Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: nimrod]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.07.05 14:42



аха, демек ако има човек "обективни принципи на начина по който се разместват нещата при свиване и разпъване", то тогава "табличния" дизайн е позволен, т.е. може да се използва за лейаут... брех маамустара, вече не мойш им фана края на тия пусти стандарти и правила...

иначе определено клавиатурата кърти сек'ви мивки...

Just a genius



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: Blake]  
Автор nimrod ( лют)
Публикувано14.07.05 14:48



бе не съм разглеждал надълбоко за къв чеп са му таблици в дивове ама трябва да има смисъл, щото сайтовете дето правят там определено повечето са презентазионни, а не динамични. туй е едно хубу изключение, щото без тях...
еми има накъде да се върви и това е.



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: nimrod]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.07.05 14:51



що бе, нали с ДИВ-ове всичко можеше да се направи? ко стана изведнъж, че сайтовете взеха да се делят на презентазионни и динамични....

плийз не изпадай в повече подробности, че току виж си изръсил нещо много смешно...

Just a genius



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: Blake]  
Автор dimodi (bike rider)
Публикувано14.07.05 15:27



artlebedev.ru и tema.ru ги знам отдавна. За тях мога да кажа единствено, че са уникално грозни, барабар с портфолиото, което е и доста еднообразно като визия. Артемий Лебедев не ми е критерий за нищо.



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: Blake]  
Автор nimrod ( лют)
Публикувано14.07.05 15:32



зависи от чувството за хумор, блейк. мен, примерно, ако ми трябва таблица за да направя нещо, което не мога с цсс, а много искам - ще се замисля.... и ще реша. някои хора знаят какво е лукс в избора (разбирай, че не става непремено дума за тукприсъстващи).



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: dimodi]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.07.05 15:37



хахаха (изсмя се графа на развален испански)...
а що тогава реши, че на мене чешкия уеб ми е някакъв критерий???

добре, значи няма повече какво да си кажем...
със здраве...

Just a genius



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: nimrod]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.07.05 15:41



хмм, не исках да използвам думата "глупости", ама нейсе...

визирах основно твърдението ти, че динамичните сайтове се правят по-лесно с ДИВ-ове отколкото с таблици... ми , ще трябва да те разочаровам, ама е точно обратното, приятелю - ЦСС/ДИВ лейаута работи добре само/предимно там, където контента ти е известен, статичен, и предвидим. Само тогава можеш да си позволиш лукса да си загубиш няколко дена за да си наредиш дивовете както трябва...

Just a genius



Тема Браво Dimodi!нови [re: dimodi]  
АвторCoffin (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 16:25



До dimodi - нищо лично, напротив уважавам много това, че си отстояваш докрай на тезата, независимо дали си прав или не.

От цялото ти портфолио виждам само 3 напълно (200%-ови) статични, презентационни сайта - меню+глава+някакъв контент. Регистрационната форма не може да се брои за какъвто и да е проект и е обидно да я вкючваш в портфолиото си.

Приятелю, първо направи един напълно динамичен и РАБОТЕЩ сайт и едва тогава говори за налагане на каквито и да е стандарти. Едно е да си приказваш по форуми, друго е да го осъществиш. Някой спомена по-горе "Преди да изкопаеш новия кладенец, не сери в стария"



Тема Re: Браво Dimodi!нови [re: Coffin]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано14.07.05 17:22



Между другото (това е към dimodi), чак сега погледнах въпросното портфолио и ми направи впечатление, че пише, че си използвал нотепад. Без лоши чувства, но е глупаво да работиш с нотепад, още по-малко пък да го пишеш в портфолиото си. Вземи си поне един редактор със синтактично оцветяване и отстъпи, номера на редовете, find & replace и ще се родиш. Иначе е все едно да ореш нива с вилица - геройство е, но няма полза.



Тема Re: стандарти в бг уеб пространствотонови [re: Blake]  
Автор nimrod ( лют)
Публикувано14.07.05 18:01



може да се учудиш ама схванах, не знам с какво съдържание ти се налага да работиш, но явно постоянно е голямо с рязко променящ се обем и организация. признавам не съм пробвал просто мисля върху друго неща, предлагам. но трябва и да се планира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.