Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: до Амаралнови [re: amaral5]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано15.02.14 21:08



Гледай сега едно е да дойдат 10 000 сирийци без оръжие и организация и съвсем друго 2 милиона с брадви, копия и мечове (нали толкова са 20-30% от 7 милиона) и да не оставят камък върху камък ромейски да останеТака, че ти си причислявай квото щеш ама няма да намериш сериозен учен който да поддържа мнение, че траките и римските колонисти са говорили на славянски Местните голтаци бивши роби са ги посрещнали като освободители с лаврови венци както посрещнаха и германците и руснаците, а най-вероятно и турците

Да сирийците в Б-я са все още малко и говорят език нямащ нищо общо с българския.
А това е цитат от твой пост в темата "Византийската политика със славянската азбука" :

В същия контекст византийският писател повтаря веднъж вече лансираната версия, че подобно на хърватите и пратеници на сърбите помолили император Ираклий да им посочи земя за заселване. Императорът приел молбата и им позволил да се настанят „ в тема Солун”, в околностите на град Сервия(Тесалия). Сърбите заели посочените им от императора територии. За да приведе своя разказ в съответствие с реалната историческа картина, Константин Багренородни твърди, че сърбите не останали доволни от новите си земи в Тесалия и се върнали обратно в родината си. Чрез вазантийския управител на Белград те уведомили император Ираклий, че желаят да им посочи друга земя за заселване. Тогава византийският император им отстъпил земите, обезлюдени от аварските и славянските нападения, разположени южно от поселенията на хърватите, в и от двете страни на Динарската планинска верига. Византийският писател твърди, че още при настаняването си сърбите били покръстени от свещеници, дошли от Рим.

И какво се оказа, молили са императора да им позволи да се заселят!!!


И защо ли не им харесало в Тесалия?!
Не е все едно и също да нападнеш, грабиш и избягаш в сравнение с това да се заселиш, тогава ставаш уязвим.
И не е ли същото и със сирийците, идват в Б-я но искат да отидат в някоя друга страна от ЕС по-на запад. И защо ли сърбите така вкупом се отказват от Тесалия, все на някои би могло да им хареса, не е ли най-вероятно заради конфликт с местните?!
Значи хърватите и сърбите дошли от днешните територии на Чехия и Полша, но говорят език различен от полския и чешкия, вероятно ще кажеш, че езиците са се променили, но защо тогава двата народа говорят практически един и същ език сърбо-хърватски при положение, че са живели почти през цялото време разделени в отделни държави, едните католици, а другите православни. Въпреки че 4-5 века сме живели със сърбите в Османската империя, а хърватите в Австрийската империя, сърбите говорят същия език като хърватите, а не като нас, това е доказателство, че не се променя така лесно език, също виж и колко са се променили американския, австралийския и новозеландския от английския, много малко нали!!!



Тема Re: до Амаралнови [re: kyx4o]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано15.02.14 22:14



Еми виждам, че ти е гадно ама ем сърби , ем боли ем не щеш да ти е сменян езика

Или казвш, че език лесно се сменя и можеш да се чувстваш потомък и на занзибарци или пък казваш, че се сменя трудно и си потомък на славяни или прабългари. Не може ем да искаш да си потомък на траки ама ако може да са си говорили на славянски. Всъщност може де ако не ти пука и искаш да държиш на идиотска теза като президента Хорхе на ФИРОМ според който древните македонци говорели на славянски



Тема Re: до Амаралнови [re: amaral5]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано16.02.14 10:37



Еми виждам, че ти е гадно ама ем сърби , ем боли ем не щеш да ти е сменян езика Или казвш, че език лесно се сменя и можеш да се чувстваш потомък и на занзибарци или пък казваш, че се сменя трудно и си потомък на славяни или прабългари. Не може ем да искаш да си потомък на траки ама ако може да са си говорили на славянски. Всъщност може де ако не ти пука и искаш да държиш на идиотска теза като президента Хорхе на ФИРОМ според който древните македонци говорели на славянски

Пишеш глупости, аз ти показах железни аргументи, хървати и сърби са живели заедно с чехите, значи местят се през 6-7 век на балканите и веднага им се променя езика, след преместването им хърватите и сърбите живеят разделени до 1918 г., но езиците им не се променят, говорят един и същ език, макар и всеки да си го нарича свой!!!
Срещу това не се рита, отговори как може да стане такова чудо!!!



Изводът е очеваден!!!
На Балканите са живели два сродни народа, така наречените от гърците траки в източната половина и някакъв друг сроден им в западната част, съответно тези два народа взети заедно са близки и с други групи народи живеещи на север, но не толкова. Въпреки така натрапваните ни от официалната история преселвания на народите през 6-7 век, положението се е запазило и сега така наречената славянска езикова група се дели на три части западна, източна и ЮЖНА, с хърватите никога не сме живели в обща държава, но езиците ни са по-близки отколкото например с полския.
От друга страна славянската езикова група е близка и с други езикови групи, например германската, брат и сестра на английски са брадър и систър, но на африканските езици предполагам ще е съвсем различно!
Аргументите ми са толкова очевадни, че само зомби няма да ги разбере!!!

Редактирано от kyx4o на 16.02.14 10:39.



