Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 05.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Горещи точки: войната в Южна Осетия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Въпрос към русофилчетата  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано29.08.08 15:03



Каква е причината за безрезервната ви любов към Русия?... Защото като изключим Руско-турската война, не се сещам за нищо положително, което да ни се е случило благодарение на Русия. Напротив - многократно са ни прецаквали, заради про-руската ни ориентация - Берлинския конгрес, откъсването на беломорска
Тракия (никой не е искал да допусне руско пристанище в Бяло море), и т.н. и т.н. Цели поколения са принуждавани да изучават руски език като по този начин е осигурено те да възприемат истината от правилното място, като четат руски източници и т.н.

Изобщо, какво точно Русия направи за вас, че да обръщате гръб на европейските ценности като я подкрепяте при настоящите събития? Като българи ли разсъждавате или изхождате от любовта си към Кремъл?

Или пък просто мразите американците и злорадствате като малки деца, че някой е направил нещо на въпреки на американците?!



Everything louder than everything else...

Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Maмaнтoc (топлолюбив)
Публикувано29.08.08 16:08



Излишно е да отговарям на тенденциозния ти, и при това, неинтелигентен въпрос. За твое успокоение, все пак, приеми, че обичаме Русия м и с т и ч н о. Ако изобщо разбираш смисъла на тази дума.

Имам сериозни съмнения, че ти, момченце, си ченгенце.

А какво ще правиш, когато актуалната клика се смени, и на власт дойде про-руски режим?

Ето тук нещо за про-западните ибрикчийчета:

"ЧФ может уничтожить корабли НАТО в Черном море за 20 минут"





Редактирано от Maмaнтoc на 29.08.08 16:10.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Maмaнтoc]  
Автор AGLER ()
Публикувано29.08.08 16:47



Автор: Maмaнтoc
Тема: Re: Въпрос към русофилчетата

............ За твое успокоение, все пак, приеми, че обичаме Русия
м и с т и ч н о. Ако изобщо разбираш смисъла на тази дума...............



Нееееееееееееаам думи!
Църковника обича русия м и с т и ч н о!
Гимнастика от кръста и него го обича м и с т и ч н о!
Юда навярно и него, вече не мистично а защото си приличат!




Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Maмaнтoc]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано29.08.08 16:59



А ти демонстрираш свръх-интелект, но не отговаряш по никакъв начин на наистина елементарния ми въпрос, а само затвърждаваш някои мои наблюдения за описаната от мен група.



По про-руски режим от настоящия едва ли мога да си представя в близко бъдеще, освен това аз вярвам в разни такива демократични понятия като свобода на убежденията, така че не виждам как една смяна на режима би могла да промени моите вътрешни убеждения. Това разбира се на теб сигурно ти е трудно да го проумееш, за теб сигурно са нещо нормално политическите затворници, лишаването от гражданство на неудобните хора, тровенето и преследването на журналисти, затварянето на цели издания... и в този ред на мисли ти е трудно да повярваш, че е въжможно да не си сменяш възгледите според това откъде духа вятърът.

А на изцепката на адмирал Балтин мога да отговоря, че прехваленият ракетен крайцер "Москва" може да бъде потопен за много по-малко от 20 минути. Смешен е.

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 29.08.08 17:03.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано29.08.08 17:24



Наистина ли очакваш да ти отговорят? По-простите от тях не знаят защо я обичат. Това са промитите мозъци, на които им е набито първосигнално че трябва да я обичат. По-умните отлично знаят защо я обичат, но няма да ти отговорят.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано29.08.08 20:48







Редактирано от TlNlT на 29.08.08 21:00.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано29.08.08 21:19



Аз съм русофил.
Но е твърде силно да употребя думата "обичам" за руснаците.
Виж от Европа мога твърдо да употребя думата "обичам" за еврото.
Просто с руснаците мога да се разбера по-добре. Имам приятели руснаци. Приятелки също. Когато говоря те ме разбират и аз тях също.
Освен това въпреки недостатъците си , имат и голяма култура , изкуство /не че съм много по изкуството/.
Чувствам ги по-близки.
Западните ценности /отново изключвам еврото и доларите/ не ги обичам, защото ме мислят за олигофрен. Защото са се държали с мен като с роб преди време. Заклел съм се , че във Франция примерно отново ще отида само стъпил върху танк , като окупатор , ако доживея някой да нападне тази ебана държава.
Защото съсипаха родината ни , която въпреки че беше сателит на кумунистическия блок , хубава или лоша , все пак беше държава.
Защото ми е мъка , че децата ми не знаят българската история , че нямат родина , че са космополити.
Защото думи като "патриотизъм" и "национализъм" станаха мръсни.
Защото представянето ни на последната олимпиада е най-лошо от 56 години насам.
Защото армията ни може да се събере на стадион "Васил Левски" и да гледа мач и пак ще останат 2 сектора свободни.
Защото като се появи Ферхойген или Барозу , само ако си разкопчеят дюкяна и ще си ожулят колената кой първи да налапа бибитката.
Защото през 1998 г. когато бяха бомбандировките в Сърбия , бях възпрепятстван да се движа по републиканската пътна мрежа и 2 часа чаках на разклона за Бобов дол , да се източи колона от танкове натоварени на платформи , от които ми махаха чернокожи люде.
Защото територията на България , предвид на американските бази , е въведена в компютрите на бойните глави поне на 2 руски ракети , носещи ядрено оръжие.
Ба ли му мамата колега .... не ги обичам руснаците. Обичам свинско със зеле ... или пък боб с наденица ....
Но съм русофил.
Всъщност , независимо какви сме тука във форума и какви мислим че сме , дано не дойде ден наистина да правим избор. Мисля , че тогава ще е лошо и от двете страни , доколкото атовете като се ритат , магаретата теглят.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: ДyпнишkoтoПapвeнюнови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор AGLER ()
Публикувано30.08.08 01:21



Не съм променил много но все пак го прочети!

Защото съсипаха родината ни , окупирайки я през 44 и връщайки ни 50 години назад , хубава или лоша , все пак беше държава и имаше свобода.
Защото ми е мъка , че децата ми не знаят българската история , че нямат родина , че в химна ни пеят и възхваляват чужда държава окупатор .
Защото думи като "патриотизъм" и "национализъм" станаха мръсни.
Защото представянето ни на последната олимпиада е най-лошо от 56 години насам но пък свободата на гражданите е най голямата от 56 години насам.
Защото армията ни може да се събере на стадион "Васил Левски" и да гледа мач и пак ще останат 2 сектора свободнино за сметка на това не се кълнат във вярност на чужда партия и държава .
Защото като се появеше някой от СССР , само ако си разкопчеят дюкяна и ще си ожулят колената кой първи да налапа бибитката.
Защото през 1968 г. когато бяха събитията в Чехия , бях възпрепятстван да се движа по републиканската пътна мрежа и 2 часа чаках на разклона за ................. , да се източи колона от танкове натоварени на платформи , от които ми махаха русняшки люде.
Защото територията на България , предвид на русняшките остановки , е въведена в компютрите на бойните глави поне на 22 натовски ракети , носещи ядрено оръжие.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AGLER на 30.08.08 01:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от AGLER на 30.08.08 01:24.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 09:58



Безрезервна любов не


Обаче като си направя аналогия с многобройните кланета които предизвика САЩ
Като се сетя за това как Сакашвили смаза опозицията си 97 в Тибилиси
За това как започна тази война с обстрел над цивилен град
Като се сетя и кой седи зад тази атака с какви безкористни подбуди
Естествено е русия да си пази териториите така би реагирала всяка нормална страна
Да не говорим че в крайна сметка тя наистина защитава друг народ не е като да правим аналоги с косово или ирак или някоя друга миротворческа мисия на господарите на земята

Удар тук разбира се беше друг голямата мечка показа зъби и САЩ и Израел взеха да се притесняват че света вече не е еднополюсен
До скоро им трябваше виртуален враг войната с тероризма за да вилнеят безнаказано
Сега се оказа че си имат съвсем реална конкуренция и това за тях е потресаващо


Иначе аз бих задал анологичния въпрос какво вас русофоби ви притеснява Русия
Добре ти си ясен имаш гадже грузинка родителите и са привърженици на Сакашвили не са част от смазаната там опозиция
Ама тука има поне още няколко човека дето ги гонят кошмари за СССР не е трудно да им се постави диягноза, даже не е трудно и да предположа че са поне на над 40г
Такива трайни психически увреждания могат да се получат само ако още си живеят в миналото
Само че силно ме съмнява някой от тях да е дисидент те и преди са били плъхове и сега са си плъхове


Та да коментирам европейските цености от 15г сме се преорентирали тука не само че не идва демокрацията не само че не се оправяме но и геноцида над обикновеното заселение се засилва
Скоро в българия ще останат само неграмотните мангали и мафията това нещо и кумонизма не е направил
А какво е европа сега
Ами бялото население в нея замира горе долу със същите темпове след 30г 90% от европейците ще са араби, негри, пакистанци и турци
За какви европейски цености си говорим

Заради проруската ориентация ни откъснали беломорска тракия аха не сме си взели урока ако сме за русия геноцида явно е предвидено да продължи
Е урок няма да си вземем ама руско гражданство може и да вземем, русия поне се грижи за своите за разлика от българия и еврейския съюз



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Black_Adder]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:04



А ти защо я мразиш защото я свързваш с кумонизма и си пенсиика която е пострадала от него ли


А бил ли си дисидент и какъв
Навремето много от дисидентите са били двойни агенти знаеш ли колко шпиони на мусад са ловяли тука



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:08



Добре казано, нас ни разпиляха не от русия разпиляха ни тия дето ни се водят съюзници


За това има една чудесна книжка писана е от Ноам Чомски американски евреин
Казва се "Какво в същност иска Чичо Сам" изобщо това е учебник как се създава "демокрация" това което стана в украйна, българия, грузия и сега в сърбия е напълно еднотипно и за това нямат пръс руснаците




Тема Re: ДyпнишkoтoПapвeнюнови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:10



Отиди на лекар кумонизма си отиде а България сега е доста по разпиляна от преди 89





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 10:38



I az им бях задала подобен въпрос... и се впуснаха да ми обясняват какъв невероятен принос има Русия за България.

Руснаците също смятат така- те са ни дали азбуката, видиш ли, и са ни образовали и прочее. Даже съм чувала изказвания, че сме били республика тяхна. Много е показателно, че най голямата гордост на руснаци и русофили е в оръжията които Русия има, и как сега НАТО и Грузия ще духат супата, а не колко благородно действа Русия, например. Докато не съм чула западняк или американец да се гордеят какви оръжия имат- напротив, нормалните хора са ужасени от перспективата за ядрена война и за последствията. Относно Газта- няма проблем за България- потреблението на газ в България е доста ниско, освен това имаме договорености с Азербайджан.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 10:41



А Путин какво прави с опозицията си? И колко е по-демократичен от Саакашвили? Защо руската интелигенция критикува и не обича Путин и политиката му? Защо Путин , след като му е изтекъл мандата, продължава да ръководи? Какво е демократичното в това да не можеш да се оттървеш от ченгето Путин след два мандата? Например, Буш си тръгва сега и всички се радваме :) Дай боже Обама да е по нормален.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 10:42



Моля те вземай Руско гражданство и се разкарвай

Голям патриот , голямо нещо.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:54



Абе на Путин опозицията не ги гони жандармерия


Последното което гледах беше един смешен митинг
Срещу един 100 пъти по голям в подкрепа на Путин
Опозицията там май си ги бият разни фенове на Путин, защото е ясно кой ги финансира тия смешници

Народа си го иска това му е демократичното
Путин си посочи наследника и всички гласуваха за него

Я го направи това в България и сигура никой няма да гласува за теб защото в българия избора е между по малкото зло
След като демократично са те крали гледаш да гласуваш за следващия идиот с надеждата че той няма да кради
За това и в България гласуват само циганите защото си продават гласовете


Обама не е антируски настроен на теория взе голяма подкрепа
Но родшилд дадоха подкрепата си за Макейн, не е трудно да се предположи че ще стане както стана с Буш и Алгор



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:58



Така ще направя в България всячески се опитват да ни изгонят скоро тука ще има само мангали,но алтернативата да живея с топящото се бяло население в европа или америка не ме блазни


а и това са страни със затъваща икономика





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 10:59



Виж уважаеми, Путин има сериозна опозиция и тя е подложена на репресии, Саакашвили същ
о е подкрепян от мнозинството. По време на изборите в Русия имаше много независими експерти, които коментираха нарушения, както и в Грузия. Направо казваш на черното бяло в случая.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 10:59



Американците не се гордеят с оръжията си


Гордеят се че изнасят демокрация съсипвайки от войни разни страни



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 11:00



Да, населението на Русия е масово поумняващо и побеляващо

при положение, че всеки руснак с мозък отдавна се е изнесъл назапад
.В Русия продължителността на живот е най ниския в Европа- умират от алкохолизъм масово. Проблемът с наркоманиите е много по-зле отколкото в България , масова не ами супер масова емиграция- не съм била в Държава, в която да не е било пълно с руски имигранти - като китайците са. ако им е толкова хубаво в Русия, защо правят и невъзможното за чуждо гражданство? Защо рускините обръщат света за да се оженят за чужденци?

Редактирано от abradabra на 30.08.08 11:07.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 11:02



Абе америка е друга дума, но при всички положения действа хиляди пъти по хуманно от Русия и поне там има отчетност пред избиратели , има закони и прочее. Даже филмите, йкоито гледате и цитирате, които критикуват американската власт , са правени от американци.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:10



Намери ми митинг на опозицията


Аз ще ти намеря митинг в подкрепа на Путин

В русия е имало много независими експерти хахах
И от къде са били тези независими експерти
Много е важно да се знае от къде са били независими експерти от европа и сащ ми звучи смешно

Ама така де то и буш спечели фалшифицирани избори, сакашвили си изби опозицията последния жив не загинал при нелепи обстоятелства избяга в германия
Ами демократична България тук никой не гласува, само циганите защото получават пари
Демокрация=тирания
Какъв процент има опозицията на путин в руската дума



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:13



Определено все още е доста по бяло


А тия които избягаха в годините на демокрация по времето на Елцин сега се връщат

Хората си решават проблемите с пласьорите и маймуните там наистина си има демокрация




Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 11:13



Защо дори руснаците, които подкрепят Путин, се съгласяват, че той не е демократично избран нито демократично управляващ?
Буш също си има поддръжници, Саакашвили също - със сигурност каквото и да кажеш за тяхното избиране в пълна сила важи за Путин, с едно голямо "НО"- в Сащ президентът има отговорост пред избирателите си и отчетност, подчинява се на закони, може да бъде свален, импийчнат

Кога нещо такова ще се случи с Путин? Никога

Редактирано от abradabra на 30.08.08 11:16.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:17



Да американците са демократични и хумани


Има ли статистики колко хора са умрели от американско уръжие в последните 60г
Колко режима са създали и свалили сщо с хумани подбуди
Дали може да направим някакъв аналог с демократична Русия

В америка има критика иха иначе сега нямаше да знаем че не са демокрация
Забавно а в русия критично руско кино няма
Има ама няма такива фалшификации на избори



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 11:19



хахах леле човек, ти си толкова biassed и заслепен, че просто няма смисъл да се говори. Истинската демокрация е в Русия.

