Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Edno argumentirano mnenieнови [re: Yavor]  
Авторmagic- (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:21



:)) az sym si sbyrkala profesiata :) :) :) Kolko byrzo me opozna :) neweroiatno!
a ti sega li si w takowa nastroenie da obijdash horata nared ili si si takyw chowek po princip?



Тема Re: BG SITEнови [re: georgivar]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:21



i oshte neshto, tova koeto sum go pisal e chisto na dobra volia
sam znaesh che za kul se plashta
a az ti go davam FREE

moje bi za tova ne go oceniavash:)
vzemam si belejka.........



Тема Re: Edno argumentirano mnenieнови [re: magic-]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:26



do sega znaeh che istinata poniakoga boli ili che e nelicepriatna
no ti me nauchi che poniakoga i obijda.



Тема Re: Edno argumentirano mnenieнови [re: Yavor]  
Авторmagic- (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:33



:) aha! iasno- takyw si si po princip !



Тема Re: BG SITEнови [re: Yavor]  
Автор georgivar ()
Публикувано04.11.02 01:38



Чакай да те светна нещо. Като експерт оценявах 132 сайта от общо над 900 регистрирани. Всеки сайт, който оценявам аз, се оценява от още двама експерти. Оценката е от 1 до 5 като 5 е най-високата степен. Точките на експертите се събират и получилият най-много точки се предлага на жюрито за номиниране и след това за награждаване. От наградените сайтове само за един съм гласувал с маскимална оценка, а доста категории дори не участват сайтове, който съм оценявал аз. Аз обаче не мога да контролирам другите експерти и затова не мога да съм сигурен, че за сайт, на който аз бих дал 1 точка, някой не би дал 5. Специално за интересуващите те категории - Електронен магазин и Сайт за онлайн услуги и комуникации: сред номинациите за магазин не мисля, че има някой, който аз съм оценявал (единствено се съмнявам за магазина на HP, който вероятни бих/съм оценил с 4); сред другите оцених най-високо сайта на Bitelcom и също така ми направи изключително добро впечатление Hermes Phone.

И сега искам да попитам защо реши, че моето решение е некомпетентно след като нямаш абсолютно никаква представа от конкретните ми решения и знанията и опита ми? Защо трябва да те оборвам ако съм съгласен с нещата, които пишеш? Явно е, че не мога да оборвам самия себе си и ми е пределно ясно, че човек, който си позволява да ми говори с такъв тон, без да ме познава, без да е бил предизвикан от нищо, на обществено място и под прикритието на анонимността въобще не може да бъде мерило за професионализъм.

Мисли. Поне малко. 1:38 мамка му.

DO LESS. LIVE LONGER.


Тема Re: Edno argumentirano mnenieнови [re: magic-]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:40



kakuv?:)
mai ti mi davash lichnostni ocenki?

haide da se ogranichim v profesionalnata sfera, dokaji mi naprimer che okaziona e e-magazin:)



Тема Re: BG SITEнови [re: kod]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано04.11.02 01:44



Добре, дори така да е, процентът на малките екрани всякак е по-голям от процента на ползващите екзотични браузъри- нали?

Освен това: 90% от потребителите така или иначе използват Windows => имат MSIE, а повечето от хората, които ползват NN/NC/Opera/Mozila и други странни сортове кафе... знаят какво да направят, когато не виждат страницата както трябва- отварят я с MSIE. А ако монитора ти е 14" и видеокартата ти не позволява по-висока резолюция щеш не щеш- ще си го гледаш такъв, какъвто го виждаш сайта.

А бе ти май не спориш с мен, пък аз така ти отговарям- извинявай... просто си размишлявам в букви, ама мисля, че резолюцията е по-важна от странните браузъри. А имам и още една приказка за тия, дето ми казват: "Добрия програмист може да направи страницата добра във всички браузъри". Да бе, така си е, ама ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ ДА ТРЕПЕ n НА БРОЙ ДНИ ЗА ТОВА, ВМЕСТО ДА НАПРАВИ НЕЩО СМИСЛЕНО. Все едно да искаме телевизиите да излъчват веднъж цветен сигнал и веднъж черно бял специално за хората, които имат чернобели телевизори (щото те така или иначе няма да видят цветното изображение). Или радиото да излъчва и моно и стерео сигнал, щото има хора с ВЕФове, дето ловят само моно(=||=)!

Не знам де- не сте ли съгласни? Не казвам, че MSIE е по-добрия браузър, но определено по-добре работи за мен като програмист!

Уф, май се отплеснах от темата на постинга... сори!

БАба...

Редактирано от БaбaИлиицa на 04.11.02 01:48.



Тема Re: BG SITEнови [re: georgivar]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:45



ochevidno che nesum anonimen.

bi li si publikuval ocenkte za saitovete koito si daval

zashto smiatash che HP shop-a e 4 pri polojenie che toi e edinstvenia magazin na zapadno nivo v BG?

i kato zachekna saitovete za na firmite za VoIP, mi kaji dali edin plagin koito e nezavisim ot saita pravi suotvetnia sait "sait za online uslugi i komunikcii"



Тема Re: BG SITEнови [re: Yavor]  
Автор georgivar ()
Публикувано04.11.02 01:58



Не мога да помня 132 оценки на сайтове. Но ако има възможност наистина бих искал моите (приятно би ми било да видя и оценките на няколко други експерта) да бъдат достъпни за всички.

Смятам така, защото наистина ги използвах. Защото знам как да гледам през очите на човек, който прави сайтове, знам как да гледам през очите на човек, който ползва сайтове; знам как да осмисля онова, което виждам от различните гледни точки. Ако се отнася до личния ми experionce със сайта на HP оценката би била дори още по-ниска, но разбира се това не е единствения фактор. И какво значи западно ниво? Ако не работи за мен, тук и сега, значи не е на никакво ниво. Ако един западен сайт се провали по същия начин, той също не е на никакво ниво.

Вчера говорих със сестра си, която е в Унгария, използвайки онлайн услугите на Hermes Phone. Това не е реклама. Сайтовете изглеждат добре, предлагат стимул на клиентите, за да ги използват и което е по-важното - да продължат да ги използват.

DO LESS. LIVE LONGER.


Тема Re: BG SITEнови [re: БaбaИлиицa]  
Автор kod (аман от титли)
Публикувано04.11.02 07:59



Мда, абсолютно си прав - не си заслужава човек да се трепе заради екзотиката...

И още един offtopic - абе хора - нали сте уж дизайнери - тоест би следвало да имате кирилизирани ПЦта. Толкова ли е трудно поне вие да пишете на кирилица???
Как се четат според вас 80 мнения накуп, написани по този ужасен начин? Съобразявайте се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.