Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 26.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: BG SITEнови [re: БaбaИлиицa]  
Автор magic- (:))
Публикувано04.11.02 00:52



posledno :) da kaja pishe go TOLKOWA iasno ;)

"нямат право да участват в конкурса с лични или с корпоративните сайтове НА КОМПАНИИТЕ КОИТО ПРЕСТАВЛЯВАТ"

сайта на ABCDesign&COmunications НЕ УЧАСТВА
ПРЕДСТАВЛЯВАТ значи да представляват, а не да са изготвили
Ако се имаше предивд другото, което вие имате предвид текста щеше да бъде нещо подобно

"нямат право да участват в конкурса с лични или с корпоративните сайтове изработени от лицата и компаниите, които представляват."

~ Love is magic ! ~


Тема Re: niama nuzda !нови [re: magic-]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано04.11.02 00:52



Аз като пиша и влагам смисъл във всяка една дума, за да няма двусмислици и не разбрали, моля да се обръща внимание на всяка дума. Аз не казвам никъде "ЦЕЛИЯ КОНКУРС Е ЕДИН ГОЛЯМ ШИИТ". Не- конкурса си има плюсове и минуси, както си има плюсове и минуси компютърно пространство. Но аз изтъквам минусите с надеждата догодина да станат плюсове. Ако някой си направи труда да прелисти съдържанието на архива на този клуб, ще открие, че мненията бяха подобни и миналата година, бяха подобни и по-миналата година. Ако аз организирам конкурс, ще се вслушам в мненията и ще се постарая да направя минусите в плюсове следващия път. Затова питах css какви забележки има относно сайта на моя екип- за да ги поправя.

Сега като казваш, че са вложили много труд- така си е, ама не са го правили напразно, само защото не са наградени. Т.е. съмнявам се, че си правят конкурса само за да покажат на другите колко са добри, ама жалко, защото точно така изглежда!

А на въпроса какво остава за тях: за тях остава престижа, че не са организатори! Затова хората тук казват "евала на Фокус"- защото постъпват МОРАЛНО... Ако Жюстин или някой си друг беше излязъл и беше казал: "Ние сме благодарни, но се отказваме от наградата, защото сме организатори", смятам, че хората също щяха да го поощрят, но те не направиха така.

Питаш какво предлагам:
1. предлагам догодина да не участват, да не се номинират и да не печелят със сайтове на организаторите и журито... колкото и труд да са вложили в тях.
2. предлагам при обявяването на сайтовете да се обявява и фирмата и имената на авторите (както апропо правят СОКИ). Тогава предполагам няма да има подобни отрицателни мнения!
3. предлагам догодина да се публикуват оценките на всички сайтове, а за номинираните да има и кратък текст обосноваващ решението на журито.

Казах го и ще повторя: смятам за по-престижно да си организатор или жури, отколкото награден- все пак тези два елемента трябва да са над всичко, иначе какво им дава правото да определят най-добрия? А така нещата изглеждат: ВИЖТЕ НИ, НИЕ СМЕ НАЙ!

Колкото до това, че са ме цитирали в статията в portal, искам да се върна на факта, че влагам смисъл във всяка дума: Не съм си намислил 5 думи, не само заради това, че сайта sofia.bg е правен от АБЦ:

фактор1: Сайта е наистина добър
фактор2: Аз дори не знам кой сайт е класиран от журито на второ място- може пък да не сме ние!
и чак на трето място- фактор3: ИЗХОЖДАЙКИ ОТ ПРАКТИКАТА В МИНАЛИТЕ ГОДИНИ, ОЧАКВАХ САЙТ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА СПЕЧЕЛИ!

Това с големите букви го четете бавно и дума по дума и вниквайте във всяка!

От цялата организация, най-тъпото нещо, което се случи беше наградата от Microsoft за добра организация. Никой не я отрича добрата организация, но не беше нужно толкова показно пред публика и телевизионни зрители да се прави- можеше да стане дискретно и след церемонията, поне аз ако бях мениджър на Microsoft, щях да отида при Жюстин след церемонията и да кажа: "Честито, поздравявам ви за добрата организация и искам да приемете един подарък от нашата фирма в знак на признание"... просто не е нужно да се прави толкова показно и с толкова шум!