Аз също познавам българи , които се връщат в българия. Но не съм чула някой да имигрира в Русия Нито някой да определя Русия като демократична. Дори руснаците са наясно, че не е.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:21



Аха проблема е в Путин русия става силна



Дай да говорим за конкретни постъпки на путин погазващи руските закони

За Буш и сакашвили се знае достатъчно



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 11:23



нека да не броим умрелите - Русия е пословична със зверствата си, и затова е мразена- навсякъде. Само сърбите я обичат, защото Тито много хитро си ги беше отцепил и бяха независими, та не са яли руска попара. Никой не иска да е под контрола и властта на Русия, докато хората масово се пънат за зелена карта. Срам ме е от съществуването на такива като теб, които мразят и презират собствената си държава и величаят деградета. пумияри им се вика на такива като теб.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:26



Демокрации няма ама ти си толкова заслепена че не го схващаш


Но русия със сигурност е повече демокрация от колкото тук и назапад
Поне сега



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.08.08 11:35



Ти не правиш разлика между СССР и Русия пък искаш да сме обективни



И мен ме е срам от такива като теб защото са едни продажници
българия се е продала гъза на запада тук хората тънат в мизерия а ти ще ми говориш за злите руснаци с които нямаме нищо общо от 89 насам
Кумонизма е бил гаден и зъл режим но като това което става сега никога не е имало

Аз презирам държавноста ни и всичките ни политици плачат за бесилка презирам и малоумници като теб които не виждат от къде идва злото а още живеят със сенките от кумонимза
как да е ти сигурно си дърта чанта без бъдеще или промит мозък

Навремето възрожденците ни са бягали към русия карали са по една воена школа и са се връщали



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор abradabra ()
Публикувано30.08.08 12:11



e, признавам, че ако си на 10-12, за теб съм дърта чанта, но наистина не виждам голямо бъдеще в теб

Стига с тоя комунизъм, Русия си действа по един и същи начин от векове



Тема Re: Въпрос към abradabraнови [re: abradabra]  
Автор AGLER ()
Публикувано30.08.08 13:59




Ти случайно да не пишеш
сценарио за някое шоу с работно
заглавие:
СУТРЕШНИ РАЗГОВОРИ С ЕДИН ШИЗОФРЕНИК!

Ако е така - УСПЕХ!
НАМЕРИЛ СИ ТОЧЕН ПРОТОТИП!




Тема Така е Аглере , .......нови [re: AGLER]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано30.08.08 14:46



Няма какво да кажа. Прав си.
Но какво променя това , дали съм русофил или не съм.
Утре Китай ще стане световна сила и ще има интереси на Балканите и същия диалог ще го водиш с някой Китайофил.
Тука по нашия край всички сме някакви Фили. /с изключение на българофили/
Дано тази свобода не ни излезе през носа.
Ето днес чета във "Взгляд" , руският генерален щаб разиграва теоритичен сблъсак между натовската морска групировка и ЧФ на русия.
В сички кораби и сили са изредени поименно и в списъка на "вероятния противник" на РФ , чета името "Смели" и порт Варна като вероятна логистична база на натовската ескадра.
Е , да ти имам и свободата Аглере , халал да ти е и на теб и на другите , ако това е цената която трябва да се плати.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано30.08.08 17:15



89-та бях в казармата, смятай дали съм пенсийка. А от кОмУнизма е пострадала цялата държава не само аз. Дисидент не съм бил, но винаги съм се бунтувал срещу простотиите на комунистите. Не съм бил агент на МОСАД и на който и да било друг. А защо мразя Русия - списъкът е твърде дълъг. Повече от Русия обаче мразя русофилите.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор morrigan1 (непознат )
Публикувано30.08.08 17:37



Тук не става въпрос какво е направила Русия за България, А какво ще направи САЩ на световно ниво ако Русия им играе по свирката. Независимо, че сме съюзници САЩ преследват само своите интереси и няма да се учудя ако признаят независимост на Родопите да кажем Тогава ми Русия със сигурност ще подкрепи нас и винаги ще е така. Сащ е далече и тях не ги интересуват нашите интереси.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Black_Adder]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.08.08 21:49



Аха значи просто си зациклил в периода около 89г


Нормално тогава ти е бил върха на младоста



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: abradabra]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.08.08 21:52



И как действа русия завладява света


Теб май на сън те гони червената армия



Тема Re: Въпрос към abradabraнови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.08.08 21:54



Ако пишеше такъв сценарий трябваше само двамата да си бъбрите





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано31.08.08 22:44



Поела е дълга на източна румелиа към Турция. Освен това през онези 45 години съюза ни с Русия беше доста взаимоизгоден.
Пък и има някои неща, които считам за източно-православни добродетели и които сякаш виждам повече в Русия, поне исторически.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Чyryниц на 31.08.08 22:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от Чyryниц на 31.08.08 22:46.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано01.09.08 01:45



Абе то май ти си зациклил някъде





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано01.09.08 09:25



Ти си феноменално прост! Берлинският конгрес е в следствие на Санстефанския договор, написан при освобождението ни от руснаците. За този Берлински конгрес са виновни всички тези, към които ти явно питаеш топли чувства. Ако, Русия не ни беше освободила и до сега едва ли щеше да има независима България. И, сега какво - излиза според теб, че Русия е виновна, че ни е освободила, заради което се е състоял Берлинския конгрес?!

Също така, нима Русия е виновна, че винаги сме се включвали в противниковия и` лагер през Световните войни?! За тази грешка може да виниш примерно идиотите Кобургготски или някой друг, но не и Русия. Тя просто се е защитавала, а ние сме и` били противник.

Комунизмът дойде в следствие на неправилната ни позиция през войната и е заслужено наказание за подкрепата ни към Хитлер. Не забравяй обаче, че в България този строй беше в доста мека форма и много хора си спомнят за него с умиление.

Едва ли някой тук безрезервно обича Русия, но вглеждайки се в миналото, ние сме неин длъжник и имаме много общи неща. Езикът ни е много близък, основната религия е същата. Имаме взаимоотношения от стотици години.

Имал съм взаимоотношения с руски специалисти, с тях общувам като с родни колеги. Имат подобен начин на мислене, не се срамуват да си поизцапат ръцете, сравнително охотно разменят информация. А, опитай да поработиш с някой германски специалист примерно - ще ти е трудно...





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Sargon lll]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.09.08 10:21



какво им обясняваш на тея промити мозъци. Като им се мрази - да мразят /все едно някой го интересува мнението им/. Човешката неблагодарност няма граници. Както беше писал Тютчев:
Умом Россию не понять,
Аршином общим не измерить:
У ней особенная стать –
В Россию можно только верить.

Превод за англоговорящите:
You will not grasp her with your mind
Or cover with a common label,
For Russia is one of a kind –
Believe in her, if you are able...




Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Чyryниц]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано01.09.08 13:16



В отговор на:

Пък и има някои неща, които считам за източно-православни добродетели и които сякаш виждам повече в Русия, поне исторически.




Виждаш повече православни добродетели в Русия, отколкото в Грузия?!

Everything louder than everything else...

Тема Re: Dakota - ???"добродетелите"???нови [re: Dakota]  
Автор AGLER ()
Публикувано01.09.08 13:29



Тема Re: Въпрос към русофилчетата [re: Чyryниц]
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано 01.09.08 13:16





В отговор на:
--------------------------------------------------------------------------------

Пък и има някои неща, които считам за източно-православни добродетели и които сякаш виждам повече в Русия, поне исторически.



--------------------------------------------------------------------------------



Виждаш повече православни добродетели в Русия, отколкото в Грузия?!



А накой може ли да ми изброи поне
три "характерни" православни добродетели,
които да не съществуват в която и да е друга религия,
ако въобще може да се говори за "религиозни добродетели",
защото те преди всичко са ОБЩОЧОВЕШКИ!

НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА МАЛОУМИЕ ОТ СОРТА НА
ДЕЛЕНИЕ ПО ВЕРСКИ ПРИНЦИПИ В 21 ВЕК????????????????



Тема комунизмът - заслужено наказание?нови [re: Sargon lll]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано01.09.08 13:31



И как точно сме се включили в противниковия лагер през втората световна? До 22 юни 1941 г. Германия и Русия са съюзници, а ние се включваме в Тристранния пакт на 1 март 1941 г.

Това, което е направил Хитлер не може да стъпи и на малкия пръст на зверствата на Сталин, така че айде стига. Прочети малко история.



А ако дължим на някого религията и съответно културата, и обичаите си... то ги дължим много повече на Грузия, отколкото на Русия.

Everything louder than everything else...

Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Sargon lll]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано01.09.08 16:07



"Берлинският конгрес е в следствие на Санстефанския договор, написан при освобождението ни от руснаците. За този Берлински конгрес са виновни всички тези, към които ти явно питаеш топли чувства. "

========

Берлинският Конгрес е следствие от това. че действията на Русия и СанСтеганския договор са в грубо нарушение на Цариградската Конференция на Великите сили.

Например - по Цариградската Конференция ЦЯЛА СЕВ ДОБРУДЖА е част от България, а Русия по СанСтефанския договор я харизва на Румъния, защото и заграбва Молдова. Основната причина е

първо - страхът от формирането на задунайска губерния, като част от Русия и

второ - излизането на тази губерния на Беломорието (което не е било в решенията на Цариградската конференция).

=================

"Ако, Русия не ни беше освободила и до сега едва ли щеше да има независима България. И, сега какво - излиза според теб, че Русия е виновна, че ни е освободила, заради което се е състоял Берлинския конгрес?! "
-------

Вече го писах в една тема на ТИНТ, ама беше забърсано с цялата тема -

През 1870-72 г под натиска на гръцката патриаршия, финансирана и подкрепяна от руската православна църква, са наклеветени и заточени нашите епископи Иларион, Паисий и Авксентий.
Високопоставени турски политици подкрепят българските протести в Цариград. Фуад паша и Великият везир - Али паша представят пред султана законопроект за признаване на България в границите на - Мизия, Тракия, Македония - в тяхната цялост - като автономия...
(вкл Поморавието, Вардарска и Егейска Македония, Беломорска и Одринска Тракия, Цяла Сев. Добруджа )

Та както независимата Българска Православна Църква е била отвоювана без чужда помощ (ако не се смята турския султан), така е била на път и другата свобода.... в граници много, много по-големи от Сан Стефанска България

Но, станалото - станало.
В крайна сметка - създаването на Българска държава води постепенно до асимилацията на останалото българско население извън границите на Мати България - по Егейска и Вардарска Македония, Беломорска и Одринска Тракия, по Сев Добруджа, по Поморавието



Тема Re: комунизмът - заслужено наказание?нови [re: Dakota]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.09.08 06:36



Влизането в този пакт е било голяма грешка. Дори, ако се мисли, че бъдещата война между Германия и СССР е била непредвидима.

В германския нацизъм, като отличие от комунизма, присъства силен расизъм. Въобще, той е по-крайна идеология. През войната можеше да останем неутрални, поне да се опитаме.

Религията си дължим на Византия, голяма част от културата си също. Грузия е повлияла на развитието ни само в болното ти въображение.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.09.08 06:44



Щеше ли да ни е лошо, ако беше признат Санстефанския договор?! Тази Цариградска конференция, освен че ни дава Северна добруджа, дава ли ни останалите територии, както прави Санстефанския договор? Но, не е важна Цариградската конференция или Санстефанския договор, важен е Берлинския конгрес - той е влязъл в сила. Кой го сътвори, кой го предизвика?!

Смешно е да си мислиш, че по мирен път щяхме да станем самостоятелна държава, постепенно откъсвайки се от Турция! Това е абсолютен идиотизъм!





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Sargon lll]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано02.09.08 11:26



Чудя се защо постоянно в България се делим на някакви "фили" и "фоби"?
За мен това е робски манталитет. Не е ли време да порастнем и да осъзнаем, че България има ИНТЕРЕСИ, както всяка друга държава.
Ако се застане на полето на ИНТЕРЕСА, позицията на "русофобите" става безкрайно куха. Защото: от Русия можем да си КУПИМ и нефт и газ, желязо и дърво, и въобще всичко, което е необходимо за развитието на индустрията на всяка уважаваща себе си държава. Цената в случая ще е определено по-ниска отколкото от което и да е друго място.
Защо се забравя и се правят всячески опити да се отрече културноисторическата ни общност? Религията ни, писмеността ни, ако щете дори и манталитета ни с руснаците е общ - колкото и на някой това да не му харесва!
Защо също така се забравя и позицията на Русия /СССР/ на Парижкият мирен договор от 1947г.? Нима някой си въобразява, че Югославия и Гърция нямаше да си "щипнат" някоя-друга територийка? Все пак сме били на страната на победените...



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Sargon lll]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано02.09.08 11:51



Смешно е да си мислиш, че по мирен път щяхме да станем самостоятелна държава,

Това нещо е горе долу същото като
"Смешно е да си мислиш, че по мирен път (сами) щяхме да станем самостоятелна църква,"
Ама сме станали



След като от 120 години ти повтарят едно и също нещо - приемаш го за светата истина! А дале нещото ще се повтаря 100 пъти или 120 години - ефекта се ражда - става "истина".



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: _zla_gad]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано02.09.08 12:04



"Ако се застане на полето на ИНТЕРЕСА, позицията на "русофобите" става безкрайно куха. Защото: от Русия можем да си КУПИМ и нефт и газ, желязо и дърво, и въобще всичко, което е необходимо за развитието на индустрията на всяка уважаваща себе си държава. Цената в случая ще е определено по-ниска отколкото от което и да е друго място."

Да бе - затова (руската) атомна в Белене ще ни излезе 3 пъти по-скъпа от канадския проект. Че и за отпадъците трябва да плащаме още.

За какви интереси на България говориш, когато новото поколение на бившата болшевишка номенклатура (от руски възпитаници) е готова да загърби моментално интересите на България, щом става дума за търговия с Русия.. Не са и дорасли до нивото на комуниста Трайчо Костов, камо ли да защитават български интереси ......

Освен това не искам да си задавам въпроса колко % от България вече принадлежи на руските офшорки. И тогава какво - руските офшорки у нас водят търговия с Русия? А интересите на България?



