Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано13.11.07 19:03



мисля че те разбирам, какво работиш?

Винаги има изход ...



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор lmpulse (...)
Публикувано13.11.07 19:59



Най добрата програма за правене на HTML страници е CoffeeCup HTML Editor .. сайта е http://coffeecup.com но от сайта можеш да свалиш само Триал-а ..

ако намериш цялата версия много ще ти помогне според мен .. ! е зависи , да ти кажа тази програма не е професионална но можеш да направиш един сайт с 5 страници , но ако ще правиш сайт със потребители и т.н. непременно ще ти предложа - DreamWeaver

Редактирано от lmpulse на 13.11.07 20:08.



Тема Чудесно...нови [re: Miru]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано13.11.07 21:25



като имаш приятели дето щи го направят за едно кафе - дай им го.

А я да видим сега защо си мислиш, че са лесни пари? Изброй ми стъпките за направа на един сайт и колко би дал за всяка една от тях.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 22:07



Здравей Миру,
първо ще ти кажа няколко общи приказки, а после и как те съветвам да подходиш в твоя случай.
Не мисля, че проблемът е в тарикатлъка на пишещите в форума, а по-скоро в слабото познаване на работата, което е много популярен проблем и ти не си никакво изключение.

Общите приказки:

Работата свързана с уебдизайн се дели на 3:

1. Интерфейс - тоест, как този продукт ще комуникира с потребителя и как ще изглежда. Търсенето на адекватен отговор на този въпрос не е никак проста работа и изисква висококвалифицирано професионално отношение.

2. Функционални проблеми - код, стилове, оптимизация за различни уеб (софтуерни) клиенти, допълнителни функции, програмиране и тн.

3. Поддръжка - сайта да е винаги достъпен и функциониращ.

Сам разбираш, че качеството на услугата и цената могат да варират сериозно. По мои впечатления средна международна цена за разработката на продукт със сходен обем е 7000-10000 долара. В България цените са много по-ниски заради по-ниският стандарт на заплащане, ниското ниво на квалификация на болшинството хора занимаващи се с това, като и ниският престиж на професията у нас по принцип. За това можеш спокойно да махнеш по една нула.

Ако някой ти каже че ще свърши работата за няколко часа и за едно кафе, моят съвет е да не се занимаваш с него въобще. Има далеч по-приятни начини човек да си губи времето.

Относно препоръките за инструменти (програми). Казвал съм го много пъти и сега пак ще го кажа. Познаването на инструментите няма да ти помогне особено. Умението ти да си служиш с молив не те прави архитект или писател например. Единственото важно нещо е, какво можеш да направиш с този инструмент. Умението ти да говориш човешки в съда не те прави юрист. Юристът се различава от теб по това, че знае какво да каже, а не по по-доброто използване на гласните си струни. Колкото и добре да научиш програмките, сайта ти пак ще е абсолютна трагедия, просто защото ти липсва останалата част от знанията на един професионалист.

А, ти не искаш сайта ти да е абсолютна трагедия нали така?

Сега, какво бих посъветвал човек в твоята ситуация:
Разгледай сайтовете с готови темплейти. Това са готови сайтове на които трябва да се сменят само някои елементи. Нещо като полуфабрикати. Обикновено се правят от професионалисти и големите простотии там са рядкост. Това ще те предпази до някъде от неадекватност. Харесай си един, който смяташ, че ще ти подхожда и го дай на твоя приятел да смени текстовете и да сложи някоя друга графика, но внимателно с графиката! Само ако е наистина необходимо, защото така може да скапе хармонията в интерфейса, ако е слабо грамотен. Според мен за целите, които си си поставил е напълно излишно да се хабиш да учиш програми, в смисъл, че от тези умения няма да имаш никаква полза. Разбира се освен ако не си решил да се преквалифицираш.

Надявам се казаното да ти е било полезно донякъде, както и на други хора, които са далеч от проблемите на уебдизайна и ти пожелавам успех в начинанието.



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.11.07 02:55



Имаше едно нещо - front page.
С разните му там templates.

Иначе за кинтите не си прав.
Аз например не бих се хванал и за 300 кинта.
В смисъл - може нещо да натворя за без пари, ама за 300 кинта - няма да се хвана.

Викаш - за половин следобед - точно поради тази причина може да го направя за без пари. Ама има и едно - но. Обикновено клиента почва - ама може ли това, а онова, ама тоя цвят не е баш къфто го искам.
Ми само времето около разговорите дет ще загубя - струва повече.
Най-малкото мога да изкарам повече за времето което ще утрепя за разговори и доуточнения.
А ако е за без пари - ми - за толкоз пари - толкоз - сори.

Нищо де - ще си направиш сайта, ще видиш за какво става дума, пък може и да ти хареса



ПП
Бе то и с ворд май можеше да се правят страници.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: ltay]  
Автор ./angel (root)
Публикувано14.11.07 09:28



Абе не се изказвай като изобщо си нямаш напредсвата от тея неща ...