Относно плюсовете и минусите: с Жюстин го коментирахме на семинара (питай я ако искаш), че на СОКИ семинара не беше добре организиран, за разлика от семинара на БГСАЙТ, PR кампанията на АБЦ също беше по-силна... Т.е. това всичкото са плюсове, които се съмнявам, че сериозен човек ще отрече. Но конкурса си имаше ГОЛЕМИ МИНУСИ и в никакъв случай не го казвам, защото не е спечелил спечелил моя екип...

Ми това е което исках да кажа още веднъж... надявам се някой ден и с Жюстин да го обсъдя, както се надявам и догодина да няма същия отзив както в последните години! Мъчно ми е, че тази година не беше прецедент и това показва, че въпреки всичко организаторите не си взимат поука от общественото мнение- помниш какво говорихме всички на семинара: бранша се е изолирал от околната среда!

С най добри чувства БАба...

Редактирано от БaбaИлиицa на 04.11.02 01:07.



Тема Re: Edno argumentirano mnenieнови [re: magic-]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 00:53



dobre che pone si priznavash che niamash opit.
otnostno okazion-a
mislia che iasno i tochno se argumentirah ZASHTO ne e e-magazin
otnostno otgovora na preporakite mi - prozvucha mi siakash kaimaka na web-a e bil organizator (razbirai ima 3-4 firmi za web v BG)

stranen chivek si ti, hem se seshtash che neznaesh hem imash samochuvstvie da sporish i ubesjdavash drugite v pravotata si:)
sburkala si si profesiata mai



Тема Re: BG SITEнови [re: magic-]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано04.11.02 00:56



Е естествено че е така: аз казах: това си е вратичка в установените клаузи... иначе още преди години щеше да се намери кой да подаде иск за контестация! Въпроса не е в това какво точно пише! Мисля, че достатъчно подробно обясних в какво е въпроса...

А и остават много въпроси без отговор около организацията!

1. Защо никъде не мога да видя какви са оценките на журито?
2. Защо тази година нямаше 2ро и 3то място?
3. Как точно става определянето на сайт на публиката- определено не беше много публично...
4, 5, 6 и много други!

БАба...



Тема Re: BG SITEнови [re: georgivar]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:01



mai ne ti se govori profesionalno......
moje bi oshte ti e rano kato gledam horizontalnia skrol tuk
http://mchell.cult.bg/projects/linkwhore/index.html

na 1024x768 sum vse pak:)



Тема Re: BG SITE - nie spechlihme nagrada!нови [re: magic-]  
Авторruja (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:09



e, to bezplaten obiad niama



Тема Re: BG SITEнови [re: Yavor]  
Автор georgivar ()
Публикувано04.11.02 01:11



Прочетох една голяма статия от екрана в 1 часа през ноща, обмислих какво не ми харесва и го написах. Ако не ви е изгодно това, че в цялата статия не съм харесал две изречения (+ грешки на афектирания автор) поне оценете времето ми.

Ако ви интересува нещо професионално можете да се свържете с мен чрез адресите и телефоните посочени в личния ми сайт.

DO LESS. LIVE LONGER.


Тема Re: AMAN OT KRITIKARIнови [re: Axa]  
Авторmagic- (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:14



hmmm naistina li ? i koi e pisal statiata?



Тема Re: BG SITEнови [re: georgivar]  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 01:18



Interesno mi e ti kato expert kak oceniavash vremeto i truda na horata koito biaha oshteteni ot tvoeto nekompetentno reshenie?

az te pomolih da me oborish a ne da mi oceniavash statiata, t.e. da dokajesh che si kompetenten

no iavno hem nemojesh da me oborish hem ne ti stiska da si prioznaesh che kato expert si dopusnal neprofesionalno otnoshenie

pochvam da se pitam ti expert li si?
ili edna suglasna bukvichka



Тема Не ви ли писна?нови [re: PATRlOT]  
Автор JetSpeeD (бързам бавно)
Публикувано04.11.02 01:19



Вече 4-та година все едно и също !!!

Не стана ли ясно че всичко това си беше, е и ще бъде перфектен ПР на АБЦ, колкото и неща да се пишат, говорят, коментират.

Все те са ни в устата. Ето тази година хората и в БНТ се намъкнаха, и едва ли ги боли за това което се пише тук. За всеки било ясно какво ще стане след всеки конкурс, еми що участва тогава ???

За цялото време което изгубих тук само да чета, да бях свършил малко работа, баси кво ли щеше да стане ако бях и коментирал. Може да се замислите малко, всички.

Айде със здраве ;o))))

Споко. Хубавите работи, бавно стават.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.