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано02.09.08 12:20



Нима мислиш, че някой ще ни взема радиоактивните отпадъди, ей така - щото сме много хубави! Аз поне не мисля.
Що се отнася до руските офшорки - те са като всички други офшорки. Всеки би ти казъл - капитализъм, свобода на движение на стоки и капитали и тем подобни /за мене глупости ама веднага ще ме обвинят в "комунизъм"/. Сигурно няма да спориш, че НХК е /или беше/ най-голямото предпириятие в Бг. Сега чия собственост е? И кой го приватизира?



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: _zla_gad]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано02.09.08 13:07



"Нима мислиш, че някой ще ни взема радиоактивните отпадъди,"
Доколкото си спомням канадският проект включваше в цената и отпадъците! За разкика от руския, който беше 2-3 пъти по-скъп и не ги включваше в цената!

"Всеки би ти казъл - капитализъм, свобода на движение на стоки и капитали"
Свободата на движение на стоки и капитали е нещо като свободата на Грузия и Русия да си мерят силите във война. Резултатът е предизвестен.
Зад тая свобода се крие - монополизъм (или глобализъм), който от един определен момент започва да диктува политиката ни, да поставя на власт когото си иска и т. н. И като резултат - итересите на България са 9та дупка на кавала.

Собствеността на най-големите ни предприятия - един Бог знае през какви комбинации и договорености минава. Както например Shell у нас не е съвсем собственост на Shell.....





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано02.09.08 14:18



Според мен свободата на Грузия /и териториалната и цялост/ трябва да се търси в Сърбия - като се мери - да е с един аршин.
НХК сега се нарича Лукойл България и приватизационнато сделка е осъществмена от правителството на Иван Костов.
Що се отнася до руските реактори - не знам дали има по-модерни от тези които ще се монтират. Не съм привърженик, на това - да се оплюва нещо само защото е с руски произход.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: _zla_gad]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано02.09.08 17:48



Общото между Сърбия-Косово и Грузия са в условията на разпад на Империята.
Сърбия-Косово съпътстваше разпадането на колониалната система на комунизма.
Случилото се в Грузия съпътства отчаяните опити на Империята да спре своя разпад дори с цената на връщането на света към двуполюсния модел от ерата на студената война.

За Грузия Русия се е подписала под резолюция на ООН за териториалната цялост на Грузия, но вкара танковите си дивизиии в Абхазия два месеца преди конфликта...

==============
Иван Костов (поради тогавашните приоритети на Елцин) загърби империята и даде всичко което руският капитал му поиска. И сега изведнъж при Путин се оказва че руският капитал е май-май чист държавен-имперски капитал. Но все още е по-скоро капитал, отколкото имперски.

==============
За атомната не става дума за технологии и качества, а за обща енергийна стратегия на една общност към която се стремим и рано или късно ще станем интегрална част от нея. И тази общност не се казва Русия или ОНД.


Пътят към Европа не минава през Сибир....



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: _zla_gad]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.09.08 21:27



Да България има интереси


Има интереси както от южен поток така и от набуко
Има интерес да се отървем от кръвопиците или най малкото да ги използваме в полза на народа
България има интерес да почне да мисли за себе си не как да се мазни на САЩ или Европа



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.09.08 21:31



Ние можеше и да не закриваме някой от блоковете на козлудой и това ни го казаха европейски депутати но имаше интерес имаше и кинти и сега ги няма тия блокове


Продажни свини какво да правиш
Ама явно руснаците кихат по яко
Виж и в родния ми град го купи теца ама там се кефят на заплатите за разлика от много други фирми които са направени от скръндзливи западноевропейци



Тема Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано02.09.08 21:52



Ние можеше и да не закриваме някой от блоковете на козлудой и това ни го казаха европейски депутати но имаше интерес имаше и кинти и сега ги няма тия блокове

Да - вярно е! Можеше и да не закриваме някои от блоковете на Козлодуй. Тук интересът на Франция като че ли ни препречи.
На защо не погледнеш и строителството на Балене като интерес - да се затвори Козлодуй. Щом закриеш Козлодуй -ще ти е адски нужно Белене. Следователно - този на който беше гарантиран строежа на Белене имаше интерес да закрие Козлосуй за да почне по-скоро строителството на Белене.
Познай кой беше той

И познай кои бяха продажниците които подписаха за Козлодуй. Със сигурност не са френски възпитаници а руски



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.09.08 23:38



Да хайде сега състезание кон ни надцаква повече в европа и кой плаща повече


Тъпо е защото на французите дори не им хрумна да правят втора а руснаците могат да си купят и тая дето я има и да си направят втора
Ама кът си рекъл руската мафия е виновна
Тя ни е крива за всичко



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано03.09.08 05:56



Между другото е много важно да се спомене че реакторите тип CANDU заради принципа си на работа произвеждат електроенергия с по-ниска себестойност.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано03.09.08 08:46



АБСОЛЮТНО!!!



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано03.09.08 09:21



Сърбия и Грузия не трябва да се противопоставят. И двете станаха жертви на имперски политики. Не мисля, че някой се заблуждава, че Грузия започна авантюрата си на своя глава. И то в първия ден на Олимпиадата - какво съвпадение! Русия отговори адекватно на извършената провокация и това май стресна много някои хора. Доколкото знам в Абхазия и Южна Осетия 97% от населението е с руски паспорти. Защо Америка да може да защитава където и да е по света дори и един свой гражданин, а Русия на не може? Паралела със студената война не ми се вижда съвсем удачен. Ще си позволя една алегория: актьорите са същите, но вече филмът е различен. Не мисля също така, че еднополюсният модел е нещо добро. Смятам, че никой не трябва да си присвоява правото, като крайна инстанция да дава оценки какво е добро и зло - разбирай - Русия=комунизъм=зло - Америка=демокрация=добро. Евтина демагогия! Спомням си, как навремето ни учеха, как от "социалистическата демокрания" няма нищо по-добро. Сега е същото, само че с обратен знак - нищо нова като методика.

Чудя се, какво може да означава това нещо "европейска енергийна стратегия" - Европа не разполага с ресурси. Те са в Русия, а последната може да си ги пази!

Не разбирам също така, защо непременно пътят на България трябва да бъде към Европа? Защо не се допуска, че може да има и други пътища, които могат да бъдат далеч по-изгодни за България?

Преди двайсетина години, нямаше нищо по-добро от комунизма и всяко различно мнение официално се заклеймяваше, сега нама нищо по-добро от демокрацията и всяко различно мнение официално се заклеймява - "открийте десетте разлики!"...



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано03.09.08 11:19



Не разбирам също така, защо непременно пътят на България трябва да бъде към Европа? Защо не се допуска, че може да има и други пътища, които могат да бъдат далеч по-изгодни за България?


Само това ли не разбираш?
Мисля си, че не разбираш и много по-прости неща!
Въпрос на възможности.....................




Тема "..ние сме неин длъжник"нови [re: Sargon lll]  
Автор Tyлca ()
Публикувано03.09.08 12:44



Ние сме "длъжници", Русия ..също ни е длъжница в културно исторически план.
Нямам в предвид това, че "сме им дали азбуката",
но културния вектор е бил насочен от България към Русия след разгромяването
на българската държавност от турците.
Изобщо взаимодействието между култури и народи и сложно и разделянето му
поради политически причини е смешно.
Ама както е казал Наполеон още
"Абсурдът в политиката не е пречка", а много.. даже помага
на някои , които наистина дърпат конците.





Тема Тази забележка е с изключително значение за наснови [re: Black_Adder]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано03.09.08 17:20



In many ways, it is obvious that CANDU design origniated in a country with limited capital resources. The same characteristics that made this system attractive in Canada



Обаче на болшевишката мафия у нас не и пука



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 09:36



Само това ли не разбираш?
Мисля си, че не разбираш и много по-прости неща!
Въпрос на възможности.....................

Придържането към "партийната линия" винаги е било изгодно!
Въпрос на комформизъм. Това е едно от най-простите неща!
Другите сигурно ще можеш да ми ги разясниш...



Тема Re: :)))ей това ще постна!нови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 10:34



Преди двайсетина години, нямаше нищо по-добро от комунизма и всяко различно мнение официално се заклеймяваше, сега нама нищо по-добро от демокрацията и всяко различно мнение официално се заклеймява - "открийте десетте разлики!"...


Другите сигурно ще можеш да ми ги разясниш...



Само това горното ще ти го разясня..................
Аналогията която правиш за днешно време и времето преди 20 години!

Стари съветски манипулативни прийоми!

Защо не си продължил мисълта си и да дообясниш, че преди 20 години за несъгласие с държавнита и партийни постулати хората гниеха по затворите или ги ядяха свинете из лагерите създадени по русняшки тертип?
Сега някой да те преследва за мнението ти?????

Или това са маловажни неща за такива като тебе?
Безочливо племе сте вие русняшките подлоги!
Нагло и безочливо!



Тема Re: :)))ей това ще постна!нови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 10:54



Стари съветски манипулативни прийоми!

Защо не си продължил мисълта си и да дообясниш, че преди 20 години за несъгласие с държавнита и партийни постулати хората гниеха по затворите или ги ядяха свинете из лагерите създадени по русняшки тертип?
Сега някой да те преследва за мнението ти?????

Или това са маловажни неща за такива като тебе?
Безочливо племе сте вие русняшките подлоги!
Нагло и безочливо.

За манипулативните прийоми - според теб, какво представлява изваждането на две изречения от две различни мнения?

За затварите - не е било само за убеждения, имало е и други неща, така, че посмали малко!
Ако искаш - да направим един експеримент - подай ми молба за постъпване на дължавна работа и "между другото" напиши в CV-то си, че си привърженик на Русия и "установената там демокрация", после пиши какво се е случило...

Между другото, преследването на различното мислене не е "патент" на Русия /СССР/ и сателитите му - за справка - какво е ставало в САЩ след Втората световна война?

Когато в един "спор", от аргументи, се премине към лични обиди - това винаги е признак на липса на аргументи в полза на тезата, защитавана от обиждащия...



Тема ей това ще постна!нови [re: _zla_gad]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано04.09.08 12:08



"Между другото, преследването на различното мислене не е "патент" на Русия /СССР/ и сателитите му - за справка - какво е ставало в САЩ след Втората световна война? "

Ако изключим дребната подробност че американците не са имали ГУЛАГ, където да се умъртвяват милиони невинни



В Русия не е било само за мислене!(56 или 58 член на сталинския кодекс - за контрареволюционни мисли)
Имаше един епизод от ГУЛАГа на Соложеницин - конвоиращият и един зек разговарят:

-На колко години те осъдиха?
-на 25
-За какво?
-За нищо.
-Лъжеш! За нищо дават 10



Тема Re: ей това ще постна!нови [re: dedo_minu]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 14:23



Чест Ви прави, че за отстояване на позицията си използвате аргументи!
ГУЛАГ...не мога да отрека, че това е често срещана теза. Но нека направим едно уточнение - сигурен съм, че го знаете, но все пак - Государственное Управление ЛАГерей, както личи от абривиатурата е система от пенетенциарни учреждения, в които са били изтърпявани наложени от съда наказания. Със сигурност политическите затворници там са били пренебрежимо малцинство. Романите на нобелоният лауреат, не могат да бъдат мерило за действителното положение в бившият СССР. Поне се опитайте да отчетете, че същите са използвани като средство за идеологическа пропаганда.
За милионите жертви - в момента не разполагам с тази информация, но опитате да намерите статистика за населението на Съветския Съюз - от 1917г. - нататък. Отчетете и дадените жертви през Втората световна война. Опитайте се да си отговорите на въпроса, дали цифрите за жертвите на ГУЛАГ са верни?



Тема Re: zla_gadнови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 15:06




През 1919 Сталин влиза в политбюро и става народен комисар. В 1922 Сталин става генерален секретар на партията и остава (до смъртта си) на този пост и срещу волята на Ленин след смъртта му през 1924. През следващите 5 години Сталин успява да унищожи всички свои противници и висши функционери, които биха били опасност за оставането му на този пост или му съперничат за властта в партия и държава. От 1928 Сталин е тотален владетел на СССР. За 25 години до смъртта му 1953 Сталин заема предполагаемо най-неограничената властова позиция в историята на човечеството като диктатор.

Трудовете му обхващат 16 тома. 13 (до пролетта на 1934 писани) излизат в периода 1946-1951; останалите 3 се издават след смъртта му през 1967 от Хувър Институшън.
Сталин е изключително волева личност, в същото време притежава подчертано качеството да изчаква - тези черти на характера определят патологичния му профил на мегамасов убиец. Но тези му качества не му осигуряват само целенасочеността при прилагането на марксистко-ленинските принципи за национализиране и премахване на собствеността, а в лично отношение определят склонността и умението му да прави интриги и изработва детайлирано планове за отмъщение, като ги прилага с пагубно изчакване на удобните момент и условие за жертвите сред собствените му редици - ако се наложи, Сталин чака с години до, неочакваното за жертвата, свое отмъщение. Най-големите демоцидни и геноцидни акции Сталин започва 1928 с принудителната работа за затворници като средство да накара принудителната индустриализация в СССР да даде резултат, а в по това време въвежда мерки да се довърши насилственото отнемане на собствеността по селата.

До 1937 е отнета собствеността на над 25 милиона селски стопанства, които са и колективизирани насила. Над 11,5 милиона противници на тези мерки на налагане на марксическата програма за освобождаване на силите на продуктивността са избити през този период като „експлоататори кулаци" по различни начини, като главно средство за елиминиране се използват изкуствено предизвиканите по заповед на Сталин гладове. По времето на Големия терор (Robert Conquest 1968; 1990) от 1936-1939 са избити минимум 4,4 милиона души, които са степенувани като политически противници на комунистическите партия, общество, армия, култура и служби. ГУЛаг поглъща в периода 1929 - 1953 други мин. 20 милиона.

Демоцидните си планове Сталин реализира без прекъсване през цялото време на своето управление. Дори и в месеца на смъртта си, Сталин прави конкретни планове за тоталното изчистване на СССР от евреи чрез геноцид. Неговото най-силно демоцидно оръжие - системата на ГУЛаг, изтребването чрез наказателен труд - се запазва и след смъртта му с пълните си и интензивни функции до 60-те години, а в по-слаби форми до рухването на СССР. При това запазване на ГУЛаг, според Румел (Rummel 1996,83), в лагерите между 1953 и 1990 загиват още близо 7 милиона души, убити чрез наказателен труд.

