Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Изработка на елементарен сайт  
Автор Miru (непознат)
Публикувано06.11.07 12:51



Здравейте, искам да направя сайт. Нищо претенциозно - никакви форуми, анкети, статистики и пр. Чисто информационен сайт с 4-5 страници и толкоз. Рових се за програми и сайтове за домейни и хостинги, но ще съм ви благодарен ако ми препоръчате някоя лесна за използване програма за изработка на сайтове и къде е най-добре да си наема хостинг и домейн за него.
Събрал съм програми за изработка - Amaya; BlueVoda; Ewisoft; HotHtml; Joomla; Namu6; NetObject Fusion; NVU; Tiki CMSGroupware; WYSIWYG; Yahoo SiteBuilder и като видях колко са станали се уплаших. За това моля за препоръки. Предполагам, че на доста хора ще е полезна тази информация.
Колкото до сайтовете предлагащи услугата - попадах на https://www.register.bg/ ; http://www.dombg.com/ ; http://www.host.bg/ ; http://www.hostbulgaria.com/ ; http://www.superhosting.bg/ ; http://tophost.bg/ и тук моля за препоръка.
Благодаря предварително.



Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Miru]  
Автор Volkano v.6 (де`еба)
Публикувано06.11.07 13:37



Тука мнението се цепи на две, но все пак - единия вариант с някакъв редактор от типа на Dreamweaver или Notepad++, другия - да си пишеш кода на ръка. Има и трети, за мен доста удобен - да ползваш CMS. За хостинга, мога да препоръчам Хост България - с тях работя вече над 2 години (отделни хостинг пакети, а и един риселърски акаунт) и не съм имал проблеми. Домейна - от тях или ако имаш кредитна карта - примерно от godaddy.com.



Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Miru]  
Автор ltay (Цар на циганите)
Публикувано06.11.07 21:23



# 1 e WYSIWYG Web Builder 4.0. Програмата е платена. Най-малко грешки генерира, силно интуитивна. Предлага изграждане сайт от пълна нула знания по ХТМЛ. Работи с W3C//DTD HTML 4.01 Transitional, не обслужва php обаче. DW е 450 МВ боза (лично мнение), а WPM ултра мега боза.

Каквото и да си говорим хит.бг е отличен. Аз съм зад граница и от всички безплатни сървъри, хитът е най-пъргъв. Единствен минус е, че не поддържа източни езици.
Успех



Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Miru]  
АвторRume (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 18:24



za 300lewa ti go pravq adres mi e romeonebg@abv.bg





Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Rume]  
Автор Miru (непознат)
Публикувано12.11.07 09:47



300лв, за сайт от 4-5 страници!? Виж сега, не е хубаво когато някой ти се стори будала, на негов гръб да се опитваш изкарваш лесни пари. Това, че човек не разбира от нещо, не значи че трябва да се правиш на тарикат на принципа "ако мине номера". Щото има опасност това да ти стане принцип в живота. По-добре научи някой добър занаят и стани професионалист отколкото да живееш с мисълта да "удариш кьоравото".
/Ако един такъв сайт струва 300лв си зарязвам работата и почвам да правя само интернет страници, но живота не е толкова розов/



Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Miru]  
Автор Volkano v.6 (де`еба)
Публикувано12.11.07 10:30



Не си прав - разгледай пазара на тази услуга! Големите дизайн фирми (по точно, говоря за тези за който може да се разчита за качество на изработка) в най-добрия случай (и при повече късмет) ще ти вземат само 300 лв. Разбира се, нищо не те спира да ползаваш услугите на по-дребните играчи на пазара, на които да разчиташ да ти предложат по ниска цена, но това ще е свързано разбира се и качеството на изходния продукт (от възможността да получиш нещо добро до възможността да получиш някакъв ужас).



Тема Re: Изработка на елементарен сайт [re: Miru]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано12.11.07 13:13



Ми почвай.





Тема Май май... [re: Miru]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано12.11.07 13:59



не броиш колко струва самия дизайн?



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано13.11.07 13:14



мдам , прав си аз ги правех за по 300, ама номера не е в това колко искаш, а какво предлагаш за парите, които искаш. Едно е да дадеш "нещо", а друго е да дадеш завършен продукт, оптимизиран за различни потребителски платформи, търсещи машини и т.н.

За всяка цена има основание. Едното е че този който ти я иска е опитен и си знае работата, а другото е, че не е чел приказката за жабата и подковата.

има 2, има и 200 ...

Винаги има изход ...



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Ulysses]  
Автор Miru (непознат)
Публикувано13.11.07 16:52



Абе, хора вие изобщо не четете. Казах, че ми трябва съсем елементарен сайт. Дето аз сам ще си го направя за няколко дена - вечерта, а някой опитен - за един следобед! На приятел да го дам - ще ми го направи за едно кафе почерпка... Ама просто искам да се побъзикам малко и това е.
Мене лично ще ме е срам да искам толкова пари за пет пари работа дето се вика.
Виж ако има в него форуми, анкети, бази данни, визуални ефекти и пр.съм съгласен за подобни цени, че и за доста повече.
Просто се възмущавам, когато няко тарикатее и гледа да използва незнанието на друг за да печели на негов гръб.
Тука някои ме призовават да почвам, други ми цитират поговорки... Вие като сменяте крушка викате ли електротехник дето да ви иска 50лв за "услугата"?
По някакви причини пулучих само два отговора на въпроса си...Може би гледате на мен като на поредния дилетант дето се опитва да пробива в уеб-дизайна, научил че там се изкарват лесни пари, или просто тук сте свикнали да си общувате на високо ниво. Е ако е първата - спокойно, имам си си много добра професия и не смятам да я сменям и да почвам да правя страници. Ако е второто - в други специализирани форуми съм виждал доста наивни дилетантски въпроси, но въпреки това получават по минимум 5-6 конкретни отговора от хора-специалисти, за това съм изненадан, че тук срещам някаква съпротива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.