... Всеки да прави, каквото му се пие ...



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: bira_more]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано14.11.07 12:04



важното е диалог да има, а клиента винаги си мисли че, когато той си е представил нещо, то и изпълнителят си го представя като него. Едно време Микеланджело е казвал че не е бил талантлив, а просто е махал камъка от статуите, които са били вкопани в мраморните блокове ...така е и с вебдесигна и и въобще всяка работа, изискваща подизпълннители - важно е кой ще ти го направи технически, но НАЙ-ВАЖНОТО е да му се обясни от него какво се иска, на език който рабира или той да си го преведе :)

това в случая е скъпото, иначе всеки който разбира малко ХТМЛ и малко Фотошоп е в играта и е голям шеф на ИТ отдел или е фрилансер с арт-индивидуалност :)

като знае какво иска човека да си прави уебдизайн с Joomla, която е водещ продукт за генериране на ХТМЛ ... :) или с ЯхуСайтБилдер ...

затова от клиент който ме ценообразува набързо за един следобед - бягам като заек от разгонена бясна лисица

Винаги има изход ...



Тема Rume, МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ !!!нови [re: Rume]  
Автор Miru (непознат)
Публикувано14.11.07 18:14



Моля за извинение за реакцията, която показах след като ми написа предложението си! Сигурен съм, че си се почувствал обиден и кофти и за съжаление на мога да променя това. Все пак съзнавам, че реакцията ми беше импулсивна и без много мисъл и това е най-малкото, което мога да направя. Рядко реагирам импулсивно, но за съжаление понякога ми се случва в ситуации, в които не е имало защо.
Представата ми за сайта беше едно заглавие с няколко бутона и 5-6 текста към тях плюс няколко картинки. Целта ми беше да си поиграя малко с уеб-дизан на ниско ниво - за спорта дето се вика. Идеята ми беше, че ще се справя за няколко дена за по час-два работа и според мен всеки напреднал уеб-дизайнер би я направил за няколко часа. Не съм и мислил да се обръщам към специалист. За това и реагирах така като видях цената. Всичко което си помислих го написах и не искам да се връщам към него. Ти явно искаше да ми предложиш да ми направиш сайт, който да си е по правилата, с хубав дизайн, някоя и друга екстра и т.н. Аз обаче по някаква причина реших друго и ги наговорих едни...

За което наистина съжалявам.
Сега ще си позволя да ти дам една препоръка. Когато предлагаш да направиш сайт на някой като мен, който се опитва сам да прави нещо имай в предвид, че той има някаква представа от уеб-дизайн, която обаче твърде вероятно силно се различава от твоята и не е съвсем вярна. Имам в предвид, че преди да напишеш сумата кажи какво по-точно имаш в предвид. Ако е някой, който и представа си няма от уеб изобщо наистина няма нужда много да обясняваш - така или иначе много от нещата няма да ги разбере, ако е някой който разбира от уеб-дизайн с него проблеми в общуването едва ли ще имаш. Обаче ако усетиш, че е някой който познава материята повърхностно бъди по-описателен, защото има опасност от невежество да си помисли невярни работи.
За всяка материя си има знаещи и незнаещи хора. Те не са опасни защото незнаещите не пипат или се уповават на знаещите. Най-непредвидимата и понякога дори опасна категория са поназнайващите, защото не могат да преценят собствените си възможности и в същото време са си изградили някакво самочувствие. За съжаление типичен пример за опасни поназнайващи са някои журналисти, но това е съвсем друга тема.
Аз много добре осъзнавам, че относно уеб-дизайна попадам точно в тази опасна категория, но въпреки това не осмислих реакцията си...
Пиша това извинение не в лична бележка, защото вероятно съм засегнал и други хора във форума и поднасям своите извинения и към тях.
Ами това е Rume - още веднъж Извинявай - наистина съжалявам за реакцията си. Желая ти успех в Уеб-дизайна!



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: ./angel]  
Автор ltay (Цар на циганите)
Публикувано14.11.07 19:17



Maйка си, еби си...."напредсвата си" също.



Тема Re: Изработка на елементарен сайтнови [re: Miru]  
Автор Volkano v.6 (де`еба)
Публикувано14.11.07 19:32



Такаа, след като те оплюха и след някой по-остри реакции (не изключвам и своята), да свършим и нещо полезно. За редактор мога да препоръчам

(windows-ката му версия е , open source, има го и не само за windows). На мен лично ми прилича частично на вида на Netscape-ския редактор едно време но приликите свършват до там. В общи линии имаш вариант за редакция drag-and-drop (или WYSISWYG) както и достъп да кода във всеки един момент. Като плюс, поне според мен е, че изходния код не е пълна боза (възможно е разбира се, да има и дертове тук-там).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.