Библиография: Hingley 1974; Souvarine 1977; Morozow 1980; Antonow-Owssejenko 1986; Koenen 1987; Bullock 1991; Jakobson 1993; Baberowski 1995; Pipes 1996; Stettner 1996; Baur 1997; Hilderheimer 1997; Plaggenburg 1997; Wehner 1996; 1998




Тема Re: zla_gadнови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 15:21



Сталин или Йосиф Висарионович Джугашвили - фамилията говори за произхода. Добра "стандартна" извадка. Съжалявам, че не мога да цитирам названието, но в сравнение с това, каквото пише за него Троцки, тук направо е "ангелче". Пак казвам: тези милиони като жертви ми се виждат в повече. Защо в цитираното от Вас, не е даден какъв е показателят на естествената смъртност в СССР за този период? А на ражданията?
В ГУЛАГ не са били "настанявани" единствено политически затворници. Сигурно ще се съгласите, че в този период в СССР е имало също и убийци, и крадци, и изнасилвачи, и всякакви други престъпници. Трябва ли всички да бъдат под общ знаменател?



Тема Re: zla_gadнови [re: AGLER]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 15:48







Тема Re: zla_gadнови [re: AGLER]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 15:56



«Жертвы холокоста» оказались жертвами ГУЛАГа
Время публикации: 29 июня 2008 г., 09:33

Известный американский историк Сергей Мельникофф сообщил, что он нанес очередной удар по мифу о т.н. «холокосте «. После его информации о том, что на данной фотографии изображены не жертвы «холокоста евреев», а жертвы организованного красной русскоговорящей нелюдью Холокоста русских, «музей холокоста» в Иерусалиме был вынужден убрать эту фотографию со своей экспозиции, о чем Мельникоффа лично уведомил в письме директор музея.



Мельникофф пишет:



«Одной из главных мишеней у молодцеватых скотов без родины, племени и ума, была фотография, которую красно-русская шваль хором припечатывала к преступлениям нацистов в Эстонии. Распаляясь, сей народец писал:



«Все фото, сделанные якобы в ГУЛАГЕ — из концлагерей на территории Эстонии, сделанные в 42–43-м годах. Все эти фото есть в архиве «Яд ва Шем» («музея катастрофы») в Иерусалиме и доступны для обозрения. Часть из них висит в «зале памяти», другая часть — в «павильоне убитых детей».



Я обращался со специальным запросом к Яд-ва-Шем- они были в шоке, что их материалы фальсифицируют и просили дать ссылки на форум и сайт».



Естественно, сынкам вторили их замазанные человеческой кровью по самое немогу папы и мамы. Госархив России изуверски размещал трагические фотографии, нет, не в мартирологе, а на страницах «Победа!», сопровождая одну из них вот такой подписью:



«Тела евреев — узников концлагеря «Клоога» (Эстония), расстрелянных перед приходом Красной армии. Трупы сложены в специальные пирамиды для сожжения».



Правда, ниже этой фотографии, на случай, если все-таки поймают за руку, как поймали на сказках про мыло и абажуры из человеческого мяса и кожи, российские пропагандисты человеконенавистничества, написали мелким таким шрифтом:



Место съемки: не установлено

Автор съемки: не установлен

ГАРФ , Ф.7021.Оп.128. Д.224 Л.53



С «обращением» русских пропагандистов куда бы то ни было, нам было все ясно — врать этому «новодворянскому» племенному скоту не привыкать. Но нас всегда смущала не столько скромная надпись под фото, сколько напор с пеной у рта гоблинских отморозков. Что-то было здесь не так.



И вот, мы получили сообщение от г-на Йицхака про эту самую фотографию.

Очень характерное сообщение.



Нет этой фотографии в архиве «Яд ва Шем». А знаете почему нет? Йицхак пишет:



— ЭТО ФОТОГРАФИЯ СОЛОВКОВ, ВЫДАВАЕМАЯ РУССКО-СОВЕТСКИМИ ЛЮДОЕДАМИ ЗА ФОТОГРАФИЮ КОНЦЛАГЕРЯ КЛООГИ!



Лишнее подтверждение этому — не только официальная открытая публикация с разоблачение советско-людоедской лжи, но и вой, поднимаемый вокруг данной фотографии потомками советско-людоедской партсовноменклатуры и потомками людоедов из НКВД (как оставшихся в России, так и уехавших за границу).



У нынешних защитников убийц евреев, русских, украинцев, чеченцев, калмыков, поволжских немцев, понтийских греков, крымских татар, ингушей, карачаевцев и других БЕЗ ЧИСЛА «христианская» совесть не просто молчит. Они брызжут ядом и слюнями, расписывая прелести совка, убившего эти миллионы, и достоинства палачей НКВД, чьими прямыми потомками они являются.



Конфискованное имущество «репрессированных» (так эти людоеды-нелюди нежно называли массовые убийства) поступало на баланс специального отдела НКВД, лучшее потом предоставлялось палачам и партсовноменклатуре через специальные магазины».



Отдел мониторинга
КЦ




Манкурты в третьем поколении
ВНИМАНИЕ! Очередная ложь российских людоедов!

Сыночки и дочки современных чекистов, обильно присутствующие на русскоязычных форумах под фамилиями и никами Дюков, Гоблин, Гаспарян (?!) и прочее отребье на русской земле, долго били себя в хилую грудную клетку и брызгали шипучей слюной, доказывая что иллюстративный материал на сайте ГУЛАГ является не иллюстративным материалом к жутким текстам об их семейных преступлениях (горцы, татары, башкиры еще посадят все эти семейства моральных уродов и уголовников в один большой чан со смолой в центре белокаменной), а являются конспирологической подделкой и подтасовкой.

Сукам не все равно, где снят умирающий от голода ребенок – в Поволжье по воле красного деда-шизофреника, как у Александра Дюкова (потом дедок отличился в заградотрядах, стреляю в спину всем без разбора), или предка-пропагандиста Гоблина-старшего, отбиравшего последний колосок из рук пятилетнего ребенка в Украине, сознательно обрекая последнего на лютую смерть.


Кремлевский кровавый стеб

Одной из главных мишеней у этих молодцеватых скотов без родины, племени и ума, была фотография, которую красно-русская шваль хором припечатывала к преступлениям нацистов в Эстонии. Распаляясь, сей народец писал:

«Все фото, сделанные якобы в ГУЛАГЕ - из концлагерей на территории Эстонии, сделанные в 42-43-м годах. Все эти фото есть в архиве "Яд ва Шем" (музея Катастрофы) в Иерусалиме и доступны для обозрения. Часть из них висит в Зале Памяти, другая часть - в Павильоне убитых детей.

Я обращался со специальным запросом к Яд-ва-Шем-они были в шоке, что их материалы фальсифицируют и просили дать ссылки на форум и сайт».

Естественно, сынкам вторили их замазанные человеческой кровью по самое немогу папы и мамы. Госархив России изуверски размещал трагические фотографии, нет, не в мартирологе, а на страницах «Победа!», сопровождая одну из них вот такой подписью:

«Тела евреев – узников концлагеря «Клоога» (Эстония), расстрелянных перед приходом Красной армии. Трупы сложены в специальные пирамиды для сожжения».

Правда, ниже этой фотографии, на случай, если все-таки поймают за руку, как поймали на сказках про мыло и абажуры из человеческого мяса и кожи, российские пропагандисты человеконенавистничества, написали мелким таким шрифтом:

Место съемки: не установлено
Автор съемки: не установлен
ГАРФ , Ф.7021.Оп.128. Д.224 Л.53


С "обращением" русских пропагандистов куда бы то ни было, нам было все ясно - врать этому "новодворянскому" племенному скоту не превыкать. Но нас всегда смущала не столько скромная надпись под фото, сколько напор с пеной у рта гоблинских отморозков. Что-то было здесь не так.

И вот, мы получили сообщение от г-на Йицхака про эту самую фотографию.
Очень характерное сообщение.

Нет этой фотографии в архиве "Яд ва Шем". А знаете почему нет? Йицхак пишет:

- ЭТО ФОТОГРАФИЯ СОЛОВКОВ, ВЫДАВАЕМАЯ РУССКО-СОВЕТСКИМИ ЛЮДОЕДАМИ ЗА ФОТОГРАФИЮ КОНЦЛАГЕРЯ КЛООГИ!

Лишнее подтверждение этому - не только официальная открытая публикация с разоблачение советско-людоедской лжи, но и вой, поднимаемый вокруг данной фотографии потомками советско-людоедской партсовноменклатуры и потомками людоедов из НКВД (как оставшихся в России, так и уехавших за границу).

У нынешних защитников убийц евреев, русских, украинцев, чеченцев, калмыков, поволжских немцев, понтийских греков, крымских татар, ингушей, карачаеевцев и других БЕЗ ЧИСЛА "христианская" совесть не просто молчит. Они брыжжут ядом и слюнями, расписывая прелести совка, убившего эти миллионы, и достоинства палачей НКВД, чьими прямыми потомками они являются.

Конфискованное имущество "репрессированных" (так эти людоеды-нелюди нежно называли массовые убийства) поступало на баланс специального отдела НКВД, лучшее потом предоставлялось палачам и партсовноменклатуре через специальные магазины.







Тема Re: zla_gad...нови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 15:59



. Сигурно ще се съгласите, че в този период в СССР е имало също и убийци, и крадци, и изнасилвачи, и всякакви други престъпници. Трябва ли всички да бъдат под общ знаменател?


До 1937 е отнета собствеността на над 25 милиона селски стопанства, които са и колективизирани насила. Над 11,5 милиона противници на тези мерки на налагане на марксическата програма за освобождаване на силите на продуктивността са избити през този период като „експлоататори кулаци" по различни начини, като главно средство за елиминиране се използват изкуствено предизвиканите по заповед на Сталин гладове. По времето на Големия терор (Robert Conquest 1968; 1990) от 1936-1939 са избити минимум 4,4 милиона души, които са степенувани като политически противници на комунистическите партия, общество, армия, култура и служби.



Тема Re: zla_gad...нови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 16:15



В първият случай иронията беше голяма.
И как Сталин е предизвиквал изкустено гладове? Доколкото си спомням някъде през 1928-32г. е имало наистина ужасен глад. Че се е дължал и на колективизацията - разбира се, но не само. И да, в Украйна и в Поволжието наистина се е стигало да случаи на човекоядство.
Но за последното, кой е виновен: Сталин или руснаците?



Тема Re: zla_gad...нови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 16:58



Но за последното, кой е виновен: Сталин или руснаците?


Начина по който водите разговора е обиден за
събеседника ви!Сравнения от този тип бихте могли да
правите пред ОФ клуба на селският мегдан преди 20 и
повече години!Все пак общувате с непознат човек във
виртуалното пространство и най малкото което може да
ви подсети, че доводите Ви са неподходящи е, че
човека насреща ви ако не друго може да включи и
изключи един компютър.


Въпреки това ще Ви отговоря!

Разбира се, че не Сталин еднолично е виновен, а
ЦЕЛИЯТ РУСКИ НАРОД, КОЙТО ГО Е ПОДКРЕПЯЛ БЕЗПРИКОСЛОВНО!
Не очаквам наглоста ви да е толкова безкрайна за да ми заявите, че
целият репресивен апарат на СССР се е състоял от ГРУЗИНЦИ!

По Вашата логика германците би трябвало да обвинят Австрия за
поразиите които са натворили през ВСВ защото Хитлер е Австриец!
До сега такава версия никой не си е позволил, но Вие пробвайте да
я предложите на Бундестага, може и да я възприемат!


За глада в Украйна в този клуб има поне 2-3 постинга с доста
факти и снимков материал, така че ако се интересувате намерете си ги.
И как Сталин е предизвиквал изкустено гладове?
Ами по възможно най-простият начин!
Извозва реколтата от Украйна с ЖП композиции.
Това което не успява да извози, загробва в огромни ями за да изтние!
Доказано и документирано!
При желание разровете се в GOOGLE,
достатъчно е да напишете
ГОЛОДОМОР и системата ще Ви затрупа
с информация!
ЦЕЛИ 45 СТРАНИЦИ С ЛИНКОВЕ И ПО ТОЧНО
447 ЛИНКА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b


6.
г.Боровичи • Просмотр темы - Пани Гниющенко жжот
- [ Превод на страницата ]
Голодомор был спланированным геноцидом, направленным на то, чтобы разрушить ... Мы признательны странам, которые признали наш Голодомор геноцидом. ...
forum.borovichi.ru/viewtopic.php?f=16&p=172948 - отпреди 1 час - Подобни страници
7.
tambovsky_wolk's Journal
- [ Превод на страницата ]
Це такі речі як голодомор, примусова колективізація, масові репресії". Я, конечно, понимаю, что учитель - существо подневольное, но при чем здесь голодомор ...
tambovsky-wolk.livejournal.com/ - Подобни страници

За да ви покажем най-важните резултати, пропуснахме няколко подобни на показаните 447.
Ако желаете, можете да повторите търсенето заедно с пропуснатите резултати.




Тема Re: zla_gad...нови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано04.09.08 17:39



Ако сте се почувствал обиден - моите извинения. НО:

Разбира се, че не Сталин еднолично е виновен, а
ЦЕЛИЯТ РУСКИ НАРОД, КОЙТО ГО Е ПОДКРЕПЯЛ БЕЗПРИКОСЛОВНО!

Това не го разбирам: цял народ, един по един - до посредният човек, да е виновен за нещо? Да не би защото се е родил руснак? Или руснаците са втора ръка хора? Освен РСФСР в СССР са били още 14 "държави" - излиза, че и те са подкрепяли сталин и са виновни?
Не знам откъде Ви хрумна това за Хитлер, Германия и Австрия?
Това, че в постовете си не оплювам Сталин, съвсем не означава, че толкова съм се прехласнал по него! Личното ми мнение, че с малки изключения, всеки велик /и не чак толкова/ лидер и водач в цялата искория - независимо от народността - си е масов убиец.
Когато опонирам - съвсем не си въобразявам, че моята теза е единствено правилната, но ми харесва, когато по един въпрос има поне две различни мнения. Не мога да приема "приватизирането" на истината - когато въобще не се допуска различно мнение. Последното ми прилича на процедирането на едни господа /другари/, за които - поне с такова впечатление останах - не храните съвсем добри чувства.



Тема Re: zla_gad...нови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 19:48



Не знам откъде Ви хрумна това за Хитлер, Германия и Австрия?


Ами съвсем логично е да направя аналог между Хитлер/Германия/Австрия
и Сталин/Русия/Грузия след откровенните ви инсинуации, че грузинеца
Джугашвили е виновен а руският народ самата невинност и жертва на грузинеца!
Защо и австриеца Шикелгрубер да не поеме вината на германският народ?

Ако Сталин е идеолога, то директият двигател /90%/ е русняка!
И тези 14 държави в съветската империя за които споменавате
са "опирали пешкира" точно от самозабравилите се русняци!



