каляска..... :)



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 17:33



... явно не сте забелязали, че изобщо не става въпрос за нов автомобил Шкода, нито пък за фирмения им сервиз!!! Едва ли някога от еуратек ще имат възможност да ми поискат пари за нещо


... това не е отрговор, а пояснение ...



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 18:20



Нямам нищо против марката Хюндай, особено след като направиха Accent WRC! Въпреки, че дори на топ модела на Соната му изпонападаха разни декорации при един импровизиран тест, но това да е. Но Атоса наистина си е "корейско-индийското чудо" или с други думи опит да се навлезе в най-ниския клас с възможно най-евтин автомобил. За това и се купува в България ... бедни сме, тук се карат коли за 10 000 или 100 000, май, май. Моето мнение е (не ангажирам никого), че ако не можете да си позволите сериозен нов автомобил (не говоря за екстри или престиж), то не се хвърляйте на Атоси и Логани, защото зад ниската им цена се крият ред компромиси, това не е тайна. Купувате добра кола ... за парите си ... така би казал дилъра, но не забравяйте за алтернативите! Ако карате Голф 4 (който далеч не е съвършената кола) със 100 км./ч.ще спрете с 10 метра !!! по-малко, отколкото с Дачия ... за Атоса не знам, там сигурно има опция за крачна спирачка тип Флинстоун


За лосовия тест ще кажа, че там е тестван нов модел на Киа, а конкурентите са все подобни "doubledeck-ове", правете си изводите, защо са ги събрали да ги тестват ... че и ESP-то е перманентно изключено ;-)
Уважаваните TUV поставят Атоса (корейски вариант) (6.7%) наравно с 206 (6.8%), което не е кой знае какъв комплимент! За сравнение Suzuki Jimny 6.4%, Volkswagen Polo 5,6%, Skoda Fabia 5.2%, Opel Agila 5.1%, Toyota Yaris 3.4% ... та Атоса е някъде в златната среда според данните от Германия, където май няма дупки по пътищата, а тук може целия Атос да пропадне някъде
Накрая за да сложа точка на тази "аргументирана" дискусия ще кажа, че в мнението на kimchi има верни неща за автомобилния пазар в България като цяло, но той не се отнася обективно към автомобилите, а влага много емоция и лично пристрастие. Всъщност с всеки е така :) Знам, че каквото и да кажа, няма да променя мнението му че Атосът е "каляска", ако не е печатна грешка и е искал да каже тараляска :). Но, ако петролът мине 100 долара за барел, може каляската да се превърне в прекрасна малка модерна склуптора пред блока :)
Мисля, че повече аргументи са излишни, няма да се победим ! Карайте си автомобилите със здраве и по-рядко с пътна помощ и гледайте в огледалото за автомобили!!!




Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: boxer]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 23:03



ooo пак голфаджия. ужас . аре караи си дръвцето моля.
и да не забравиш лепенка ремус.
кво шме обеждаваш 4е 10 г . голф, без климатик , ел стъкла, и разбит двигател е по добър от 4исто нова кола? с вси4ки екстри? с същото ока4ване? а слагане на мп3 плеър в сервиза е 30 лв.
а колкото до повредите? ми иди си праи ремонти по пътя
аз си имам безплатна пътна помощ до сервиза и 5 г гаранция, и безплатно автокаско за 1 г.
днес го карах атос4ето в 1 м вода и никакъв проблем. и града не му опукал боята.
а и къде ш развия над 60 км в стара загора?
а и кво да ти казвам кеф е да разбираш 4е ти рабити двигателя по оборотомера само.
ма кво да го обеснявам тва на някои дет никога не го е изпитвал.
бе голфаджия



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
АвторPortos (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 14:44



С голф в европа е израстнало цяло едно поколение, голф карат и студента и професора и шефа на VW. При него няма класово разделение, т. е. не носи класови признаци, като Мерцедес, Опел. Та като пишете , мислете. Сещам се какво имате на ум, но то е нещо много по различно и го пречупвате през изкривената ни действителност!!!
За Атоса - евтина нова кола за превоз, явно плува и във вода! Следващия път си вземете Гетц (но не е от вносителя), за да усетите разликата!
До тогава, гледайте да не ви издуха от пътя някой истински Remus





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: Portos]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 21:45



да поколението от 70 те. голф 1 е била страхотна кола през 1974. абе ти знаеш ли какво е ремус?



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: acт]  
АвторPortos (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 18:13



абе де да знам


Имам едно нещо на колата, наскоро го сложих, такова лъскаво и пише Remus, та да не би да е това ... направено е от неръждаема стомана, тръгват едни търби от двигателя и стигат чак до задната броня , опасна работа, особено ако случайно отзад се е извисил някой Атос

Иначе Атоса е ок, щом ви харесват подобни колички, само че и с Remus да беше пак нямаше да си заслужава парите като нов!!! Твърде сме бедни, за да си купуваме евтини нови коли!!!



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: Portos]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 22:13



много се радвам 4е се грижиш добре за колата си. аз истински аспух на ремус до сега не съм виждал само ментета . пиши как се държи твоя.
а да и атоса не пуши. ама хи4.





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: ast]  
АвторPanov (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 11:10



Интересувам се от техническа инструкция за Хюндай Атос Прима 2001 г.Къде мога да намеря?Благодаря предварително!



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: Panov]  
Авторmaklaud (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 11:57



Пробвай да потърсиш в клуба на Хюндай:





Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: mralien]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано10.08.07 18:47



Доволен съм от Атоса. Той е прекрасна, надежна, малка кола. След две години почти безпроблемна екслоатация, обаче, реших да го сменя с по-голяма кола. Най-вероятно ще си купя Рено Симбол с дизелов двигател. За съжаление дилърите на Хюндай не могат да предложат нищо по-добро на цена около 20000 лв. Гетц е добър автомобил, но цената му не съответства на малките му размери. Новият Акцент с по-малко екстри и с бензинов двигател е с 2500 лв по-скъп от Реното Симбол-дизел. I30 найстина грабва окото, но цената на базовия бензинов модел е 27000 лв.



Тема Re: Hyundai Atos Prime - Мнения?!нови [re: kimchi]  
Автор==-= (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:27



[image]http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3692019[/image]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.