Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: няколко жокеранови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.02.14 01:09



Има турци и турци, бил съм в Истамбул и сеъ виждал както тъмни хора с някакви монголоидни белези, така и "славянски" тип.

Разбира се, че има светли турци, има и с монголоидни белези, но са малцинство и едните и другите, мнозинството са циганоиден тип.





Тема Re: до Амаралнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано23.02.14 12:25



Учудва ме глупостта ти, за нея няма непревзети висини, винаги може още. Ето на, за да докажеш че печенегите са били избити почти до крак, представи сведение, че византийската армия, която ги била изтребила също била съставена от печенеги и други тюрки. А тях кой ги е избил, а ако не е, след битката къде са се прибрали? Да не е случайно в тема Парадунавон?

Редактирано от dean dimov на 23.02.14 12:26.



Тема Re: до Амаралнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано23.02.14 13:24



Ето на, за да докажеш че печенегите са били избити почти до крак, представи сведение, че византийската армия, която ги била изтребила също била съставена от печенеги и други тюрки.

Ама ич не ти омръзва да лъжеш и извърташ като брадат гръцки циганин. Ромейката войска е съставена галвно от ... ромеи. Колко странно нали. Няколкото хиляди кумани са съюзници, каквито са и после дълго на българите, печенегите едва ли са били повече от 1000, вероятно няколко стотин. Това че едни тюрки колят други тюрки не е никаво доказателство, при положение че и без това го правят често из степите от векове. Да не говорим колко гърците и римляните са се колели по между си (гърци с гърци, да не си помислиш друго) и са си вадили очите и какви ли не още дивотии. Така че гръко-манго, не съм писал (или пък който и да е), нито че печенегите са избити до крак, нито че ромейската войска е била всъщност тюркска.

А тях кой ги е избил, а ако не е, след битката къде са се прибрали? Да не е случайно в тема Парадунавон?

Империята е обширна и може да са ги заселили къде ли не - Анадола, Пелопонес, покрайнинитена Константинопол, всъщност Паристрион е най-малко вероятния вариянт, поради възможността да установят контакт с все още не напълно избитите си съплеменници одвъд Дунав, причина поради която изглежда и разбунтувалите се печенеги се заселват там от Шоплука.

Всъщност ето къде са заселени оцелелите от следващото и последно клане над печенегите, давам цитата със все бележката под черта:



Оцелелите са пленени и им е предложена императорската милост да живеят като федерати - разселени по поречието на Вардар[2] и задължени да служат във византийската армия.

2. ↑ Виж Власи





Тема Re: до Амаралнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано23.02.14 19:50



Така или иначе, най-много тюркска и влашка кръв се е разтворила в Северна България и Шоплука - печенеги, узи, кумани, власи, /а в Шоплука и сърби/. Много! Няма бягане от истината! Особено пък в СИ България, в Дунавската равнина и в Шоплука. Хората са го казали, там са живеели "миксоварвари", смесица от славянобългари, печенеги, узи, кумани и власи. Чистият, ранносредновековен славянобългарски елемент е оцелял през 11 и 12 век в Северна Тракия, в Родопите и в Стара планина /в Стара планина донякъде смесен, но само с власи/.





Тема Re: до Амаралнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано23.02.14 20:49



Хората са го казали, там са живеели "миксоварвари", смесица от славянобългари, печенеги, узи, кумани и власи.

Кои хора? Божо?

Ако се комплексираш че не си пълноценен грък или влах, не си прехвърляй комплексите и на другите, миксо******.





Тема Re: до Амаралнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор komita03-126319Модератор (български)
Публикувано24.02.14 16:32



Ама не ми харесва, че постоянно го обиждаш. Не е редно диалозите да са изпълнени с обиди.



Тема Re: няколко жокеранови [re: amaral5]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано25.02.14 06:10



нито съм дошъл от някъде, нито ще ходя някъде, бъркат ме с руснак мангалите на морето :) обижда ме сравнението с второто качество българи наричани също фиРоми






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.