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор voyageur (непознат)
Публикувано04.09.08 21:36



Руско - турската освободителна война не е никак малка причина за уважение към Русия,макар и по нататък да не взимаме добър пример от тях,но отчети факта че и до ден днешен турците продължават с вмешателството си в българската политика и робството отново се възражда бавно бавно.България винаги си е давала "гъза"на всеки който и го поиска,така че кой е.ал и си платил кой е.ал и не си платил е отделен въпрос.Нашата позиция е тази на ЕС,но ако трябва да бъдем на страната на някой не е ли нормално да бъдем от тази на Русия?Америка ще прокара ли канал през черно море за газ или най много някой канал за наркотици и оръжие...Защо всеки си дава гъза на тази измислена държава Америка?Да не би там всичко да е вундарбар?Пожелавам им приятно справяне с бедствията които ги спохождат и скоро като им свършат окончателно мангизите и външния им дълг отиде до небесата,да направят последен опит-грешка да закачат Русия и да се споминат мизерниците.Ако искат някакво уважение американците да си развият икономиката като Китай ,а не само да правят войни за да си продават смотаното оръжие и да беспокоят света за това че нямат пари

never talk about fight club



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: voyageur]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.09.08 23:28



Тя цяла европа се омангалясва да бяхме само ние


След 20г във франция няма да има французи а Бялото население ще е под 30%
Цяла европа се ислямизира
На тоя фон русия ми изглежда като рай, последна надежда



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: БoянlYl]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.09.08 23:35



На тоя фон русия ми изглежда като рай, последна надежда


Бълзо се преселвай там докато има още място в
Сибир, че както го обясняваш скоро тарапаната
за заселване в русия ще стане голяма!



Тема Re: :)))ей това ще постна!нови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано04.09.08 23:58



Мен ми е интересно ти гнил ли си по затворите или чинно си се съгласявал със всичко


Параноиците са страхливци, трудно ли е да се предположи че ти не гледаш реално на нещата а през призмата на страха, че пак ще си свит в ъгъла нахуйник



Тема Re: ей това ще постна!нови [re: dedo_minu]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.09.08 00:01



Като говорим за русия защо все споменаваме грузинеца Сталин


Каква е разликата между сталин и сакашвили и двамата са имали подход с хората





Тема Re: zla_gad...нови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.09.08 00:13



Между впрочем тия събития които са довели кумонизма на власт не са били по различни от великата френска революция една кървава пасха


С тая разлика че сталин бързо я овладява Джугашвили е пращал всеки който му противоречи в сибир, да но Сталин не е бил сам
Около него е бил берия приятелчетата му от бандитските години след като напуска богословския факултет
Факт е обаче че когато германците тръгват срещу сталин едно милиони руски армии се предават и искат редом с германците да тръгнат срещу сталин
Хитлер прави най голямата си грешка разоръжава ги
Макар и много от офицерите му да съдействат за свормирането на така наречената Р.О.А., специялен СС отряд от руснаци които са искали да освободят русия от сталин

Войници на Р.О.А. са се сражавали до 70г на територията на русия когато убиват и последния
Така че руснаците не са харесвали грузинеца Сталин
Но все пак е имало и промивка на мозъци в ония времена ти нямаше да гниеш в гулаг щеше да вадиш влюбен поглед пред портрета на сталин като болонка пред кокал
Така е и преди 89 си бил мижетурка съгласяваща се с каквото ти спуснат от горе и сега си същия



Тема Re: БoянlYlнови [re: БoянlYl]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.09.08 01:00



Като говорим за русия защо все споменаваме грузинеца Сталин


А искаш ли да ти говоря за Иван Грозни - жив Стгалин за времето си?
Или за Петър Велики дето бръсне брадите заедно с главите?
За идиота Иван VI искаш ли?От бебе "император" докато го
заключат в килията ва възраст някъде около 5 години ако не се лъжа!~
Или за алкохолизираната дъщеря на Петър Велики - Елисавета -
последната истинска Романова?
А за другият вдетенен идиот Петър III?Удушен от Орлови?
И хоп, тука вече идва една германка - Екатерина, та да
внесе малко ред в дивашката русняшка държава!

И след нея отново!Тя има глупоста да роди от русняк
и плеядата идиоти и полуидиоти на русняшкият престол
продължава със синът й Павел!
И така до последното царско семейство оставило се
един измамник поп /православен/ да ги прави на маймуни
и да командва държавата докато докара поредният сифилистичен "император" на власт - Ленин!

Та пред горнити идиоти и полуидиоти Сталин е цвете!



Тема Re: БoянlYlнови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.09.08 01:19



Честно ако ми говориш за тях по бих те разбрал


Ама ти все сталин та сталин
Сталин май си е по лика прилика със Сакашвили от колкото с руснаците

Та така де разкажи за зверовете в русия какви страшни империялисти са

Ще бомандират ли някого скоро за петрол или ще се разправят с врага по правилата на пазарната икономика





Тема Re: zla_gad...нови [re: AGLER]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано05.09.08 10:01



Германският народ няма вина за ВСВ. Виновно е държавното ръководство на Германия. Доколкото ми е известно, демократичната общост се е погрижила това ръководство да бъде обвинено и да понесе наказанието си за извършените зверства.



Тема Re: zla_gad...нови [re: _zla_gad]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.09.08 11:03




Германският народ няма вина за ВСВ. Виновно е държавното ръководство на Германия.

Може и да ски прав!
Явно държавното ръководство в Германия е било
избрано от марсианците и е управлявало и
воювало с помощта на жителите на Атлантида!

Всяко правителство е огледален образ на съответния НАРОД!



Тема искаш ли да ти говоря за Иван Грознинови [re: AGLER]  
Автор Tyлca ()
Публикувано06.09.08 16:02



По добре кажи нещо за ....съвременика му Хенри VIII,
обезглавил две от шестте си женички
Тогава на развода не се е гледало с добро око в благопорядъчна Англия







Тема Re: БoянlYlнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано06.09.08 16:47



Русия нападна Грузия точно заради петрола! Ако не беше петролопровода, на руснаците въобще нямаше да им пука за осетинци и абхазци!
Руски терористи принудиха Грузия да въведе ред на собствената си територия, а Русия използва това за да нападне суверенна държава, като защити същите тези терористи, които бяха причината за поведението на грузинците!

ТАКА чЕ ТОчОН ЗАРАДИ КАСПИЙСКИЯ ПЕТРОЛ РУСИЯ НАПАДНА ГРУЗИЯ!
Всичко останало са приказки за наивници, на които вярват само най-изпадналите червени бабички и разни национални предатели, които продават България на руската мафия!




Русия - два пъти окупатор на България!





Тема Re: искаш ли да ти говоря за Иван Грознинови [re: Tyлca]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано06.09.08 16:49







Тема А за негрите в хамерика не искаш ли Тулсьо?нови [re: Tyлca]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.09.08 16:50



По добре кажи нещо за ....съвременика му Хенри VIII,
обезглавил две от шестте си женички


Тулсьо,
както винаги многознаещ и оригинален!


Вместо за Хенри VIII по добре ми разкажи за
древногръцкият бог Кронос, който изял всичките си деца!
Само да не вземеш да сбъркаш с аналога му в римската митология - Сатурн,
че върло ще засегнеш Последният Римлянин, а с него сте на един акъл по
отношение на Великоруският шовинизъм и панславизъм!



Тема Многознаещ?нови [re: AGLER]  
Автор Tyлca ()
Публикувано06.09.08 17:58



Защо да не кажем очевидното....
повече знаещ?


Няма какво да ме караш сега да поствам тук
известния на всеки средно образован човек факт,
кога са царували добрия Хенри и лошия "русняк" Иван Грозни.
Ще добавя и факта,
че в Англия са изклали повечко хора по времето на Хенри, отколкото
по заповедите на Иван Грозни.



Тема Re: Ако не беше петролопровода...нови [re: Darth†Vader™]  
Автор Tyлca ()
Публикувано06.09.08 18:04



Има много истина в думите ти.
Руснаците в някои отношения са си просто едни...
епигони.





Тема Re: БoянlYlнови [re: Darth†Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.09.08 18:15



Оф тая натовска промивка на мозъка


Вейдъре какъв петролопровод минава през южна осетия той трябва да се движи на зиг заг по руско осетинско-абхазката граница

Ти се моли само американските воени да не излъжат нещо нашите глупаци и да ни вкарат в подобен конфликт че с наща страшна армия ще сме по смешна картинка от добре въоръжените грузинци



Тема Re: Многознаещ?нови [re: Tyлca]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.09.08 18:18



кога са царували добрия Хенри и лошия "русняк" Иван Грозни.
Ще добавя и факта,
че в Англия са изклали повечко хора по времето на Хенри, отколкото
по заповедите на Иван Грозни.


Предполагам, че в същото време премената зулу
или някои други в Африка са изклали още повече хора!

Ама защо да гониме негрите в..........................Африка?



Тема Re: Африка?нови [re: AGLER]  
Автор Tyлca ()
Публикувано06.09.08 18:36



Айдее...уйде коньо у реката(барабар с конника Агли)
Аз мислех,
че си говорим за Европа и двама ,
царували по едно време
европейски монарха ( един "лош русняк", а другия цивилизован),
ама щом си рекъл да си говорим за ...
"Шака зулу".







Тема Re: АЗИЯ!!!нови [re: Tyлca]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.09.08 18:47



Аз мислех,
че си говорим за Европа и двама ,


Бъркаш!
Аз когато говоря за русия и русняците
не ги свързвам с Европа!

По същата причина не приемам
и Турция за европейска държава!



Тема за русия и русняцитенови [re: AGLER]  
Автор Tyлca ()
Публикувано06.09.08 18:54



Хубаво е , че поне Турция изписваш с главна буква.


Все е останала някаква ..почтителност
в тебе на генно ниво...от чорбаджийските ти прадядовци,
"заробени" за първи път от дядо Иван Азиатски.
п.п. Хайде сега напиши и мнение #100



Тема Re: АЗИЯ!!!нови [re: AGLER]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано06.09.08 18:56



+ А тЕка те сакамъ - Да рипашъ съ коньо отъ Континентъ на континентъ!!!








Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: AGLER]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано06.09.08 18:59



+ Заселватъ руски пенсионери въ България!?








Тема Re: БoянlYlнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано06.09.08 23:27



Ако още не си разбрал, че Русия иска да държи Европа в зависимост посредством петрола, а петроллопровода през Грузия е сериозна алтернатива, която пречи на тези амбици, то всуе се мориш да пишеш по форумите!
Основната цел на Русия беше не Абхазия и Ю. Осетия, а смяна на правителството в Грузия и назначаване ан марионетно такова!
Руснаците бяха толкова нагли, че и Путин и Медведкин си го казаха направо в началото, а коато видяха реакцията на света се усетиха, че подобна наглост е нетърпима за цивилизования свят.
Но то руснаците никога не са били цивилизована държава, а под дипломация разбират само когато танковете говорят вместо тях! Колкото и да се пънат, освен да си признаят, че искат да изнудват Европа, друго не могат да кажат. Изненадващо е, че Путин и той нещо се смахна след като му свърши мандата и почна да говори направо като казак на 18 водки:
"„Ние говорим за петрол, газ, метали. Можем да си спомним и за някои други традиционни наши експортни стоки. Химически торове, дървен материал“, отбеляза той. „Космическите услуги. Та нали Международната космическа станция не може да съществува днес без нашите ракети-носители. Има много неща, с които разполагаме и без които нашите партньори просто не могат да съществуват или ще им бъде много трудно“, отбеляза премиерът Путин."
Ето това е Русия - истината е, че Руския политически елит разчита на изнудването в търговския монопол, който има за сега, а идиотизмите, че Руския черноморски флот можел да унищожи 5-те кораба, които са в Черно море за планирано отдавна учение освен, че са идиотизми за вътрешна руска употреба, са и точно обратното на истината!

Истината е, че само тези 5 кораба са в състояние да потопят целия руски флот в Черно море, и то без да броим ВМС и ВВС на черноморските натовски държави! Такива смешки може да имат някакво вътрешно влияние в Русия, но в цивилизована Европа на всички е ясно, какво се крие зад тях - Страх, че губят монопола на ресурсите, а в нормална конкурента среда мафиоттските подходи са губещи!



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано07.09.08 14:32



а ти като какъв задаваш-тази тема...като българин или като информиран американски гражданин!?





Тема информиран американски гражданиннови [re: abriev]  
Автор Tyлca ()
Публикувано07.09.08 14:38



Какви са тези ....оксиморони?


По този повод си спомням и подметнатото преди няколко години
от бивш министър от НДСВ
"който знае-мълчи".



Тема Re: БoянlYlнови [re: Darth†Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.09.08 15:17



Ами нека европа сама да си спре гаста и да натиснат за Набуко


Защо америка няма ли същото намерение, да контролира европа
Тя иска европа да и е двойник едни бели малцинствени групи и огромни мултинационални гета от предимно африканци
Е в африка имат успех
Скоро и българия ще е само индийски маймуни

Основната цел на американците междо другото вече съм 100% сигурен каква е била , предизборната кампания на макейн
преди време гледах едно филмче което си пуснах пак вчера за оранжевите революции
Или по точно за това как се демократизират страни
Филма е френски и е сниман точно като е ставала революцията на розите в грузия
Единия от хората който е седял плътно зад тази кампания е имено макейн
Имаше снимки с американския възпитаник сакашвили и един чичка дето му казваше по време на партито след свалянето на шевернадзе какво да дрънка

Имаше поне 10 страни в които тези неща бяха направени точно както станаха и тук през 97 включително с участието на СОРОС
Знаеш ли във филма имаше сръбската, киргизката, украинската, грузинската версия на соломон паси човека дето пищи за евроатлантическите цености
Във филмчето бяха показани и страните дето тепъва щяха да се демократизират

Русия им е най големия препъни камък
Защото масончетата ще изкарат 5 000 души на улицата против путин, а путин отговаря с митинг от 50 000 души в негова подкрепа
Путин просто им бърка в здравето човека пипа толкова професионално че ако ние имахме такъв лидер просто нямаше да сме една умирисана територия а истинска държава

Но за тия неща ще имаш възможност да разсъждаваш като те пратят на някоя мисия
Защото както я карат американците скоро в близкия изток ще се разсмърди и току виж си имал късмета точно тогава да си там
Струва ми се че често ще си задаваш въпроса какво правя там

Абе то ще се види кой кого в черно море да не се окаже само че пропагандата ви е повече от колкото трябва



Тема Re: комунизмът - заслужено наказание?нови [re: Dakota]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.09.08 01:46



Дакота айде да не мерим кой е по по по-най от Сталин или Хитлер ,просто нямаме това право,истината е,че много народ са затрили и са действали идентично.Тези които сега защитаваш междудругото използват точно на Гьобелс методите .А относно културата ни и религията тотално си е объркал по отношение на Грузия.Не се излагай



Тема религиятанови [re: Гaмбa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано08.09.08 13:30



Ето приемането като държавна религия:

301 г. - Армения,
327 г. - Грузия,
380 г. - Римската империя,
864 г. - България,
988 г. - Киевска рус

Къде съм се объркал? Да не би да искаш да ми кажеш, че през 864 г. тук от степите са дошли руски мисионери и са ни донесли християнството?

