Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема А това е...нови [re: Volkano v.6]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано14.11.07 21:09



наследника на NVU





There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема За най-неразбиращите...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор guster_bo ()
Публикувано15.11.07 01:53



...като мен, бих предложил "Web Page Maker", която е наистина елементарна програма. Не ти трябват някакви познания - само избираш нещо за фон, слагаш картинки, пишеш текст в съответните полета (има и опции за движещ се текст, връзки, бутони и разни др.). После отиваш на "Publish", вкарваш си данните за сайта и паролата на акаунта и го качваш. Проблемът ми е, че ако пиша на кирилица НЕ излиза на сайта, а трябва да си играя с "кодирането на знаците" за да го прочета.

Уж го има при настройките когато правиш сайта, но пак си излизат "ромбове и въпросителни"... С латиницата НЯМА проблеми...

За хостинг съм пробвал www.bravenet.com и www.topcities.com, при които малко се озорих де докато избера подходящо име за сайт, което да бъде ПРИЕТО и да ми пратят парола... Ако получавате само "Confirm" нема да стане и трябва да пробвате докато получите мейл с парола.

Ето ви пример за НАИСТИНА ЕЛЕМЕНТАРЕН сайт само с няколко снимки, който току-що направих с тази програма - . Разбира се, снимките трябваше да се намалят, но ще бъде другия път. (Не забравяйте да промените "кодирането на знаците" или "Encoding-a" на "Кирилица (Windows-1251)"...




Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор vlado_gillan (непознат )
Публикувано20.11.07 05:37



хей тарикатчета 300 цирея на дупето да ви се дигнат МУРИ ето ти всички кодове за
хтмл пхп мскял с тях ще си направиш супер сайт без много да се затрудниш

това е линк-а на кодовете
http://web-tourist.net/login/login/statii.php?kategoria=7
пиши после как си се справил



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
АвторHaunter (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 20:03



В отговор на:

... Виж ако има в него форуми, анкети, бази данни, визуални ефекти и пр.съм съгласен за подобни цени ...




Ти поне бегла представа имаш ли нещо подобно колко струва като изработка?



Тема Извини ме за глупавия въпрос, но . . .нови [re: Miru]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 21:51



за какво ти е сайт, какви цели преследваш с него?

Ако преследваш идеални цели, седни да четеш, намери съмишленици в 'идеята' и го направете, за 50 кинта годишно домейн и хостинг ще имате забавление, няма особено значение коя хостинг фирма ще използваш.

Ако искаш да реализираш пряко или косвено ползи (да увеличиш приходите си като популяризираш дейността си или каквото там въобще целиш, включително да 'просто' да представиш себе си в интернет) със сайта си, според мен е по-добре да се довериш на хора, които с това си вадят хляба.

Успех.

п.п. Въпросът ми в началото е съществен, не се формализирай единствено върху моите две предположения, ако не покриват твоите цели. Замисли се върху следното: 'човек, който разглежда бормашините има нужда от . . . от какво от - дупка.



Тема Re: Извини ме за глупавия въпрос, но . . .нови [re: Eмo]  
Автор Miru (непознат)
Публикувано20.11.07 22:30



Въпросът си е съвсем резонен...
Нямам намерение да ставам уеб-дизайнер, нито да правя професионално изглеждащ сайт. Сайтът е за фирмата ни, но естеството на работата ни е такова, че нямаме нужда от сайт. Да си правя личен сайт - наистина не знам какво да публикувам в него... Да пиша разни мисли, впечатления по разни хобита и пр.не е нещо с което ми се занимава. Инициативата си е моя. Исках да се побъзикам и да се разнообразя малко. Затова реших да си припомня малко уеб-дизайна, защото преди години се занимавах за кратко с него, но после ме отвяха други ветрове.
Когато видях колко програмки има на непрофесионално ниво, реших че не само за мен, но и за други хора ще е полезно да се обмени информация по тази тази тема и затова писах въпроса си във форума.
По този повод благодарности на всички, които писаха по въпроса! Желая ви успех в дизайна и, моля ви, ако се ядосате много от някое мнение, бройте до 25 или най-добре изчакайте 24 часа преди да отговорите :) - не правете като мен

(защото може и да сте сбъркали, макар че това няма никакво значение за благопрличието във форума)



Тема Аз съвсем не съм веб дизайнер, . . .нови [re: Miru]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 23:14



но следните твои изречения ме изумяват (не се заяждам, просто не разбирам):

Нямам намерение да ставам уеб-дизайнер, нито да правя професионално изглеждащ сайт.
а пък следващото е . . . 'убиец':
Сайтът е за фирмата ни, но естеството на работата ни е такова, че нямаме нужда от сайт. . . . Инициативата си е моя. Исках да се побъзикам и да се разнообразя малко. Затова реших да си припомня малко уеб-дизайна, защото преди години се занимавах за кратко с него, но после ме отвяха други ветрове.

Всъщност, ясно, както и да е, успех.



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Rume]  
Авторvenci2 (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 14:30



Ако питате мен - за начинаещ, най лесно е да ползва front page на MS Ofis.
За да ви е лесно и прегледно - разполагайте всичко в таблици.
Колкото до домейн и хост - HIT.BG e направо супер. Дават ти 10 mb за всеки сайт и не те ограничават в броя на сайтовете. Там си и файлов мениджър, така че няма да ви е необходимо ftp



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Авторrume (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 17:23



Pisah 300lv shtoto pod tolkova ne pravq podaraci
a kakto razbrah ne ti se stava dizajner
az kato ne sam vodoprovodchik
maistora kato doide da mi opravi VIK v kashti da ne go pitam brato
za edno kafe ne stava li
az ei taka prosto ne mi trqbva profesionalen maistor
a da si imame voda v kashti
aKO SHTE I DA TECHE





Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор simmen (непознат)
Публикувано04.12.07 07:55



Здравей,
изчетох всички постове по темата ти. Това което мога да ти кажа от опит - недей озползва продуктите на Мicrosoft за изработка на такъв сайт. Точно сега от един такъв правен с техни продукти правим нов сайт. Такъв код генерира че просто бедна ти е фантазията. Прави текста като картинка за да го центрира и позиционира както трябва


Няма съмнение че Dreamweaver е номер едно като редактор. Друга алтернатива но нека кажа малко по-сложна е NVU. Има доста уроци и за двете в нет-а.
Не на последно място разбира се бих те поканил да погледнеш Ако имаш някакви въпроси отностно дейноста и услугите ни пиши на mail-a. Дори и да не мислиш да си поръчваш платен сайт, погледни все пак

P.S. За тези дето толкова се пенят тука че за под 300лв нямало да направят сайта. Момчета, когато предлагате на някого услуга (говоря за платена или му продавате нещо) все пак той ви е клиент. Поне от уважение към него пишете на кирлица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.