Тема Re: до Амаралнови [re: kyx4o]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано16.02.14 11:50



Пишеш глупости, аз ти показах железни аргументи, хървати и сърби са живели заедно с чехите, значи местят се през 6-7 век на балканите и веднага им се променя езика,

Няма такова нещо, славянските езици постепенно са се раздалечавали един от друг. Езикът на сърбите и хърватите е точно толкова славянски, колкото езика на чехите и поляците например. Езикът на сърбите и хърватите е почти един и същ защото:
1. Живеят и винаги са живели в непосредствено съседство поради което непосредствено диалектите/езиците интензивно са си влияели. Връзката със диалектите на западнославянски е била прекъсната преди хиляда години защото между тях са се настанили унгарците.
2. Още повече са сближени чрез т.н. в миналото литературен стандарт "сърбохърватски" и трето , но най-важно
3. Славянските предци на бъдещите народи сърби и на две-трети от хърватите са били едноплеменни родственици, още от преди идването си на Балканите. Славянски диалектни деления е имало още от времето преди славяните да се настанят на Балканите, и още тогава славянските предци на щокавците /сърбите, босненците, черногорците и на две-трети от хърватите/ са били едноплеменници и едноговорци/ с различен диалект от предците на днешните западни славяни. С други думи, предците на сърбохърватите са били относително различни от предците на чехите, още в рамките на славянската прародина.


Редактирано от dean dimov на 16.02.14 11:54.



Тема Re: до Амаралнови [re: kyx4o]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано16.02.14 17:08



Хорхе II ай не ми досаждай с идиотиите ти за говорещите славянски траки и илири, казах ти готино би било за автохотон-феновете ама не било писано да стане поради масираното славянско заселване и езикова асимилация посредством племенната и общинска организация. Зимай един фиромски пасош и тогава ще произхождаш от славяноговорящи древни македонци поне в границите на фиром, извън тях ще будиш само насмешки и подигравки

Вариант е и влашки паспорт тогава ще си асмилиран езиково от римляните дак. Тука или си славянски потомък който не си е сменя езика или тракийски или римоколонистки славянизиран. Тва са опциите. А има и некви екзотики като каракачанин и армън или дори албанец но за тях се консултирай с дарка има голяма вероятност да говори абсолютни глупости

Редактирано от amaral5 на 16.02.14 17:14.



Тема Re: до Амаралнови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.02.14 17:25



Опциите са че се наричаш българин, а не берзит, смолян или северянин, така че престани с простотиите си. Ако се чакаше на славянската паплач, да направи държава и да отстоява независимост и етноним, то отдавна до Дунав, всичко щеше да е гърцизирано. Много бързо с джонката запяхте в един хор.



Тема Re: до Амаралнови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано16.02.14 17:34



Славянската паплач в момента е 300 милиона и има поне 10 държави, виж ако чакахме на траките гърцизацията и влашизацията е сигурна. Нито аз ,нито джонката пеем в хор, той си има идеята, че прабългарите са измрели, аз смятам, че са били предимно славяни още преди да минат Дунав. Така, че не знам ти за чий потомък се мислиш ама ако ще се обиждаме моите предци ебаха твоите паплачи в мозъка и им смениха целия софтуер

Нема котис има Славчо нал се сещаш
П.С. И кво от това, че джонката е съгласен с мен? Айде да стана и аз идиот като тримата автохтонци та той като каже, че 2 и 2 е 4 аз да кажа , че е 6 щото да не съм на един акъл с него. Ми нема да стане 20-30% славяни са доказани и генетично и езиково и квот се сетиш, в моя род нема един с черна коса аз щи защитавам шибаните траки, ай въри у мерудия Пплачи били, паплачи ама с кур мъда и език, нас главно тоя език ни отличава от гърците, друго кво? Същата религия, същите празници.Нали и сега по Южна България слушате гръцка помия не е като да не съм бил там 5 години та да не знам кво се пуска по кръчмите. Магапас , сагапопули Тоя ще ме учи мене на патриотизъм майна загубена да ви бехме избили до крак триста пъти по-добре да сме сега, поне като Чехия Тракия, Македония гръчки имена ще ми славят тия идиоти, ние тая земя с кръв сме я завзели не сме автохтонни червеи ебани от кой дойде Ти без славяните си чист фиром бе ш си дигнеш един паметник на Котьо на Джумаята пред Тримона ще изровиш 3 могили и си готов, вече не си българин.
П.С. Ае делни ми постовете да си останете тримата автохтонни идиоти да си хортувате за тракийските педераси и да изпадате в умиление от тия некадърници векове наред до световни култури и да немат 3 надписа на кръст "Ние многото траки съградихме това и това", ебаси безмозъчната паплач Вечните кандидати за асимилация и най-големите антични гъзолизци. "Автохтонната лавина" три шушумиги и изкукляци на кръст с фиромоидални антибългарски мозъци

Редактирано от amaral5 на 16.02.14 18:21.



Тема Re: до Амаралнови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.02.14 18:23



Ти скоро май не си ебал. Вземи си ударя някоя ножка, че напрежението ти идва в повече.



Тема Re: до Амаралнови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (минаващ)
Публикувано16.02.14 18:51



Еба си аз редовно 4 сина имам то само с приказки по форумите българин не се става требе си и кур

който е доказано неимпотентен и има по-малко от 3 деца е национален предател

Редактирано от amaral5 на 16.02.14 18:55.



Тема Re: до Амаралнови [re: amaral5]  
Автор komita03-126319Модератор (български)
Публикувано16.02.14 19:01



Я обясни сега каква славянска любов кипи между украинци и руснаци, между поляци и руснаци, между хървати и сърби. Обясни ми моля те за славянското единство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.