Да не говорим, че самият Кубрат се е покръстил към 615 г. Да не говорим и че тук има църкви от 4-ти век. Какво е имало на мястото на Москва през 4-ти век? Безкрайни степи и блата.

А за Бачковския манастир нещо чувал ли си?

Хранителната ни култура - лозовите сърми например си ги има и в Грузия, но се наричат толма, и пак с кисело мляко...

Everything louder than everything else...


Тема айде пак Американови [re: abriev]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано08.09.08 14:16



Не мога да разбера, написал съм го толкова ясно, темата е за Русия, а пак ми се отговаря с Америка.

Колкото до мен, никога не бих си сменил българското гражданство.

Everything louder than everything else...


Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано08.09.08 19:42



Кой ти е казал, че съм против Грузия? Не съм. Виж, против американският буратино Саакашвили - да, срещу него съм.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Чyryниц]  
Автор Sibirski (заблудился я)
Публикувано08.09.08 22:04





Omnia omea qua!

Тема Re: айде пак Американови [re: Dakota]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано08.09.08 23:19



щом не ти харесва добре!тогава като добре информирани англичани...





Тема Re: информиран американски гражданиннови [re: Tyлca]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано08.09.08 23:23



а ако само си мислиш че знаеш...





Тема Re: Успокой се бе човекнови [re: Dakota]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.09.08 23:46



Даже се скрива факта,че първите мисионери в Русия са от България дошли и това се отрича от руските историци,но ние говорим за едно,ти обръщаш другаде посоката на разговора.Това не може да промени отношението ми към Русия и руския народ и история.Грузия просто не я намесвай ,от племената около днешна Северна и Южна Осетия сме с взаимодействали,но от грузинците точно нищо.А за сърмите аз пък мога да кажа,че са наш патент,а докажи какви са,мого здраве да имат и италианците ,че макаронджолите са техни.Прабаба ми през 8 век е правила казани със макарони само,че са били дебели колкото пръста ми тогава липсвало е технология.Ми такива ми работи..Стига глупости не се заслепявай излишно и попрочети наистина ,а не разни пишман историци



Тема Re: айде пак Американови [re: Dakota]  
Автор БATE Heдeв (кафеджия)
Публикувано09.09.08 00:14



Бате, абе с теб така и не се запознахме наживо навремето (от #amber), ама ми е интересно откъде тази русофобия?
Нямам нищо против, просто ми е любопитно... Хм, Аглер, ако и ти кажеш откъде идва при теб, ще съм ти благодарен.
Просто ми е любопитно, нищо повече. Аз например не понасям франсетата, ама то е от лични контакти. Англичаните са ми надувки, но да кажем, мога да се разбера с тях. С руснаци, хубави приказки са ставали винаги. С поляците също (дори и оня ден във влака си говорих с двама на руски (щот не знам немски))...
За швабите е различно, че там... абе родата е имала вземане даване, та се разбираме...



Тема Макар и да няма пряко отношение къмнови [re: Dakota]  
Автор Tyлca ()
Публикувано09.09.08 01:16



общата религия, бих искал да спомена
нещо във връзка с тази хронология.
Тази година се навършват 1000 години от създаването на първата грузинска империя.
Обединяват се царство Абхазия ( много по голяма от сегашната и със столица
в Кутаиси) и Картли ( столица Уплисцихе).
Владетелят е Баграм Трети.
Името на новата държава е Сакартвело( Цяла Грузия , Съвкупна Грузия.."Всея Грузия"

).
Новосъздадената империя води жестоки битки с войските на...Василий Българоубиеца
и пада (1021 1022 някъде)
едвам когато се намесват варягите, доказали качествата си и в Македония.
Подарък от Киевска Русия.
п.п.
Прекалено ....шумно се отпразнува нещо юбилея.



Тема ей това ще постна!нови [re: _zla_gad]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано09.09.08 10:30



"Романите на нобелоният лауреат, не могат да бъдат мерило за действителното положение в бившият СССР. "

Това е леко адвокатски подход - щом няма пронумеровани, прошнуровани и подпечатани от официалните сталински власти статистики за престъплениата на същите тия власти, значи или че престъпленията не съществуват или са силно преувеличени.

За този "роман" на Соложеницин е интервюирал над 200 свидетели. Така че това не е нито роман, нито официална статистикая, а събрани свидетелства за масови зверства. То и официална статистика за зверствата на Иван Грозни също нямаа, но се знае за какво става дума. Официални статистики може да има само ако се отворят всички архиви на кагебе. А ако стане това сигурно нещата ще изглеждат по-зле.


"Поне се опитайте да отчетете, че същите са използвани като средство за идеологическа пропаганда. "

Русия прави извечната грешка - други да са и виновни за собствените грехове и затова прави титанични усилия да крие кирливитв си ризи,

Най-доброто, което може да направи Русия е да стане привлекателно място за живеене и да настъпи наплив на имигранти към нея. Тогава всичко може да изглежда наистина като минало... Това ще направи излишна цялата тази неморална и цинична имперска пропаганда. Вместоо това Русия прави опити да се връща към състоянието си от преди перестройката



Тема Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: Dakota]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано09.09.08 10:49



А ти към кого задаваш този въпрос - към българи или към информираните съветски емисари?



Тема Re: айде пак Американови [re: БATE Heдeв]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.09.08 11:44



Русофобия - не. Но не разбирам защо трябва да се подкрепя Русия при настоящите събития. Една супер-сила смазва малкия си съсед, окупира го за повече от месец вече, обявява части от територията му за независими държави, иска да строи стени... а тука хората се надпреварват да се кефят. Е какво има за кефене братче, да гледаме как силният изнасилва слабия... порнографско е да се кефиш на такова нещо. Другият вариант е да си заклет русофил, за което и пуснах тая тема. Друго логично и цивилизовано обяснение за всенародната радост от тия събития и от тази война не виждам.

И все пак, няма как да не призная, че от един месец всичко руско ми е станало адски противно - руска реч, руски език, руски статии, руска музика... абе всичко руско, като надуша, че е руско и ми идва да се издрайфам. Намразвам съвсем откровено Русия. Ей го, на 13-ти миналия месец бях в Лувъра и имаше някакъв руснак с фланелка "Единая Россия" - еми идваше ми да му плесна два шамара, честно... Яд ме е, че седем години съм учил руски език в училище. За първи път ми се случва да ме е яд, че владея даден език.

Допреди тия събития обаче не съм имал никакви проблеми нито с руснаците, нито с руския. А с франсетата пък винаги съм се разбирал много добре.



Everything louder than everything else...

Тема Re: Успокой се бе човекнови [re: Гaмбa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.09.08 11:51



Така е, Велика България е била разположена северно от Кавказ, където в момента се намира Осетия, а преди това откъде сме се пръкнали кой знае. Куп теории има. За Южна Осетия не ми се говори - това за мен е съветска измислица, държава създадена от руската армия... имало някакви осетински племена, които решили да преминат планината и да се заселят на юг и хоп - държава. Не става така.

Не казвам, че сме взели сърмите от грузинците (и арменците също го имат това ястие, между другото), казвам, че имаме много общи неща в религиозен и културен план.

Everything louder than everything else...


Тема Re: ей това ще постна!нови [re: dedo_minu]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.09.08 11:53



Ох тоя солжиницин щом толкова му вярваш как ти се струва че в последните години от живота си той беше личен съветник на Путин


Двамата са си пиели чая заядно и са си бъбрели за това онова

По твоята логика бих казал че нещата в русия се оправят

Ако тръгнем да ровим в историята на бая европейски империи ще извадим кирливите ризи, трябва ли да почнем да се панираме ако европейския съюз почне да става сила
Ами то и турция е с най голямата армия в европа с премиер ислямист ами ако решът да си връщат империята
Знаеш ли колко геноцид са направили тия хора над Българи, Арменци, Гърци, Кюрди
Те са ти на границата а ти си се притеснил за гаста и за русия
Има нещо съмнително в цялата работа



Тема Re: Успокой се бе човекнови [re: Dakota]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.09.08 12:01



Осетия-алания и така наречените алани(осетинци) не са измислени племена споменават се още втори -трети век от арменски хроникьор който казва че това са единствените племена наред с българите на север от тях живеещи в градове от камък



Освен това една от основните теории за произхода е свързана с така наречената алано-сарматска теория
Така че осетинците са ни повече рода
Е и грузинците не са ни чужди но диктатора сакашвили е друга работа
Аз се чудя дали Сталин не е правил нещо за велика грузия за да бъде днес изкуствено широчка



Тема Re: Не знамнови [re: БoянlYl]  
Автор Tyлca ()
Публикувано09.09.08 15:20



за Сталин, ама имперска Русия е направила достатъчно
за разширяването на територията на Грузия.
Достатъчно е да погледнем на.... Аджария,
която ако не бяха руснаците
щеше и досега да си е в Турция.
А на твоя опонент, еротомана...

,
ще трябва да му напомня по повод ...
"изнасилването".
"Да би мирно седяло, не би чудо видяло."
На грузински не я знам .



Тема Re: Не знамнови [re: Tyлca]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.09.08 15:33



Като се има предвид че картите се прераздават и съюзниците пренареждат скоро може аджария да си е пак турска, аха преди да е почнало шоуто с кюрдите





Тема Re:нови [re: БoянlYl]  
Автор Tyлca ()
Публикувано09.09.08 16:47



Нищо чудно аджарците да си поискат и те суверенитета.
Сакашвили успя да свали и прогони аджарския силен човек преди няколко години,
ама като им знам клановата структура на кавказците не вярвам да няма
някои от родата да не си точат зъбките за повече ...суверенитет.
От друга страна, както писах вече, турци и руснаци пускат в публичното пространство някакви идеи за кавказки федерации, ала бала..



Тема Re:нови [re: Tyлca]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.09.08 16:58



Да мислят и да затворят черно море и съвсем ще плюят в мозъка на САЩ


НАТО направо си отива

И ние пак сме от ебаната страна



Тема Re: Не знамнови [re: Tyлca]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.09.08 17:47



Е хайде сега. Аджария си е автономна и са си много щастливи хората. Каквито бяха и абхазците и осетинците, между другото, преди Русия да им напълни главите с бръмбари и да ги снабди с оръжие.

Относно изнасилването, вече писах моето виждане за това кой започна тази война и че Грузия е действала в правото си спрямо този криминален режим в Южна Осетия. Дали това е било правилно решение е друг въпрос - но е била абсолютно в правото си да защити жителите си. До този момент, обаче, действията на Русия са по правилата на джунглата, по правилата, че по-силният налага, независимо от всичко. Пример: минаваш на зелено с фиатчето си, но в същото време на червено решава да мине и големият джип с лошите мутрички вътре. Ти си в правото си да минеш на зелено, но отстъпваш, защото знаеш, че отвътре ще наизлязат лошите хора и ще ти се случат лоши неща. Е и в Грузия е същото... търпяха, търпяха, съобразяваха се с по-силния и накрая не издържаха.

Отделно, всички помним плана от шест точки на Саркози и Медведев, с който и грузинци и руснаци се съгласиха и с който се сключи прекратяването на огъня. Всички помним, че една от точките беше двете страни да се изтеглят на позициите си отпреди началото на конфликта. Грузинците го направиха, руснаците - напротив, нахлуха дълбоко в Грузия. Много подла постъпка - не мисля, че ако грузинците бяха спряли огъня на руснаците щеше да им е толкова лесно, но тогава всички повярваха на обещанията на Русия. Освен Саакашвили - още тогава той заяви, че се съмнява руснаците да изпълнат ангажиментите си по този план.

Everything louder than everything else...


Тема Re: айде пак Американови [re: Dakota]  
Автор БATE Heдeв (кафеджия)
Публикувано09.09.08 18:38



За независимата държава и новите "независими държави"... тук няма какво да го коментираме. Приказката е една - гадно е. Какво ти кефене. Криворазбрания кеф да глеш сеира как се ритат атовете за сметка на малките...

Въпроса е един и с Косово - няма нищо уникално. Дето го имаше един лаф - за играта на покер -

"Плащам едно Косово и качвам с още едно".

Просто проста политика. Тук няма морал, няма ценности има интереси, съюзници, противници и сеирджии



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: dedo_minu]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано09.09.08 21:30



към теб...ти какво лошо си видял от руснаците?нима теб някой те е защитил...в качеството си на гражданин на българия!?а тези хора ги убиват!тук не става въпрос дали си "русофилчетата"...ако се постараеш да прочетеш малко история ще разбереш че русия не е нарушавала-както правят англия и сащ!това означава ли че одобрявяш полтиката им на намеса?или българия не е вече суверенна държава...





Тема Re: Не знамнови [re: Dakota]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано09.09.08 21:33







Тема Re:БoянlYlнови [re: БoянlYl]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.09.08 03:53



И ние пак сме от ебаната страна[/red


Кои сте тези ВИЕ?
И ти въобще имаш ли националност русняшка безродна подлого?




Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: abriev]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.09.08 03:59



или българия не е вече суверенна държава...


Това се нарича НАГЛОСТ!
Русофил да зададе такъв въпрос!

Ами доста по - суверенна е българия днес
отколкото през периода 44-89 година!
Илли ще имаш отново наглоста да го отречеш?



Тема Re:БoянlYlнови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.09.08 12:43



Ние Българите


Масонска безрода подлого



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.09.08 12:47



Наглос е масон да вика дръжте крадеца


След смърта на Георги Димитров българия е била доста по суверена от колкото днес
Днес направо ти заявяват ще правим каквото каже ЕС и САЩ
Както бяхме обявили в ООН война на Ирак преди САЩ смях, смях
Егати суверинитета



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (непознат)
Публикувано11.09.08 17:51



нещо да кажеш за това мнение, което е на Сената и Пентагона, а не на ебливата ти грузинска курва





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано11.09.08 17:59



Курва ще викаш на майка си, червен боклук.

Everything louder than everything else...


Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (непознат)
Публикувано11.09.08 18:15



хахаах
нещо не ти понесоха някои неща...
И ти почна да дъфчеш галстука като Сукашвилито



Кажи на ебалника ти , че нашите още ще ги ебат и този път просто уберем вазелин



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: AGLER]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (непознат)
Публикувано11.09.08 18:18



сега и масон те изкараха


все пак да попитам към коя ложа си ако е така


по принцип с евреи трябва да се контактува в строги рамки и най-вече за бизнес отношения и преди това да се хванат здраво за топките- иначе разни хухри - мухри с тях излизат солено после



Тема Re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS)нови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор AGLER ()
Публикувано11.09.08 18:36



сега и масон те изкараха


Мани, мани,
утре ще вземат и русофил да ме изкарат................

...............въпреки, че нямам нищо против масоните!



