Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ейййй мааму старанови [re: Flamm]  
Автор Areнт ()
Публикувано12.07.05 15:26



Значи така.
Под "ЦСС фундаментализъм" разбирам постоянното перчене и натрапване на "безтабличен лейаут", а НЕ използването на ЦСС само по себе си.
Естествено, че използвам css. Както и таблици. Щот ми е по-лесно и щот не ми трябва да се състезавам в покриване на стандарти, а да имам работещи и използваеми сайтове, които се отварят нормално и достатъчно бързо в различни браузъри.

И хайде да си преформулирам въпроса: Да знаеш някъде читав онлайн магазин с "безтабличен лейаут и цсс"?



Тема Ами естествено е повече хора да използватнови [re: nimrod]  
Автор Areнт ()
Публикувано12.07.05 15:29



готови скриптове. Въпросът е има ли писачи на такива, дето да са направили нещо читаво без да разчитат на таблици за лейаута?



Тема Re: Ейййй мааму старанови [re: Areнт]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано12.07.05 16:19



Откъде да зная? Аз не ровя по кодовете на всички страници, които посещавам, не съм се изсвяткала толкова. Вероятно са много малко.

Много лично приемаш нещата. Таблиците не са най-голямото зло на планетата, спокойно, никой не те кара да ги забравиш.
Няма гаранция обаче, че лейаут на теблици ще изглежда добре под всички браузъри. И те си имат чалъми. Това го знаеш сигурно по-добре от мен :-)
Между другото, най-разкривените и съответно грозни сайтове, които съм виждала, са били с лейаут на таблици. Поглеждала съм кода точно, защото грозотията ми е правила впечатление. Вероятно става, защото повечето визуални редактори и разни програми за изображения правят автоматично нещата в таблици, с тях работят хора, които не разбират, мажат по view-то с голямата баданарка, и става манджа с грозде. Предполагам само, че това е причината. Така, че независимо от технологията, която се използва, най-важно е задклавиатурното устройство. Избираш оптималния за случая вариант

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Айди ся...нови [re: Flamm]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано12.07.05 17:16



ти да не би да даваш гаранции че лейаут с ЦСС ще изглежда добре под всички браузъри?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Айди ся...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано12.07.05 17:18



Не, разбира се.
Да ти приличам на гаранционен фонд?

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Ми...нови [re: Flamm]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано12.07.05 17:42



малко по краищата

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Грешка. Нищо лично няма и няма как данови [re: Flamm]  
Автор Areнт ()
Публикувано12.07.05 17:51



има. Щото аз НЕ си изкарвам хляба с уеб дизайн, нямам и най-малките претенции да съм уеб дизайнер и, съответно, няма от какво да се докачам на лична основа.
Това, което правя, го правя по начина, по който с най-малък разход на време, сили и средства ще постигна резултат, който да изглежда прилично и да върши работа. Т.е. да се отваря достатъчно бързо, да осигурява на посетителя необходимата информация, да е лесен и разбираем за навигация, да е максимално SE friendly и, в крайна сметка, ДА ПРОДАВА стоката.
За момента табличният лейаут ми върши работа (да чукна на дърво) за постигане на горните цели.
Поради което не виждам причина да се кОся, че според някой си използването на таблици за лейаут било неправилно.
Ми хубу де. Аз ХТМЛ-а да речем, че ще си го променя накъмто безтабличен, ама кат толкова знаят спецовете, я да ми спретнат едно скриптче за онлайн магазинче php/MySQL (ама с пълна програма екстри и да работи стабилно) базирано на безтабличен лейаут и да го продават на до 200 долара. Начи, като едното нищо мога да си сменя с нещо такова сегашния готов скрипт, който е с таблица връз таблица, че чат-пат и фонт тагове се намирГат из сорса.
Ама нещо не виждам да се предлага такъв продукт. Що ли, а?!?



Тема Re: Ми...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано12.07.05 17:55



Ще го преживея

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Re: Грешка. Нищо лично няма и няма как данови [re: Areнт]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано12.07.05 18:19



Ще има такива продукти, бъди спокоен. Виж, за цената, не мога да предполагам, но все ще успееш да се спазариш

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Re: Ейййй мааму старанови [re: Areнт]  
Автор ghs (познат)
Публикувано12.07.05 19:14



Yahoo! Shopping и другите услуги на фирмата от начлото на тази година са в процес на обработка от таблици към div и другите му там подобни...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.