Тема Re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS)нови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор AGLER ()
Публикувано11.09.08 18:39



и този път просто уберем вазелин



И правилно!
Като гледам какво им се очертава на русняците в
близко бъдеще, трябва да пазат вазелина за
собствените си гъзове, въпреки прословутият русняшки мазохизъм!




Тема Re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS)нови [re: AGLER]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.09.08 20:39



И ти си запази една тубичка не се знае и тука какво ще стане





Тема Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: abriev]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано12.09.08 13:17



"към теб...ти какво лошо си видял от руснаците?"
Хубав въпрос - от руснаците се познавам само с хубави хора и нищо лошо не са видели нито от мен нито пък аз от тях.

Трябваше да зададеш въпроса :
"към теб...ти какво лошо си видял от Руската империя, от СССР?"
Няма да разправям какво руските подлоги са заграбили от имотеца и имането
на на дядо ми и баба ми през 1947 и през 1956-7 и колко години се надяваха да им върнат краденото (докато остаряха и така и не доживяха) - Хайде да оставим това настрана - то е отдавна минало ...

Само (нарочно го повтарям за да се чуе)
че ако не бъха идвали руснаците да ограбят България сега средния българоин щеше при същите цени да има 10 пъти по-голяма пенсия или повече от 10 пъти по-голяма заплата (а аз с такава заплата в т ч). Сравнението е с Гърция, която е била почти на нашето ниво през 1939 и се е разминала с болшевизма.

Естествено е че има и -филчета, коита са ударили келепира от идването на руснаците.



Тема Re:Не ми ги фали гърчолятанови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано12.09.08 13:37



Economic aid - recipient:
$8 billion annually from EU (2000-06);
Greece will receive about $3.8 billion per year between 2007-13 under the EU's Community Support Funds IV
Debt - external:
$86.72 billion (31 December 2007)





Тема "..ние сме неин длъжник"нови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано12.09.08 14:39



Ние сме "длъжници", Русия ..също ни е длъжница в културно исторически план.
Нямам в предвид това, че "сме им дали азбуката",
но културния вектор е бил насочен от България към Русия след разгромяването
на българската държавност от турците.
Изобщо взаимодействието между култури и народи и сложно и разделянето му
поради политически причини е смешно. "


Първо, "длъжници" има само като репарациите на загубуилата страна след война.. на нас обаче ни се вменяваше че сме задължени на Империята и трябва да сме благодарни даже и за ланския сняг



Второ, "културен вектор", "турци", "взаимодействието между култури и народи". Е ама хич не ти се обръща клавиатурата за да си признаеш че руснаците пишат с БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА.. Както и да го осукваш - това е ФАКТ. За православиетио и първите руски епископи и патриарси - отделен въпрос.

Точно тук е голямата грешка на големия народ. Не става дума за признанието. Не го ли има в съзнанието и сърцето му - майната му.
Но щом веднъж посоката на "културния вектор" е била от България към Русия, тази посока може и потенциално да не е преставала! Тогава може да действа и сега!
И тази посока не е в клакьорстване на пореднаата руска изцепка. Ако са достатъчно умни - могат и да поразучат настроенията тук - но не сред руската им агентура. И да не бързат да обявават за американско всичко което е извън клакьорските настроения. Тогава могат и да разберат къде са сбъркали и какво да правят.



Тема Не ми ги фали гърчолята - НЕ НАМ!нови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано12.09.08 15:03



Да бе - затова гъркът живее по-добре, по-спокойно и по-дълго от българина..



По индекс на човешкото развитие (ИЧР) на ООН се оценява нивото на
бедността,
грамотността,
образованието,
очакваната продължителност на живота и др.

Той е стандартизирано средство за оценяването на благосъстоянието и най-вече на детското благополучие.

2007 г

24-та Гърция - 0.926
..................................
47. Хърватия 0.850
48. Коста Рика 0.846
49. Бахамски острови 0.845
50. Сейшелски острови 0.843
51. Куба 0.838
52 Мексико 0.829
53. България 0.824





Тема Re: ей това ще постна!нови [re: БoянlYl]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано12.09.08 16:22



"Ох тоя солжиницин щом толкова му вярваш как ти се струва че в последните години от живота си той беше личен съветник на Путин"

Традиционна политика на Руската империя - да привлича на своя страна изявени писатели...

Подобна промяна е ставала и при Достоевски и при емигриралите-избягали от революцията 1917 - Алексей Толстой и Александър Куприн. Даже Иван Бунин е смятал преди смъртта си да се върне в СССР,въпреки че този нобелов лауреар е писал за съветското правителство: „Каква отвратителна галерия от каторжници!“ .

Ленин бая средства е потрошил за да върне Бунин и Ал. Толстой в Съветска Русия. Само че единият дстанал в Париж и после е станал нобелов лауреат, а другият като се е върнал започнал да пише "партийно болшевишли" - три пъти носител на Сталинска премия (1941, 1943 и 1946, посмъртно). "Эмигранты", "Аэлита", "Гадюка", "Хождение по мукам".
На двата полюса са "Эмигранты" - чисто болшевишко писание и "Петр I" което си е изцяло неболшевишка работа (всъщност не съм я препрочитал вече 25 години).



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Dakota]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано12.09.08 17:32



Аз ги питам: Как изобщо е възможно да съществува подобна политическа болест, наречена "русофилия"

Разбирам да харесвате като мен Чехов или Достоевски, да ходите на балет, да четете статии по математика оттам или нещо от сорта, но да одобряватае политиката им, насочена ДИРЕКТНО срещу нашите интереси ???

100 символа не стигат!

Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Ray of Light]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано12.09.08 18:45



О ама ние имаме наши интереси


Аз си мислех че е каквото каже САЩ и ЕС
Хайде второто по го разбирам ако и на тях не им спускаха заповеди от разни ложи

И какъв е нашия интерес да заприличаме на Щатите с огромни гета от мангали които да са издържани от бели емигранти
Е ние сме твърде бедни от тук ще избягат белите ще ги издържат емигранти от виетнам и северна корея



Тема Re: Не ми ги фали гърчолята - НЕ НАМ!нови [re: dedo_minu]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано13.09.08 01:31



Абе Русия защо така жълтее на тази карта





Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: dedo_minu]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано13.09.08 09:37



Само (нарочно го повтарям за да се чуе)
че ако не бъха идвали руснаците да ограбят България сега средния българоин щеше при същите цени да има 10 пъти по-голяма пенсия или повече от 10 пъти по-голяма заплата (а аз с такава заплата в т ч). Сравнението е с Гърция, която е била почти на нашето ниво през 1939 и се е разминала с болшевизма.

Е, бива-бива изопачаване, ама так не може:
1. От къде щяха да се вземат тези десетократни заплати и пенсии?
2. Каква реална индусрия е имала България преди "комунистическият преврат?
3. Защо след 1989г. се "приватизираше" постоеното по време на този режим, а не на предходиния?
Примера с Гърция е несериозен. Преди да се разбие българската иконамика Гърция беше икономическо джудже в сравнение с нас.



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: _zla_gad]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано13.09.08 10:06



Абе остави ги разни дедо мунчовци, дето повтарят като папагали едни и същи малоумни тези: колко ни е било хубаво по време на турското робство, колко напреднали сме били преди 1944г, как за всичко ни е виновна Русия и т.н. Жалка картинка.



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: Amorphous]  
Автор _zla_gad (новак)
Публикувано13.09.08 10:23



И преди съм го казвал, ще го кажа и сега - няма никаква промяна от преди 89г. Просто всичко е обърнато с обратен знак. И сега важи с особена сила старата аксниома, че: "Всяка крива линия, успоредна на партийната е права!





Тема индустрия?нови [re: _zla_gad]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано13.09.08 11:16



Цялата прословута индустрия е създадена с крадени пари от пенсионните фондове - пари, които по правило са неприкосновени, но не и за комунистите.

Everything louder than everything else...


Тема Re: "..ние сме неин длъжник"нови [re: dedo_minu]  
Автор Tyлca ()
Публикувано13.09.08 15:09



Да ти отговоря ли в същия заядлив ,
"дедовски" тон ...или предпочиташ да
се придържам до фактите?


Ще се спра само на "голямата грешка на големия народ".
Не знам от къде черпиш впечатления,
но от личен опит
( а съм живял , учил и работил в бившия СССР, а после и
в Русия десетина години..)
мога да заявя, че се радвахме на специално и топло отношение сред руснаците
преди изцепките на разни "неостамболовисти" и съдници
на "грабителската " империя като пазарджишкия д'Артанян Стоенчо Ганев.
Имало е разбира се дискусии по повод дали сме им "дали основите на православната култура" или само сме били посредник между Византия и новопокръстените руснаци, но не съм срещал пренебрежителност и неведение.
Връщайки се все пак към основната тема, осетинската криза...
Чудя се защо никъде в публичното пространство не се обсъжда
проекта на Сахаров за преобразуване на СССР в съвремена , демократична федерация от типа на САЩ, което би елиминирало всичките тези многобройни конфликти и вражди ( същата работа с югославската федерация ).

Прославят Елцин и другите беловежски зубри,
които дадоха старт на всички тези сепаратизми ,
вдъхновени от крилатата му фраза
"вземете толкова суверенитет , колкото можете"



Тема Re: "..ние сме неин длъжник"нови [re: Tyлca]  
Автор БATE Heдeв (кафеджия)
Публикувано13.09.08 18:38



Бате, уважението и топлото отношение (с малки изключения) и сега го има ;-)



Тема Кой разиграва мечката?нови [re: Sibirski]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 10:53



Или кой я води за носа?






Тема Re: Кой разиграва мечката?нови [re: dedo_minu]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано14.09.08 10:57





???????????????????????????????????????????????????????????????????



Тема ВСВнови [re: AGLER]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 16:59



Причините за появата на нацизма в Германия и избухването на ВСВ са преди всичко във Версайлския мир или разоряващите за победените условия. Даже шефа на британската страна за репарациите - Джон Мейнард Кейнс открито още през 1919 г им е заявил на всеослушание на страните победителки, че правят безумие и като последица от разоряването на Германия ще разорят и собствените си икономики - Точно след 10 г избухва невижданата криза за която им е говорим Кейнс.
На второ място - поради тежките условия на Версай - и поради съсипването на Германия там се появяна потребнист от реваншизъм. И нацизмът запълва тази свободна ниша.
На трето място - причините са в психопатологията. Но само с психопатология не може да се обясни всичко....
Планът Маршал след ВСВ е отчитане точно на тези грешки на Версай..



Тема Re: ВСВ- Кейнсъ и фонъ Хайекъ!нови [re: dedo_minu]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано14.09.08 17:35



+ Това за Кейнсъ не го знаехъ!? Отъ кой изтотшникъ го вземашъ?








Тема Бе тия от данс луди ли са?Или са неграмотни?нови [re: TlNlT]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 17:58



Я да видим как ще затворят сайт който е на сървер в САЩ или Канада?


Доколкото ми е известно в САЩ и в Канади не вървят поръчки нито от фашистки нито от комунистически нито кагебешнически институции

Макар че ако това за трипера на Първанката не е вярно е жестоко неморално да се тиражира....
Ако е вярно - лично бих изпитал съчувствие и солидарност.....На всеки може да се случи



Тема Re: ВСВ- Кейнсъ и фонъ Хайекъ!нови [re: TlNlT]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 18:20



Икономически писледици от Версайлския договор 1919


Някъде от около 25 години имам първото френско издание , ама толково от отдавна не съм го мяркал в къщи, че вече не съм сигурен дали изобщо съм я имал някога
Даже Ленин е ценял тая книга
А за споровете на Хайек и Кейнс - отдавна не съм на вълна икономика Не зная ако някой ден ми бръмне муха в тлават



Тема Re: Бе тия от данс луди ли са?Или са неграмотни?нови [re: dedo_minu]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано14.09.08 18:38



+ Поне не е гей! Матшо, като Клинтонъ е за предпотшитане предъ ГЕЯ!!!








Тема Re: ВСВ- Кейнсъ и фонъ Хайекъ!нови [re: dedo_minu]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано14.09.08 18:42



+ Благодаря за инфото!








Тема Re: dedo_minuнови [re: dedo_minu]  
Автор AGLER ()
Публикувано14.09.08 19:19



Я да видим как ще затворят сайт който е на сървер в САЩ или Канада?
Доколкото ми е известно в САЩ и в Канади не вървят поръчки нито от фашистки нито от комунистически нито кагебешнически институции


Колко си наивен!
Защо трябва ДАНС да затварят сайта?

Колко му е обаче да принудят държателя на сайта
да го затвори "доброзорно" та ако ще да е регистриран и
на марсиански сървър!



Тема Re: "..ние сме неин длъжник"нови [re: Tyлca]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 20:06



Или не съм то казал достатъчно ясно, или никак не ки ме разбрал..

Изобщо не става дума за лични отношения руснаци българи, а за посоката на наливане на акъл. Както са взимали акъл от нас преди много столетия, така могат да вземат акъл от нас и сега, и то не защото ние имаме повече или по-малко акъл, а защото ние сме корена, защото от страни по-добре се вижда, защото при нас сега няма това фалшиво и ялово единомислие, защото поради нашата немного добра съдба или поради други причини имаме някакво чувство за мярка, която при руснака - там по върховете липсва..... поради още много такива - защото

А колкото за азбуката и за ролята на българите във формирането на основите на руската култура, език и духовност - хайде де не отваряме дума за вековния безуспешен стремеж на руснаците да се цепят от корените на българската култура и език


ПРИЗНАНИЕ И УВАЖЕНИЕ ЛИ? ОТ ИМПЕРИЯТА?



Ето какво тия титани на мисълта са измътили:

"господствующая в науке точка зрения о том, что Русь обрела письменность только в виде кириллицы, пришедшей из Византии."

Кирил и Методи създават глатолицата, а кирилицата е на един от неговите ученици в България. И нема никаква Византия.

"господствующая в науке" - Каква наука бе? - Щом става тая работа в Русия?

в виде кириллицы, пришедшей из Византии
И още - вие като русофили не се ли срамувате заради дебелашките лъжи на маститите руски имперски учени?




"В итоге российские лингвисты героически порывают «пуповину» многовековой связи культуры Москвы с болгарским языком, который дружно находят «чуждым», «вычурным в условиях России», «тормозящим становление литературного российского языка». И отвергают болгарский язык"

Я вземи Слово о полку Игореве и виж какъв стар български език лъха от него Веднъж един руснак очите искаше да ми извади като му казах че е на написано на старобългарски Това май не се учи в руските училища Тяхна работа искат да се делят от духовния и културен корен Стремеж и борба за независимост на руското от българския културен, езиков и духовен корен И самото название на езика са променили -отвори който и да е учебник по история на славянския език и ще видиш че отначало се е наричал БЪЛГАРСКИ език, но после го прекръстили на църковно славянски за да не си личи.

ПП 1
Стоенчо Ганев - той хич не е кагебешникл Сигурно и за да отиде понужда пита шефовете си от кгб Като обяви война на Русия, той изпълни поредната заповед от кгб - за скъсването с Русия да не са виновни руснаците а ние

ПП 2
Колкото за обичта и признателността на руснаците - преди много много години Локо София би Динамо Киев - след невероятно груба и брутална игра - кастрираха с питник в слабините един играч на Локо - Дангов (после той не понесе това и се самоуби) Та публиката в Киев от яд викаше на нашите по руски РОБИ, РОБИ, РОБИ


ПП3
Чудя се защо никъде в публичното пространство не се обсъжда
проекта на Сахаров за преобразуване на СССР в съвремена , демократична федерация от типа на САЩ, което би елиминирало всичките тези многобройни конфликти и вражди ( същата работа с югославската федерация ).


Не съм запознат с неговия проект но съдейки по бруталните недообмислени действия на Путин - или не е по неговия проект или проектът е основан на насилие - Нещо като младотурския проект за еднонационална държава и кланетата на арменци и асирийци.



Тема Re: dedo_minuнови [re: AGLER]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано14.09.08 20:12



"Колко му е обаче да принудят държателя на сайта
да го затвори "доброзорно" та ако ще да е регистриран и
на марсиански сървър!"

От де следва, че собственикът или държантелят да са в България!





Тема Re: dedo_minuнови [re: dedo_minu]  
Автор AGLER ()
Публикувано14.09.08 21:05



От де следва, че собственикът или държантелят да са в България!


Ами материалите в този сайт са качвани явно от България
а за Яворчо не е проблем да разбере кой ги качва!
Няма интернет оператор който да не сътрудничи на ченгетата!

Та дори и горното да е истина, то не пречи на качващият
матералите да помоли "собственика" или "държателя" да
закрият сайта.



Тема Re: "..ние сме неин длъжник"нови [re: dedo_minu]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано14.09.08 21:39



+ Нито сме Фили, нито сме Фоби! Знамъ тше е трудно, но се опитваме да бъдемъ обективни! Обективно-то е нешто(въ тсентъра), кое-то е гледано отъ разлитшни гледни тотшки, отъ 0 до 360 градуса!






Редактирано от TlNlT на 14.09.08 21:41.



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Ray of Light]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.09.08 23:42



Не харесвам Чехов нито Достоевски(не като човек,а точно заради произведенията му) и не харесвам балета,дори не мога да си представя мъж който играе балет какъв мъж е,но харесвам Русия най-малко защото с една война от която нито тя нито Турция имаха полза бяхме освободени с цената на избити руски войници,а в същото време руските мужици тънеха в мизерия.Кой трябва да харесвам??Кореспондента на "Дейли нюз" Форбз ,който казва,че българите трябвало да благодарят на турците,че не са изклани.Не забравяйте статиите му и особено един цитат : " защо не си живеете царски след като не сте изклани ПОГОЛОВНО" ,е това е цинизъм,няма как да обичам англосаксонците с коварството им и отношението им към нас и славяните като цяло.На кого да одобрявам политиката: На Съветските Американски Щати?Много ме дразнеше навремето думите на един от крадците на България,че по отношението си към Русия може да разбереш един човек какъв е..е аз обичам Русия и руския народ и руската култура,но това не ме прави комунист.Та това и в отговор на Дакота където си позволи подобни епитети към колегата .
И да добавя,че България в момента отдавна няма собствени интереси ,а е по-добър послушник и изпълнител на чужди такива и просто няма държавност в нито една област на живота ,оттам би ли ми казал къде се виждаш ти в интересите на България?(реторичен е въпроса)



Тема Лидия Лопухованови [re: TlNlT]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано15.09.08 11:20



Като избухнала революцията всичко читаво св е изнизало от Русия, за да не стане жертва на пролетарските кланета.

Ив Бунин, Рахманинов, балета на Дягилев, Алехин ....

Та лорд Джон Мейнард Кейнс се е пооженил за Лидия Лопухова - балерина от балета на Дягилев ... Имам хипотеза защо не е живял много дълго





Тема Re: dedo_minuнови [re: AGLER]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано16.09.08 11:12



"Ами материалите в този сайт са качвани явно от България
а за Яворчо не е проблем да разбере кой ги качва!
Няма интернет оператор който да не сътрудничи на ченгетата! "

През 1-2 анономни проксита оттатък океана, чиито логове са недостъпни за нашите кагебешници може и да не могат да разберат кой какво откъде качва.

Хайде стига, че ще ни обвинят, че правим ръководство за сайтове - които да не могат да се пипат от ДАНС



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Гaмбa]  
Автор dedo_minu (пристрастен)
Публикувано16.09.08 11:44



Не харесвам .... Достоевски(не като човек,а точно заради произведенията му)

Точно като човек е бил непоносим..

А кого по-точно не харесваш - бедните хора, онзи от подземието, или онези от мъртвия дом, Разколников, княз Мишкин, Кирилов, Ставрогин или Великия инквизитоор?

Аз пък ги харесвам! И са ми скъпи и близки!

Не обичам империята защото според тях кирилицата била донесена в Русия от Византия. (т е защото лъжат като цигани)

Не обичам империята зашото ако не ни бяха окупирали сега всички в България щяха да имат многократно по-големи реални доходи, щяха да живеят по-спокойно и по-дълго. Всичко това - поне колкото гърците. А днес ние сме далеч зад тях.

Не обичам империята защото ако не ни бяха окупирали нямаше старото офицерство, бизнесмените и политиците, независимата интелигенция.. да бъдат изклани поголовно и на тяхно място да се намърдат полуграмотните, полукриминалните и напълно проруските елементи, които да формират номенклатурната прослойка или класа ако щеш. която и днес угробва България по пътя на "демокрацията"

Не обичам империята зашото ако не ни бяха окупирали сега България нямаше да се управлява от руски мекерета, които безогледно и безотгоиоворно -в ущърб на страната ни - да подписват грабителски договори с руските фирми - гиганти. (пример престъпния договор за Белене)
нямаше да се финансира чалгата и развъждането на мангали..



Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: AGLER]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано16.09.08 13:33



Като се отървахме от рисия нашите "умни политици"какво направиха?сложиха ни друг хомот...нима това е суверенна държава!?тук не става въпрос за наглост а че една държава не си знае интесесите а камоли да ги отстоява за това говоря...все пак благодаря за отговора





Тема Re: Въпрос към русофилчетата - по abrievнови [re: dedo_minu]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано16.09.08 14:02



този въпрос ще го зададеш на близките хора по това време около другаря Т.Живков!като говориш за империи защо не споменеш и англииската която е основната причина за тази воина може и тях да попиташ за "...имотеца и имането
на на дядо ми и баба ми..."но все пак мисля че отговора ти ме задоволява и е изчерпателен...



Тема Re: dedo_minuнови [re: dedo_minu]  
Автор AGLER ()
Публикувано16.09.08 14:25



Не обичам империята защото според тях кирилицата била донесена в Русия от Византия. (т е защото лъжат като цигани)


За това имаме вина и ние българите.
През втората половина на 19 век руската имперска пропаганда
у нас въвежда култа към Кирил и Методий в българската църква и
прекръщава азбуката ни от Климентица на Кирилица.До тогава
народа ни е наричал азбуката направена от Св.Климент - Климентица.
До тогава няма да намериш и една икона на св.св.Кирил и Методий!
Първите датират от втората половина на 19 век.

Истината е, че не ставащата за нищо йероглифоподобна глаголица на
Кирил е поръчана от Византия и е по подобие на коптскотго писмо!Прекръщавайки Климентицата на Кирилица, русняците с тази мистификация де факто се опитват да докажат, че писменноста която ползват в момента
е от Византия!Фалшивото име "кирилица" добива популярност и резултатите ги виждаш !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Когато русняците започнат да пишат ей с това



тогава ще имат основание да твърдят, че дължат азбуката си на Византия!

Лошото е, че и ние българите продължаваме да
поддържаме гнусната имперска фалшификация
за името на азбуката си и за заслугите на Кирил за това!



Тема Re: dedo_minuнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 14:40



Не се изказвай неподготвен! Няма сериозни доказателства за това, че Климент е създал кирилицата. Все още точният произход на кирилицата е дискусионен.



Тема Re: Sargon lllнови [re: Sargon lll]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.09.08 14:44




Ако няма сериозни доказателства, че Климент не
е измислил днешната ни азбука,
ТО ИМА АБСОЛЮТНО РЕАЛНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ЧЕ ТОВА НЕ
Е СТОРИЛ КИРИЛ ИЗМИСЛИЛ ЙЕРОГЛИФИЦАТА НАРЕЧЕНА ГЛАГОЛИЦА
И НЯМАЩА АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО С ДНЕШНАТА НИ АЗБУКА!

Никой не може да отрече, и че до средата на 19 век
народа ни нарича азбуката си Климентица!

Редактирано от AGLER на 17.09.08 14:46.



Тема Re: Sargon lllнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 18:48



Все още никой не може да каже със сигурност кой е измислил кирилицата. Последните изследвания обаче навеждат на мисълта, че това не е бил Климент. Както и да е, никой сериозен изследовател в тази област в днешно време не твърди, че кирилицата е дело на Климент. Народните предания далеч не винаги са отразявали истината.



Тема Re: Sargon lllнови [re: Sargon lll]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.09.08 19:06



Все още никой не може да каже със сигурност кой е измислил кирилицата.


Значи си съгласен, че приписването на заслугите
на Кирил е чиста проба фалшикация на имперска русия!
И това е достатъчно!!!



Тема Re: Sargon lllнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 20:09



Не съм съгласен, личното ми мнение е, че е много вероятно Кирил да е поставил началото на "кирилицата", която после е доразвита от Наум. А Климент е учил на глаголица в Охрид, така че, стои в страни от това.



Тема Re: Sargon lllнови [re: Sargon lll]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.09.08 20:29




Хубаво е човек да има лично мнение по всички въпроси.

Ще ми бъде интересно да чуя и личното ти мнение относно:

1.Колко общи знака има между йероглифицата наречена глаголица
и съвременната ни азбука, неоснователно според моето лично мнение
наречена кирилица?

2.Колко общи знака има между йероглифицата и латиницата?

3.Колко общи знака има между йероглифицата и гръцката азбука?

4.Колко общи знака има между съвременната българска азбука и латиницата?

5.За коптсткото писмо също поръчано от Византия няма да питам
също и за перуанското кипу.





Тема Re: Sargon lllнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 21:14



Това са тъпи въпроси от човек, който просто няма какво умно да каже. Обяснявам ти(поне се опитах), че няма сериозни научни доказателства(а, по-скоро има сериозни научни доказателства за противното) Климент да е измислил кирилицата.

За твое сведение кирилицата в първоначалния си вид е доста различна от нашата азбука в момента. Специалистите трябва да се произнесат, но според мен азбуката в Русия е по-близко до първоначалната кирилица. Не, че има особено значение.



Тема Re: Sargon lllнови [re: Sargon lll]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.09.08 22:29



Това са тъпи въпроси от човек, който просто няма какво умно да каже.


Това са въпроси имаще лесни категорични и
неудобни за твоите твърдения отговори, изключващи
всякакви исторически манипулируеми мистифисации
и изискващи единствено просто сравнение.

Грузинска азбука


Глаголицата или йероглифицата на Кирил


Българската азбука


Гръцка азбука




Тема Re: Sargon lllнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано17.09.08 23:17



Удивително е колко свободно време имаш, поразително е как успяваш да го хабиш с глупости. Е, добре, копирал си тук това-онова, хайде кажи как ще докажеш чрез него, че Климент е измислил кирилицата! Ако, успееш, ще ти ходатайствам да те назначат в БАН.



Тема Re: Sargon lllнови [re: Sargon lll]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.09.08 23:27




Е, добре, копирал си тук това-онова, хайде кажи как ще докажеш чрез него, че Климент е измислил кирилицата! Ако, успееш, ще ти ходатайствам да те назначат в БАН.

Ами доста български учени членове и на БАН твърдят, че азбуката ни е дело на Климент и Наум!
А ти не извъртай извъртай!
Я виж какво ти писах още в първият постинг!
Ако няма сериозни доказателства, че Климент не
е измислил днешната ни азбука,
ТО ИМА АБСОЛЮТНО РЕАЛНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ЧЕ ТОВА НЕ
Е СТОРИЛ КИРИЛ ИЗМИСЛИЛ ЙЕРОГЛИФИЦАТА НАРЕЧЕНА ГЛАГОЛИЦА
И НЯМАЩА АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО С ДНЕШНАТА НИ АЗБУКА!
Никой не може да отрече, и че до средата на 19 век
народа ни нарича азбуката си Климентица!

А това което съм постнал ясно показва, за тези които имат очи
да видят, че йелоглифната маймуница на Кирил /глаголицата/ няма нищо общо с българската азбука!По скоро прилича на грузинската!:)))
Названието Кирилица е русняшка мистификация опитващо се да доаже,
че азбуката им е дадена от Византия!




Тема Re: Sargon lllнови [re: AGLER]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано18.09.08 00:19



Добре, дай сега "абсолютно реалните доказателства", че Кирил не е измислил кирилицата. Как ще докажеш, че не той е започнал да я създава в края на живота си, след което това дело е продължено от учениците му? Впрочем, има предположения, че дори кирилицата се е появила преди глаголицата. Но, явно ти знаеш нещо, което убягва на официалната наука... Моля те, сподели го с нас простите, но наивни хорица, нека се докоснем до респектиращата ти мъдрост!





Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: dedo_minu]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.08 16:12



Приятел,нямал съм досег с Достоевски за да кажа какъв е като човек ,а и не ми е пречел,но точно произведенията му не ми харесват.Голям писател,но аз не го харесвам,както и Зола--много трудно го чета и винаги съм се натоварвал четейки ги,просто въпрос на вкус.Иначе съм съгласен с теб относно червената паплач която ни съсипа и неграмотни министри като Добри Терпешев са се разписвали плюнчейки палеца си,но дай да не отричаме,че западните демокрации(верни на двуличието си) ни изтъргуваха,както и това ,че именно благодарение на Русия на преговорите след войната избегнахме контрибуциите



Тема Re: Въпрос към русофилчетатанови [re: Гaмбa]  
Автор AGLER ()
Публикувано18.09.08 20:35



че именно благодарение на Русия на преговорите след войната избегнахме контрибуциите


Ние не сме избегнали никакни "контрибуции"!
Чисто и просто русия вместо да дели контрибуциите с
другите съюзници си ги е прибирала 45 години за себе си!

Къв им е бил интереса да получат една опоскана след
контрибуции колония???????????????????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.